صفحه 4 از 7 نخستنخست 1234567 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 67

موضوع: ترجمه مدارک و گرفتن مهر دادگستری توسط خودمون

Member
    رشته و دانشگاه
    Business,Rutgers Uni

پیش فرض پاسخ : ترجمه مدارک و گرفتن مهر دادگستری توسط خودمون

نقل قول نوشته اصلی توسط felertishia88 نمایش پست ها
    سلام دوستان،
    آیا الان امکانش هست تایید دادگستری رو شخصا بگیریم؟ اگه بله، لطفا روندشو توضیح بدید.
    اگه نمیشه، آیا امکانش هست به دارالترجمه بگیم تایید دادگستری بگیره فقط و تایید امور خارجه نمیخوایم؟ (امور خارجه رو شخصا اقدام کنیم)
    شما دارالترجمه ای میشناسین که برای تایید دادگستری رقم های نجومی نخوان؟؟؟ (اگه ذکر نام موسسه اینجا ایراد داره، خواهش میکنم پ خ بدید)
    دوست عزیز وظیفه دارالترجمه گرفتن امضای دادگستریه چون درواقع تائید رسمی بودن دارالترجمشم هست ما نمیتونیم شخصن اقدام کنیم اما وزارت امور خارجه رو می تونیم! رقم نجومی نمیدونم مظنورتون چقدر هست ولی اینا یه مصوبه دارن طبق همون باید ازتون پول بگیرن و تائیدیه دادگستری! وزارت خارجه هم برای هر مهری که میزنه اگه اشتباه نکنم 15 میگیره! مثلن اصفهان دارالترجمه سپاهان مناسب میگیره.
    ما زنده به آنیم که آرام نگیریم>>>موچیم که آسودگی ما عدم ماست.

Junior Member

سلام دوستان.
    ایا کسی میدونه در حال حاضر میشه مهر دادگستری رو هم خودمون بگیریم؟
    من خیلی عجله دارم و همین طور بلیط هواپیما هم خریدم و میدونم دارالترجمه به این زودی ها کار رو تحویل نمیده...(میگه هر روز یه سهمیه مشخص برای تائیدیه داره و با توجه به اینکه الان فصل ویزای دانشجوییه جایی برای فرستادن مدارک من تا 1 ماه اینده نداره!)
    میشه با وجود این شرایط خودم اقدام کنم برای تائیده ها؟

Junior Member

من امروز ترجمه مدارک را بردم خودم به تایید دادگستری برسونم.
    هر چند که موفق نشدم ولی جهت اطلاع دیگران تجربه ام را مینویسیم.
    محلش کوچه پشت آتش نشانی در مبدان حسن آباد است که یه تابلویی در رابطه با مترجمین رسمی دارد.
    حتمآ قبل از رفتن باید از خود مترجمتون و یا هر جای دیگه مبلغ 20000 تومان تمبر دولتی تهیه و با خودتون ببرید.
    برخی از مترجمین هم به سیستم بارکد مجهز شده و بارکد میزنند.
    من چون تمبر نداشتم کار تاییدم انجام نشد و برای وزارت خارجه نرفتم.
    صرفآ جهت اطلاع بود.
    موفق باشید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مواد-امیرکبیر

نقل قول نوشته اصلی توسط Farzaneh68 نمایش پست ها
    من امروز ترجمه مدارک را بردم خودم به تایید دادگستری برسونم.
    هر چند که موفق نشدم ولی جهت اطلاع دیگران تجربه ام را مینویسیم.
    محلش کوچه پشت آتش نشانی در مبدان حسن آباد است که یه تابلویی در رابطه با مترجمین رسمی دارد.
    حتمآ قبل از رفتن باید از خود مترجمتون و یا هر جای دیگه مبلغ 20000 تومان تمبر دولتی تهیه و با خودتون ببرید.
    برخی از مترجمین هم به سیستم بارکد مجهز شده و بارکد میزنند.
    من چون تمبر نداشتم کار تاییدم انجام نشد و برای وزارت خارجه نرفتم.
    صرفآ جهت اطلاع بود.
    موفق باشید.
    دوست عزیز هزینه تایید مدارک چقدر گفتن بهتون؟
    GREAT OAKS FROM LITTLE ACORNS GROW

Junior Member

من همین امروز وزارت خارجه بودم . مدارک رو بعد از یک ساعت تحویل می دن. باید برید ساختمون شماره ی 9 وزارت خارجه. کارت بانکی حتما همراتون باشه، پول نقد قبول نمی کنند. من 5 تا مدرک داشتم که از من کلا 18000 تومن گرفتند.

با سلام

جهت تایید مدارک ترجمه شده دانشگاهی اعم از دانشنامه و ریزنمرات توسط دادگستری به کجا بایستی در مشهد مراجعه نمود؟ هزینه مهر هر سند جقدر است؟

Junior Member

سلام
    من هم مهر دادگستری و امور خارجه رو خودم گرفتم. کارم تو دارالترجمه ساعت ۱۰ تموم شد. تقریبا ۱۰:۳۰ رسیدم به دادگستری (دوستان ادرسشو گذاشتن. همون کوچه پشت اتشنشانی). البته خود دارالترجمه به من تمبر اضافی داد که اگه تو دادگستری لازم شد استفاده کنم. ولی خوب لازم نشد، منم برگردوندن به دارالترجمه و اونا هم پول تمبرا رو پس دادن.
    دادگستری خیلی شلوغ بود و حدودا کار من یک ساعت طول کشید. بلافاصله رفتم امور خارجه (به هم نزدیکن این دوتا و پیاده میشه رفت). شماره گرفتم. و البته چون خیلی شلوغ بود مدارک من حدودا دو ساعت و نیم طول کشید تا اماده شد.
    نکته ۱: اگه میتونید و کسی همراهتون هست، تا وقتی در انتظار تایید مدارکتون در دادگستری هستین، برید شماره از امور خارجه بگیرید. اینطوری وقتی کارتون تو دادگستری تموم شد کمتر معطل میشید واسه دادن مدارک به امور خارجه (میدونید که حداقل یک ساعت بعد از اینکه شما مدارکتونو تحویل دادین، مدارک تایید شده رو به شما میدن. ینی زمان انتظار تا وقتی نوبتتون بشه که مدارکو تحویل بدید توش حساب نشده).
    نکته ۲: امور خارجه تا ساعت ۱ نوبت میده. بعد از اون دیگه شماره نمیده.
    شاد باشید

دوستان سلام
    کسی اطلاع داره اگر بخوام حضوری خودم برم دادگستری و امور خارجه که مهرها رو بزنم آیا لازم هستش که اصل مدارک هم همرام باشه یا خیر ؟

سلام
    هزینه هر سند برای تایید دادگستری 20 هزار تومنه؟ باید بیست هزار تومن برای هر سند تمبر بگیریم و بریم اونجا ؟!
    دار الترجمه میگه 40 - 50 هزار تومن برای هر سند !!!!!!!

و اینکه دادگستری چطوری باید التماس کنیم بی خیال بشن و به خودمون مهر رو بدن

نقل قول نوشته اصلی توسط tir94 نمایش پست ها
    سلام
    هزینه هر سند برای تایید دادگستری 20 هزار تومنه؟ باید بیست هزار تومن برای هر سند تمبر بگیریم و بریم اونجا ؟!
    دار الترجمه میگه 40 - 50 هزار تومن برای هر سند !!!!!!!

و اینکه دادگستری چطوری باید التماس کنیم بی خیال بشن و به خودمون مهر رو بدن
    تا همین چند هفته پیش باید 20 هزار تومن تمبر باطل میکردی و 3 هزار تومن هزینه خدماتشون میشد که کلا میشد 23 تومن البته این 3 تومن گاها متغیر بود اما چند هفته است که باید 40 تومن به ازای هز مهر دادگستری باطل شه. معمولا میگن این مهر دادگستری وظیفه خودمونه وبه شما نمیدن اما فکر کنم میشه من شهرستان بودم و شاغل امکانش نبود خودم بگیرم و بیخیال شدم اما اگه جایی هستید که دارالترجمه زیاده ازشون بخواید و به جاهای دیگه هم سر بزنید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)