صفحه 7 از 14 نخستنخست 1234567891011121314 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 138

موضوع: آیا مهاجرت به آمریکا کار درستی است؟

Senior Member

پیش فرض پاسخ : What the hell is USA?

اخیرا بحث خوبی در باره مهاجرت در این وبلاگ شروع شده که به نظرم دنبال کردنش می تونه دیدگاههای جدیدی رو به ما بده:

بحث مهاجرت و real options:
    http://chaay.ghoddusi.com/2008/09/_r...tml#trackbacks

بحث توضیحاتی درباره مهاجرت:

http://chaay.ghoddusi.com/2008/09/po...tml#trackbacks

Junior Member

to latech

like farzam i suggest u to exit usa asap. but if u want, i can give the ID of my friend
    who is studying for phd in Denmark and is always online (because as a phd student, he is always free in Denmark!!!) i

ApplyAbroad Veteran
    shahrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD, Chemical Engineering- Monash Uni- Aus

درود
    فكر نمي كنم همچين ديدگاهي فقط از روي احساسات تو وجود شما شكل گرفته باشه. به هر حال فشار وحشتناك زندگي در آمريكا - فرصتهاي كاري كه سريع بدست ميان و سريع از دست مي رن و شما اونها رو تو بين اطرافيانتون شاهد هستيد - شرايط دشوار خرج ومحارج در آمريكا در دوران دانشجويي و ... و اينكه بالاخره شما تو دروه دانشجوييتون تا مرز 30 سالگي ( براي دانشجويان phd ) جلو مي ريد و فكر اون موقع رو بهتره از الان كنيد خيلي موارد مهمي هستند. چيزي به اسم نژاد پرستي به اون شكل قديميش عملا وجود نداره . هر چند پيشرفت در كار واقعا در آمريكا فوق العاده دست يافتني تره تا اروپا. يكي از آشنايان من كه تو آمريكا به عنوان يك مهندس (فكر مي كنم فضاي سبز! خدا مي دونه يعني چي!) كار مي كرد يك ساله به آلمان( كه مي گن خيلي سخته فرهنگ كاري و...) رفته. عملا از كار تو آلمان به عنوان يك بازي و تفريح در مقايسه با كار در آمريكا اسم مي بره. به هر حال شما بايد بدونيد دنبال چي هستيد. من خودم با وجود معدل پايين ليسانسم خيلي سخت تلاش مي كنم كه تو top 20 آمريكا وارد شم. فوق العاده خستگي ناپذيرتر شدم- مرتب مقاله مي دم-reject مي شه - دوباره سعي مي كنم.. از تحصيل و تحقيق لذت مي برم. اين مطمئنا در آمريكا فراهم تره. اما خوب ترجيح خودم در انتخاب اينه كه اگر دانشگاههاي تاپ رو نيارم وارد اروپا بشم. هرچند اين قضيه برام خيلي بهتره كه وارد دانشگاههاي تاپ بشم اما هر چيزي يك ماكزيمم قيمتي داره. نمي خوام دوباره بعد دانشگاه اسير رقابت با كسايي بشم كه بي شك بخاطر فارغ التحصيل شدن از دانشگاههاي تاپ خيلي راحتتر موقعيت هاي آكادميك رو به خودشون اختصاص مي دن. دقيقا يكي از دو چيزي كه من رو ترغيب به آمريكا رفتن مي كنه( كسب موقعيت آكادميك مناسب- محيط باقابليت پيشرفت و بدون درگيري هاي معمول نژادي! كه به هر حال در اروپاي با فرهنگ 2-3 هزار ساله مشخص تره).
    اين تصميم من بود. من باز كردم جزئياتشو كه بتوني مقايسه كني. فكر نمي كنم تصميمت خيلي احساسي باشه. هر چند يك مدت زمان بده بهش. 6 ماه براي زندگي در اونجا- آشنا شدن با شرايط و مهمتر از همه چيز- شش ماه براي اينكه واقعا بفهمي از چي بيشتر راضي مي شي
    البته پيرو صحبتهاي maryamgoli اگر اعتقاد داشته باشي شايد همين دعا كردن بتونه كمك كنه( من فقط يك پيشنهاد دادم و قصد ترويج مذهب و... رو ندارم)
    از میان دو واژه انسان و انسانیت؛ ‬‫اولی در میان کوچه ها‬،‫و دومی در لابلای کتابها سرگردان است‬...
    PhD positions:Switzerland*** Netherlands***Norwa

ApplyAbroad Veteran
    shahrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD, Chemical Engineering- Monash Uni- Aus

نقل قول نوشته اصلی توسط farshad
    كاش مى شد ما يك دهمه اطلاعاتى كه راجبه وضيعته علميه دانشگاه ها داشتيم راجبه زندگى و كار تو زنگى تو كشورايه مختلف داشتيم.
    واقعا من يكى كه نمى دونم مثلا در آمده يه مهندس تو EUORPE يا AUSTRALIA از آمريكا شمالی بيشتره يا كمتر، يا مثلا شرايطه زندگى، سختيه كار و هزارو يك پارامتر ديگه. هركى اين POST ها رو بخونه فك مى كنه ما چه عاشقانه علم و دانشيمو كه حتى يك كلمه هم راجبه بعده PHD صحبت نميكونيم.
    من شخصا تا حالا فكر ميكردم در آمد تو آمريكا خيلى بهتر از EUROPE هست. ولى الان كسايى ميگن خيليم اينطور نيست.
    درود
    در مورد درآمد يك مهندس در رشته هاي مختلف و كشورهاي مختلف اين سايت رو چك كنيد. شما مشخصات خودتون رو مي ديد. كشوري كه توش هستيد. مدرك تحصيليتون و دانشگاهي كه ازش فارغ التحصيل مي شيد. متوسط درآمد افراد با موقعيت كاري-تحصيلي رو در كشور مورد نظرتون مياره. اروپا درآمد ها بالاتره معمولا( من براي مهندسي شيمي چك كردم)
    www.payscale.com
    از میان دو واژه انسان و انسانیت؛ ‬‫اولی در میان کوچه ها‬،‫و دومی در لابلای کتابها سرگردان است‬...
    PhD positions:Switzerland*** Netherlands***Norwa

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط shahrouz
    [در مورد درآمد يك مهندس در رشته هاي مختلف و كشورهاي مختلف اين سايت رو چك كنيد. شما مشخصات خودتون رو مي ديد. كشوري كه توش هستيد. مدرك تحصيليتون و دانشگاهي كه ازش فارغ التحصيل مي شيد. متوسط درآمد افراد با موقعيت كاري-تحصيلي رو در كشور مورد نظرتون مياره. اروپا درآمد ها بالاتره معمولا( من براي مهندسي شيمي چك كردم)
    www.payscale.com
    احتمالا مخارجه اروپا هم بيشتر از آمريكاس. اينجور چيزا رو سخت بشه از SITE و INTERNET در اورد. با يد از كسى كه اينكارس پرسيد. ما كه آمريكا رو انتخاب كرديم، ولى جوونا جوگير نشنو و دقيقن مطالعه كنند.

Junior Member

من می خواستم به همه توصیه کنم که این مساله که به دلیل مشکلات ویزا و ریسک ریجکت شدن اکثر بچه های آمریکا سالها نمی تونن (جرات نمی کنن) بیان ایران را جدی بگیرید. خود من الان مشکلم اصلا دلتنگی برای صرفا خانواده... اینها نیست. آدم دلش برای وطنش تنگ می شه. بعد از چند سال یه چیزهایی براتون ایجاد نوستالژی می کنن که باورتون نمی شه. مثلا همین اتوبوس های شرکت واحد و یا خیابون های تهران... یه جایی مثل کانادا یا کشورهای اروپایی شاید برای خیلی ها خصوصا اونهایی که بعد از اتمام درسشون می خوان برگردن ایران مناسبتر باشه.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط هلیا
    من می خواستم به همه توصیه کنم که این مساله که به دلیل مشکلات ویزا و ریسک ریجکت شدن اکثر بچه های آمریکا سالها نمی تونن (جرات نمی کنن) بیان ایران را جدی بگیرید. خود من الان مشکلم اصلا دلتنگی برای صرفا خانواده... اینها نیست. آدم دلش برای وطنش تنگ می شه. بعد از چند سال یه چیزهایی براتون ایجاد نوستالژی می کنن که باورتون نمی شه. مثلا همین اتوبوس های شرکت واحد و یا خیابون های تهران... یه جایی مثل کانادا یا کشورهای اروپایی شاید برای خیلی ها خصوصا اونهایی که بعد از اتمام درسشون می خوان برگردن ایران مناسبتر باشه.
    هلیا آمریکا چیزایی داره که میارزه، این نوستالژی هم که میگی مشکل خودت هستش چون میدونی نمیتونی برگردی به خودت تلقین میکتی ....
    آمریکا دانشگاه خوب، آب و هوای خوب، شانس زیاد برای استخدام بعد از تحصیل داره. همیتا به همه چبز اروپا میارزه

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط هلیا
    امسال چندتا از دوستان من برگشتن ایران و دوباره هم به راحتی ویزا گرفتن و برگشتن آمریکا (همه شون در کمتر از 3 هفته کلیر شدند) و کسی رو هم میشناسم که تو آمریکا دانشجوه و 5 ساله هر سال میره ایران و دوباره ویزا میگیره و بر میگرده . مطمئنا الان از نظر رفت و برگشت هیچ جا به راحتی آمریکا نیست. برای ویزای کانادا یا کشورهای اروپایی باید چندماه زمان گذاشت و برخورد بد سفارتهای اروپایی و کانادا رو هم تحمل کرد. این رو مقایسه کنید با برخورد محترمانه سفارتهای آمریکا. (من خودم ویزای دانشجویی کانادا رو هم گرفتم، و دنبال ویزای دانشجویی اسپانیا هم رفتم و اینا رو هم خودم تجربه کردم و هم شواهد و شنیده ها همینها رو تایید می کنه)
    به نظر من اتفاقا اگر کسی نگران رفت و برگشت به ایرانه، فعلا مناسب ترین کشور براش آمریکاست.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ali_1387
    هلیا آمریکا چیزایی داره که میارزه، این نوستالژی هم که میگی مشکل خودت هستش چون میدونی نمیتونی برگردی به خودت تلقین میکتی ....
    آمریکا دانشگاه خوب، آب و هوای خوب، شانس زیاد برای استخدام بعد از تحصیل داره. همیتا به همه چبز اروپا میارزه
    بنظر من به خود آدم بستگی داره و به هدفت. اگه دنبال یک زندگی آروم و بی دغدغه و آزاد میگردی حتما برو اروپا بخصوص دانمارک که رفاه خوبی داره. ولی اگه فکر بیزینس و پیشرفت هستی برو آمریکا چون هیج جا مثل آمریکا نمی تونی آیندت و بسازی. اروپا یه سیستم سوسیال دمکراته یعنی همه آزادند و ریلکس ولی کسی براحتی نمیتونه از یه حدی بیشتر پولدار شه. آمریکا بقول ما امپریالیست جهانخواره و بقول خودشون سرمایه داری. یعنی تا هرچه قدر که میخوای پیشرفت می کنی و بالا رفتن تو این نردبون پله آخر نداره. من خودم با توجه به تجربیاتی که تو زندگیم داشتم و روحیه خودم احساس می کنم بعد از یه مدت اروپا برام یه زندون قشنگ شه ولی احساس می کنم تو آمریکا خوب می تونم انرژیم رو تخلیه کنم. ولی واقعا این کاملا شخصیه من دوستایی هم دارم که واقعا برای زندگی در اروپا ساخته شدن و اگه برن آمریکا مطمئنم از سیستم طبقاتی اونجا شاکی میشن.
    امیدوارم همه موفق باشن.
    چه تو آمریکا چه تو ایران چه تو اروپا.

Junior Member

من هم خودم کسانی را می شناسم که در بازگشت به ایران نتونستن ویزای مجدد بگیرن و بعد از چند سال درس خوندن در آمریکا مجبور به دوباره اپلای کردن برای یه کشور دیگه شدن. قبول دارم که خوب ویزا می دن این سالهای اخیر اما همیشه یه ریسکی وجود داره. به قول خودشون visa is previlege not a right, it is not gauranteed.اگه اینطور بود که ما خودآزاری نداشتیم با وجود این همه دلتنگی یه سفر به ایران نریم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)