صفحه 24 از 26 نخستنخست ... 14151617181920212223242526 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 231 تا 240 , از مجموع 260

موضوع: توصیه نامۀ آنلاین و مسائل مربوطه

Junior Member

پیش فرض پاسخ : توصیه نامۀ آنلاین و مسائل مربوطه

دوستان من چند تا سوال دارم
    1- برای ریکام گرفتن، مگه نمیشه یک ریکام گرفت و اونو اسکن کرد و برای هردانشگاهی که خواستیم بفرستیم؟ چرا دوستان میگند مثلا از فلان استاد 10 تا ریکام گرفتم؟
    2- مگه برای اپلای کردن اسکن مدارک رو نمیفرستیم (آنلاین)؟ پس داستان پست کردن و مهر کردن پاکت چیه؟
    3- به جز روش آنلاینی که توصیه نامه ها رو خود استادها پر میکنند چ روش های دیگه ای دانشگاه ها دارن؟( میخوام استاد و کارفرما رو توجیه کنم که ممکنه به چه روش هایی ازتون توصیه نامه بگیرم)
    4- برای کسی که توی ی شرکتی کار میکرده و الان اون شرکت منحل شده، چه توصیه ای دارید برای ریکام گرفتن؟

نقل قول نوشته اصلی توسط mv8 نمایش پست ها
    دوستان من چند تا سوال دارم
    1- برای ریکام گرفتن، مگه نمیشه یک ریکام گرفت و اونو اسکن کرد و برای هردانشگاهی که خواستیم بفرستیم؟ چرا دوستان میگند مثلا از فلان استاد 10 تا ریکام گرفتم؟
    2- مگه برای اپلای کردن اسکن مدارک رو نمیفرستیم (آنلاین)؟ پس داستان پست کردن و مهر کردن پاکت چیه؟
    3- به جز روش آنلاینی که توصیه نامه ها رو خود استادها پر میکنند چ روش های دیگه ای دانشگاه ها دارن؟( میخوام استاد و کارفرما رو توجیه کنم که ممکنه به چه روش هایی ازتون توصیه نامه بگیرم)
    4- برای کسی که توی ی شرکتی کار میکرده و الان اون شرکت منحل شده، چه توصیه ای دارید برای ریکام گرفتن؟
    سلام
    بنده در حد بضاعتم می توانم چنین پاسخ هایی بدهم.
    1) الان دیگر می شود گفت برای اکثر دانشگاهها باید ریکام بطور آنلاین سابمیت شود چرا که در هنگام سابمیت گویا باید فرمی هم توسط خود استاد پر شود و..از اینرو باید به دانشگاه تنها ایمیل ِ ریکام دهندگان را داد و خود دانشگاه با آنها تماس می گیرد و لینک مربوط به سابمیت ریکام را برایشان می فرستد.
    2)این داستان معمولا مربوط به بعد از گرفتن پذیرش است! اما خب در این میان هستند دانشگاههایی (ابته تعدادشان زیاد نیست!) که هنوز قبل از پذیرش و در هنگام اپلای خواستار اصل مدرک هستند و باید برایشان پست کرد.
    3) هر دانشگاهی سیستم و قوانین خودش را دارد و باید در صفحه ای که مربوط به مدارک مورد نیاز برای گرفتن پذیرش است رفت و دید! شاید یک دانشگاهی فقط آنلاین کار کند و دانشگاه دیگری این امکان را دهد که توصیه دهنده ریکام را برایش پست کند! باید به سایت دانشگاههای مورد علاقه اتان رجوع کنید در این باب.
    4) اینکه از استاد و از کسی که با او مقاله کار کرده توصیه نامه بگیرد. و دیگر اینکه شرکت اگر منحل شده رییس شرکت که هنوز در قید حیات است او می تواند توصیه نامه دهد. هر چند توصیه نامه های دانشگاهی بهتر هستند.

پیروز باشید.

Junior Member

دوستان در ریکام انلاین یه نامه ریکام اپلود میشه و یه فرم هم پر میشه؟
    نامه ریکام بدون سربرگ دانشگاه اکیه؟ چون نمونه ها رو دیدم بدون سربرگ و اینا بودن

Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مواد

نقل قول نوشته اصلی توسط xyz123 نمایش پست ها
    دوستان در ریکام انلاین یه نامه ریکام اپلود میشه و یه فرم هم پر میشه؟
    نامه ریکام بدون سربرگ دانشگاه اکیه؟ چون نمونه ها رو دیدم بدون سربرگ و اینا بودن
    کاملا به دانشگاهش بستگی داره ولی طبیعتا با سربرگ اعتبار بیشتر داره

Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مواد

نقل قول نوشته اصلی توسط sarah9093 نمایش پست ها
    سلام
    بنده در حد بضاعتم می توانم چنین پاسخ هایی بدهم.
    1) الان دیگر می شود گفت برای اکثر دانشگاهها باید ریکام بطور آنلاین سابمیت شود چرا که در هنگام سابمیت گویا باید فرمی هم توسط خود استاد پر شود و..از اینرو باید به دانشگاه تنها ایمیل ِ ریکام دهندگان را داد و خود دانشگاه با آنها تماس می گیرد و لینک مربوط به سابمیت ریکام را برایشان می فرستد.
    2)این داستان معمولا مربوط به بعد از گرفتن پذیرش است! اما خب در این میان هستند دانشگاههایی (ابته تعدادشان زیاد نیست!) که هنوز قبل از پذیرش و در هنگام اپلای خواستار اصل مدرک هستند و باید برایشان پست کرد.
    3) هر دانشگاهی سیستم و قوانین خودش را دارد و باید در صفحه ای که مربوط به مدارک مورد نیاز برای گرفتن پذیرش است رفت و دید! شاید یک دانشگاهی فقط آنلاین کار کند و دانشگاه دیگری این امکان را دهد که توصیه دهنده ریکام را برایش پست کند! باید به سایت دانشگاههای مورد علاقه اتان رجوع کنید در این باب.
    4) اینکه از استاد و از کسی که با او مقاله کار کرده توصیه نامه بگیرد. و دیگر اینکه شرکت اگر منحل شده رییس شرکت که هنوز در قید حیات است او می تواند توصیه نامه دهد. هر چند توصیه نامه های دانشگاهی بهتر هستند.

پیروز باشید.
    در تکمیل مورد 1 هم بگم ک برخی اساتید توصیه نامه رو به شما نمی دهند ک بتونید اسکن کنید.

سلام،
    با توجه به اینکه روند ارسال آنلاین توصیه نامه دست ما نیست و خود استاد باید ارسال کنه، توصیه نامه های دانشگاهی میتونن دیرتر از ددلاین ارسال بشن؟ یکی از اساتیدی که قرار بوده به من ریکام بده مدتیه مفقود شده و اثری ازش در دسترس نیست :|

Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مواد

نقل قول نوشته اصلی توسط lawlie_t نمایش پست ها
    سلام،
    با توجه به اینکه روند ارسال آنلاین توصیه نامه دست ما نیست و خود استاد باید ارسال کنه، توصیه نامه های دانشگاهی میتونن دیرتر از ددلاین ارسال بشن؟ یکی از اساتیدی که قرار بوده به من ریکام بده مدتیه مفقود شده و اثری ازش در دسترس نیست :|
    عرض شود خدمتتون که بازم دانشگاه ب دانشگاه متفاوته ولی حتما حتما حتما با دانشگاه (معمولا بخش graduate admisson میشه) ایمیل بزنید و مشکل رو بگید و راه حل بخواهید

Senior Member KavehKaveh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MBA - University of Toronto

سلام،
    درکتون میکنم. دقیقا من هم همچین مشکلاتی رو قبلا داشتم.
    متاسفانه دانشگاه ها یه دوره ای صبر میکنن و بعدش ریجکت میکنین چون پرونده تکمیل نیست.
    تو این شرایط همیشه خودتون رو بذارین جای دانشگاه ، یه دانشجویی هست که استادش براش ریکام نمینویسه (مفقود شده) باید حق بدین که دانشگاه فرض کنه که اون دانشجو احتمالا مشکلی داره که استاد باهاش همکاری نمیکنه یا دانشجو رفته یه استادی رو پیدا کرده که اخلاق حرفه ای نداره ، پس در هر دوصورت از دست دادن این دانشجو خیلی به ضرر دانشگاه نخواهد بود. (میدونم این جمله ها در مورد شما صادق نیست ولی باید خودتون رو جای اونا بذارین و منطقی به داستان نگاه کنین)
    غالب دانشگاه تا 3-4 هفته بعد از ددلاین اصلی (پرداخت پول) برای دریافت مدارک تحصیلی از طریق پست و ریکام ها صبر میکنن ولی بعدش دلیلی ندارن که بیشتر صبر کنن
    تازه تصمیم گرفتین -کانادا- اپلای کنین؟ دوست دارین ببینین رشته شما در کدوم دانشگاه های -کانادا- ارائه میشه؟
    1. این پست برای شروع
    2. این سایت برای جستجو بین تمام دانشگاه ها

Member
    رشته و دانشگاه
    MIT, Mechanical Engineering

سلام،
    Usually unis are ok with a little bit of delay, they understand professors might be busy, etc

سلام،
    بستگی به سیستم دانشگاه داره ولی در کل شاید تعداد معدودی روی تعداد ریکام و اینکه دقیقا 3 تا باید باشه گیر باشند. بررسی پرونده‌ها چند روز (یکی دو هفته) بعد از ددلاین شروع می‌شه، تا اون موقع ریکام ارسال بشه مشکلی نداره. اگر دو ریکام قبلی‌تون قوی باشه، نبود ریکام سوم مشکل حادی نیست. مواردی رو دیدم که از دانشگاه‌های خیلی خوب هم با 2 ریکام پذیرش گرفتند.
    هر چند که بیش از 90 درصد اساتید ایرانی بلد نیستند ریکام بنویسند، در نتیجه ریکام‌هاشون رو خیلی جدی نمی‌گیرند (مگر اینکه با استادِ دانشگاه مقصد آشنا باشه و شخصا توصیه کنه).

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)