صفحه 5 از 14 نخستنخست 1234567891011121314 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 138

موضوع: آیا مهاجرت به آمریکا کار درستی است؟

Member lida_a86 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Law

پیش فرض پاسخ : What the hell is USA?

نقل قول نوشته اصلی توسط Sanam
    یه نکته ای که به نظرم بسیار عجیب اومد لحن عصبانی و پرخاشگرانه ای که دوستان برای ابراز عقیدشون در مورد صحبت Latech انتخاب کردند! ایشون برای کسی نسخه ننوشتند که بلکه فقط عقیدشون و در میون گذاشتند و قصدشون کمک به بقیه هست.مسخره و تحقیر کردن ایشون و یا گیر دادن به زبان به نظر فقط یک سری واکنش های عصبی میاد! :
    اتفاقا مشکل همینجاست که ایشون کاملا نسخه پیچیدن واسه همه, اگه به جملاتشون دقت کنین مشهوده, اگر قصد ایشون کمک یا راهنمایی بود بهتر بود با لحن بهتر و منطقی تری نظرشونو میگفتن نه اینکه US رو بکوبن و به همه تاکید کنن که همه ی زحماتی رو که کشیدن بیخیال شن و نیان!

یک نکته رو هم در نظر بگیرید که این دوستمون شاید الان در شرایط مناسب روحی نباشه. ما اگر چیزی میدونیم الان باید کمکش کنیم نه این که احیانا" یک اشتباه رو هی به روش بیاریم. هدف این فورم کمک بهم بوده. حتی وقتی که بچه ها کسی براش مشکل پیش میومد اکثریت بچه ها از مدیران تا افراد عادی میومدن بهش روحیه میدادن. همین طور که در این تاپیک چند نفر این کار رو کردن. فراموش نکنیم که شاید خود ما وقتی وارد محیط بشیم شاید همین حال ( کمتر یا بیشتر ) سراغمون باید.
    اگر علم در ثريا باشد مرداني از پارس آن را به چنگ خواهند آورد.

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdinaser
    یک نکته رو هم در نظر بگیرید که این دوستمون شاید الان در شرایط مناسب روحی نباشه. ما اگر چیزی میدونیم الان باید کمکش کنیم نه این که احیانا" یک اشتباه رو هی به روش بیاریم. هدف این فورم کمک بهم بوده. حتی وقتی که بچه ها کسی براش مشکل پیش میومد اکثریت بچه ها از مدیران تا افراد عادی میومدن بهش روحیه میدادن. همین طور که در این تاپیک چند نفر این کار رو کردن. فراموش نکنیم که شاید خود ما وقتی وارد محیط بشیم شاید همین حال ( کمتر یا بیشتر ) سراغمون باید.
    من پایه ام به این دوستمون کمک کنم بگید چه کنیم؟

تا اگه خدا نکرده این مشکل برا خودمون هم پیش اومد یکی پیدا بشه بهمون کمک کنه
    every thing is possible, but you must pay for it

saeede83
    Guest

در این زمینه هر کس فقط خودش می تونه به خودش کمک کنه اونم با تغییر نگرشش نسبت به اون چیزی که از رفتن به یه کشور دیگه برای تحصیل انتظار داره. اتفاقا به نظر من خوب شد که آقای latech این مسئله رو عنوان کرد، شاید حرفای ما نتونه برای ایشون زیاد مفید باشه، اما برای ماهایی که هنوز نرفتیم بد نیست برگردیم یه تحقیق دیگه هم بکنیم که واقعا چی می خوایم که اگه رفتیم اونجا سر خورده نشیم.
    وبلاگ هایی که دوستان توی این تاپیک گذاشته بودن یا کلا دوستان محصل در خارج می نویسن هم به نظرم دید خوبی می ده.

Senior Member

با saeedeh کاملا موافقم. انسان همیشه برای زندگیش دنبال معنا می گرده و وقتی معنای زندگیش رو گم می کنه دچار افسردگی و تشویش می شه. هر آدمی هر جایی و با هر امکاناتی می تونه معنایی برای زندگیش پیدا کنه. به همه دوستان پیشنهاد می کنم حتما کتاب "انسان در جستجوی معنا" اثر دکتر فرانکل رو بخونند چون دید خوبی به آدم می ده در این مسائل. من لینک داونلود کتاب رو اینجا می ذارم. البته کتاب توی هر کتابفروشی پیدا می شه.
    http://www.nikandishan.org/downloads...Frankel_01.doc

http://www.nikandishan.org/downloads...Frankel_02.doc

به دوست خوبمون آقای latech هم پیشنهاد می کنم این کتاب رو بخونه. این قبض و بسطهای روحی همه جنبی آموزنده داره اگر بخوایم به گونه ای دیگه نگاه کنیم.

Junior Member

Finally, Just to inform my friends

I am going to leave the US because I want 2 things:

1: having peace in my mind which can not be achieved in the prison

2: Enjoying my life by being in a happy country and studying without any stress

Good Luck

Senior Member

آقای latech
    اولا که کاملا مشخصه شما آدم احساساتی ای هستی، این از نامه ای که می خواستی به سفارت امریکا تو قبرس بزنی کاملا مشخص بود. خیلی هم ظاهرا نگران سن و سالت هستی با اینکه سنی نداری! من فقط یه سوال دارم. شما قبل از اینکه بیای آمریکا، اون موقعی که خواب و خوراک نداشتی که کلیر بشی، چه تصوری از آمریکا داشتی که الان بعد از چند روز فهمیدی اشتباه بوده؟ اینجا خوبی های زیادی داره به همراه یه سری بدی ها که همه می دونن. ولی بدیهاشو همه ما قبل از اینکه بریم یا بیایم می دونستیم. حالا چه چیز جدیدی این چند روزه دستگیرت شده؟ بگو ما هم بدونیم.

Senior Member

آقای latech با احساسات نمی شه تصمیم گرفت. چند ماه صبر کنی به همه چیز عادت می کنی. هر جای دنیا بری اگر بخوای اینجوری فکر کنی باز به مشکل بر می خوری. نوع احساسات شما برای همه ما قابل درکه. اما برخوردت و طرز نگاهت رو باید عوض کنی.

saeede83
    Guest

منم خیلی برام جالبه که به سوال Mahin جواب بدین.شما اونجا دوست ایرانی هم پیدا کردین؟ اونا نظرشون راجع به تصمیم شما چیه؟ یکم عجولانه نیست؟

نقل قول نوشته اصلی توسط sysbiosys
    آقای latech با احساسات نمی شه تصمیم گرفت. چند ماه صبر کنی به همه چیز عادت می کنی. هر جای دنیا بری اگر بخوای اینجوری فکر کنی باز به مشکل بر می خوری. نوع احساسات شما برای همه ما قابل درکه. اما برخوردت و طرز نگاهت رو باید عوض کنی.
    بنظر من اگر میتونی چند ماه صبر کن اگر دیدی واقعا" نمی تونی تحمل کنی اونوقت از امریکا خارج شو. شما برای این موقعیت که توش قرار داری کم زحمت نکشیدی.
    اگر علم در ثريا باشد مرداني از پارس آن را به چنگ خواهند آورد.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)