صفحه 2 از 14 نخستنخست 123456789101112 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 138

موضوع: آیا مهاجرت به آمریکا کار درستی است؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : آمارگيري در مورد زمان clearance در قبرس

sorry this is my final post it is vital for all of my friends to know it.

I wish I can write in farsi but I have not farsi keyboard

What I said is that I thought that being in America is wonderfull it is end of the life but There was nothing special in newyork and Dallas
    I saw them. only cars, houses, people. The people do not take care of each other. If you wanna help, If you are gonna die. Here it does not important
    it is your destiny
    but what about me
    I wanna have peace in my mind how can I have it?
    by being with my family, by entering IRAN and coming back with respect
    by having job without any difficulty for greencard
    I am young I do not want to have stress untill 40
    Because how old will I have?
    more than 60
    No
    Life is now
    By being in the US you have stress for your greencard untill the end of your young age
    you are in prison
    What do we want from life?
    Being in he US in order to show our family and friends that we are in the US
    No

Junior Member

پیش فرض What the hell is USA?

As I said ,USA is only for those students who really want to study and increase their power of mind and do not care about their future and want to come back to IRAN

The most important thing is to know that here is not heaven

Here is not special

If you want to enjoy the life by being citeizened do not enter US
    you will loss your young age which is important for me

Junior Member

پیش فرض پاسخ : What the hell is USA?

I wish I can write in farsi but I have not farsi keyboard

What I said is that I thought that being in America is wonderfull it is end of the life but There was nothing special in newyork and Dallas
    I saw them. only cars, houses, people. The people do not take care of each other. If you wanna help, If you are gonna die. Here it does not important
    it is your destiny
    but what about me
    I wanna have peace in my mind how can I have it?
    by being with my family, by entering IRAN and coming back with respect
    by having job without any difficulty for greencard
    I am young I do not want to have stress untill 40
    Because how old will I have?
    more than 60
    No
    Life is now
    By being in the US you have stress for your greencard untill the end of your young age
    you are in prison
    What do we want from life?
    Being in he US in order to show our family and friends that we are in the US

خب که چی....... ؟

اصلا این تاپیک مربوط به خودتونه یا مخاطبش کسای دیگه ای اند؟
    every thing is possible, but you must pay for it

Junior Member

سلام برادر رضا. پسر خوب شما اولين نفري نيستي كه رفتي اونجا. از بين دوستاي من كه تو دانشگاه باهاشون آسنا شدم تقريبا 90 درصدشون الآن خارج از ايران هستند و 60 درصد اونها هم تو آمريكا هستند.

شما اشتباه كردي! از صحبت هاتون پيداست اصلا دنبال تحصيل نرفتي! بلكه دنبال گرين كارت و اقامت هستي. خوب واسه اين كار معلومه آمريكاه خوب نيست! لازم نبود ابن همه راه بري اونجا.

اگه اقامت واست مهمه منم ميگم. شك نكن و تيز برو جايي كه بهت اقامت بدن. مطمئنا هدفت با من يكي كه فرق ميكنه.

اما يه چيزي. امسال حدود 4-5 تا از بچه هايي كه من ميشناختم از آمريكا اومدم ايران كه يه سر بزنن و برگردن! همين امروز اتفاقي يكيشون رو تو اداره گذرنامه ديدم. واسه اينترنشيپ رفته بود انگلستان تو اون مدن هم درخواست ويزاي آمريكا داده بود و 3 ماهه كلير شده بود. بعدش اومده بود ايران و امروز داشت اجازه خروج ميگيرفت كه باز بره آمريكا. پس همچين زنداني زنداني هم نيستي! اما ريسك داره رفت و اومد.

يه چيز ديگه. مهمترين نكته مثبتي كه آمريكا و كانادا نسبت به اروپا دارن چند مليتي بودن اون كشورهاست. دوستاي من كه سوئد و نروژ رو تجربه كردن از حس خارجي بودن در اون كشورها ابراز نارضايتي ميكنن. شايد تو آمركا قوانين براي ايراني ها ذست و پا گير باشه اما تو اروپا و جاهايي كه سابقه تاريخي چند هزار ساله دارن نسبت به كل آسيايي ها رفتار خارجي دارن.

از خوانندگان و منتظران كليرنس عذر مي خوام كه اينجا نوشتم. اما ار اونجايي كه بچه هاي اين فروم همه قرار برن آمريكا و الآن به خاطر فشار زياد روحي براي تاخير در كليرنسشون ممكنه رفتارهاي احساسي انجام بدن و تغيير برنامه بدن.

من براي تمام دوستاني كه منتظر كليرنس هستن آرزوي استفامت و صبر دارم و مي دونم كه بعد از سفر به آمريكا نياز به صبر و تحمل بيشتري خواهند داشت. اميد وارم از اين تمرين سخت براي مبارزه بعدي سربلند بيرون بيايد.

I defenitly agree with you

But please do not write some example that returning students got their visa

With this procedure of clearance no one is crazy to leave the US to see their family

Yes somebody did but with what value and fine?

by being in stress for 3 month
    We have only 12 month for a year
    how old are we?
    Why should we have 3 month stress each year?

I am just saying that those student who is not coming here for study and only coming here because here is USA

Do not do it

If you have another offer of another countary follow it because you are more successful

Newyork is not special

Member lida_a86 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Law

I'm wondering you could at least try to improve your English

saeede83
    Guest

آقای latech:
    خیلی احساساتی شدی. همه این جیزایی که می گی رو توی همین فروم همه قبلا گفته بودن، دردسر گرین کارت و اذیت شدن ایرانی ها، سختی برگشتن و ... یعنی شما باید می رفتی اونجا تا بفهمی؟
    به نظر من مشکل خیلی هایی که می رن و اینقدر سختشون می شه اینه که از آمریکا برای خودشون بهشت درست کردن وقتی می رن و این همه سختی رو یه دفعه حس می کنن، توی حالشون می خوره. شما هم الان تصمیم نگیر. همه می گن 6 ماه اولش سخته، یک کم بمون کم کم راه می افتی.
    من خودم که بیشتر برای موقعیت های کاری خوب آمریکا اونجا رو انتخاب کردم وگرنه کی بدش می آد 6 ماهی یه بار به خونواده اش سر بزنه یا زود از دست پاسپورت ایرانیش خلاص بشه؟؟

Junior Member

من اول قصد phd خوندن تو ایران رو داشتم اما دیدم اینجا هم باید کار کنم هم درس بخونم در نتیجه نمیتونم همه وقتم رو صرف درسا و تحقیقم کنم. با این انگیزه میخوام برم آمریکا. حالا اگه جای خوبی بود سعی میکنم بمونم اگرم نشد فک کنم با مدرک آمریکا بهتر بشه تو کشورهای دیگه کار پیدا کرد. آخرش اینه که هیچ کدوم نمیشه و بر میگردم ایران که در اونصورت باز از دکترا خوندن تو ایران بهتره چون تو این مدت همه وقتم رو صرف تحقیق کردم.
    خوب حالا با این دید اگه میرفتی فک نکنم منتظر این بودی که ببینی همه آدمای نیویورک منتظر هستن ببینن تو کی clear میشی و میری پروژه هاشونو انجام بدی. یا اینکه همه خوشی ها اونجا فراهمه فقط جای تو خالیه. بابا تازه اول گرفتاریه. همه میدونیم تو کشور خودمون ورود به دانشگاه سخته اما اونجا ورود به دانشگاه راحت تره بیرون اومدنش سخته.
    معمولا ماه های اول که آدم اونجاس درد دوری خانواده و احساس غربت خودشو بدجوری نشون میده و شاید همین باعث شده شما احساسی بشی. شایدم خیلی سریع کاراتو جمع کردی که فرصت خداحافظی درست حسابی نداشتی و با این همه فشار این حرفا طبیعیه. تنها توصیم اینه که صبر داشته باش رفیق.
    It&#39;s just a thought, only a thought<br />If my life is for rent

سلام دوست عزيز
    ببينيد مهاجرت كردن كلا تصميم بزرگ و كار خيلى سختى هست. متاسفانه به خاطر روحيه محافظه كارى خيلى از ايرانى هاى خارج كشور واقعيات رو به داخل منتقل نميكنند. در نتيجه خيلى از افرادى كه قصد مهاجرت يا تحصيل رو دارند, تازه وقتى با واقعيات روبرو ميشن كه از ايران ميرن. من اىن جمله رو بار ها از ايرانى ها شنيدم كه" اگر ما روز اول ميدونستيم كه مهاجرت اين همه مشكل داره، هيچ وقت نمى اومديم" !!

به هر حال ورود به كشور جديد در ماه ها و روز هاى اول خيلى به آدم فشار روحى وارد ميكنه. از تغير غذا، محل زندگى، ساعت خواب و كمبود امكاناتى كه تو ايران داشتيد و اينجا نيست بگيريد تا تغير سبك زندگى. تو ايران خيلى از كار هاى ما رو خانوادمون انجام ميدادند كه پس از رفتن به ايران همش به دوش خودمون هست و آدم در روز ها و ماه هاى اول خيلى اذيت ميشه.

شما الان دارى با محيط سازگارى پيدا ميكنى و اين روحيات طبيعى هست.ولى چيزى كه مسلم هست اينه كه اين شرايط دايمى نيست و اكثر دانشجو ها و مهاجرين چند ماه يا حد اكثر يك سال سخت رو در پيش دارند.ولى با گذشت زمان و سازگارى با محيط و پيشرفت تو درس و كار همه چيز درست ميشه.

به نظر من شما هم حتى اگر هدفتون مهاجرت هست و نه درس خوندن (كه در جاى خودش قابل احترام هست). لازم هست كه از اين به بعد در اهدافتون تجديد نظر كنيد و با اهداف بزرگ تر و درسى زندگى رو دنبال كنيد.با داشتن هدف هاى بزرگ مقابله با مشكلات زندگى خيلى ساده ميشه. در مورد اينكه ايران بهتره يا آمريكا هم فكر نكن. فقط درستون رو به بهترين شكل بخون و تصميم گيرى در مورد موندن يا رفتن باشه براى بعد از فارغ التحصيلى. اين بهترين راه هست.در ضمن شما تازه به آمريكا اومدى فعلا براى قضاوت كردن زود هست و شما حداقل بايد 5 سال تو هر كشورى زندگى كنى تا بتونى درست قضاوت كنى.

در مورد برگشتن به ايران هم اينقدر فكر نكن. اين قضييه كلا يه حس كاذب هست و وجود خارجى نداره. يعنى در عمل ما هيچ نيازى به رفتن به ايران نداريم. ولى وقتى ميگن نميتونيد بريد آدم حس يك زندانى و تبعيدى بهش دست ميده و فكر ميكنه گير افتاده!
    من خودم كانادا درس ميخونم. براى شش ماه چون پاسپورت نداشتم, نميتونستم برم ايران و جالب اين بود كه همش فكر و ذكرم رفتن به ايران بود. ولى الان كه ميتونم برم اصلا ديگه حسش نيست!مطمئن باش همين الان اگه به شما بگن بيا برو ايران نميرى. چون نه حس پرداخت 2000-1500$ پول بليط هست و نه فشار درس و پروژه اجازه ميده، پس ذهنت رو بيخودى درگير نكن!

اين يك حس عمومى هست و افراد تا وقتى دانشجو هستند اينجورى هستند. ولى وقتى اقامت ميگيرند اين حس از بين ميره و ديگه 10 سال يه بار هم نميخان ريخت ايران رو ببينند !

براى تايپ فارسى هم از اين سايت استفاده كن:
    http://www.pinglish.org/

قربانت

Junior Member

نهايت هرف من اينه كه سختيهايه US فقت براى چند دانشگاه خوب مى ارزه وا اگه هدف اقامت هست به راستى اروپا وا كانادا بهتر است

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)