نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 , از مجموع 7

موضوع: شهریه

Junior Member

پیش فرض شهریه

سلام.می خواستم بدونم اگه ترم پاییز پذیرش بگیری به فرض اینکه هیچ fund ندند کی باید اولین قسط شهریه رو پرداخت کنی؟بعدتو قسط اول شهریه چند ترم و بایید بدی.اصلا قسطی باید داد یا همش نقد؟
    من واسه فوق می خوام.کانادا یا آمریکا. دوستانی که اطلاع دارن لطفا کمک کنن. می خوایم گاو و گوسفندامونو بفروشیم کم کم.

ApplyAbroad Champion
    Some14Myself آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Uni of Tehran - Finance

پیش فرض پاسخ : شهریه

نحوه پرداخت شهریه توی هر دانشگاه فرق می کنه باید برین توی قسمت cost و tuition سایت دانشگاهتون اونجا کامل قسط ها و نحوه پرداختش رو زدن ... من دیدم که توی دو قسط معمولآ می خوان البته قسط هاشون هم در حد خودش کلی نقد به حساب می آد ...

ApplyAbroad Superstar Countdown آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical-Georgia Inst. of Technology

سلام

اخیرا I20 جدید بهمراه نامه های پذیرش بعد از پدیده و درخواست دیفر اجباری بدستم رسید
    یه چی دیدم که شاخ در آوردم
    Tuitions فی پذیرش این دانشگاه در spiring 2009 نسبت به شهریه تحصیل Fall 2008 یعنی همین ترم از 24000 تا شده 35538 !!!! یعنی حدود 48.07% افزایش که عدد کمی نیست در عرض یک ترم!!!
    بهرحال این ارسال رو گذاشتم تا مواظب باشید بخصوص کسایی که فول فاند نیستید چک کنید هزینه های جدیدشون رو نسبت به قبل
    همچنین دیفری های محترم بدون فاند اگه برنامه ریزی چیزی دارید اشتباه نکنید انگار یه نمه هزینه ها تغییر کرده
    امیدوارم که این دانشگاه/دانشکده همچین افزایشی داشته باشه و tuitions ها در بقیه دانشگاه ها در حداقل خود بمونند
    به نظر من اگه مقادیر هزینه های دانشگاه همچین افزایشی کرده خیلی احتمال داره tuition waiver ها واسه out-of -state applicant ها رقابتی تر بشه و و تعداد partial fund ها بیشتر بشه
    شاید یکی هم بیاد بگه نه-این افزایش باعث افزایش offer فول فاندها میشه
    توصیه من بکسایی که مردد هستند امسال یا سال بعد یا ده سال بعد اقدام کنند اینه: امروز بهتر از فردا

Junior Member

من یه سوال کلی داشتم امیدوارم اینجا مناسب باشه:

کلا امکان پرداخت شهریه دانشگاه قبل از مسافرت به آمریکا وجود داره یا نه؟ و اینکه اگر این کار رو بکنیم در پروسه گرفتن ویزا کمکی می کنه؟

با توجه به اینکه افیسر می تونه مطمئن بشه که لااقل یک ترم یا یک سال هزینه دانشگاه که تقریبا نیمی از هزینه کل هست پرداخت شده.

ضمنا نحوه پرداخت شهریه در سوالات قبلی هم پاسخ داده نشده

ممنون میشم دوستانی که تجربه دارن جواب بدن
    Don't be a desperate minimalist!

نقل قول نوشته اصلی توسط kourosh
    من یه سوال کلی داشتم امیدوارم اینجا مناسب باشه:

کلا امکان پرداخت شهریه دانشگاه قبل از مسافرت به آمریکا وجود داره یا نه؟ و اینکه اگر این کار رو بکنیم در پروسه گرفتن ویزا کمکی می کنه؟

با توجه به اینکه افیسر می تونه مطمئن بشه که لااقل یک ترم یا یک سال هزینه دانشگاه که تقریبا نیمی از هزینه کل هست پرداخت شده.

ضمنا نحوه پرداخت شهریه در سوالات قبلی هم پاسخ داده نشده

ممنون میشم دوستانی که تجربه دارن جواب بدن
    با توجه به تجربه من :
    شهریه رو باید بعد از انتخاب واحد پرداخت کنین که معلوم بشه ، امکان پرداخت بصورت wire transfer هستش،ولی کلاً رسم نیستش که قبل از اومدن پرداخت کنن
    اگه امکان انتخاب واحد رو دارید،با مسولین دانشگاه صحبت کنید...تاثیرش رو روی افیسر نمی شه پیش بینی کرد چون رخ نداده یا خیلی به ندرت بوده
    BS رو قبول می کنن با اینکه من خودم روز مصاحبه داشتم اما از من نخواست که نشون بدم بصورت غیر مستقیم تو سوال هاش که ربطی به این نمی شد اشاره کردم.
    باشد که از کسانی باشیم که این جهان را تازه می گردانند
    اشو زردشت

سلام دوستان
    من لاتاری گرین کارت 2010 برنده شدم و امسال می خوام اپلای کنم
    هزینه های دانشگاه برای کسی که گرین کارت داره چجوریه ؟

ApplyAbroad Champion

نقل قول نوشته اصلی توسط hamed_ghaedi
    سلام دوستان
    من لاتاری گرین کارت 2010 برنده شدم و امسال می خوام اپلای کنم
    هزینه های دانشگاه برای کسی که گرین کارت داره چجوریه ؟
    هزینه دانشگاه‌های مختلف متفاوته و مبلغ ثابتی نیست. در کالیفورنیا با داشتن گرین کارد بعد از یک سال زندگی مقیم کالیفورنیا محسوب می‌شید و همون شهریه‌ای رو پرداخت می‌کنید که سایر دانشجویان بومی می‌پردازند. این شهریه در برخی از دانشگاه‌ها یک سوم شهریه‌ایه که دانشجویان خارجی می‌پردازند. به عنوان مثال در دانشگاه UCI که من بودم، شهریه تحصیلات تکمیلی در رشته کامپیوتر برای دانشجویان خارجی حدودا سالی ۲۴ هزار دلار بود و برای دانشجویان بومی حدود ۸ هزار دلار.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)