صفحه 7 از 200 نخستنخست 123456789101112131415161757107 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 1993

موضوع: مباحث کلی مربوط به ترجمه و دارالترجمه

Member
    رشته و دانشگاه
    N/A

پیش فرض پاسخ : دارالترجمه

بله
    (در مرحله ای که می خواستم برم سفارت من (الان تو این مرحله کل اسناد و مدارک خونه و ... برای سفارت دستم بود :P)

ما (من و دوستم) اول به دارالترجمه گفتیم ، از هرجا مهر لازمه بزن برامون ( گفت: + مهر خودمون ، دادگستری و امورخارجه هم باید زده بشه)
    2 تا فاکتور داد دستمون :
    تو فاکتور دومی برای امور خارجه زده بود 12000 تومن هزینه پیک (اباالفضل!!!) ، و ... ... زده بود 4000 تومن بابت هر مهر امور خارجه ( مثل .. دروع می گفت )

فردایش دوستم رو فرستادم ، دارالترجمه گفتم ، مهر خارجه رو نمی خواییم بزنی ، می تونم خودم بزنم؟؟!!! گفت : بله
    ( نتیجه = دارالترچمه تنها کاری که در این مورد می کنه، اینه که مدرک شما رو ، به پیکش می ده ببره اونجا ، مهر کنه، برگردونه)
    (برای مهر امور خارجه ، باید اصل اسناد ، برده شود)

تو تهران امور خارجه چسبیده به مترو (امام خمینی) ، قبل از 10 رفتنم (با اصل مدرک که دادم دستشون) ، گفت 14 بیا ، منم تو این فاصله رفتم تا شمال تهران بانک سامان ؛ BS رو واسه سفارت بگیرم، تا برگشتم 5 min مونده بود به 4 که داشتن می رفتن ، و بهم دادن ( مدارک زیادی 10 - 12 مورد برای سفارت به انگلیسی بردم ، که کل مهر امور خارجه 6000 تومان شده بود!!)
    این هم آدرس امور خارجه :
    http://www.mfa.gov.ir/cms/cms/Tehran/fa/contactus.html
    گر نکوبی شیشه غم را به سنگ هفت رنگش میشود هفتاد رنگ

Junior Member

سلام

من كلي دنبال يك دارالترجمه خوب با قيمت مناسب گشتم، در نهايت يه جا رو پيدا كردم كه از كيفيت كارش هم راضي بودم. از مترجمان رسمي و معتبر هم هست. شماره و مشخصاتش رو اينجا مي‌نويسم:

محمود سيف امير حسيني
    تلفن: 22582404
    فكس: 22549286
    آدرس: چهاراه پاسداران، ابتداي خيابان دولت، پلاك 522 (طبقه بالاي بانك رفاه)

من 4 تا سند خونه + يك گواهي ريز نمرات+ دانشنامه+شناسنامه+ گواهي عدم سو پيشينه +9 ترم كارنامه دادم كه همگي تمام مهر ها رو مي‌خواست. كمتر از 100 تومان شد!

اينم ريز قيمت‌ها براي اينكه بتونيد با بقيه مقايسه كنيد:

سند: هر سند 9000 تومان- هر نقل و انتقال 500 تومان اضافه مي‌شه. (من از كلي جا قيمت گرفته بودم كه 15000 الي 18000 مي گفتن)

گواهي ريز نمرات: 5000 تومان

دانشنامه: 5000 تومان

شناسنامه: 5000 تومان

كارنامه: هر ترم ترجمه 2300 تومان

تمبر:
    • براس سند و ريزنمرات
    هر كدام 1200 تومان
    • براي شناسنامه و مابقي مدارك
    هر تمبر 500 تومان

هزينه مهر دادگستري كل مهرها 10000 تومان - اگه تمام مداركتون رو با هم بديد تو اين هزينه صرفه جويي مي كنيد چون يك بار اين مبلغ گرفته مي شه ولي اگه جدا بديد چون 2 بار پيك مي ره هزينه پيك رو مي گيره.

گواهي عدم سو پيشينه هزينه ترجمه 5500 تومان - من چون جدا بردم، با مهر و پيك شد 9000 تومان.

كيفيت كارش خوبه، اگه هم ايرادي تو ترجمه باشه، حتي اگه ايراد از شما باشه، بدون چون و چرا عوض مي كنه و دوباره مي بره دادگستري و هزينه جدا نمي گيره - برعكس بعضي كه seal رو خودشون باز مي كنند و عوض مي كنند!

موفق باشيد!

با سلام،

من یه نسخه از ترجمه مدارک لیسانسم و ریز نمرات دارم و الان خارج از ایرانم. آیا کپی برابر اصل که سفارت ایران انجام میده قابل قبول هست؟ و یا اینکه به یکی از Notary های اینجا ببرم چطور؟

ممنونم از راهنماییتون

اينو هم من خدمت دوستان عرض كنم كه كار اينها فصلي هست و وقتي از سال كه سرشون شلوغه كيفيت كار كمي پايين و سرعتشون كم ميشه و بعضا قيمت رو هم بالا ميبرند.
    I remember the future again everyday

Member
    رشته و دانشگاه
    Tsukuba-Japan

سلام

دوستان من، یک آقایی هست به نام "سعید" جلو کاخ دادگستری. اونجا تو یک مرکز تکثیر کار می کنه. همه تو اون خیابون میشناسنش (بخصوص اونائی که تو کار چاپ و تکثیر هستن). متاسفانه چون قضیه من مال خیلی وقت پیش هست، یادم نیس دقیقا کدام مغازه بود)
    اگه احیانا مدرکی رو خواستین در عرض یک نیمروز ترجمه کنید و پول براتون مطرح نبود (مثلا یک شناسنامه برای من 9000 تومن آب خورد) کارتونو راه میاندازه (ولی دوندگی کارا ترجمه پا خودتونه)

یا علی
    فراموش شدگان، فراموش کنندگان را فراموش نمی کنند.....

من هم بعد از کلی گشتن یه دارالترجمه خوب تو میدون کاج پیدا کردم:
    دارالترجمه رسمی البرز
    آدرس: میدان کاج، مجتمع سروستان، طبقه سوم اداری، واحد 311
    تلفن: 22083020

اینجا یه آقایی به اسم البرز هستند که اگه بدونن دانشجو هستید همه جوره باهاتون کنار میان سر زمان تحویل و هزینه ترجمه. خیلی هم خوش برخورد بودند. من که خیلی راضی بودم.

ApplyAbroad Champion
    Pink Floyd آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    این حساب کاربری غیر فعال می باشد.

درود
    دوستان موقع معرفی دارالترجمه تعداد نسخه هایی که برای ترجمه دادند و قیمت رو هم بگند تا یک شرایط کلی برای بچه ها معرفی کرده باشند.
    این حساب کاربری غیر فعال می باشد.

من اینجا دادم مدارکم رو ترجمه کنند:

دارالترجمه رسمی پارامونت

آدرس: شیراز - چهارراه پارامونت - خیابان مشیر فاطمی -روبروی پاساژ ایران زمین - نبش کوچه 11
    تلفن : 2342888 - 2333866

من ریز نمرات اول و دوم و سوم راهنمایی و گواهینمامه سیکل و ریز نمرات اول و دوم دبیرستان رو دادم ترجمه کرد.سر هم شدن 32 هزار تومان . 48 ساعته هم تحویل داد.
    در کل کارش خوب بود.البته یه چندتا دیگه هستن تو شیراز که من تعریفشون رو شنیدم اما راستش اسمشون یادم نیست.بعدا می پرسم و خبرتون می دم.

ApplyAbroad Champion
    vahid1982 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali_Mohajer
    من اینجا دادم مدارکم رو ترجمه کنند:

دارالترجمه رسمی پارامونت

آدرس: شیراز - چهارراه پارامونت - خیابان مشیر فاطمی -روبروی پاساژ ایران زمین - نبش کوچه 11
    تلفن : 2342888 - 2333866

من ریز نمرات اول و دوم و سوم راهنمایی و گواهینمامه سیکل و ریز نمرات اول و دوم دبیرستان رو دادم ترجمه کرد.سر هم شدن 32 هزار تومان . 48 ساعته هم تحویل داد.
    در کل کارش خوب بود.البته یه چندتا دیگه هستن تو شیراز که من تعریفشون رو شنیدم اما راستش اسمشون یادم نیست.بعدا می پرسم و خبرتون می دم.

من به طور اتفاقی این دارالترجمه رو تو شیراز میشناسم. 2 تا از دوستام مدارکشون رو اینجا داده بودن ترجمه. میگفتن سری اول که میخواست ترجمه بکنه خیلی خوب برخورد کرد و سریع هم تحویل داد ولی از سریهای بعد پوستشون رو کند تا بهشون بده. میگفتن ما 15 سری اضافه میخواستیم که بهانه میورد که کاغذ کم هست و سرمون شلوغ هست و از این حرفها و فقط ماهی 3 تا نسخه میتونم بهتون بدم. اونم با قیمت خیلی بیشتر از 1/3 چون قاعدتا سریهای بعد رو باید 1/3 حساب کنه.
    خلاصه ما از اینجا خاطره خوبی نداریم و اسمش کاملا تو خاطرم مونده
    فرومایگان، از خطاها و لغزشهای دیگران لذت میبرند.
    شوپنهاور

نقل قول نوشته اصلی توسط vahid1982
    من به طور اتفاقی این دارالترجمه رو تو شیراز میشناسم. 2 تا از دوستام مدارکشون رو اینجا داده بودن ترجمه. میگفتن سری اول که میخواست ترجمه بکنه خیلی خوب برخورد کرد و سریع هم تحویل داد ولی از سریهای بعد پوستشون رو کند تا بهشون بده. میگفتن ما 15 سری اضافه میخواستیم که بهانه میورد که کاغذ کم هست و سرمون شلوغ هست و از این حرفها و فقط ماهی 3 تا نسخه میتونم بهتون بدم. اونم با قیمت خیلی بیشتر از 1/3 چون قاعدتا سریهای بعد رو باید 1/3 حساب کنه.
    خلاصه ما از اینجا خاطره خوبی نداریم و اسمش کاملا تو خاطرم مونده
    من که یه بار همه مدارک رو دادم ترجمه کرد.بار اول هم که بردم خیلی خوش برخورد بود.وقتی رفتم بگیرم هم خیلی خوش برخورد بود.حالا می مونه وقتی می خوام کپی مدارک رو هم بگیرم ببینم چطوره برخوردش.اما خب در کل نمیشه از یک دید به قضیه نگاه کرد.حالا بعدا اسم اون چندتا دیگه رو هم اضافه می کنم.تا جایی که یادم هست یکیشون بین فلکه ستاد تا نمازی هست.روبروی دانشکده پزشکی اگه اشتباه نکرده باشم.اسمش رو هم یادم نیست.حالا از دوستام می پرسم و یکی بهتر از پارامونت بهتون معرفی می کنم.اما فکر نکنم دارالترجمه پارامونت اونجوری که گفتین اذیت کنه.چون یکی از مدارک من رو که دیر برده بودم ، با اونایی که 2 روز قبلش برده بودم تحویل داد.در حالی که باید 2 روز بعدش می داد.از نظر برخورد هم خیلی از برخوردش خوشم اومد.حالا بعدا باز می رم یه نتیجه گیری کلی ازش می کنم.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)