صفحه 6 از 47 نخستنخست 12345678910111213141516 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 468

موضوع: مباحث و سوالات مرتبط با جدول روادید دانشجویی کانادا

Member ciel آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    SFU

پیش فرض پاسخ : مباحث و سوالات مرتبط با جدول روادید دانشجویی کانادا

نقل قول نوشته اصلی توسط flurion نمایش پست ها
    سلام به همه.
    باز من یه مدت نبودم issue جدید ایجاد شد!

روش قرار دادن پسورد (به هر شکلی) برای جلوگیری از خرابی مناسب نیست. دلیلشم اینه که نتیجه این فرم توی جدولی وارد میشه که برای همه قابل مشاهده است. اگر من بخوام اذیت کنم، منتظر می مونم تا یه نفر سابمیت کنه، نام کاربری و پسوردشو بر می دارم و بعدا باهاش میام و status اشتباه اعلام می کنم.
    اگر قراره که از پسورد استفاده بشه، جدولی که اطلاعات فرم توش ذخیره میشن رو نباید همه ببینن. که خودش مشکلیه! چونکه کسی که سابمیت می کنه شاید بخواد چک کنه که جایی سوتی نداده باشه. یا اینکه بقیه دوستان ممکنه شک کنن چن نفر اومدن یک فضای بسته ایجاد کردن، اطلاعات همه رو می گیرن و هر کار دلشون بخواد می کنن (به عبارتی چون شفافیت از بین میره شک بوجود می آید).

دو تا راه حل وجود داره:
    ۱. خرید حساب Google apps for business. با اینکار می شه طوری تنظیم کرد که افراد برای ورود اطلاعات با gmail لاگین کنن و idشون ثبت بشه و بعدا هم برای تغییر با همی id بیان.
    ۲. از Google Doc Api استفاده کرد و برنامه نوشت. برای اینکار مدیران AA باید یک web page به این موضوع اختصاص بدن. تو این صفحه اگر کسی بخواد فرم رو سابمیت کنه، باید قبلش تو AA لاگین کرده باشه. در نتیجه id فرد رو داریم.

راه دوم با توجه به اینکه مثال های زیادی برای Google API تو وب هست قابل پیاده سازیه، به شرطی که مدیران AA همکاری کنن. اگه وقت زیادی نگیره من می تونم این روش رو implement کنم.
    در باب پیشنهاد دوم باید بگم که فکر نکنم مدیران سایت همچین اجازه ای رو بدن.

پ.ن: اگه کسی اولین بار جدول رو خراب نمی کرد از یک sheetساده به پیشنهاد استفاده از google API نمی رسیدیم!

ApplyAbroad Editor
    turaj1 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط varesh90 نمایش پست ها
    يه مساله ديگه: من فكر مي كنم ديگه از پيك اپليكيشن براي سفارت گذشتيم و بهتره در فرمت فعلي براي سال 2012 تغيير بزرگي داده نشه (جز براي كسب اطلاع از وضعيت قبولي يا رد درخواست ويزا) و در واقع الان كاري كنيم كه ايشالا بچه هاي ژانويه 2013 اطلاعاتشون رو راحت تر و صحيح تر وارد كنند.
    بله همینطوره. برای 2012 که قطعا همینطور خواهد بود. در مورد انتقال جدول و فرم از Google doc به AA اگه مدیران تصمیم گرفتند، نتیجه را در بخش اطلاعیه به اطلاع بچه ها خواهند رسانند.

ApplyAbroad Champion
    hossein2266 آواتار ها

با سلام

ضمن تشكر از زحمات فراوان شما دوستان گرامي در تهيه جدول و همچنين نگهداري و بروز رساني اون، در مورد پيشنهاد اضافه كردن track number براي تميز دادن اطلاعات درست از نادرست، نظر من هم مثبته، درخصوص اضافه كردن جدول به AA، در اينجا توضيحاتي توسط مهرداد عزيز (ادمين محترم سايت) داده شده، در صورتي كه سوالي داشتيد يا نياز به دسترسي بيشتر براي اين كار داشتيد لطفا بيان بفرماييد تا زودتر انجام شه.

ممنون از نظرات همه شما دوستان خوبم
    تاريخ ثابت كرد انسان مذهب را ساخت، اما مذهب انسان را نساخت.
    والاترين مذهب بشر، انسانيت است و كامل ترين كتابش، عقل و قدرت انديشيدن. پس آفريدگار را در خود بيابيد!

ApplyAbroad Editor
    turaj1 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط hossein2266 نمایش پست ها
    با سلام

ضمن تشكر از زحمات فراوان شما دوستان گرامي در تهيه جدول و همچنين نگهداري و بروز رساني اون، در مورد پيشنهاد اضافه كردن track number براي تميز دادن اطلاعات درست از نادرست، نظر من هم مثبته، درخصوص اضافه كردن جدول به AA، در اينجا توضيحاتي توسط مهرداد عزيز (ادمين محترم سايت) داده شده، در صورتي كه سوالي داشتيد يا نياز به دسترسي بيشتر براي اين كار داشتيد لطفا بيان بفرماييد تا زودتر انجام شه.

ممنون از نظرات همه شما دوستان خوبم
    با سلام،
    ممنون از اینکه پیشنهاد track number را شما هم پذیرفتید، چند روزی بود که این سوال به صورت اختیاری در فرم گذاشته بودم و مورد استقبال دوستان قرار گرفته بود و هست.

توضیح اینکه:
    * دسترسی این فایل برای ویراستاران از قبل مشخص شده و در صورت درخواست خود ویراستاران و مدیران و ادمین، اضافه خواهد شد.
    * این جدول همراه فرم می باشد، لذا لازم نیست پستی در تاپیک خاصی در مورد وارد کردن اطلاعات مطرح شود و یا به شخص من یا مدیران و ویراستاران پیام خصوصی داده شود، به اینگونه که اطلاعات کاربری شما بعد از پر کردن فرم در شیت Submitted Form ثبت شده و توسط من و ویراستاران با یک Copy - Paste به شیت Sep 2012 منتقل میشود. (لینک جدول و
    فرم هم که در امضا من هست)

ما تو این فروم خوشبختانه مسائل جانبی نداریم و همه چی با فرم و جدول غیر قابل ویرایش برای همه قابل قبول و عالی می باشد - تنها خواستمون انتقال فرم و جدول روی AA بود (مثل نتایج پذیرش) با شرطی که دست کم از امکانات فایل حاظر نباشد که این مورد رو ظاهرا ادمین محترم نظرشون اینه که فعلا بهتره رو همون Google Doc بمونه.
    میشه بیشتر در مورد انتقال این فایل به http://docs.applyabroad.orgبیشتر توضیح بدهید که حسنش چی هست و چطوری باید انتقال داد؟

با تشکر

سلام. لطفا ول کنید دوستان!
    چه دلیلی باعث میشه انقد این جدول رو بخواین واسه بقیه پیچیده و سختش کنید. تو یه جمله بگم: این جدوله که به اطلاعات بچه ها نیاز داره نه اینکه هر کاربری که بخواد اطلاعاتشو وارد کنه کلی مراحل امنیتی طی کنه! اینجوری نصف کاربرها اصلا بیخیالش میشن و اطلاعات کم هم فرق چندانی با اطلاعات فرضا اشتباه نداره. تازه باز چه تضمینی وجود داره با این موانع امنیتی مثل پسورد و tracking number و... کسی باز اطلاعات اشتباه وارد نکنه. این جدول و جداول از این دست که فکر میکنم اول از فروم ویزای دانشجویی آمریکا شکل گرفت، اساسش "اعتماد" هست. من به نظرم تا همونجایی که اجازه ادیت جدول فقط دست یکی از دوستان بود کفایت میکنه اونم صرفا به خاطر اینکه خیلی از کاربران اطلاعاتشونو بلد نبودن وارد کنن و یا اشتباهی واسه بقیه رو به هم میریختن. دیگه این قفل و بست زدنها به نظرم خیلی خیلی غیر ضروریه. نمیدونم این نظر منه.

ApplyAbroad Editor
    turaj1 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط mohakbari نمایش پست ها
    سلام. لطفا ول کنید دوستان!
    چه دلیلی باعث میشه انقد این جدول رو بخواین واسه بقیه پیچیده و سختش کنید. تو یه جمله بگم: این جدوله که به اطلاعات بچه ها نیاز داره نه اینکه هر کاربری که بخواد اطلاعاتشو وارد کنه کلی مراحل امنیتی طی کنه! اینجوری نصف کاربرها اصلا بیخیالش میشن و اطلاعات کم هم فرق چندانی با اطلاعات فرضا اشتباه نداره. تازه باز چه تضمینی وجود داره با این موانع امنیتی مثل پسورد و tracking number و... کسی باز اطلاعات اشتباه وارد نکنه. این جدول و جداول از این دست که فکر میکنم اول از فروم ویزای دانشجویی آمریکا شکل گرفت، اساسش "اعتماد" هست. من به نظرم تا همونجایی که اجازه ادیت جدول فقط دست یکی از دوستان بود کفایت میکنه اونم صرفا به خاطر اینکه خیلی از کاربران اطلاعاتشونو بلد نبودن وارد کنن و یا اشتباهی واسه بقیه رو به هم میریختن. دیگه این قفل و بست زدنها به نظرم خیلی خیلی غیر ضروریه. نمیدونم این نظر منه.
    نظر تک تک عزیزان برای ما مهمه، فعلا شما دومین نفری هستید که نظر - دارید،
    اول اینکه به فکر گذشته نباشیدکه از فروم چی چی شکل گرفت. این جدول رو سهیل و امید عزیز زحمت کشیده اند، قبلا وورد بود امید Google Doc کرد.
    الان جدول به کاملترین شکل خود رسیده و تو این 3-4 روز ما 2 تا تغییر و یه درخواست از ادمین و مدیر محترم داشتیم:

1. صحت اطلاعات اینکه بفهیم آیا شخضی واقعا به ویزا اپلای کرده یا نه، Track Number تا حدی کمک میکنه که بفهمیم چنین شخصی وجود داره.
    2. پسورد هم برای اینکه کسی قصد اذیت نداشته باشه، که موقعی که میخواهد نتیجه اپلیکیشن خود را وارد کند Track Number خودش را دوباره وارد میکند.
    این دو خیلی سخت نیست ها؟ فقط یه شماره وارد میشه.
    3. اینکه جدول از Google Doc حذف شده و به AA بیاید، (هنوز ادمین محترم جوابی نداده اند.)
    البته یادتون نره که این مورد 1و 2 برای دوستانی که تا دو روز پیش جدول Sep 2012 را پر کرده اند کاربرد ندارد، و برای ترم های بعد کاربرد خواهد داشت.

موضوع جدول خیلی پیچیده نیست با یک کلیک جدول و فرم را میتونید مشاهد میکنید.

با تشکر از همکاری دوستان

ApplyAbroad Superstar shibaak آواتار ها

یه سوالی. این بنده خدا (rahimakhavan) چرا تو جدول رنگش بنفش شده؟؟؟ من هیچ جا توضیحی برای رنگ بنفش پیدا نکردم...!!!

ApplyAbroad Editor
    turaj1 آواتار ها

تغییر کوچک در جدول

با پیشنهاد دوستمون (flurion) از این بعد کسانی که مثل دوستمون rahimakhavan که مدارک چون CV and publications را سفارت از ایشون خواسته را با رنگ دیگری نشان داده میشود.

دوستان اگه تمایل داشتند که سایر کاربرها را در جریان بگذارند میتوانند ار فرم (گزینه Previous Applicant) استفاده کرده و با وارد کردن ID خود و مدارک خواسته شده.. فرم را سابمیت بنمایند.

رنگ رجکتی ها - رنگ اکسپتی ها - رنگ کاربرانی که از سفارت ایمیل دریافت میکنند.
    دوستان اگه پیشنهاد تغییر رنگ هم داشتند بفرمایند.
    ویرایش توسط setareh21 : August 13th, 2012 در ساعت 06:54 PM

ApplyAbroad Superstar shibaak آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط turaj1 نمایش پست ها
    تغییر کوچک در جدول

با پیشنهاد دوستمون آرش (flurion) از این بعد کسانی که مثل دوستمون rahimakhavan که مدارک چون CV and publications را سفارت از ایشون خواسته را با رنگ دیگری نشان داده میشود.

دوستان اگه تمایل داشتند که سایر کاربرها را در جریان بگذارند میتوانند ار فرم (گزینه Previous Applicant) استفاده کرده و با وارد کردن ID خود و مدارک خواسته شده.. فرم را سابمیت بنمایند.

رنگ رجکتی ها - رنگ اکسپتی ها - رنگ کاربرانی که از سفارت ایمیل دریافت میکنند.
    دوستان اگه پیشنهاد تغییر رنگ هم داشتند بفرمایند.
    تورج جان با تشکر از توضیحات و زحماتتون الان که اینکارو کردین یه پیشنهادی من دارم که فکر میکنم بد نباشه با مدیریت مطرح کنین. این تاریخ رو که مینویسه چه روزی از بچه ها CV و اینا و یا مدارک اضافی (مربوط به نقص مدرک و هر چیز دیگه) خواستن توی یه خونه جدا قبل از همین خونه Status وارد کنین. این بعدا برای مقایسه و به دست آوردن یه نتیجه از اینکه فاصله این سوالا با دادن نتیجه ویزا چقدره خیلی به درد میخوره و به نظرم برای بقیه و بعدا خیلی کاربرد داره.

ApplyAbroad Editor
    turaj1 آواتار ها

شیباک چرا مدیر حالا؟ (من و آرش و varesh90 نمیتونیم مدیر باشیم؟) پیشنهادت عملی شد.
    من میخواستم بعد اینکه اینا ویزا گرفتند، این توضیح بیاد رو ستون توضیحات، ولی این جوری که تو میگی درکش بهتره.
    خیلی هم عالی بود.

نقل قول نوشته اصلی توسط shibaak نمایش پست ها
    تورج جان با تشکر از توضیحات و زحماتتون الان که اینکارو کردین یه پیشنهادی من دارم که فکر میکنم بد نباشه با مدیریت مطرح کنین. این تاریخ رو که مینویسه چه روزی از بچه ها CV و اینا و یا مدارک اضافی (مربوط به نقص مدرک و هر چیز دیگه) خواستن توی یه خونه جدا قبل از همین خونه Status وارد کنین. این بعدا برای مقایسه و به دست آوردن یه نتیجه از اینکه فاصله این سوالا با دادن نتیجه ویزا چقدره خیلی به درد میخوره و به نظرم برای بقیه و بعدا خیلی کاربرد داره.