صفحه 4 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 52

موضوع: ضمیر ناخودآگاه انسان و یادگیری با استفاده از روشهای NLP

ApplyAbroad Veteran
    Spiro آواتار ها

پیش فرض پاسخ : ضمیر ناخودآگاه انسان و یادگیری با استفاده از روشهای NLP

سوال چهارم :برای یادسپاری و یاد اوری سریع و اسان از چه روشهایی استفاده می شود؟

روشهایی که به نحوی شخص را مستقیما به ضمیر ناخوداگاه یا به نیم کره راست مغز متصل می کند همان روشهای تند یادگیری است .
    روش الفا و هیپنوتیزم و تصویرسازی و نقاشی متحرک و طرح شبکه ای یا ضمیرنگار و اواسازی و استفاده از طرحها و رنگها و حجمها و ده ها روش دیگر همگی به نحوی تکنیکهایی را به شخص می اموزد که نظام یادسپاری و یاداوری را در شخص فعال کنند .
    باور کردن این روشها اولین گام در یادسپاری و یاد اوری سریع و اسان است .این روشها هر کدام مزایا و معایبی دارند اما مزایای انها بیشتر از معایبشان است .
    متخصصان امر یادگیری، سعی در نظام مند کردن ورودی ها و خروجی های مغزی دارند که بر این اساس با کنترل نیم کره راست و چپ مغز اطلاعات کانالیزه شده و در میدانهای ذهنی مخصوص به خود قرار می گیرند .برای دستیابی به این اطلاعات فقط کافیست جا و محل هر دسته از موضوعات را بلد باشید .در این مبحث به تشریح میدان ذهنی پرداخته دخواهد شد. میدان ذهنی و شیوه ای معرفی شده است که شما بتوانید به اسانی بفهمید که مثلا ریاضی یا بینش اسلامی در کدام قسمت از این میدان ذهنی شما قرار می گیرد. با شناختن این مراکز ذهنی با تلاش کمتر مطالبی بیشتر در فایل مخصوص ان درس قرار داده و سریعتر و اسان تر ان را به یاد می اورید.

دارم سعی میکنم منابع جدیدی رو پیدا کنم تا با سرعت بیشتری پیش بریم.
    ممنون از توجه و لطف همه دوستان؛ با ارزوی موفقیت و بهروزی.
    دوستان عزيز لطفا سوالات خود را بروي فروم مطرح كنيد و در صورت تمايل فقط لینک سوال را براي من بفرستيد.

Junior Member honestbud آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Bachelor: azad un, civil. ms:hydraulic

Lightbulb پاسخ : ضمیر ناخودآگاه انسان و یادگیری با استفاده از روشهای NLP

با سلام.به یاد آوردن یک خاطره، نام، آدرس یا . . . با به یاد آوری یک تصویر برای افراد بصری کاری عادی است.
    همون طور که در این پست هم قبلا اشاره شده، افراد بصری میتونند با کمک تصاویر کلمات رو برای همیشه به خاطر بسپرند.
    در اینجا چند لینک رو که خودم از اون ها استفاده میکنم قرار میدم.انشالا هر وقت دایزکتری کاملی از کلمات و تصاویر مربوطه تهیه کردم اینجا قرار میدم تا همه استفاده کنند.اما فکر نکنم به این زودی ها آماده بشه
    http://www.fotosearch.com
    http://www.learnenglish.de/pictures.htm
    http://www.my-english-dictionary.com/index2.htm
    http://www.barbspics.com
    بعضی از این ها مربوط به آموزش انگلیسی و بعضی دیگه بی ربط به اون هستند.
    میتونید سرچ کنید یا از روی فهرست انتخاب کنید.البته از google قسمت image هم میتونید استفاده کنید.ولی خودم لینکه دوم رو توصیه میکنم.هم لغت های زیادتری داره و هم برای هر لغت عکس های بیشتر.
    اگه باز هم سایت مفید پیدا کردم همین پست رو ویرایش میکنم.
    Every success has been a dream at the beginning

كتاب «تكنولوژي و مهندسي فكر »نوشته دكتر محمد علي حقيقي را به همه دوستان پيشنهاد مي كنم

سلام خدمت دوستان
    من که این کارو واسه حفظ لفات می کنم مثلا :
    particular
    تا نصف کلمه نوشته شده parti خب معلومه دیگه پارتی همیشه خصوصی میشه دیگه یکی که پارتی میگیره نمیره تو خیابون جار بزنه که من پارتی دارم پلیس میگیرتش ! پس افراد خصوصی خودشو دعوت می کنه و پارتیشو خصوصی میکنه . و در نتیجه معنی این لغت میشه خصوصی - خاص !!!!!!!!

الانم یه روش پیدا کردم بیایین تو این سایت واسه لفات مثل من بنویسین این همه تایپ واسه یه لغت معلومه دیگه هیشه تو ذهنتون میمونه که من واسه فلان لغت فلان جا مطلب نوشتم !

شاد باشید

Junior Member

سلام به همه ی دوستان
    مطالب خیلی مفیدی بود مخصوصا اطلاعات spiro ولی چرا ادامه نمی دید؟ من خیلی پی گیر این مطالبم، چون هنوز نمی دونم جزو کدوم افراد می شم با توجه به اطلاعاتی که دادید، شاید جزو افراد لمسی باشم(اطلاعات در موردشون کم بود) چون به بعضی رشته های ورزشی علاقه و انرژی زیادی دارم ولی تا حالا جزو افراد خوب کلاس بودم و زیاد مشکلی در دروسی مثل ریاضی و فیزیک نداشتم. مخصوصا توی روابط ریاضی قوی بودم. از این جهت ممکنه لمسی نبوده و بصری باشم(چون علاقه زیادی به نقاشی دارم) ولی دیدن تصاویر برای به خاطر سپردن لغات چندان کمکی بهم نمی کنه. همیشه هم در یاد گرفتن لغات و دروس حفظ کردنی مشکلات زیادی داشتم(معمولا نمره های دروس عمومیم زیاد جالب نیست) . آخرش نفهمیدم من لمسی ام یا بصری. جالبم اینه که سرعت فراموشیم به جز در موارد اندکی که توجه ام رو جلب می کنه بسیار زیاده.
    اگر ممکنه اطلاعات بیشتری در اختیارمون قرار بدهید. تا اینجا که خوندم خیلی واسم مفید بود.

با سلام و ضمن تشکر از زحمتاتتون، یه تحقیق نسبتاً جدید توی NYT خوندم، که شاید بی ارنباط به موضوع این بحث نباشه.

ضمناً در این مقاله به چند روش بهینه کردن پروسه ی یادگیری هم پرداخته شده.

http://www.nytimes.com/2010/09/07/he...pagewanted=all

Take the notion that children have specific learning styles, that some are “visual learners” and others are auditory; some are “left-brain” students, others “right-brain.” In a recent review of the relevant research, published in the journal Psychological Science in the Public Interest, a team of psychologists found almost zero support for such ideas. “The contrast between the enormous popularity of the learning-styles approach within education and the lack of credible evidence for its utility is, in our opinion, striking and disturbing,” the researchers concluded.

Member ali_m4057 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Master of Transportation and Highway Engineering

Dear all friends
    I am Ali.
    I am studying Ms in Civil Engineering in Malaysia now Although i got 2 full fund and one partial in USA, and one full fund in China but because of my military service i couldn't go to those country anyway I am applying for PhD Direct in USA at the moment again.
    I studied this method about 5-6 years ago and when i saw this topic immediately i enter and read all the comments.I want to say my story which is about NLP and it's power. This is own experience.
    In high school i really was naughty and do not like to study at all. I passed all of courses just a night before the exam... so i failed in konkor(first time). Next year i study about 1 YEAR to enter university but i accepted just in Azad Uni only in Kardani, after studying a year .....I thought i can not finish my education, Until I read Antonny Robbins Book named: Unlimited Power, In that book talked about this method and it's power... So I decided to do it, to improve my life, at first it did not change my life just i saw myself just like other people, That book had 5 volume and i read all of them and i did the all exercise, in that year i had 3 goals:
    1. I was attending university because if i did not go i should go to military services, so it was my second semester , i told to myself i should took all my uni score above 16 so i can Moadelesazi to karshenasi konam.
    2. I had part time job, but i can remember it took a lots of my time, but i did not want to cancel it, i wanted to continue it and become the best employee in that company.( so exciting, yes?!)
    3. accept in Bachelor degree in my field in better university. ....................... ( all in 3 months just 3 months....just 3 !!)

so why i set these goals i want to put anttony's method in a test that i find it, Does it work or not?:
    Now I can just say: IT WAS AMAZING, awo inspiring, TERRIFIC..... what ever you call it, doesn't matter ................it just works guys..........................

Now from that time until now i am using it, i should say 2 more things:
    1. you can use it not only for learning GRE word but also for what you ever want.....
    2. after a while it would be automatic , you do not need to think that , it just working , and this is another of miracle of this method.

for some of you guys maybe it's not a great story but for me that i thought i can not finish even my kardani in azad university , but now i am studying my master degree in abroad, and thinking about even higher education in USA , I should say IT IS A GREAT STORY.

Good luck for all of you.

P.S. 1. I really was chosen the best employee in that company in that time.
    2. Badan fahmidam age darsamo balay 12 ham migereftam mishod ke moadelsazishon kard.....(adam be in karshenasay goroh taze vard chi bege?!) !! :-)
    ویرایش توسط ali_m4057 : March 26th, 2011 در ساعت 10:05 AM
    روزی پس از انکه بر نیروی بادها ، امواج،جزر و مد یا جاذبه مسلط شدیم ، نیروی عشق را متوجه خداوند خواهیم کرد. آنگاه برای دومین بار در تاریخ جهان ، انسان آتش را کشف خواهد کرد. تیلارد دوشاردن

Junior Member sartre آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    كارشناس ارشد زبان فرانسه (دانشگاه فردوسي مشهد)

حتما می دونید که امواج مغز موقع مطالعه با اوقات دیگه فرق داره. یه سری صداهای سه بعدی هست که این امواج رو شبیه سازی کرده و شما رو به اصطلاح تو جو مطالعه می بره. اگر پیدا نکردید می تونم براتون آپلود کنم.
    le francais est la langue d'amour

اگه لطف کنین اپلود کنین ممنون میشم

نقل قول نوشته اصلی توسط FrenchTeacher نمایش پست ها
    حتما می دونید که امواج مغز موقع مطالعه با اوقات دیگه فرق داره. یه سری صداهای سه بعدی هست که این امواج رو شبیه سازی کرده و شما رو به اصطلاح تو جو مطالعه می بره. اگر پیدا نکردید می تونم براتون آپلود کنم.

Junior Member sartre آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    كارشناس ارشد زبان فرانسه (دانشگاه فردوسي مشهد)

نقل قول نوشته اصلی توسط msaber2 نمایش پست ها
    اگه لطف کنین اپلود کنین ممنون میشم
    این عبارت رو سرچ کنید:
    دانلود Super Learning 1 Anytime
    le francais est la langue d'amour

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)