صفحه 1 از 8 12345678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 76

موضوع: Streamlined visa processing یا SVP

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    Junior Member
    رشته و دانشگاه
    معماری

پیش فرض Streamlined visa processing یا SVP

دوستان سلام
    من پذیرش مستر از دانشگاه ولنگانگ برای ترم جولای گرفتم و در تاریخ 3 می مدارک و به سفارت دادم.
    تا حدود دو هفته گذشته سفارت بهم گغت coe رو ببرم و ما پول ثبت نام و به دانشگاه واریز کردیم که یک میل از دانشگاه به من رسید مبنی بر روش جدید اسسمنت که خیلی روش جدید هست و یک فرم financial supplimnentry رو براشون پر کنم..اولین میل در زیر اومده..منم متوجه زیاد نبودم اصرار که من نمیخوام مدارکم دست سفارت هست شما coe و بدید که همین باعث شد 2 هفته تا صدور کش پیدا کنه...بعد یک هفته از یک نفر دیگه میل اومد که من مسیول بررسی کاراتم و میخوام باهات صحبت کنم یا تلفن میزنم بیا اوو که من مدارک مالی بررسی کنم هم با خودت مستقیم میخوام حرف بزنم...نتیجتا با ایشون من رودرو صحبت کردم گفت به اسسمنت 1 وارد شدی و من تایید میکنم ضرف یک هفته سفارت باید بهت ویزا بده اصلا لازم هم نبود بری جور دیگه درخواست بدی!!!راهی که واسه ویزا رفتی طولانی است اسسمنت 3 خیلی مدارک زیادی میخواد تو اصلا لازم نبود اینجوری کنی!تازه گفت الان با کاری که کردی بین سفارت و دانشگاه دعوا میفته چون دانشگاه پیگیری میکنی ضرف یک هفته ویزا بدن در حالی که تو واسه سفارت جزوه نوع پرونده های طولانی هستی...کلا شرایط و واسم توضیح داد که 40 ساعت در هفته حق کار دارم چون دانشجو میدال ایستم اگه از دو تا کلاس بیشتر غیبت داشنم باید گواهی پزشک ببرم چون دانشجو ها میدل ایست مثل عربستان کلاس نمیرن میگن مریضن میرن سفر!!
    این اصلاعات جدیدی بود که من پیدا کردم

ویرایش توسط hmoghadam : January 6th, 2016 در ساعت 12:34 AM دلیل: حذف اطلاعات مهم طبق تقاضای کاربر

پیش فرض پاسخ : روش جدید درخواست ویزا دانشجویی

نقل قول نوشته اصلی توسط naasagh نمایش پست ها
    دوستان سلام
    من پذیرش مستر از دانشگاه ولنگانگ برای ترم جولای گرفتم و در تاریخ 3 می مدارک و به سفارت دادم.
    تا حدود دو هفته گذشته سفارت بهم گغت coe رو ببرم و ما پول ثبت نام و به دانشگاه واریز کردیم که یک میل از دانشگاه به من رسید مبنی بر روش جدید اسسمنت که خیلی روش جدید هست و یک فرم financial supplimnentry رو براشون پر کنم..اولین میل در زیر اومده..منم متوجه زیاد نبودم اصرار که من نمیخوام مدارکم دست سفارت هست شما coe و بدید که همین باعث شد 2 هفته تا صدور کش پیدا کنه...بعد یک هفته از یک نفر دیگه میل اومد که من مسیول بررسی کاراتم و میخوام باهات صحبت کنم یا تلفن میزنم بیا اوو که من مدارک مالی بررسی کنم هم با خودت مستقیم میخوام حرف بزنم...نتیجتا با ایشون من رودرو صحبت کردم گفت به اسسمنت 1 وارد شدی و من تایید میکنم ضرف یک هفته سفارت باید بهت ویزا بده اصلا لازم هم نبود بری جور دیگه درخواست بدی!!!راهی که واسه ویزا رفتی طولانی است اسسمنت 3 خیلی مدارک زیادی میخواد تو اصلا لازم نبود اینجوری کنی!تازه گفت الان با کاری که کردی بین سفارت و دانشگاه دعوا میفته چون دانشگاه پیگیری میکنی ضرف یک هفته ویزا بدن در حالی که تو واسه سفارت جزوه نوع پرونده های طولانی هستی...کلا شرایط و واسم توضیح داد که 40 ساعت در هفته حق کار دارم چون دانشجو میدال ایستم اگه از دو تا کلاس بیشتر غیبت داشنم باید گواهی پزشک ببرم چون دانشجو ها میدل ایست مثل عربستان کلاس نمیرن میگن مریضن میرن سفر!!
    این اصلاعات جدیدی بود که من پیدا کردم
    ممنون naasagh جان از پستت. فکر کنم تعدادی از بچه ها هم در جریان این SVP باشند. تازه تو خود سایت دانشگاه ها هم اشاره کرده (تا سایت UNSW که هست). البته من جایی چیزی راجع به کم شدن مدارک مورد نیاز ندیدم فقط راجع به تغییر assessment level شنیدم که خیلی خویه همینم. توی این روش دانشگاه ها یه کدی دارند که بهش توی CoE اشاره میکنند.
    حالا دیگه نمیدونم من که مثلا بورس دانشگاه رو دارم و 31 May هم مدارک رو لاج کردم ،ایا باید کار خاصی میکردم یا بکنم یا نه؟؟
    من که نمیدونم والا!!
    ویرایش توسط hmoghadam : January 6th, 2016 در ساعت 12:35 AM دلیل: حذف اطلاعات داخل نقل قول

Junior Member

من 4 آوریل لاج کردم. با سفارت تماس گرفتم و گفتم من که coe رو دادم و شامل SVP میشم پس چرا ویزای من طول کشیده؟ گفتن آره شامل SVP هستی ولی SVP به معنی حذف سکیوریتی چک نیست و باید منتظر جواب سکیوریتی باشید و تا اون موقع کاری از دست ما برنمیاد!!!!! به همین راحتی!
    اگه دوستان تجربه ای دارن لطفا اطلاع بدن

به نظر من که بچه ها نگران نباشند و باید کمی هم حوصله کرد. DARYA 7 عزیز همین روزا ان شالله ویزات میاد. الان شده 2 ماه.
    فقط میشه لطفا بگی بورس داری یا میخوای با هزینه شخصی بری؟ ممنون

Junior Member

من فول فاندم و هزینه بیمه را هم دانشگاه میدهد. در ضمن شروع ترم رو زدم 2 جولای که خیلی کم مونده.

Member alihagh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering-The Univerity of Melbourne

سلام دوستان
    امروز واسه من از دانشگاه ملبورن یک ایمیل اومده و در رابطه با svp توضیحاتی داده. اونها اشاره ای به فرستادن فرم اضافی نکردند وتنها از تغییر assessment level صحبت شده:

http://services.unimelb.edu.au/inter...al/visas/apply

موفق باشید

دوستان، چرا این صفحه این قدر راکد هست؟ یعنی دانشجوهای دکترای ورودی جولای 2012 شامل streamline visa processing نشدن که اینحا آپدیت نشده؟ هنوز یک نفر هم نگفته با این روال جدید که ویزای PHD applicant ایرانی رو مانند assessment level 1 بررسی می کنن، چه قدر طول می کشه تا ویزا بیاد!
    من هم فاند کامل برای دکترا دارم، اما مقیم آلمان هستم و اینجا اقدام کردم برای ویزا. کسی تجربه داره که چه میزان صدوز ویزا طول می کشه؟ هزینه ویزا از کردیت کارد من (یک هفته بعد از ارسال مدارکم به سفارت استرالیا در برلین) کم شده که فکر می کنم به معنی اینه که بازرس دار شدم. درسته؟ از لحظه بازرس دار شدن هم تا صدور ویزا برای streamline visa processing نباید بیشتر از 7-14 روز طول بکشه، آره؟ یا کسی تجربه مخالف داره؟

نقل قول نوشته اصلی توسط shaghayegh_sah نمایش پست ها
    دوستان، چرا این صفحه این قدر راکد هست؟ یعنی دانشجوهای دکترای ورودی جولای 2012 شامل streamline visa processing نشدن که اینحا آپدیت نشده؟ هنوز یک نفر هم نگفته با این روال جدید که ویزای PHD applicant ایرانی رو مانند assessment level 1 بررسی می کنن، چه قدر طول می کشه تا ویزا بیاد!
    من هم فاند کامل برای دکترا دارم، اما مقیم آلمان هستم و اینجا اقدام کردم برای ویزا. کسی تجربه داره که چه میزان صدوز ویزا طول می کشه؟ هزینه ویزا از کردیت کارد من (یک هفته بعد از ارسال مدارکم به سفارت استرالیا در برلین) کم شده که فکر می کنم به معنی اینه که بازرس دار شدم. درسته؟ از لحظه بازرس دار شدن هم تا صدور ویزا برای streamline visa processing نباید بیشتر از 7-14 روز طول بکشه، آره؟ یا کسی تجربه مخالف داره؟
    شقایق خانم اکثر بچه ها در مورد svp اطلاع دارند ولی راستش هیچ کس جرات نمیکنه نظر قطعی بده که چقدر طول میکشه و اینکه سخت گیری کمتر شده یا نه. طبق چیزی که تو سایت immigration استرالیا گفته تمام ویزاهای دانشجویی که بعد از 24 March امسال لاج شده شامل این قوانین میشن و این به معنی همون سختگیری کمتره که شما اشاره کردین و اینجوری هم بعضی بچه ها گفتن کسانی که توی April اقدام کردن و مشکل خاصی نبوده ویزاشون اومده ولی خوب اینجا ایران هست و شرایطش متفاوت!
    شما چون از آلمان اقدام کردین قطعا روند کارتون خیلی اسونتر خواهد بود و امید هست که توی همون مدت 21 روزه ویزاتون بیاد. پس relax ایمیلاتون رو چک کنید و گوش به زنگ تلفن که اگر احیانا مدرک دیگه ای هم خواستین زود بهشون بدین.
    موفق باشین

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    PHD NTNU

پیش فرض پاسخ : Streamline visa processing

سلام دوستان
    عنوان اين تاپيك از "روش جديد درخواست ويزاي دانشجويي" به "streamline visa processing" تغيير پيدا كرد٠ به نظر مي رسه اين عنوان رساتر باشه٠
    ممنون
    تا خم نشويد كسي نمي تواند سوارتان شود

Junior Member

پیش فرض پاسخ : Streamline visa processing

سلام دوستان

من از روش قدیمی اقدام کردم برای ویزا. ولی در کمال تعجب وکیلم زنگ زد گفت امروز ویزات اومده. گفتم چقدر زود! گفت روش عوض شده.

مدت زمانی که طول کشید ویزام بیاد یک ماه و بیست روز از زمان اقدام بود. نقصی مدرک نداشتم. مدارکم رو هم حضورا تحویل دادم(البته من نه وکیلم)

کلا دو هفته مدیکال طول کشید این وسط. (3 روز بعد بهم وقت دادن. نتیجه آزمایش هفته بعدش آماده شد و با TNT نتایج رو فرستادن برای سفارت). این هم اضافه کنم که بلافاصله بعد از مراجعه به سفارت و دریافت فرم رفتم برای مدیکال. حدود 3 هفته بعد از تحویل مدارک (یعنی یک هفته بعد از ارسال مدیکال برای سفارت توسط دکتر) سفارت بهم تایید اولیه رو داد و ازم COE خواست. 3 روز طول کشید پول جور کردیم. 3 روزم صرافی پول رو فرستاد به حساب وکیل. یکهفته هم وکیل از دانشگاه COE و بیمه ام رو گرفت و داد سفارت. (یعنی اینجا هم دو هفته طول کشید).{جمعا تا حالا شد پنج هفته}
    دو سه روز بعدش (بعد تحویل COE) هم وکیل گفت رفتی توی چک امنیتی و حدودا دو هفته بعدش هم زنگ زد گفت ویزات سه روز دیگه آماده است. امروزم که ویزا مالتی پلم رو گرفتم. دیدم تاریخ گرنت رو همین امروز روش خورده.

خلاصه این رو نوشتم تا دوستان یک معیار زمانی از روش جدید دستشون باشه. حالا ایشالا ویزای دوستان سریعتر هم بیاد. به نظرم اگر زودتر از تایید اولیه، COE تون رو بگیرید دو هفته توی وقت صرفه جویی می شه (یعنی حدودا یکماهه هم می توانید ویزا را دریافت کنید). البته کار عاقلانه ای نیست چون اگر سفارت خدای ناکرده تایید اولیه رو نده پولی که بابت شهریه و بیمه دادید می پره احتمالا. من برای مستر بدون فاند ویزا گرفتم.

نکته ای که شاید کسی ندونه و خبر بسیار خوبیه اینه که وکیلم بهم گفته که وکیلای مورد تایید سفارت (همونایی که توی وبسایت سفارت استرالیا اسماشون خورده) اگر وضعیت و تمکن مالی دانشجو رو تایید کنند دیگر نیازی به گذاشتن سه ماه هزینه ی تحصیل در بانک و گرفتن statement مالی و گرفتن تعهد نامه محضری و ... نیست. این خبر خیلی خوبیه برای دانشجویانی که فاند ندارن چون:
    1 - سفارت قبلا یکماه رو صرف بررسی مدارک مالی می کرد. الان دیگه اون یکماه حذف شده
    2 - اینکه سه ماه پول رو بخوابون توی بانک باعث می شد که خیلی ها به ترم تحصیلی نرسن و مجبور به دیفیر بشن. تازه خواب اون همه پول برای سه ماهم خودش ضرر بزرگیه ولو اینکه خیلی ها این مقدار پول رو در آن واحد به صورت نقد ندارند
    3 - قبلا سفارت فقط پول نقد رو به عنوان پشتیبانه مالی قبول داشت الان می شود وکیل رو با سند و ماشین و سهام و ... هم برای تمکن مالی قانع کرد

اینم اضافه کنم که خودم طبق روش قدیمی اقدام کردم. یعنی 3 ماه پول رو گذاشتم توی بانک و بعد با تعهد نامه دادم سفارت. حالا سفارت وسط کار مسیر من رو عوض کرد. پس در مورد این روش جدید اطلاعاتم همینی بود که اینجا نوشتم و چیز دیگه ای نمی دونم

با آرزوی موفقیت برای همه
    ویرایش توسط kramezani : June 20th, 2012 در ساعت 02:37 PM

صفحه 1 از 8 12345678 آخرینآخرین