صفحه 3 از 3 نخستنخست 123
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 27 , از مجموع 27

موضوع: جواب دادن به استاد تندخو

Dark Knight
    Behrang آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UNR, Mining Engineering & MBA

پیش فرض پاسخ : جواب دادن به استاد تندخو

سلام
    والا منم این اخلاقیات فقط تو بعضی از اساتید ایرانی دیدم ولی خوب منم آدمای خیلی با حال ایرونی هم بر خورد کردم و یکی از اینها آخرش به من پذیرش داد با اینکه من دانشگاه آزاد درس خوندم و اون خوب دانشگاههای ایران میشناخت و بستگی به دیدش داره . مثلا به من می گه که من 5 تقاضا کننده از دانشگاه تهران و 3 تا از امیر کبیر دارم ولی دنبال اونی میگردم که بنظر میاد میخواد خوب کار کنه. البته رنکینیگ خود این دانشگاه خیلی خوبه. و این شخص علاوه به اینکه به من پذیرش با فاند داد GREمنو هم Waive کردش.پس تو هموطن خودمونم آدمای درست پیدا میشه.منم اگه یه روز استاد بشوم هوای ایرونی جماعت خواهم داشت.
    به نظر بنده شما یه جواب خیلی خوب بده و دلیل این بر خوردشو بپرس.هر چند که بعید می دونم این آقا دیگه جوابی بشما بده.
    What Goes Around...Comes Around

Member malicete آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Master in Automation & Robotics, Technical University of Dortmund

من هم فکر نمیکنم دیگه جوابی از این استاد بشنوی، که در بهترین حالت هم اگه بتونی شرمنده اش کنی از زور همین شرمندگی دیگه جواب نمیده.
    و جالب اینجاست که فراوونند استادهای چینی و هندی ای که چندین و چند دانشجوی هم وطن خودشون دارن، عوضش ما هم از اجنبی می کشیم هم از خودی!!!

و دیگه اینکه سعی کنیم ما که نسل بعدی ایرانیهای مقیم خارج هستیم رفتارهای خوبی رو که باهامون میشه فراموش نکنیم و از برخوردهای پرافاده و نادرست درس بگیریم و خلاصه جامعه بافرهنگ و فهمیده ای رو ایجاد کنیم.

ApplyAbroad Superstar Countdown آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical-Georgia Inst. of Technology

من خودم وقتی میخواستم به استاد ها ایمیل بزنم با اینکه تجربه زیادی نداشتم و نمیدنستم برخوردشون چیه اتوماتیک وار به ایرانی ها ایمیل نمیزدم چون میدونستم حالا پیش خودشون فکر میکنند من دارم از هموطن بودن سوووء استفاده میکنم
    یه چندتایی مجبور شدم بزنم چون رییس دانشکده یا Graduate بودند و میخواستم در مورد احتمال پذیرش مطمئن بشم و یا راهنماییم کنند-چیزایی هم که گفتند دیگه به ایرانی بودن یا نبودنشون ربط نداشت -خوشبختانه ادمهای مثبتی بودند و یه نمه تحویل میگرفتند ولی عملیات handling واسه پذیرش انجام نداند
    بنظر من کارکردن با استاد ایرانی هم باید موقعی باشه که دیگه بعنوان آخرین تیر پرتابی استفاده بشه

Senior Member

من هم فکر می کنم که این آقا خاطره خوبی از دانشجوهای ایرانی نداره. یه بار به یه استاد ایرانی تو یه دانشگاه نسبتا خوب کانادا ایمیل زدم که دوست دارم باهات کار کنم. با لحن بدی جواب نداد ولی 2 تا پاراگراف برام نوشت که من تا حالا تلاش زیادی برای گرفتن دانشجوی ایرانی به خصوص از دانشگاه شما کردم که نهایتا نیومدن اینجا. بعد گفت که اگه حتما میخوای بیای با من تماس بگیر. در مورد جوابی که به این استاد باید بدید نظرات متفاوته ولی من اگه بودم دیگه جوابی نمی دادم چون دیدگاه اونو عوض نمی کنه.

saeede83
    Guest

این استاد احتمالا از دست ایمیل های فراوون ایرانی ها خسته بوده، حتما کلیا هم ایمیل زدن گفتن می آیم بعد اپلای نکردن. بهش تا یه حدودی حق بده. یه استادی هم یه بار به ایمیل من خیلی تند جواب داد، گفت شما یه template درست می کنین و به همه استادا ایمیل می زنین. بهم گفت به بقیه دوستات هم بگو اینقدر به ما ایمیل نزنن. ولی من یه جواب مودبانه بهش دادم و توضیح دادم که اشتباه فکر می کنه، اونم یه نامه بلند بالای عذر خواهی برام نوشت و منو به یه استادی توی دانشکده شون معرفی کرد.

کلا بهترین راه حل در این جور مواقع جواب مودبانه است و بهش بگین می دونین که وقتش خیلی با ارزشه و یک کم هندونه بذارین زیر بغلش، اینو به بقیه دوستان هم می گم، اصلا بی ادبانه یا با طعنه کنایه جواب استاد ها رو ندین، اونا اگه ایمیل شما رو می خونن و براتون وقت می ذارن هم بهتون لطف می کنن، بهتره دید بدی ار ایرانی ها به استاد های اون ور ندیم.

Senior Member

نکته بعدی اینکه وقتی میای اینجا می بینی که استادا انقدر برنامه هفتگی شون فول هست که تعجب می کنی چه جوری جواب ما رو قبل اپلای می دادن. به خصوص که به اندازه کافی applicant خوب به موقعش اپلای می کنه که اینا یه عالمه حق انتخاب دارن. به نظر من با افزایش واقعا روز افزون applicant ها، تماس با استاد قبل اپلای (یا حتی بعد اپلای) سال به سال اثرش کمتر میشه. مگر اینکه کسی خیلی شرایط خاصی داشته باشه.

Junior Member

دوستان چرا فکر میکنید وقت گرانبهاتون رو باید صرف کنید و جواب این به اصطلاح استاد رو بدید؟ برین GRE تون رو بخونید. از این آدمها زیادن!

صفحه 3 از 3 نخستنخست 123

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)