صفحه 191 از 200 نخستنخست ... 91141181182183184185186187188189190191192193194195196197198199200 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,901 تا 1,910 , از مجموع 1993

موضوع: مباحث کلی مربوط به ترجمه و دارالترجمه

پیش فرض پاسخ : مباحث کلی مربوط به ترجمه و دارالترجمه

سلام
    من يك سوالي دارم
    من درسم توي ليسانس تموم شده و فقط يك برگه با سربرگ دانشگاه و مهر رييس دانشگاه داره كه اين آقا درسش رو با فلان معدل و فلان رشته و فلان مقطع تموم شده
    با توجه به مشكل سربازيم هم دانشنامه يا مدرك موقتم رو نميدن
    حالا با توجه به اينكه واسه اپلاي ميخوام بايد اين نامه مهر وزارت امور خارجه و دادگستري بخوره
    اين نامه ي الكي نيازي به تاييد وزارت علوم داره واسه مهر امور خارجه و دادگستري يا نه ؟
    و اينكه اگه خود دانشگاه اين نامه رو از بيخ و بن انگليسي بده بازم اين مهرهاي امور خارجه و ... رو ميخواد يا نه ؟

Banned
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering Of UOT

متاسفانه بعضی دانشگاههای مقصد هم وقتی زیاد دقیق میشیم تو کارمون فک میکنن چی شده...
    اون همه مدارک ترجمه شده رو فرستادیم به غیر دانشنامه (تو سایتشون هم کامل چک کردم نوشته بود transcripts and their original نه اینکه دیگه bachelor's certificate
    ولی متاسفانه الان ایمیل زدن که We still need an official copy of your Bachelor's degree certificate
    عجیبه واقعا عجیبه
    حالا واقعا باید تو پاکت دانشگاه بذارم دوباره هزینه بدم؟
    خیلی بد شد که

از دوستان کسی میدونه میشه اسکن اونا رو فرستاد با ایمیل؟
    سربلند باشی

نقل قول نوشته اصلی توسط sayidteh نمایش پست ها
    دوستان روند ترجمه مدارک کسانی که مثل من مدرک کاردانی و کارشناسی ناپیوسته دارن به چه صورته؟
    من هم ریز نمرات کاردانیم و هم کارشناسیمو گرفتم.میخواسم بدونم معدل کلم به چه صورتی حساب میشه.
    توی ترجمه معدل کل محاسبه و درج میشه؟(منظورم از معدله کل محاسبه همزمان معدل کاردانی و کارشناسی با هم هسش)
    دوستان اگه به این سوال جواب بدن ممنون میشم

Banned
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering Of UOT

من کلا کاردانی نمیدونم چه جوریه جریانش ولی عین کارنامه هاتون رو براتون ترجمه میکنن
    هر چی توش باشه
    معدل کل و جداگونه و .. و ...
    سربلند باشی

پیش فرض پاسخ : ارسال مدارک ؟

سلام مرسی از سایتتون
    من برای ارسال مدارکم به مثلا 6 دانشگاه از یک کشور باید 6 بار ریز نمرات و اصل مدرک رو ترجمه رسمی کنم؟

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط shaniz25401 نمایش پست ها
    سلام مرسی از سایتتون
    من برای ارسال مدارکم به مثلا 6 دانشگاه از یک کشور باید 6 بار ریز نمرات و اصل مدرک رو ترجمه رسمی کنم؟
    دوست عزیر بستگی به دانشگاه داره بعضی از دانشگاه ها میگن موقع اپلای اسکن مدارکتونو در سایت اپلود کنید که در اینصورت راحت شما یک بار مدارک را ترجمه و بعد اسکن و برای دانشگاه یا ایمیل و یا اپلود می کنید.
    گروهی دیگر از دانشگاه ها میگن مدارک ترجمه شده خود را کپی بگیرید و برابر اصل کنید. دارالترجمه ها باید اینکار را بکنند یعنی وقتی مدارک را ترجمه کردند برات کپی بگیری مثلا برگی 1000 تومن برات کپی برابر اصل کنند ولی اکثرا از زیرش شانه خالی می کنند من هم دنبال یک دارالترجمه منصف هستم پیدا کردم معرفی می کنم شما و یا دوست دیگری هم پیدا کرد خواهشنا اطلاع رسانی کنند. راستی در تهران منظورم هست که دنبالشم!
    An investment in knowledge used to pays the best interest
    لطفا سوالات خود را در فروم مطرح نمایید حتی شما دوست عزیز! لطفا بجای ارسال پست تشکر از گزینه "اضافه کردن به امتیاز کاربر". استفاده نمایید!

Banned

پیش فرض پاسخ : دارالترجمه

من بردم "
    دارالترجمه دانشجو
    " هم قیمت خوب گرفت هم سریع داد .من که خیلی ازش راضیم

ApplyAbroad Superstar

Cool پاسخ : دارالترجمه

نقل قول نوشته اصلی توسط rexa نمایش پست ها
    من بردم "
    دارالترجمه دانشجو
    " هم قیمت خوب گرفت هم سریع داد .من که خیلی ازش راضیم
    آیا مترجم ایشان قبول کردند کپی برابر اصل مدارک ترجمه شده مهر بزنند و هزینه ای مثلا صفحه ای 5000 ریال برای آنها بگیرند؟ برای من بسیار مهم هست چون 6 دانشگاه می خوام اپلای کنم و خیلی گران میشود اگر 6 سری ترجمه بخواهم بکنم!
    An investment in knowledge used to pays the best interest
    لطفا سوالات خود را در فروم مطرح نمایید حتی شما دوست عزیز! لطفا بجای ارسال پست تشکر از گزینه "اضافه کردن به امتیاز کاربر". استفاده نمایید!

Banned
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط shaniz25401 نمایش پست ها
    سلام مرسی از سایتتون
    دوست خوبم توضیح دادن ولی شما از دانشگاه مقصد بپرس اگر قبول کردن ترجمه غیر رسمی رو بفرست
    دوستان توجه کنند همه چی به دانشگاه مقصد بستگی داره اول اون رو مطمین شید بعد اقدام به ترجمه کنید
    در ضمن این دوست خوبم که میگن کپی برابر اصل 1000 تومن اون واسه اسناد فارسی تو محضر و یا دفتر اسناد رسمی انجام میشه و حدود 1 درصد از دارالترجمه های کشور کپی برابر اصل میکنن ترجمه رو اون هم تحت شرایطی چون حالا دیگه رسم شده که نسخه اضافی میدن و هیچ دارالترجمه ای هم حاضر نیست طبق قانون کپی برابر اصل بکنه (یعنی مهر برجسته بزنه نه امضای معمولی روی کپی)
    البته دفتر اسناد رسمی خودش به من گفت ترجمه برابر اصل ندارد چون از مرجعی صادر نشده است یعنی از روی یه مدرک دیگه گرفته شده است

Senior Member Harrison آواتار ها

سلام من دقیقا نمی دونم چه اتفاقی می افته اما تا اونجا که میدونم..دوستم 2تا ریز نمره 2تا دانشنامه فرستاد..یعنی یکی کاردانی یکی کاشناسی..
    حالا دانشگاه های اونور چه جوری معدل میانگین حساب می کنن نمیدوم...یادمه این دوستم از 3تا دانشگاه امریکایی پذیرش گرفت..الان هم اونجاس...

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)