نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 , از مجموع 6

موضوع: پیشنهاد ها | راهکار های مرتبط با سوءاستفاده از تاپیک " زیان های ناشی از نوسانات ارز "

Senior Member iraj12345 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Communications Eng. RWTH Aachen

پیش فرض پیشنهاد ها | راهکار های مرتبط با سوءاستفاده از تاپیک " زیان های ناشی از نوسانات ارز "

سلام
    به نظر میرسه تو انجمن "مشاوره برای جلوگیری از ضرر و زیان ناشی از نوسانات نرخ ارز" بعضیا!! که مثلا 10 ، 15 تا ارسال هم بیشتر ندارن میان یک حرفایی رو مینویسن که مثلا به زودی نرخ ارز کم میشه یا سکه ارزون میشه. فکر میکنن مثلا برفرض که بتونن فکر 4 تا دانشجو رو عوض کنن واقعا ارزش ریال زیاد میشه یا سکه ارزون میشه. من یه بار به یکیشون رک گفتم که شما داری پول میگیری و میای این حرفا رو میزنی و شما از همونایی که تو فیسبوک پای هر عکس خبری مینویسن فتوشاپه! رفت دیگه پیداش نشد الان باز بعد چند روز یکی با یه آی دی دیگه اومده دقیقا همون حرفا رو میزنه! اونم تمام ارسالاش محدود به همین انجمن میشه!! به مدیر (آقا میلاد) هم گفتم، نظرشون این بود که انجمن فضا رو واسه همه باز میزاره بیان نظرشونو بدن و اگه نادرست باشه بقیه میان تکذیب میکنن. ولی من فکر میکنم خیلی اشتباهه که اجازه بدیم اینا اینجا رو پاتوق کنن چون اگه وضع به همین منوال ادامه پیدا کنه فردا که مثلا رابطه دولت ایران با فلان کشور بد میشه میان تو انجمن دانشگاه های اون کشور مینویسن آره دانشگاه های این کشور خیلی بده. کافیه که یه نفر بیاد یک حرف غلطی رو بنویسه و 2 تا همکار دیگشم تایید کنن حرفشو. اینجوری ماهیت فروم و سال ها زحمات خیلیا بر باد میره.
    پیشنهاد: 1. رو درواسی رو بذارین کنار و اگه همچین مواردی رو دیدن سریع بلاکشون کنین و تو فروم هم تذکر بدید.
    2. (واسه این مورد خاص) به نظر من ممکن نیست کسی که هنوز هیچ کاری نکرده، در مورد هیچ کشوری و هیچ دانشگاهی تحقیق نکرده ، در مورد مدارک لازم واسه هیچ سوالی تو هیچ انجمنی نپرسیده باشه یهو به فکر ارز بیوفته!! همه ما میدونیم که مراحلی رو که واسه کارامون طی کردیم چی بوده و در آخرین مرحله به فکر ارز و این چیزا افتادیم پس پیشنهاد میکنم مثل انجمن آگهی دهندگان قانون بذارین که مثلا کسایی که کمتر از 40 تا ارسال دارند حق ندارن در انجمن های اقتصادی یا حداقل این انجمن به خصوص که داره مورد تهاجم قرار میگیره پستی بگذارن.
    با تشکر
    لطفا قبل از دادن پیام خصوصی دقت کنین که صندوق پیامهاتون پر نباشه! اون درخواست تایید ارسال پیام رو هم لطفا غیرفعال کنین.
    پیامهای خصوصی رو بی‌جواب نمیذارم. البته لطفا اگه سوال رو قبلا توی فروم پرسیدین فقط لینک سوالتون و شماره پست رو برام بنویسین.

Member marjan912 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Allameh Tabatabaei

پیش فرض پاسخ : نظرات و پیشنهادات شما در مورد قوانین فروم و نحوه اجرای آنها

با دوست گرامی جناب ایرج خان موافقم
    مثلا من نوشتم به کارت اعتباری واسه واریز یه وجه نیاز دارم چند نفر که شاید دومین یا سومین پستشون بود پیام دادن !!!! منم جرات نکردم والله! اگه مشکلی نیست چرا آیدی تازه دارن؟!!!

منم فکر می کنم واسه بعضی ها اینجا پاتوق شده. حیفه جو خوب و آروم علمی که بین بچه هاست تهدید بشه.
    ممنون از زحماتتون
    ویرایش توسط marjan912 : April 23rd, 2012 در ساعت 06:19 PM دلیل: اشتباه تایپی

ApplyAbroad Guardian
    میلاد آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط iraj12345 نمایش پست ها
    سلام
    به نظر میرسه تو انجمن "مشاوره برای جلوگیری از ضرر و زیان ناشی از نوسانات نرخ ارز" بعضیا!! که مثلا 10 ، 15 تا ارسال هم بیشتر ندارن میان یک حرفایی رو مینویسن که مثلا به زودی نرخ ارز کم میشه یا سکه ارزون میشه. فکر میکنن مثلا برفرض که بتونن فکر 4 تا دانشجو رو عوض کنن واقعا ارزش ریال زیاد میشه یا سکه ارزون میشه. من یه بار به یکیشون رک گفتم که شما داری پول میگیری و میای این حرفا رو میزنی و شما از همونایی که تو فیسبوک پای هر عکس خبری مینویسن فتوشاپه! رفت دیگه پیداش نشد الان باز بعد چند روز یکی با یه آی دی دیگه اومده دقیقا همون حرفا رو میزنه! اونم تمام ارسالاش محدود به همین انجمن میشه!! به مدیر (آقا میلاد) هم گفتم، نظرشون این بود که انجمن فضا رو واسه همه باز میزاره بیان نظرشونو بدن و اگه نادرست باشه بقیه میان تکذیب میکنن. ولی من فکر میکنم خیلی اشتباهه که اجازه بدیم اینا اینجا رو پاتوق کنن چون اگه وضع به همین منوال ادامه پیدا کنه فردا که مثلا رابطه دولت ایران با فلان کشور بد میشه میان تو انجمن دانشگاه های اون کشور مینویسن آره دانشگاه های این کشور خیلی بده. کافیه که یه نفر بیاد یک حرف غلطی رو بنویسه و 2 تا همکار دیگشم تایید کنن حرفشو. اینجوری ماهیت فروم و سال ها زحمات خیلیا بر باد میره.
    پیشنهاد: 1. رو درواسی رو بذارین کنار و اگه همچین مواردی رو دیدن سریع بلاکشون کنین و تو فروم هم تذکر بدید.
    2. (واسه این مورد خاص) به نظر من ممکن نیست کسی که هنوز هیچ کاری نکرده، در مورد هیچ کشوری و هیچ دانشگاهی تحقیق نکرده ، در مورد مدارک لازم واسه هیچ سوالی تو هیچ انجمنی نپرسیده باشه یهو به فکر ارز بیوفته!! همه ما میدونیم که مراحلی رو که واسه کارامون طی کردیم چی بوده و در آخرین مرحله به فکر ارز و این چیزا افتادیم پس پیشنهاد میکنم مثل انجمن آگهی دهندگان قانون بذارین که مثلا کسایی که کمتر از 40 تا ارسال دارند حق ندارن در انجمن های اقتصادی یا حداقل این انجمن به خصوص که داره مورد تهاجم قرار میگیره پستی بگذارن.
    با تشکر
    سلام،

ممنون از اینکه برای پیشرفت و بهبود انجمن تلاش میکنید وقت میزارید.

در مورد مورد خاصی که فرمودید، در این جند روز با استفاده از امکانات مدیریتی انجمن بررسی شد، اما شواهدی که نشون بده اون دو اکانت مورد نظر شما یک شخص هستند پیدا نشد. مطمئنا در صورتی که شواهدی مبنی بر سوء استفاده از انجمن به دست بیاد مطابق قانون با کاربران خاطی برخورد میشه.

در مورد تاپیک مشاوره برای جلوگیری از ضرر و زیان ناشی از نوسانات نرح ارز، در این تاپیک نوشتن پیشبینی ها و تحلیل های علمی واقعا ارزشمند هست، اما نوشته شدن نظرات و تحلیل ها مختلف و حتی گاهی متناقض هم برای استفاده عموم مفید خواهد بود. خوشبختانه با وجود کاربران فعال در اون انجمن، نظرات مختلف بیان میشه و کاربران با پیگیری مباحث میتونن نقاط ضعف و قوت هر نظر و تحلیل رو متوجه بشن.

ممنون که بعد از مطرح کردن مسئله، پیشنهادات خودتون رو هم نوشتید. حتمن در تصمیمات دو پیشنهاد شما در نظر گرفته خواهد شد.
    ناگهان خوابی مرا خواهد ربود ...

ApplyAbroad Veteran
    atabak-aut آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering-École Polytechnique de Montréal

نقل قول نوشته اصلی توسط iraj12345 نمایش پست ها
    سلام
    با تشکر
    سلام و ممنون از همه خصوصن مدیر سختکوش انجمن فوق، من به عنوان یک کاربر با مورد 1 مخالف هستم.
    Essentially, all models are wrong, but some are useful.
    (George E. P. Box)
    ----------------------------------------------------------------------
    به
    قوانین انجمن احترام بگذاریم.

ApplyAbroad Champion
    hossein2266 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط marjan912 نمایش پست ها
    با دوست گرامی جناب ایرج خان موافقم
    مثلا من نوشتم به کارت اعتباری واسه واریز یه وجه نیاز دارم چند نفر که شاید دومین یا سومین پستشون بود پیام دادن !!!! منم جرات نکردم والله! اگه مشکلی نیست چرا آیدی تازه دارن؟!!!

منم فکر می کنم واسه بعضی ها اینجا پاتوق شده. حیفه جو خوب و آروم علمی که بین بچه هاست تهدید بشه.
    ممنون از زحماتتون
    با سلام

ضمن تاييد فرمايشات شما و دوست ديگري كه دغدغشونو در خصوص افراد سودجو بيان كردند، ما هم واقفيم كه متاسفانه همواره تعدادي افراد سودجو هم از فروم استفاده ميكنند، بخصوص در شرايط فعلي كه تعداد كاربران فروم خيلي زياد شده و احتمال اين كار بيشتر هم شده، اما تشخيص مساله تبليغات خيلي ساده نيست و هرچقدر مديران فروم در اين زمينه آموزش ديده تر و باتجربه تر ميشن، متاسفانه دلالان و واسطه ها هم از ترفندهاي جديدتر و زيركانه تري استفاده مي كنند، طوري كه حتي گاهي اوقات مديران باتجربه ما هم در اين مساله دچار اشتباه ميشند، بنابراين تا زماني كه تبليغات كاربري مسجل نشده، نميشه جلوي كاربر رو صرفا به واسطه تازه كار بودن گرفت، اما هميشه اين كاربران تحت نظر مديران مربوطه هستند و به محض رويت تبليغات (چه در پيام خصوصي، چه در پيام بازديدكننده و چه در فروم) با اين افراد برخورد ميشه و در صورت نياز، شناسه كاربريشون هم بسته ميشه، بنابراين همانطور كه قبلا هم عنوان شده به هيچ وجه اطلاعات شخصي خودتون رو در اختيار كاربران ناشناس قرار ندين و در صورت مواجهه با پيامهاي تبليغاتي، اونها رو گزارش كنيد تا برخورد لازم صورت بگيره، ممنون
    ویرایش توسط hossein2266 : April 26th, 2012 در ساعت 02:33 AM
    تاريخ ثابت كرد انسان مذهب را ساخت، اما مذهب انسان را نساخت.
    والاترين مذهب بشر، انسانيت است و كامل ترين كتابش، عقل و قدرت انديشيدن. پس آفريدگار را در خود بيابيد!

Senior Member iraj12345 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Communications Eng. RWTH Aachen

نقل قول نوشته اصلی توسط میلاد نمایش پست ها
    سلام،

ممنون از اینکه برای پیشرفت و بهبود انجمن تلاش میکنید وقت میزارید.

در مورد مورد خاصی که فرمودید، در این جند روز با استفاده از امکانات مدیریتی انجمن بررسی شد، اما شواهدی که نشون بده اون دو اکانت مورد نظر شما یک شخص هستند پیدا نشد. مطمئنا در صورتی که شواهدی مبنی بر سوء استفاده از انجمن به دست بیاد مطابق قانون با کاربران خاطی برخورد میشه.

در مورد تاپیک مشاوره برای جلوگیری از ضرر و زیان ناشی از نوسانات نرح ارز، در این تاپیک نوشتن پیشبینی ها و تحلیل های علمی واقعا ارزشمند هست، اما نوشته شدن نظرات و تحلیل ها مختلف و حتی گاهی متناقض هم برای استفاده عموم مفید خواهد بود. خوشبختانه با وجود کاربران فعال در اون انجمن، نظرات مختلف بیان میشه و کاربران با پیگیری مباحث میتونن نقاط ضعف و قوت هر نظر و تحلیل رو متوجه بشن.

ممنون که بعد از مطرح کردن مسئله، پیشنهادات خودتون رو هم نوشتید. حتمن در تصمیمات دو پیشنهاد شما در نظر گرفته خواهد شد.
    سلام
    ممنون آقا میلاد از پیگیریتون
    در مورد اول، اگر فرض بگیریم که نظریه من درست باشه مطمینا اونا بلدن که چجوری کارشون رو بی نقص انجام بدن. مثلا نرم افزار هایی وجود داره که IP سیستم رو عوض میکنه...
    در مورد دوم من با کلیت حرفتون موافقم که باید نظرات مختلف مطرح بشه ولی نظرات جور واجور دادن و حتی نظر اشتباه و غیر کارشناسانه دادن فرق میکنه با اینکه 1 نفر بیاد بگه من فوق لیسانس اقتصادم و اصول اقتصادی اینو میگه! بیاد بگه من فعال بازار ارز و طلا هستم دیروز تو بازار اصفهان همچین چیزی اتفاق افتاد و تمام صراف ها و متخصصین که دور و برم هستند این نظر رو دارن!
    این واقعا میتونه واسه بعضیا خیلی گرون تموم بشه. مثلا اون آقا یا خانومی که طفلکی اومده میگه من هیچ سررشته ای از اقتصاد ندارم، دانشجوام و فقط واسه حفظ ارزش پولم تو زمان باقیمونده تا رفتن اومدم دلار یا سکه خریدم و مرجع اصلیم واسه تصمیم گیری همین انجمنه؛ بعد یه نفر میاد خیلی قاطع همچین نظراتی که خودتون در جریان هستید رو میده.... نتیجش واقعا غم انگیزه. اینو که میبینم ناراحت میشم، اگه نه دوست ندارم که مدام بیام تو کار مدیریت شما دخالت و فضولی کنم.

یک روزی یک آقایی که تحصیل کرده اروپا بود اومد تو این کشور یک دمکراسی ایجاد کرد.... زمانی که مردم نمیدونستن مطبوعات چیه، مطبوعات آزاد ایجاد کرد.... بعد دشمناش از طریق همون مطبوعات آزاد بلایی سرش آوردن که تا 63 سال بعدش کسی رنگ دمکراسی رو ندید.

البته به شما و آقا اتابک هم حق میدم که بدون دلیل و مدرک قاطع نمیشه که با کسی برخورد قاطع کرد ولی لااقل میشه که از زبون مدیران فروم بهش گفت که ما متوجه هستیم. اگه در شرایط فرضی باز من میومدم به این کاربر جدید هم میگفتم که ما متوجه شدیم؛ مطمین باشین که این هم میرفت دیگه نمیومد. البته گفتم فرضی.
    ویرایش توسط iraj12345 : April 26th, 2012 در ساعت 10:25 AM
    لطفا قبل از دادن پیام خصوصی دقت کنین که صندوق پیامهاتون پر نباشه! اون درخواست تایید ارسال پیام رو هم لطفا غیرفعال کنین.
    پیامهای خصوصی رو بی‌جواب نمیذارم. البته لطفا اگه سوال رو قبلا توی فروم پرسیدین فقط لینک سوالتون و شماره پست رو برام بنویسین.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)