صفحه 1 از 6 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 52

موضوع: وسایل نقلیه عمومی موجود در فرودگاه پیرسون تورونتو

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناس ارشد معماری

پیش فرض وسایل نقلیه عمومی موجود در فرودگاه پیرسون تورونتو

با توجه به پست های قبلی دوستان و اشاره به هزینه سنگین قیمت تاکسی از فرودگاه به شهر تورونتو، به نظرم رسید که باید راه های جایگزین ارزان تری برای رفتن از فرودگاه به شهر باشد. فکر می کنم به نتایج بدی نرسیدم و با توجه به اینکه تاپیک مشابهی ندیدم، یکی افتتاح کردم. از مدیریت محترم استدعا دارم تا در صورتی که تاپیک مشابهی وجود دارد این پست ها را به آنجا انتقال دهد. با توجه به اینکه من هنوز به کانادا نرسیده ام، از دوستان مقیم تورونتو خواهش می کنم صحت و سقم این تحقیقات را مشخص کنند. پس :
    هدف تاپیک: بررسی راه های متنوع رسیدن به آدرس مورد نظر خود در شهر تورونتو از فرودگاه بین المللی پیرسون

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناس ارشد معماری

پیش فرض پاسخ : وسایل نقلیه عمومی موجود در فرودگاه پیرسون تورونتو

قبل از شروع خیلی دوست داشتم بدانم این فرودگاه پیرسون چه شکلی است و چیدمان ترمینال های آن چگونه است. حتما بلیط خود را چک کنید که قرار است از کدام ترمینال وارد تورونتو بشوید
    تصاویر پیوست تصاویر پیوست

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناس ارشد معماری

وسایل ایاب و ذهاب موجود در فرودگاه پیرسون مطابق با آنچه در سایت فرودگاه پیرسون موجود است به شرح زیر هستند:
    1- شرکت های اجاره دهنده اتومبیل
    2- اتو بوس های Downtown Express
    3- قطار LINK که یک ترن داخل فرودگاهی است و برای جابجا شدن از ترمینال های مختلف به یکدیگر و دسترسی به پارکینگ ها استفاده می شود
    4- ون های مخصوص عزیمت به خارج از شهر. ( شهرهای دیگر)
    5- وسایل نقلیه عمومی. عمدتا اتوبوس
    6- تاکسی و لیموزین
    دوستان عزیز عمدتا از آخری استفاده می کنند. من مستقیم میرم سراغ پنجمی ولی بعدا بقیه را هم بررسی می کنم
    منبع: http://torontopearson.com/en/toandfrom/ground/#

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناس ارشد معماری

در کل چهار شرکت اتوبوسرانی به فرودگاه پیرسون می رسند که عبارتند از:
    1- Brampton Transit که متعلق به شهر برامپتون است
    2- Go Transit که یک شرکت حمل و نقل بین منطقه ای در جنوب اونتاریو است : http://en.wikipedia.org/wiki/Toronto_Commuter_Rail
    3- Mississauga Transit که آن هم یک شرکت حمل و نقل مربوط به شهر میسیسوگا استhttp://en.wikipedia.org/wiki/MiWay
    4- شرکت اتوبوسرانی Toronto Transit Commision-TTC.

این آخری شرکت اتوبوسرانی شهر تورونتو است پس با آن خیلی کار داریم.
    آدرس وبسایت رسمی آن: http://www3.ttc.ca/index.jsp

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناس ارشد معماری

برای اینکه بدانیم سوار چه خط TTC بشویم ، باید از ،Trip Planner آن استفاده کنیم : http://www3.ttc.ca/Trip_planner/index.jsp
    خوب من مبدا را پیرسون - ترمینال 3 انتخاب کردم و مقصد را Seneca Residence که اگر خدا بخواهد می خواهم بروم. شما آدرس خودتان را وارد کنید ، تاریخ عزیمت را وارد کنید و دگمه Next Step را بزنید.
    نتیجه مال من را پیوست می کنم. پس مسیر من می شود:

1- خط 192 اتوبوس به سمت ایستگاه کیپلینگ
    2- سوار شدن به مترو Bloor-Danforth
    3- تعویض خط مترو به YONGE-UNIVERSITY-SPADINA
    4- سوار شدن به خط اتوبوس 199 به سمت فینچ

هوم !!! به نظر خیلی سخت نمیاد

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناس ارشد معماری

دوستان من کانادا نیستم! اینها نتایج تحقیقات من است که دارم از تهران انجام می دهم. اگر سوالی دارید لطفا از من نپرسید ! چون شرمنده تان می شوم. امیدوارم دوستانی که در کانادا هستند در پاسخ دادن به سوالات همکاری کنند.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناس ارشد معماری

ابزار دیگری که در سایت فرودگاه پیرسون گذاشته شده است Directions است که راه های رسیدن به فرودگاه را از آدرس شما، به شما معرفی می کند. تا جایی که من فهمیدم این ابزار شما را به گوگل مپ حواله می دهد. بد هم نیست!
    لینک آن : http://torontopearson.com/en/toandfrom/directions/#
    خوب حالا من مسیرم را که TTC داده که در پست 5 شرح داده شد با این ابزار به قول فرنگی ها Cross Check می کنم. فقط چون این مقصدش فرودگاه است، آدرس را چپکی می دهد. عیب نداره من هم آدرس را از روی نقشه برعکس می خوانم.
    مبدا را Seneca Residence وارد کردم و نتیجه آن را پیوست می کنم.
    خوب ببینیم این چی میگه. آدرس رو از آخر می خونم:

1- سوار شدن به خط 192 در ترمینال 3 و پیاده شدن در ایستگاه کیپلینگ
    2- وارد شدن به مترو و حرکت به سمت Bloor-Danforth
    3- تعویض خط مترو در ایستگاه بلور و سوار شدن به خط Yong University- Spadina
    4- پیاده شدن در ایستگاه Finch
    5- سوار شدن به خط 39 اتوبوس

غیر از این آخری که مسیر با TTC یکی بود. ولی با توجه به اینکه این ابزار به شما نقشه هم می دهد به ظاهر کاربردی تر است.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناس ارشد معماری

خوب حالا اگر خیلی اصرار دارید که سوار تاکسی بشوید. که البته برای خانواده و کسانی که بار زیاد دارند منطقی تر است و دوست دارید بدانید چقدر پول تاکسی تان تا مقصد می شود تعرفه آن را از فایل های پیوست پیدا کنید. این میزان تقریبی قیمت است که در سایت فرودگاه پیرسون تخمین زده شده است. به طور کلی فرودگاه پیرسون مقصد شما را به سه دسته مقصد در شرق فرودگاه، غرب فرودگاه و خارج از شهر تقسیم بندی کرده است. با توجه به اینکه مقصد من در محدوده فینچ است پس با این اوصاف پول تاکسی ام در حدود 66 دلار می شود. شما هم می توانید میزان تقریبی پول تاکسی تان را بر حسب آدرستان، خودتان حساب کنید.
    منبع: http://torontopearson.com/en/toandfrom/taxilimo/#
    تصاویر پیوست فایل‌های پیوست

ApplyAbroad Guru marjanmohajer آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی

نقل قول نوشته اصلی توسط CyrusTheGreat نمایش پست ها
    ابزار دیگری که در سایت فرودگاه پیرسون گذاشته شده است Directions است که راه های رسیدن به فرودگاه را از آدرس شما، به شما معرفی می کند. تا جایی که من فهمیدم این ابزار شما را به گوگل مپ حواله می دهد. بد هم نیست!
    لینک آن : http://torontopearson.com/en/toandfrom/directions/#
    خوب حالا من مسیرم را که TTC داده که در پست 5 شرح داده شد با این ابزار به قول فرنگی ها Cross Check می کنم. فقط چون این مقصدش فرودگاه است، آدرس را چپکی می دهد. عیب نداره من هم آدرس را از روی نقشه برعکس می خوانم.
    مبدا را Seneca Residence وارد کردم و نتیجه آن را پیوست می کنم.
    خوب ببینیم این چی میگه. آدرس رو از آخر می خونم:

1- سوار شدن به خط 192 در ترمینال 3 و پیاده شدن در ایستگاه کیپلینگ
    2- وارد شدن به مترو و حرکت به سمت Bloor-Danforth
    3- تعویض خط مترو در ایستگاه بلور و سوار شدن به خط Yong University- Spadina
    4- پیاده شدن در ایستگاه Finch
    5- سوار شدن به خط 39 اتوبوس

غیر از این آخری که مسیر با TTC یکی بود. ولی با توجه به اینکه این ابزار به شما نقشه هم می دهد به ظاهر کاربردی تر است.
    پيشنهاد خوبيه البته اگه بعد از يه سفر نسبتا طولاني و انجام كارهاي گمرگي، هنوز رمق حمل و كشيدن بارهاتونو با اتوبوس داشته باشيد.
    چند نكته را اضافه مي كنم:
    براي اولين بار استفاده از مترو در كانادا كمي گيج كننده است، حتما به تابلوهاي راهنما دقت كنيد.
    به طور كل به westbound يا east و نيز north يا southbound بودنشان توجه كنيد تا مسير اشتباهي نرويد.
    زمان خروج از ساب وي يك ترانسفر از دستگاه هاي خودكار قرمز رنگ بگيريد كه در صورت نياز به دومين خط اتوبوس بعد از ساب وي مجبور به پرداخت هزينه نباشيد.
    در مورد مسير شما، بعد از گرفتن ساب وي اول، ايستگاه بلور يانگ پياده بايد شويد و خط بعدي northbound را به سمت ايستگاه فينج سوار بشيد؛ اونجا بجز خط ٣٩ كه خودش چند زير مجموعه داره و همشون مقصد شما را پوشش مي ده، مي تونيد خط سريع السير ١٩٩ را هم سوار بشيد. البته بجز يك شنبه ها.

Member

ممنون از تاپیک خوبی که ایجاد کردید.
    من مقصدم شهر واترلو هست. از طریق لینکی که در پست 8 به آن اشاره شد قیمت تاکسی حدودا 188 دلار درمیاد که مقدار قابل توجهی هست. دوستانی که تجربه دارند راهنمایی کنند که از چه وسیله ی نقلیه ای برای رسیدن به شهرهای اطراف استفاده کنیم تا بعد از این سفر طولانی، هزینه کمتری متقبل بشیم

صفحه 1 از 6 123456 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)