صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 27

موضوع: جواب دادن به استاد تندخو

Senior Member

پیش فرض پاسخ : جواب دادن به استاد تندخو

نقل قول نوشته اصلی توسط pedrak
    ای بابا. اینم از استادای ایرانی بعد میگیم ما ایرانی ها با فرهنگ ترین ملت دنیا هستیم.
    تقسیم بندی آدمها به ایرانی و غیر ایرانی یا آمریکایی و غیر آمریکایی روش درست و منطقی نیست. با این گزاره موافقم که خیلی از ایرانی ها رفتارهای قالبی خاصی دارند اما اینکه همه این طور باشند درست نیست. این استاد تندخو می تونست هندی یا چینی یا حتی آمریکایی باشه. شرط ادب رو رعایت کنید همیشه چون هر جواب منفی به این استاد می تونه دید منفیش رو نسبت به دانشجوهای ایرانی منفی تر کنه. استاد زیاده دانشگاه هم زیاده. بگردید دنبال یه استاد مهربونتر.

ما ملت ایران ملت با حالی هستیم!
    دیدین ملت تو خیابون تصادف می کنن بعد کار به دوستی و ازدواج می کشه!
    دیدین می رید یه جایی یه کار اداری دارین ولی کارتون راه نمیفته بعد که یه کم بد خلقی
    می کنین نه تنها کارتون راه میفته بلکه دفعه بعد که می رین کارتون زودتر انجام می شه!
    دیدین...!
    دوست عزیز من فکر کنم الان بهترین وقته که تهدید رو به فرصت تبدیل کنی و با یه ایمیل
    مودبانه و شکایت از وضع زندگی و اینکه ابدآ قصد چنین کاری رو نداشتین و با ایشون موافقین
    که ایرانیا همش دنبال استاد ایرانی می گردن و... یه فاند حسابی واسه خودت جور کنی.
    بعد اگه اثر کرد که خوش به حالت و اگر باز هم تندخویی دیدی می تونی در ایمیل بعدی
    که می زنی شما هم تند خو بشی با نسبت دادن استاد و ایجاد شباهت بین انواع
    میوه های تابستانی و استاد مربوطه انتقام بگیری!

نقل قول نوشته اصلی توسط رامین
    ما ملت ایران ملت باحالی هستیم!
    دیدین ملت تو خیابون تصادف می کنن بعد کار به دوستی و ازدواج می کشه!
    دیدین می رید یه جایی یه کار اداری دارین ولی کارتون راه نمیفته بعد که یه کم بد خلقی
    می کنین نه تنها کارتون راه میفته بلکه دفعه بعد که می رین کارتون زودتر انجام می شه!
    دیدین...!
    دوست عزیز من فکر کنم الان بهترین وقته که تهدید رو به فرصت تبدیل کنی و یا یه ایمیل
    مودبانه و شکایت از وضع زندگی و اینکه ابدآ قصد چنین کاری رو نداشتین و با ایشون موافقین
    که ایرانیا همش دنبال استاد ایرانی می گردن و... یه فاند حسابی واسه خودت جور کنی.
    ایول خیلی عالی بود

منم فکر میکنم الان بهترین موقعیته که بشه از این آب گل آلوده ماهی گرفت فقط خبرشو یه جوری به اطلاع دوستان برسون
    every thing is possible, but you must pay for it

Junior Member

باتشکر از همه

ایول خیلی عالی بود
    منم فکر میکنم الان بهترین موقعیته که بشه از این آب گل آلوده ماهی گرفت فقط خبرشو یه جوری به اطلاع دوستان برسون
    بهیچ عنوان همچین کاری نمی کنم. چون این آقا مشکا اساسی دارد و آن بی ادبی ایشان است.

من اگر بودم براش یه ای میل مودبانه می فرستادم و به طور کوتاه توضیح می دادم. همین کافیه و دیگه ای میل های بعدیش رو هم (اگر جواب داد) جوابی نمی دادم.
    دقیقا به همین پیشنهاد عمل میکنم.

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Telecommunication

لطفا تاپیک رو منحرف نکنید، ارسال های غیر مرتبط حذف میشه و کاربر خاطی با محرومیت مواجه خواهد شد!

نقل قول نوشته اصلی توسط sysbiosys
    من اگر بودم براش یه ای میل مودبانه می فرستادم و به طور کوتاه توضیح می دادم. همین کافیه و دیگه ای میل های بعدیش رو هم (اگر جواب داد) جوابی نمی دادم.
    من هم بودم این کار رو میکردم

Junior Member

من هم متاسفانه با این قبیل استادهای ایرانی برخورد داشتم و دیگه هیچ وقت سراغ استادای ایرانی نمی رم، البته به قول دستمون نمیشه تعمیم داد ولی برای من همون یکی بس بود.
    خودتون رو به نظر من درگیر بحث با این افراد نکنین اونا که درست بشو نیستن در نهایت یه ایمیل بزنین و براش توضیح بدین که این قدر توانایی دارین که بدون پارتی بازی اون و با توجه به توانایی خودتون می تونین بهترین پوزیشن تو دانشگاه های خوب به دست بیارید (این قسمت رو محکم بگین) و اگر هم باهاش تماس گرفتین فقط به این دلیل بوده که زمینه ی تحقیقاتی اون و شما یکی بوده نه به هیچ دلیل دیگه.
    و دیگه هم باهاش ایمیل بازی نکنین که فقط اعصاب خودتون خرد میشه.
    Fear is the main source of superstition, and one of the main sources of cruelty. To conquer fear is the beginning of wisdom.

Junior Member

یه همچین چیزی بد نیست البته باید اصلاحش کنی:

Dear Prof.

Thank you very much for your reply. However, based on my academic achievments and technical background, I am going to apply for top 3~10 universities but I might not be given enough financial assistantship due to their top faculty members so my friends advised me to apply low ranking universities as the last choice too. Therefore, I had contacted you just to ensure about it. I apologize for my previous inquiry email.

Yours Faithfully

Senior Member saheb آواتار ها

من هم متاسفانه چنين مشكلي را داشتم
    از دانشگاهي پذيرش و فاند داشتم استادم هم ايراني بود وقتي كه پذيرش بهتري گرفتم اون آفر را رد كردم تا وقت قانوني كع دانشگاه بهم داده بود
    كاري كاملا قانوني و منطقي
    به هر حال
    اين استاد نامه زد كه به من زنگ بزن كارت دارم
    خلاصه من كه زنگ زدم هر چش از دهنش در اومد به من بيچاره گفت
    من هم گيج مونده بودم كه خدايا اين چرا داره اين همه به من توهين مي كنه!!!!! من هم مدام معذرت خواهي و توجيهش كه هيچ فايده اي نداشت

نمونه ديگه هم دو استاد در كاندا كه اونا هم ايراني بودند هر دو من را مسخره كردند و شروع به ايراد گرفتن از متن نامم
    به نظرم خوب و بد پيدا مي شه استاد ايراني شريف هم زياد است در خارج
    من هم اگه جاي شما باشم توجهي نمي كنم
    چون حقيقتا نمي شه ادمها را تغيير داد
    HAPPINESS

Senior Member

من تا حالا با یکی دو تا ایرانی برخورد کردم که واقعا آدمهای بزرگواری بودند و با وجود اینکه خودشون به من نیاز نداشتند من رو به افراد دیگه معرفی کردند که خیلی به من کمک کرد. من apply کردم اما اگر توی این دانشگاه پذیرفته شم مدیون این اساتید ایرانی هستم. سخته اما باید همیشه سعی کنیم منصفانه قضاوت کنیم در مورد ملیت و ........ . قبلا هم گفتم دانشگاه زیاده و استاد هم زیاده. پس لازم نیست زیاد به این نکات توجه کرد. از حق نگذریم که ما ها به علت هزار و یک مشکلی که داریم (و فقط خودمون این مشکلات رو درک می کنیم) گاهی مجبوریم زیر قولمون بزنیم با استادی که قبلا قرار گذاشتیم. اینها همه واقعیتهایی هست که وجود دارند...

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)