صفحه 1 از 6 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 52

موضوع: ضمیر ناخودآگاه انسان و یادگیری با استفاده از روشهای NLP

ApplyAbroad Veteran
    Spiro آواتار ها

پیش فرض ضمیر ناخودآگاه انسان و یادگیری با استفاده از روشهای NLP

درود بر همه دانش دوستان

مدتی بود که تو فکر ایجاد این تاپیک بودم ولی متاسفانه فرصتش پیش نیومده بود و کم کم داشتم فراموش میکردم (فکر می کنم حدود 2 ، 3 ماه قبل توی یکی از نوشته هام توی فروم قولش رو داده بودم) امروز با خوندن تاپیک "یادگیری لغات GRE به کمک حافظه تصویری" کاری که مدتهاست در فکر انجام دادنش هستم برام یادآوری شد.
    مطالبی که قرار توی این تاپیک باشه اول در مورد NLP و شناخت تفاوت بین آدم هاست و بعد از اون بررسی روشهای درست یادگیری برای آدمهای متفاوت. این موضوع خیلی مهمه که بدونیم همه روشها برای همه انسانها درست جواب نمیده ولی با دسته بندی کلی و شناخت میشه به راه حل های خوبی دست پیدا کرد.
    مثلا بعضی دوستان در همون تاپیک "یادگیری لغات GRE به کمک حافظه تصویری" لطف کردن و تصاویری رو که خودشون برای لغات ساختن رو عنوان کردن تا بقیه هم استفاده کنند؛ اما همه اینها فقط میتونه به عنوان ایده و نمونه استفاده بشه و هر کسی باید خودش با تصویر ذهنی خودش اون لغت رو به حافظه بسپره و حتی ممکنه یک نفرصرفا با تصویر سازی نتونه این کار رو انجام بده! (منظور من دقیقا همون ضرب المثل معروف که بیاییم ماهی گیری یاد بگیریم) پس هر کسی باید بتونه بهترین روش رو برای خودش پیدا کنه.

آماده هستید؟! پس با ما باشید تا اسرار وجودی خودتون رو کشف کنید! ;D (اینم از اون جمله های تبلیغاتی بود که همه رو به سمت خودش جذب میکنه)

همه مطالبی که قصد دارم اینجا عنوان کنم منبع بخصوصی نداره و حتی بعضاَ از نتیجه گیریها و حاصل تجربیات خودمه. البته بعضی از مطالبی رو که قبلا جمع آوری کردم، متاسفانه الان منبع اونها رو نمی دونم ولی سعی میکنم تا حدممکن منابع ذکر بشه. (توی خیلی از وبلاگها هم که آدم نمی دونه منبع اصلی کدومه و کپی کدومه)
    دوستان عزيز لطفا سوالات خود را بروي فروم مطرح كنيد و در صورت تمايل فقط لینک سوال را براي من بفرستيد.

ApplyAbroad Veteran
    Spiro آواتار ها

پیش فرض پاسخ : ضمیر ناخودآگاه انسان و یادگیری با استفاده از روشهای NLP

من دقیقا به خاطر اینکه همه دوستان کمک کنن و با بحث کردن در مورد روشهای مختلف (که گاهی حتی با هم در تضاد هم هستن) به بهترین روشها برسیم و در انتها هر فرد با توجه به خصوصیات و توانایی های خود کارا ترین روش را برای خود انتخاب کند.

در ادامه بحث من قصد دارم اول یه مقدار در مورد انواع حافظه از ديدگاه NLP و بعد از اون در مورد توانایی‌هایی مغز بشر و ... همون طور که گفتم شاید بعضی هاشون کاملا با هم متفاوت باشه و شاید هم در تناقض!
    دوستان عزيز لطفا سوالات خود را بروي فروم مطرح كنيد و در صورت تمايل فقط لینک سوال را براي من بفرستيد.

ApplyAbroad Veteran
    Spiro آواتار ها

حتما می دانید اطلاعاتی را که انسانها از محیط اطرافشان دریافت میکنند با هم متفاوت است، اما آیا دقت کرده بودید که این تفاوت از کجا ناشی میشود و دلیل اصلی آن چیست؟
    نمی خواهم اینجا در مورد ستاره شناسی روز تولد و تاثیر روز و ماه و سالی را که به دنیا میاییم بحث کنم، چرا که ارتباطات بسیار قوی و مستدلی را میتوانم برایتان بیان کنم مبنی بر اینکه این موضوع بر روی انسان، احساسات و نوع رفتارهای خودآگاه و ناخودآگاه افراد تاثیر به سزایی دارد. (البته این موضوع را خودم استدلال کردم و نظر شخصی خودم هست.)
    اما واقعیت امر این است که انسانها در گرفتن اطلاعات از محیط و درک و به خاطر سپاری اون در سه دسته کلی جای میگیرند.
    هر یک از این گروه های کلی که معرفی میکنم عمدتا از یکی از حواس خود در جهت دریافت اطلاعات از محیط بیشتر استفاده می کنند. (پس لزوما فقط از یک حس استفاده نمی کنند بلکه می گوییم بیشتر از این حس خاص بهره میبرند.)

آیا شده است از كسی سوالی بپرسید و او به سمت بالا نگاه كند ؟

آیا دیده اید افرادی برای یاد اوری مطلبی چشمها را به سمت گوشهای خود می چرخانند ؟

و ایا متوجه بعضی افراد شده اید كه وقتی می خواهند به یك سوال جواب دهند ٬چشمهایشان به سمت پایین متوجه می شود؟

كسی را می شناسم كه فقط با دست زدن به یك پارچه یا چند گرم چای یا برنج می تواند مرغوبیت آنها را تشخیص بدهد .

این شخص با لمس كردن ٬تجزیه و تحلیل می كند ٬مقایسه ای انجام می دهد ٬آنگاه نتایجی خاص بدست می اورد.

كسی دیگر باید همان كالا ها را می دید تا نسبت به مرغوبیتشان اطمینان حاصل كند و كسی دیگر وقتی مطمئن می شد كالایی خوب است كه چند تن از دوستان مورد اعتمادش از خصوصیات ان تعریف می كردند .
    البته مطالب فوق بیشتر در مورد استراتژی افراد است كه می توانند با داشتن استراتژی مخصوص به خود٬ خوب را از بد تشخیص دهند.ما در این بحث این موضوع را مطرح می كنیم كه افراد در سه دسته بصری -سمعی و لمسی قرار دارند و هر دسته با توجه به خصوصیات خاص خودشان اطلاعات را از محیط دریافت و در نقطه ای خاص در مغز ذخیره ٬ و بر اساس اسراتژی خاصی انها را به یاد می اورند. افراد مختلف دارای هر سه كانال یاد گیری هستند. اما غالبآ یكی از آنها را بیشتر فعال می كنند و از راه این كانال با محیط به سازش می رسند.عمده اختلاف بین افراد هم از نا هماهنگ بودن طول موجهای پیام گیر و پیام رسانشان می باشد.
    در كتاب صمیمیت در زوجین نوشته استاد برومند قبادی ٬ به انواع اختلافات شایع در زوجین پراخته شده است و ایشان متذكر شده است كه علت پایه ای اكثر اختلافات متفاوت بودن سیستم های ادراكی و استراتژیهای خصوصی زن و شوهر است.اما در این مبحث سخن ما در مورد یادگیری است نه در گیری! هر چند اگر معلم و شاگرد در دو دسته ادراكی متفاوت قرار داشته باشند٬ سرعت یاد گیری ٬متفاوت با زمانی است كه هر دو روی یك طول موج باشند!
    امروزه NLP با كشف ساختار دنیای ذهنی این راز را برملا كرده است حركت چشمها به طور ناخوداگاه بیانگر جستجوی محل ذخیره اطلاعات در حافظه و ناخوداگاه است.چشم ایینه درون است.
    1- وقتی كسی به سمت بالا نگاه می كند معنیش این است كه دنبال اطلاعات تصویری خویش می گردد (انسانهای بصری).
    2- متوجه شدن به سمت گوشها بدین معناست كه شخص مشغول به یاد اوردن و یا ساختن اطلاعات صوتی است (انسانهای سمعی).
    3- اطلاعات حسی در قسمتی واقع در پایین میدان ذهنی ذخیره می شوند (انسانهای لمسی).
    لذا هر كسی دارای قالب فكری متفاوتی است و در نتیجه از شماره رمز خاصی برای یادگیری و یاداوری استفاده می كند.

پس اولین تمرین این است که ابتدا خود و سپس اطرافیانتان را بسنجید تا بفمید که از کدام دسته (سمعی؛ بصری؛ لمسی) هستید؟!

به ناچار این مقدمات را باید طی کنیم تا بتوانیم بحث بسیار جالب و جذابی که مورد نظرم هست را به پیش ببریم.

ApplyAbroad Veteran
    shahrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD, Chemical Engineering- Monash Uni- Aus

نقل قول نوشته اصلی توسط Spiro
    حتما می دانید اطلاعاتی را که انسانها از محیط اطرافشان دریافت میکنند با هم متفاوت است، اما آیا دقت کرده بودید که این تفاوت از کجا ناشی میشود و دلیل اصلی آن چیست؟
    نمی خواهم اینجا در مورد ستاره شناسی روز تولد و تاثیر روز و ماه و سالی را که به دنیا میاییم بحث کنم، چرا که ارتباطات بسیار قوی و مستدلی را میتوانم برایتان بیان کنم مبنی بر اینکه این موضوع بر روی انسان، احساسات و نوع رفتارهای خودآگاه و ناخودآگاه افراد تاثیر به سزایی دارد. (البته این موضوع را خودم استدلال کردم و نظر شخصی خودم هست.)
    اما واقعیت امر این است که انسانها در گرفتن اطلاعات از محیط و درک و به خاطر سپاری اون در سه دسته کلی جای میگیرند.
    هر یک از این گروه های کلی که معرفی میکنم عمدتا از یکی از حواس خود در جهت دریافت اطلاعات از محیط بیشتر استفاده می کنند. (پس لزوما فقط از یک حس استفاده نمی کنند بلکه می گوییم بیشتر از این حس خاص بهره میبرند.)

آیا شده است از كسی سوالی بپرسید و او به سمت بالا نگاه كند ؟

آیا دیده اید افرادی برای یاد اوری مطلبی چشمها را به سمت گوشهای خود می چرخانند ؟

و ایا متوجه بعضی افراد شده اید كه وقتی می خواهند به یك سوال جواب دهند ٬چشمهایشان به سمت پایین متوجه می شود؟

كسی را می شناسم كه فقط با دست زدن به یك پارچه یا چند گرم چای یا برنج می تواند مرغوبیت آنها را تشخیص بدهد .

این شخص با لمس كردن ٬تجزیه و تحلیل می كند ٬مقایسه ای انجام می دهد ٬آنگاه نتایجی خاص بدست می اورد.

كسی دیگر باید همان كالا ها را می دید تا نسبت به مرغوبیتشان اطمینان حاصل كند و كسی دیگر وقتی مطمئن می شد كالایی خوب است كه چند تن از دوستان مورد اعتمادش از خصوصیات ان تعریف می كردند .
    البته مطالب فوق بیشتر در مورد استراتژی افراد است كه می توانند با داشتن استراتژی مخصوص به خود٬ خوب را از بد تشخیص دهند.ما در این بحث این موضوع را مطرح می كنیم كه افراد در سه دسته بصری -سمعی و لمسی قرار دارند و هر دسته با توجه به خصوصیات خاص خودشان اطلاعات را از محیط دریافت و در نقطه ای خاص در مغز ذخیره ٬ و بر اساس اسراتژی خاصی انها را به یاد می اورند. افراد مختلف دارای هر سه كانال یاد گیری هستند. اما غالبآ یكی از آنها را بیشتر فعال می كنند و از راه این كانال با محیط به سازش می رسند.عمده اختلاف بین افراد هم از نا هماهنگ بودن طول موجهای پیام گیر و پیام رسانشان می باشد.
    در كتاب صمیمیت در زوجین نوشته استاد برومند قبادی ٬ به انواع اختلافات شایع در زوجین پراخته شده است و ایشان متذكر شده است كه علت پایه ای اكثر اختلافات متفاوت بودن سیستم های ادراكی و استراتژیهای خصوصی زن و شوهر است.اما در این مبحث سخن ما در مورد یادگیری است نه در گیری! هر چند اگر معلم و شاگرد در دو دسته ادراكی متفاوت قرار داشته باشند٬ سرعت یاد گیری ٬متفاوت با زمانی است كه هر دو روی یك طول موج باشند!
    امروزه NLP با كشف ساختار دنیای ذهنی این راز را برملا كرده است حركت چشمها به طور ناخوداگاه بیانگر جستجوی محل ذخیره اطلاعات در حافظه و ناخوداگاه است.چشم ایینه درون است.
    1- وقتی كسی به سمت بالا نگاه می كند معنیش این است كه دنبال اطلاعات تصویری خویش می گردد (انسانهای بصری).
    2- متوجه شدن به سمت گوشها بدین معناست كه شخص مشغول به یاد اوردن و یا ساختن اطلاعات صوتی است (انسانهای سمعی).
    3- اطلاعات حسی در قسمتی واقع در پایین میدان ذهنی ذخیره می شوند (انسانهای لمسی).
    لذا هر كسی دارای قالب فكری متفاوتی است و در نتیجه از شماره رمز خاصی برای یادگیری و یاداوری استفاده می كند.

پس اولین تمرین این است که ابتدا خود و سپس اطرافیانتان را بسنجید تا بفمید که از کدام دسته (سمعی؛ بصری؛ لمسی) هستید؟!

به ناچار این مقدمات را باید طی کنیم تا بتوانیم بحث بسیار جالب و جذابی که مورد نظرم هست را به پیش ببریم.
    درود
    يك بحث روانشناسي داغ داغ در اين مورد وجود داره. دارم مي خونمش . چكيدشو ميارم.
    از میان دو واژه انسان و انسانیت؛ ‬‫اولی در میان کوچه ها‬،‫و دومی در لابلای کتابها سرگردان است‬...
    PhD positions:Switzerland*** Netherlands***Norwa

ApplyAbroad Veteran
    Spiro آواتار ها

یکی دو تا از دوستان به من پ.خ زده بودن و سوالاتی در این مورد پرسیدند، که من ترجیه دادم برای اینکه این دوستان و همین طور بقیه که احتمالا برای شناخت افراد و خصوصیاتشان مشکل دارند بیشتر توضیح بدم. در ادامه خصوصیات افراد بصری ؛ سمعی و لمسی رو کمی بیشتر توضیح میدم تا سوالی باقی نماند.

شناخت افراد بصري:

اگر شما داراي كانال ياد گيري تصويري يا سيستم يادگيري بصري و يا به طور كلي شخص بصري هستيد٬خصوصيات خاص داريدكه مي توانيد با شناخت انها به كليد يادگيري سريع و اسان دست يابيد .

افراد بصري معمولا تند و تيز حرف مي زنند٬ موقعي كه سخن مي گويند خيلي زياد با دست و گردن و اعضاي بدن اشاره مي كنند ٬سريع راه مي روند ٬زيبايي و زشتي براي انها بيشتر از اخلاق و ادب و كلام اهميت دارد .
    تكيه كلامهاي اين افراد عبارت است از :
    چه منظره قشنگي !چه زيبا!چه تصويري !تماشا كن !بعدآ مي بينمت !و...
    اگر شما بصري هستيد ٬ و همچنين حافظه شما هم بصري است ٬ لازم است بدانيد چگونه از مغزتان استفاده كنيد ٬تا بتوانيد مطالب را به طور سريع و آسان ياد بگيريد .
    به اين سوالات چه پاسخي مي دهيد ؟
    ايا شما وقتي مطلبي كه روي تخته نوشته مي شود و با دياگرامها و تصاوير به شما نشان داده مي شود را بهتر ياد مي گيريد يا وقتي كسي چيزي براي شما مي گويد از او مي خواهيد دوباره تكرارش كند ؟
    وقتي كسي را به شما معرفي مي كنند ٬متوجه مي شويد به جايي بي هدف زل زده ايد؟
    ايا دوستان از شما مي خواهند موقع حرف زدن كمتر با سر وگردن اشاره كنيد؟
    ايا موقعي بهتر درسها را فرا مي گيريد كه معلم را ببينيد و مطالب مهم را براي شما بنوبسد؟
    ايا در كارگاههاي علمي براي ساختن يا مونتاژ كردن قطعات مدام به نقشه ها مراجعه مي كنيد ؟
    ايا تا چيزي را ننويسيد ٬نمي توانيد ٬بعدآ ان را به خاطر اوريد ؟
    ايا بازيهاي كامپيوتري ٬شطرنج ٬نقاشي و هنر هاي تجسمي را بيشتر دوست داريد ؟
    اگر پاسخ به سوالهاي فوق مثبت است شما شخصي بصري هستيد و ممكن است داراي حافظه اي بصري باشيد .

شيوه هايي به شما معرفی مي کنم كه بتوانيد از اين كانال تصويري مطالب علمي را بهتر فرا گيريد .

ApplyAbroad Veteran
    Spiro آواتار ها

شناخت افراد سمعي :

افرادي كه جهان گوش وشنوايي بر انها حاكم است ٬كلمات ٬اصوات و الحان سيستم اصلي دريافت و پردازش ذهن انهاست .سرعت سخن گفتن انها متوسط است و كلامشان لحن و طنين خاصي دارد .تكيه كلانهاي صوتي دارند .مثلآ مي گويند :
    چه خوش صدا!چه صدايي !چه اهنگي !
    كوك وناكوك و... عاشق موسيقي و اوازند.
    به اين سوالات چه پاسخي مي دهيد؟
    ايا شما از فيلمهاي صامت و بي صدا و پانتوميم بيزاريد؟
    ايا تلفظ يك لغت به صداي بلند براي شما راحت تر از نوشتنش است ؟
    ايا چيزهايي را كه در سر كلاس از انها صحبت كرده ايد بهتر به خاطر مي اوريد يا موضوعاتي را كه مطالعه كرده ايد (ديديد)؟
    ايا از مطالب يادداشتي روي تخته و اسلايد و جدول و تصوير بيزاريد؟
    ايا وقتي مطلبي را بلند مي خوانيد ان را بهتر مي فهميد ؟
    ايا طنز گفتن را بيشتر از جدول حل كردن دوست داريد ؟
    ايا موقعي كه كاري را انجام مي دهيد زير لب زمزمه مي كنيد ؟
    تمايل داريد بيشتر از ديدن گوش كنيد ؟

اگر پاسخ به سوالات فوق مثبت است شما به احتمال قوي فردي سمعي هستيد و حافظه ناخوداگاه شما مطالب را به صورت لحن و كلمه و صوت ضبط مي كند .

Dear friend Spiro many thanks for starting this astonishing topic , I would like to thank you and ask you to update it whenever you can specially tell us how we can use these methods in learning and memorizing words
    .
    Better to light a candle than to curse the darkness<br />همه چيز نيكوست و من ز نيكوييها سرشارم!

ApplyAbroad Veteran
    Spiro آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط shahrouz
    نقل قول نوشته اصلی توسط Sadra
    به نظر من از هر روشی که استفاده می کنید حتما کلمه رو توی جمله یاد بگیرید.
    من برای لغات GRE همیشه همین کار رو می کنم. سعی می کنم هر لغتی رو توی یه جمله ساده یاد بگیرم و سعی می کنم اون جمله هم از Oxford باشه چون اولا به صحیح بودن ساختار جمله اطمینان دارم و درثانی کاربردش رو هم خیلی خوب یاد میگیرم و هم خیلی خوب توی ذهنم میمونه. مثلا من بارها شده یه لغت GRE که پارسال خونده بودم نه بطور دقیق فقط یکی دو بار توی یه جمله ساده اما وقتی الان میبینم توی نگاه اول شاید لغت نا آشنا به ذهنم برسه اما وقتی دیکشنری رو باز می کنم و چشمم به اون جمله می افته معنی دقیقش بعد از یک سال برام تداعی میشه. منظورم اینه که حتی اگه از حافظه تصویری هم استفاده می کنید سعی کنید لغات رو توی جمله های پرکاربرد یاد بگیرید. درضمن اون چیزی که خیلی مهمه اینه که تلفظ صحیحش رو هم یاد بگیرید چون حفظ کردن 3000 تا لغتی که غلط تلفظ بشه هیچ ارزشی نداره! بهترین زمانش هم همین الانه که لغت جدید یاد می گیریم چون بعدا اصلاح کردن تلفظ کمی مشکله!
    درود
    فرمايش شما براي تقويت زبان درسته. اما مهمترين چيز در زمان اندك بهبود كارآيي به هر روش ممكنه! لغاتي كه تو gre استفاده مي شن برخلاف تافل ممكنه بين خود انگليسي زبانها هم پركاربرد نباشه. بنابراين ملزم كردن به رعايت تلفظ و.... براي يادگيري-4000 3000 لغت تو مدت زمان اندكي كه همه ما داريم يخورده ذهن جووني رو مي طلبه. ( من كه پير پيرم ) من به شخصه اعتقاد دارم كاري رو كه يك بنده خدايي تو 8-9 سال فيلم نگاه كردن - مجله خوندن و... انجام داده من تو 3 ماه نمي تونم انجام بدم.
    يك كتاب به اسم مزرعه رو مي خوندم كه برنده جايزه شولستر شده. خيلي از لغات gre توش بود. اما من يك صفحه رو كه مي خوندم لغاتو با هم قاطي مي كردم!
    در تاپیک یادگیری لغات GRE به کمک حافظه تصویری این صحبتها بین این دو نفر رد و بدل شده که خیلی خیلی جالب هست، و یک مثال خوب، کاربردی و کامل برای شما عزیزانی که این تاپیک رو دنبال میکنید.
    از این صبحتها به وضوح میشه دریافت که جناب آقای صدرا فردی بصری نیستند و بیشتر با جملات ملموس و مفهومی با لغات بر خورد می کنن و باهاشون ارتباط بر قرار میکنند (احتمال زیاد لمسی هستند) ؛ اما در مقابل جناب shahrouz خان به حافظه بصری خیلی وابستگی نشون میدن و احتمال زیاد ایشون فردی بصری هستند! میبینید که زیاد سخت نیست! به این جمله در پست شماره 4 همین صفحه توجه کنید: عمده اختلاف بین افراد هم از نا هماهنگ بودن طول موجهای پیام گیر و پیام رسانشان می باشد. شما از این شناخت برای برقراری ارتباط موثر با اطرافیانتان باید استفاده کنید تا فردی به مراتب موفق تر باشید. (حرف اصلی NLP همین یک جمله بود!)
    اما برای اینکه از بحث اصلی خودمون دور نشیم باید بگم که ما این تاپیک رو پیش میبریم تا هر کسی به تنهایی راه خود را برای یادگیری پیدا کند. نه اینکه نظرات و تجربیات خود را با فرض اینکه برای من بهترین راه بوده پس حتما برای شما هم بهترین و کاملترین خواهد بود به دیگران القاء کنیم هر چند از روی خیر خواهی و دوست داشتن.

در ضمن جناب hooman_teh ممنون از لطف شما، من قول می دم در عرض این یکی دو هفته تاپیک رو به جاهای خیلی خیلی خوبی برسونم. مطالب خیلی زیاد هست باید قدم به قدم پیش بریم.

در ادامه بحث حتما با ما باشید ...

با سلام
    با اجازه اقاي اسپيرو مي خواستم يه مطلبي رو در مورد حافظه يادآوري كنم و اون هم ديناميك بودن سيستم مغز و حافظه است
    اگه دقت كرده باشين ادم جزو هر دسته اي كه هست (سمعي بصري يا لمسي) حتما حتما احتياج به حركت داره در اون چيزي كه مي خواد حفظ كنه!
    مثلا من يه ادم بصري هستم به خاطر همين در تاپيك قبلي روي سيستم لينك تاكيد كردم و گفتم كه همه تصاويرو بهم ربط بديم.چون اينطوري درواقع باعث ديناميك شدن تصاوير تو ذهنم مي شم.
    يا اون دوستي كه جزو افراد لمسي هست با جملات بيشتر كلمات رو يد مي گيرن چون جملات يه ريتم به خصوص دارن و همين ريتم يعني حركت!
    به خاطر همينه كه اكثر ماها خود كلمات رو با معني هاشون نمي تونيم ياد بگيريم .
    مثلا يه بار امتحان كنين: سعي كنين يه تصوير رو مثلا يه مجسمه رو بدون هيچ حركتي تو ذهنتون بياريد ! مطمئنا شما نميتونيد اون تصويرو خيلي تو ذهنتون نگه داريد (دائما بايد به خودتون بگيد كه تمركز كنيد روي اون تصوير) اما تمركز روي چيزي كه حركت داره خيلي راحتتره شما مي تونيد ساعتها بهش تمركز كنين!!!
    اينهم يه مثال معروفه : سعي كنين جملاتي كه گفته مي شه رو تصور كنين يكي از جملاتش اينه: THE DOG IS NOT CHASING THE RABBIT چند درصد ماها قادر به انجامش هستيم؟يعني چند درصد ماها يه سگ رو مي بينيم كه يه خرگوش رو دنبال نمي كنه؟!

ApplyAbroad Veteran
    Spiro آواتار ها

متاسفانه برای افراد لمسی توضیح و تفسیر خیلی کمتر هست و خود من هم بعد از این همه مدت و این همه تجربه ارتباط با دیگران در این قسمت یکمی مشکل دارم.
    از دوستانی که مطلع هستند و دستی بر آتش دارند تقاضا میکنم در توضیح و توصیف این دسته بیشتر همیاری و همکاری کنند.

اما گفتیم که کشف استراتژی یادگیری دیگران بسیار به کار آمد شدن افراد کمک می کند (طبق سیستم های ادراکی و لمسی و بصری و سمعی ) افراد مطالب را در یکی از فایلهای مغزی مربوطه ضبط می کنند!
    حال واقعیت این است که شخصی که لمسی است با سیستم آموزشی ما دچار مشکل می شود. این دسته از افراد باید بیاموزند که چگونه مطالب علمی را طبق سیستم یادگیری خود (لمسی ) یاد بگیرد.
    این افراد بیشتر اطلاعات را به صورت ملموس (قابل درک و فهم) به خاطر می سپارند (و کمتر به صورت اطلاعات سمعی و بصری )!
    برای موفقیت در امر یاد گیری این دسته افراد باید یاد بگیرند که چگونه تصاویر بصری را در نظر مجسم سازند و کیفیت فرعی این تصاویر را طوری تغییر داده که مانند اطلاعات ملموس باشند. (مثل ورزشهایی چون کشتی و موج سواری و ...شود )

صفحه 1 از 6 123456 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)