نقل قول نوشته اصلی توسط Reza-Parsanejad نمایش پست ها
No need for apology dear.
If people do not know their right, we should put our effort and energy to notify them.
How much do you trust any other profession such as doctor without license? . One way is to let them know that DO NOT TAKE UN-REGULATED CONSULTANT bcz you can't make him responsible, and you have no proof that s/he is capable doing the job.
I do have a suggestion
Instead of negative ad, how about talking positive about the good ones and make them more popular to let people know about them.
Cheers
Reza Parsa Nejad
باسلام خدمت دوستان.
به نظرم خیلی وکلای مهاجرتی غیر از پر کردن فرمها و ارسال (که اون هم اکثرا توسط خود اپلیکنت انجام میشه) کار خاصی انجام نمیدن. متاسفانه به دلیل موقعیت کشور ما قادر به خیلی از کارها نیستیم مثل ارسال لندینگ فی که باعث شده دوستان بیشتر به مشاورین عزیز روی بیارن البته که با کمی مطالعه و صرف وقت میتوان از به هدر رفتن هزاران دلار بی زبان جلوگیری کرد . بنده خودم مشاور دارم ولی اگه دوباره بخوام اقدام کنم دیگه مشاور نمیگیرم چون واقعا حس کردم 4000 دلار بیزبون رو واسه هیچی صرف کردم که خودم میتونستم با مطالعه سایت اداره مهاجرت و قوانین بهش برسم. البته مشاورین بسیاری هستند که زحمت چک کردم و بررسی اطلاعات فرمها و مدارک موکلینشون رو هم به خودشون نمی دن و اون رو به عهده منشیهای شرکتشون میزارن که واقعا هیچ چی نمی دونن. من بارها با دفتر مشاورم تماس گرفتم و سوال کردم و در غالب موارد با جوابهایی مواجه شدم که خودم اونها رو می دونستم.
در مورد شما آقای پارسانژاد من بارها در سایت شما در قسمت سوالات دیدم و خودم هم پرسیدم و اکثرا با جواب "پاسخگوی موارد خاص مهاجرتی نمی باشم" مواجه شدم. البته کاملا درسته که کسی که اطلاعاتی داره و براش زحمت کشیده اونا رو نباید به ارزانی بفروشه ولی بعضی از این سوالات بسیار ساده هستند که شما جواب نمیدید. البته بنده جواب این سوالات را به راحتی در این فروم پیدا کردم. در این فروم دوستانی هستند که خیلی بیشتر از دوستان مشاور اطلاعات دارند و بدون هیچ چشمداشتی در اختیار سایرین قرار میدهند. بنده هم تلاش کردم با افزایش مطالعه بتوانم اطلاعاتم رو بالا ببرم شاید بتونم به بعضی از دوستان کمک کنم.
من خیلی از دوستان رو میشناسم که به خاطر اشتباه مشاور محترم بسیار ضرر کردند برای مثال اون همکار شما در اصفهان که باعث شد خیلی از دوستان از ورود به کانادا چندین سال محروم بشوند.
تا حالا دقت کردید تعداد مشاورین تایید شده ایرانی چقدر زیاده ؟ این یعنی اینکه ما ایرانیها خیلی تمایل به گرفتن مشاور برای اقدام داریم و حاضر نیستیم وقت و زمان بگذاریم برای یادگیری.

موفق باشید.