صفحه 14 از 22 نخستنخست ... 45678910111213141516171819202122 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 131 تا 140 , از مجموع 220

موضوع: سوالات کلی در مورد آزمون های زبان آلمانی (پست اول حتما خوانده شود)

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    Information Systems, FAU Universität Erlangen-Nürnberg

پیش فرض پاسخ : آزمونهای زبان آلمانی

نقل قول نوشته اصلی توسط Derecho نمایش پست ها
    دوست عزیز،من نظر شخصیم رو میگم.به نظر من ادامه ی زبان انگلیسی عاقلانه تر است.با این وقتی که شما میگید ندارید تا پایان فوق حتی به سطح B2 هم در آلمانی نخواهید رسید.برای سطح C2 انشالله بعد از 7-8 سال زندگی کردن در خود آلمان به این سطح خواهید رسید.تمرکز شما روی معدل ها و رسیدن به سطحی بسیار بالا در زبان انگلیسی باشه،چون با داشتن این دو مورد هر جای دنیا می تونید پذیرش بگیرید.موفق باشید.
    من اصلا با شما موافق نيستم، خوندن زبان آلماني فقط يك سال فشرده يا دو سال نيمه فشرده در ايران كافيه كه به سطح B2 يا C1 رسيد. در آلمان هم ٦ ماه كافيه تا كسي DSH2 رو بگيره و درسش رو شروع كنه! براي كسي كه ميخواد بره آلمان و هنوز مدرك زباني نداره، بهتره كه آلماني رو بخونه ديگه!
    البته نه تنها براي تحصيل، شانس پذيرش بهتره، بلكه براي موقعيت هاي شغلي در حين تحصيل و بعد از تحصيل هم بهتره.

Member
    رشته و دانشگاه
    حقوق

ببینید دوست من،من به خوبی میدونم که با دوسال فشرده میشه به سطح C1 رسید(کار هر کسی نیستا!)،اما من به این نکته توجه کردم که دوستمون گفتند وقت ندارن،و برای کسی که نمیتونه این دوسال فشرده رو انجام بده،خب چه بهتر که زبان آسانتر،یعنی انگلیسی رو بخونه.دیگه خودتون استادید و میدونید که اولین شرط موفقیت در یک زبان تداوم در مطالعه است.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Morgue

نقل قول نوشته اصلی توسط Derecho نمایش پست ها
    ببینید دوست من،من به خوبی میدونم که با دوسال فشرده میشه به سطح C1 رسید(کار هر کسی نیستا!)،اما من به این نکته توجه کردم که دوستمون گفتند وقت ندارن،و برای کسی که نمیتونه این دوسال فشرده رو انجام بده،خب چه بهتر که زبان آسانتر،یعنی انگلیسی رو بخونه.دیگه خودتون استادید و میدونید که اولین شرط موفقیت در یک زبان تداوم در مطالعه است.
    نه اونجور هم نیست که خیلی وقت نداشته باشم ! شما حساب کن الان من ترم 5 هستم و باید (!) هر ترم 20 واحد پاس کنم تا پایان ترم 8 و یک ترم هم مرخصی برای کنکور فوق لیسانس میگیرم و ترم 10 هم واحد های باقی مانده رو باهم پاس میکنم...(البته درسم سخته و آسون نیست )
    قبلا هم در یه موسسه خیلی معتبر زبانم رو به سطح Toefl رسوندم و حدود 3 سالی هست که مثل قبل ادامه ندادم و تاحدی هم زبانم افت کرده، حالا بنظر شما بزرگواران با این شرایط چکاری منطقی تر هست؟
    برای رسیدن به حداقل سطحی که با اون میشه در آلمان به ادامه تحصیل و احیانا کار پرداخت چه قدر بطور میانگین زمان میبره ؟
    گویا بعضی دوستان میگفتند که با مدرک زبان آلمانی تحصیل و انتخاب واحد راحت تر هست و همینطور راحت تر میشه شغل پیدا کرد هم اینکه گویا هزینه کلاس های زبان آلمانی در کشور آلمان بالا هست... ، برای همین نسبت به زبان المانی راغب شدم وگرنه در بدترین حالت با toefl حدود 1.5 الی 2 سال فاصله دارم
    سپاس !

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    Information Systems, FAU Universität Erlangen-Nürnberg

نقل قول نوشته اصلی توسط warior نمایش پست ها
    نه اونجور هم نیست که خیلی وقت نداشته باشم ! شما حساب کن الان من ترم 5 هستم و باید (!) هر ترم 20 واحد پاس کنم تا پایان ترم 8 و یک ترم هم مرخصی برای کنکور فوق لیسانس میگیرم و ترم 10 هم واحد های باقی مانده رو باهم پاس میکنم...(البته درسم سخته و آسون نیست )
    قبلا هم در یه موسسه خیلی معتبر زبانم رو به سطح Toefl رسوندم و حدود 3 سالی هست که مثل قبل ادامه ندادم و تاحدی هم زبانم افت کرده، حالا بنظر شما بزرگواران با این شرایط چکاری منطقی تر هست؟
    برای رسیدن به حداقل سطحی که با اون میشه در آلمان به ادامه تحصیل و احیانا کار پرداخت چه قدر بطور میانگین زمان میبره ؟
    گویا بعضی دوستان میگفتند که با مدرک زبان آلمانی تحصیل و انتخاب واحد راحت تر هست و همینطور راحت تر میشه شغل پیدا کرد هم اینکه گویا هزینه کلاس های زبان آلمانی در کشور آلمان بالا هست... ، برای همین نسبت به زبان المانی راغب شدم وگرنه در بدترین حالت با toefl حدود 1.5 الی 2 سال فاصله دارم
    سپاس !
    اولا شما برای گرفتن پذیرش مستر نیازی به کنکور ارشد دادن در ایران ندارید. حداقل زبان مورد نیاز برای پذیرش گرفتن B1 هست که 6 ترمه بهش میرسید. اگر کلاس های هروز برید 6 ماهه میگیرید و اگر کلاس های یه روز درمیون برید یه ساله میگیرید.
    بعلاوه اینکه هر رشته ای به زبان انگلیسی در آلمان تدریس نمیشه و باید ببینید رشته تون چیه! هر دانشگاه حداقل 3 4 تا رشته به زبان انگلیسی هم به تعداد محدود ارائه میده. که برای پذیرش باید شرایط خوبی داشته باشید. علاوه بر این با زبان انگلیسی پیدا کردن کار دانشجویی و کار بعد از تحصیل و اینا هم خیلی سخته. کلا زندگی سخت تره.
    من میگم اگر کسی میخواد تازه از اول واسه یه زبانی بخونه و امتحانش رو بده و با اون مدرک بره آلمان، عاقلانه تر اینه که آلمانی بخونه. هزار تا فایده داره که انگلیسی در آلمان نداره.

سلام من به تازگی امتحان ب 1 گوته رو تو تهران دادم ..... می خواستم از تجربه ام بگم ....... اول اینکه وقتی تاریخ ثبت نام رو مثلا 5/12/1393 ساعت 8:00 می زنن شما باید 5-10 دقیقه زودتر برید تو سایت برای ثبت نام .... چون سریع افراد ثبت نام می کنند من مجبور شدم چند باتر رزرو کنم اخر کار دیگه خیلی ناراحت شدم چون ساعتی که وارد سایت شدم همه رو گرفته بودند ایمیل دادم و ازشون خواستم که منو رزرو کنند بهم زنگ زدند و رفتم ....
    2- منبع امتحانی خیلی مهمه مثلا من Schritte خوندم کتاب خوبیه اما لغاتش تازه تو کتابهای اخر یکم زیاد می شه من بعد مجبور شدم Studio بخونم اما وقتی رفتم تهران دیدم بقیه یه کتاب دیگه می خونن
    3- امتحان Sprechen من با بقیه ماژولها یک هفته فاصله افتاد که مجبور شدم یک هفته تهران بمونم و از اونجایی که کسی رو تهران نداشتم تو خوابگاه موندم و خوب برام شبی 20000 تومان به غیر از غذا و رفت امد هزینه شد ( اینو برای کسایی نوشتم که هزینه هاشونو حساب کتاب می کنند مطمئنا برای اونهایی که پولو از بابایی می گیرند زیاد فرقی نداره )
    4- اینو دقت زیاد کنید شما درس خوندید و وقت گذاشتید و تلاش کردید اونجا به غیر از شما بقیه هم امتحان دارند متاسفانه افراد استرسشونو به همدیگه القا می کنند برای مثال من با اینکه سعی کردم با کسی حرف نزنم که استرسشون به من انتقال داده بشه اما صداهاشونو می شنیدم مثلا مسئولین مربوط به امتحان ادم های بد اخلاقی هستند یا پارتنرت ممکنه طوری حرف بزنه که تو نفهمی موضوعات سخته ده بار افتادم و .... حتی وقتی کتابها و جزوه هایی که تو دست بقیه هست استرس زا هست ابته ممکنه شما اصلا اینجوری نباشد و قوی باشید امیدوارم که باشید
    5 وقتی وارد حیاط موسسه گوته می شد یه اطاق شیشه ایی هست که ازتون موبایلتونو می گیره از قبل اسمتون تو لیسته و یه شماره بهتون می ده مال من 46 بود. فکر می کنم اگه بار اولتون باشه پاسپورتتونو می گیره و بعدا بهتون تحویل می دن ....
    6- امتحان صحبت اینجوریه اسم چند نفر رو می خونه می رید داخل کلاسی که بهتون گفتن برگه رو می ذارن جلوتون 3 تا سواله که سوال اول در مورد اینه که شما با پارتنرتون باید یه مکالمه روزمره داشته باشید موضوع من برای برنامه ریزی یک گردش شهری برای یک نفر که تازه وارد کلاستون شده اینکه کجا برید چی کار کنید و موضوع دوم و سوم که باید یکیشو انتخاب کنیم در مورد یک موضوع بود که باید برای پارتنرت توضیح بدی و اونم اخر کار ازت سوال می کنه و تو باید جواب بدی و یه سوالم مسئولین انجام می دن ......حدود 10-15 دقیقه وقت دارید که تو چرکنویس متنتونو بنویسید بعد 2 نفر دو نفر صدا می زنه با هم صحبت می کنید
    7- اشتباه من : وحشت کرده بودم و وقتی ادم وحشت می کنه هیچ جمله ایی تو ذهنش نمیاد بدتر از همه من وقتی صحبت می کردم همون لحظه متوجه اشتباهات گرامریم می شئم اما درستش نمی کردم... دوتا مسئول ما که ازمون سوال می کردن دوتا خانم بودند یه خانم جوان یه خانم مسن تر خانم جوان خیلی صورت مهربونی داشت و لبخندش برعکس چیزی که من شنیده بودم......مرتبا مطالب رو می نوشتن از بچه ها شنیده بودم که نباید تو صورت مسئولین نگاه کنید باید به پارتنرتون نگاه کنید و منم همین کارو کردم .... خانم ها اصلا ادم های بدجنسی نبودند حتی با اینکه من افتادم اما بازهم با مهربونی صحبت می کردند.
    8- فرداش نمره افتضاح صحبت تو سایت اومد خیلی ناراحت شدم اما می دونستم که خودم خراب کردم. هته بعد امتحان های بعدی پشت سرهم شروع شد از ساعت 8:30 که تقریبا 9:30 شروع شد تا 14:30 اولین امتحان نوشتن بود من گروه ب بودم یکیش یه نامه دوستانه بود برای من باید برای دوستم درمورد ماشینی که تازه خریده بودم صحبت می کردم و دعوتش می کردم به یک پیک نیک نامه دوم باید درمورد یک مسئله که درموردش نظر داده بودند ما هم نظر بدیم مثلا برای من یه خانم در مورد اینکه بچه های کوچیک نباید زبان خارجه یاد بگیرن نظر داده بود چون فکر می کرد اونها خودشون به اندازه کافی کلاس دارند . اخریشم یه نامه رسمی بود برای من باید یه نامه به رئیسم می دادم و ازش عذرخوواهی می کردم که نمی تونم برم مهمونیش ........ در مورد صحبت کردن من برای دو تای اولی زیادی روده درازی کردم برای سومی وقت کم اوردم اما خدا رو شکر قبول شدم حواستون به وقتتون باشه بعدشش شنیداری بود متن فک کنم 3 تا متن بود متن اول ساده بود 2 بار خونده می شدیادم رفته درمورد چی بود اما ساد ه بود متن دوم یکبار خونده می شد متوسط بود حواستون باشه که متن دوم یکبار خونده می شه خودتون امیدوار بار دوم نکنید درمورد 2 تا دختر بود که در مورد سفرشون صحبت می کدن یکیشون نرفته بود مسافرت چون پول نداشت و خونشو تعمیر کرده بود متن سوم سوپر هییرو بود یه خانم و اقا و یه مجری باهم درمورد رابطههای دور و مشکلاتشون صحبت می کرد باید می گفتید متن های داده شده رو کی گفتن مرده زنه یا مجریه اخرین امتحان خواندن بود 5 تا متن بود یکش که اگهی و تیتر بود 2 تاش متن و سوال در مورد متن بود و اونها رو هم یادم نمی یاد در کل سخت نبود ....
    خوب من همه رو به جز صحبت کردن قبول شدم نکته اخر اینکه یه جزوه استادم که باهشون کلاس خصوصی داشتم بهم دادن که اون واقعا کمکم کرد اسمش Prüfungstraining zertifikat Deutsch mit prüfungssimulator auf cd rom بود که البته من سی دیش گیرم نیومد نویسنده اش dieter maenner und hans jürgen heringer بود
    موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط Natordasht نمایش پست ها
    چرا ظرفیت ثبت نام برای آزمون Goethe-Zertifikat B1 اینقدر پایین است؟

در سایت موسسه گوته در تهران نوشته شده بود که ثبت نام این آزمون، امروز ساعت 11 صبح انجام میشه. من حدود 10 دقیقه بعد از ساعت 11 وارد سایت شدم و خواستم ثبت نام کنم که با پیغام "تکمیل ظرفیت" مواجه شدم و نتونستم ثبت نام کنم.

حالا یکی مثل من باید یکی دو ماه صبر کنه تا زمان نوبت بعدی ثبت نام برسه که تازه معلوم نیست باز بشه ثبت نام کرد یا نه! این چه وضعیتی است آخر؟! تنها این موسسه انحصار برگزاری آزمون در ایران را در اختیار دارد اما با ظرفیت اینقدر پایین!

ای جان شما باید ده دقیقه قبل از ساعت مقرر بری

نقل قول نوشته اصلی توسط amirrubik نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان عزیز

از دوستان کسی بوده که کنکور زبان آلمانی شرکت کرده باشه؟
    دوست من داوطلب کنکور زبان آلمانی هست اما از تعداد قبولی های این رشته اطلاعی نداره. این که تا چه رتبه ای دانشجو میگیره و کلا سطح کنکور زبان آلمانی در چه حدی هست؟

ممنون
    کنکور زبان المانی شامل درسهای عمومی هستش من کنکور 93 رو دادم حواستون باشه که زبان المانی یه دفترچه مخصوص به خودشم داره یعنی شما علاوه بر اینکه به جای سوالات زبان انگلیسی که باید المانی جواب بدید باید سوال مربوط به خود زبان المانی که دفترچه مخصوص به خودشم جواب بدید. من متاسفانه خنگول بازی در اوردم و سوالات دومی رو جواب ندادم اما دانشگاه یزد قبول شدم

Junior Member

سلام
    یک جا گفته بودن "حدودا یک سال هم باید تو رزرو آموزشگاه زبان سفارت آلمان باشی"
    یعنی برای امتحان دادن در سفارت هم باید یک سال توی نوبت باشیم؟
    یا فقط آزمون موسسه گوته که زیر نظر سفارته ، قبوله؟

نقل قول نوشته اصلی توسط fomtal نمایش پست ها
    سلام
    مگه خود سفارت آزمون میگیره؟؟؟
    منظور موسسه گوته هست. برای آزمون هم سایت موسسه زمانی که برای ثبت نام باز شد باید سریع اقدام کنید وگرنه ظرفیت سریع پر میشه.

نقل قول نوشته اصلی توسط fomtal نمایش پست ها
    سلام
    نه عزیز من شما امتحان گوته رو بدین خلاص می شید البته برای سفارت خلاص می شید ولی برای دانشگاه اگر تست داف نداشته باشید باید اینجا یا اونجا ادامه بدید من از خیلی جاها شنیدم که به نفع ادم هست که همینجا مدرک زبانش رو بگیره .......... البته اگه پول برات اهمیت داره ........
    بعدم برای ثبت نام شما باید 5-10 از زمانی که شروع ثبت نام هست بری زنبیل بذاری )))) (بری تو سایت )

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)