صفحه 5 از 7 نخستنخست 1234567 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 67

موضوع: ترجمه مدارک و گرفتن مهر دادگستری توسط خودمون

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ترجمه مدارک و گرفتن مهر دادگستری توسط خودمون

سلام
    من آرشیو این تاپیک رو دیدم اما پاسخ سوالم رو پیدا نکردم.

آیا امکان گرفتن مهر دادگستری پس از ترجمه برای شهرهای غیر از پایتخت وجود دارد؟
    دادگستری مراکز استان این کار رو انجام می‌دهند؟

Junior Member Ni1 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering- Tj Uni

سلام دوستان با توجه به اینکه دارالترجمه ها سرشون شلوغه الان و امکانش هست به موقع تحویل ندن مدارک رو و یا اشتباه زیاد داشته باشه ترجمه هاشون امکانش هست ریز نمرات و دانشنامه را خودمون ترجمه کنیم از روی نمونه های موجود؟دانشگاه هایی که مدارک غیررسمی میخوان برای اپلای قبول میکنن ترجمه خودمون رو یا باید دادگستری حتما تایید کنه؟دادگستری ترجمه خودمون رو تایید میکنه؟وزارت خارجه چی؟
    نسبت سطح بال زنبور به بدن او بسیار کم است. با توجه به قوانین آیرودینامیک، پرواز ممکن نیست اما زنبور این را نمیداند و پرواز میکند . . .
    Hope is the only thing stronger than fear

از پاسخگویی به پیامهای خصوصی معذور نیستم

ApplyAbroad Veteran
    Fairymaid آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Ni1 نمایش پست ها
    سلام دوستان با توجه به اینکه دارالترجمه ها سرشون شلوغه الان و امکانش هست به موقع تحویل ندن مدارک رو و یا اشتباه زیاد داشته باشه ترجمه هاشون امکانش هست ریز نمرات و دانشنامه را خودمون ترجمه کنیم از روی نمونه های موجود؟دانشگاه هایی که مدارک غیررسمی میخوان برای اپلای قبول میکنن ترجمه خودمون رو یا باید دادگستری حتما تایید کنه؟دادگستری ترجمه خودمون رو تایید میکنه؟وزارت خارجه چی؟
    خوب معلومه که نه دانشگاه های اونور ترجمه خودمون رو قبول میکنن و نه دادگستری و وزارت خارجه! البته میتونید خودتون ترجمه رو بدین دارترجمه و اونا یه نگاهی بندازن و رو برگشون بزنن ولی به هرحال پولشو میگیرن ازتون چون رو برگشون میزنن، و در ضمن اگه مهر دادگستری اینا رو هم بخواین که هزینه اونا جداست.

ApplyAbroad Veteran
    Fairymaid آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط lagon666 نمایش پست ها
    سلام
    من آرشیو این تاپیک رو دیدم اما پاسخ سوالم رو پیدا نکردم.

آیا امکان گرفتن مهر دادگستری پس از ترجمه برای شهرهای غیر از پایتخت وجود دارد؟
    دادگستری مراکز استان این کار رو انجام می‌دهند؟
    100% این کارو میکنن دوست عزیز، مگه عصر حجره که تنها مرکز این کارو بکنه، همه جا انجام میدن.

Member alirezashark آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Florida

نقل قول نوشته اصلی توسط Ni1 نمایش پست ها
    منظورشون از ترجمه غیررسمی دیگه اینقد غیررسمی هم نیست
    منظورشون از غیررسمی پرینت انگلیسی نمراتی هست که از سایت دانشگاه میشه گرفت و مسئول دپارتمان اون رو امضا کنه. که اون هم با توجه به اینکه دانشگاه های ما فارسی میدن Applicable نیست.
    روش من که انجام دادم و پیشنهاد میکنم : شما بهترین گزینه اینه که یک سری بدین ترجمه کنن مهر دادگستری هم بزنن برای آپلود کردن که شک و شبهه ای توش نباشه. اگر دانشگاهی نسخه paperscript هم خواست، فقط بدین ترجمه که تو سربرگ مترجم هست رو انجام بدن و دیگه هزینه مهر دادگستری ( که اخیرا بسیار زیاد شده) رو ندید. این نسخه ترجمه شده رو ببرید خود دانشگاه آزاد تو پاکت خودش بزاره پست کنه. این که تو پاکت دانشگاه و از آدرس خود دانشگاه بدستشون برسه معمولا 90% آفیشیال به حساب میارن. دارالترجمه ها الان دیگه خیلی هم شلوغ نیستن. زیر یک هفته با مهر تحویل میدن. سمت انقلاب خیلی زیادن میتونین مراجعه کنید.
    Dreams Don't Work Unless You Do

Junior Member

باسلام

دوستان من میخواستم در مورد اختلاف هزینه ی گرفتن مهر دادگستری توسط خودمون و دارالترجمه ها رو بدونم. ممنون میشم اگر کسی تجربشو در اختیار بگذاره. البته کل تاپیک ر. خوندم و متوجه شدم مثل اینکه دادگستری ۲۳ هزار تومان هست اما میخواستم مجدد بپرسم اگر هزینه ها تغییر کرده باشه بدونم.

ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط Amirsalar7 نمایش پست ها
    باسلام

دوستان من میخواستم در مورد اختلاف هزینه ی گرفتن مهر دادگستری توسط خودمون و دارالترجمه ها رو بدونم. ممنون میشم اگر کسی تجربشو در اختیار بگذاره. البته کل تاپیک ر. خوندم و متوجه شدم مثل اینکه دادگستری ۲۳ هزار تومان هست اما میخواستم مجدد بپرسم اگر هزینه ها تغییر کرده باشه بدونم.

ممنون
    تا جایی که من توی دادگستری دیدم اصلا دادگستری حداقل توی تهران (خیابان حافظ) تمبر نمیزنه و هر پرونده ای که تمبر دادگستری نداشته باشه حواله میده به دارالترجمه طرف بره خودش تمبر بزنه. خودمم حقیقتش تعجب کردم که چرا تمبر خودشونو خودشون نمیزنن و پس میفرستن دارالترجمه ولی چیزی بود که عینا توی امور مترجمان دیدم. هزینه هر تمبر دادگستری هم 40 تومنه.

سلام دوست عزیز، یعنی اگر ترجمه مدارک را از دارالترجمه بگیریم می تونیم کاراش رو خودمون انجام بدیم؟این تمبرهایی که می فرمایید چه شکلی هستند می شود از بانک تهیه کرد؟؟؟؟با ید برای هر مدرک چه تعداد و با چه هزینه ای تهیه کنیم؟ متشکر می شود اگر راهنمایی بفرمایید

نقل قول نوشته اصلی توسط silent1818 نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز، یعنی اگر ترجمه مدارک را از دارالترجمه بگیریم می تونیم کاراش رو خودمون انجام بدیم؟این تمبرهایی که می فرمایید چه شکلی هستند می شود از بانک تهیه کرد؟؟؟؟با ید برای هر مدرک چه تعداد و با چه هزینه ای تهیه کنیم؟ متشکر می شود اگر راهنمایی بفرمایید
    دوست گرامی

حتما دارالترجمه باید مهر دادگستری رو باطل کنه. این بانک رو از کجا درآوردی؟! ازشون بپرس میتونید خودتون دستی ببرید. بنده از دو جا پرسیدم، دادگستری رو قبول نکردند ولی وزارت خارجه رو عموما قبول می کنند.

بهترین آرزوها

سلام دوستان. من مدرکم رو تهران ترجمه کردم.
    بنظر شما میشه در تبریز مهر دادگستری و خارجه بزنم؟؟
    ممنون از لطفتون

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)