صفحه 198 از 251 نخستنخست ... 98148188189190191192193194195196197198199200201202203204205206207208248 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,971 تا 1,980 , از مجموع 2502

موضوع: گرفتن وقت اضطراری از سفارت

Member Pouya12 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

پیش فرض پاسخ : گرفتن وقت اضطراری از سفارت

نقل قول نوشته اصلی توسط koorosh1372 نمایش پست ها
    من هم دقیقا همین مشکل رو دارم. من ادمیشنم برایه ترمه وینتر بود ولی چون کلاسا 19 اکتبر شروع می شد و من هم تا جولای وقت نگرفته بودم درخواست دیفر دادم و موافقت کردن که برایه ترمه سامر که شروع کلاساش اپریل 2018 باشه بهم ادمیشن بدن. دیروز که میخواستم وقت سفارت رو بگیرم این فایلی که سایته سفارت گذاشته رو دیدم که ذکر کرده اگر آگوست درخواست وقت بدید زمان احتمالی وقت سفارتتونمیوفته اپریل من هم که کلاسام شروع میشه تا اون موقع. این واقعا دور از انتظاره..............چرا سفارت اینکارو میکنه..............این که نمیشه شما وقت سفارت بگیری بعدش 8 ماه بعد بری برا مصاحبه.
    دوستان اگر کسی راه حل پیشنهادی داره مطرح کنه
    سلام و وقت بخیر!
    من بعد از اومدن به المان مرتب این وب سایت رو پی گیری میکنم اگه اطلاعاتی داشته باشم که به درد بخور باشه تو راه دانشجویان بهشون ارایه میدادم. متاسفانه این روزا میبینم که وضع ویزای دانشجویان نه تنها بهتر نشده بلکه بدترم شده. من خودم مجبور شدم به خاطر اینکه ویزای المان رو بگیرم نامه پذیرشم رو دیفر کنم و موفق شدم بیام المان. ولی برای دانشجویان الان که میخوان این کار رو بکنن یکم که چه عرض کنم خیلی سختتر شده. متاسفانه سفارت المان تو تهران خیلی اذیت میکنه. از مدرک دیر فرستادن ها یا جواب ندادن ها و خیلی مسایل دیگه و این اواخر این جدول مربوط به ویزا و ایمیل اول و دوم...
    من یه مطلبی رو چند وقت پیش مطالع کردم که به این شرح بود
    آلمان

افزایش تمایل دانشجویان خارجی به تحصیل در آلمان

شمار دانشجویان خارجی که در آلمان مشغول تحصیل هستند، از مرز ۳۵۰ هزار نفر گذشت. به این ترتیب از هر ۸ دانشجوی دانشگاه‌ها و مدارس عالی آلمان، یک نفر خارجی است.

شمار دانشجویان خارجی که در مراکز علمی آلمان مشغول تحصیل هستند، ظرف ده سال گذشته ۳۷ درصد بیشتر شده است.
    آلمان مایل بود که شمار دانشجویان خارجی دانشگاه‌ها و مدارس عالی خود را تا سال ۲۰۲۰ به ۳۵۰ هزار نفر برساند. هدفی که سه سال پیش از موعد تعیین شده، متحقق شد.
    شمار دانشجویان خارجی که در آلمان تحصیل می‌کنند، به ۳۵۸ هزار نفر رسیده است. این در حالی است که تعداد دانشجویان خارجی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی این کشور در سال ۲۰۱۶ حدود ۳۴۰ هزار نفر بود.

احساس می کنم اینا دارن تعداد دانشجویان ورودی رو فلترینگ میکنن با توجه به اتفاقاتی که این چند ماه شاهدش بودم. من از این موضوع اطمینان ندارم و فقط حدس بنده است...چون الان به شدت دانشجو گرفتن و البته خیلی تبعیض هست مثلا من الان تو دانشگاه میبینیم خیلی هندی و پاکستانی گرفتن شاید جمعا 200 تا دانشجوی هندی پاکستانی تو رشته برق باشه ولی واسه ایرانیا شاید جمعا 20 تا هم نشه در مجموع این سالهای اخیر و متاسفانه حق خیلی ها ضایع میشه. میبینم خیلی از این بچه های پاکستانی یا هندی در مقابل بچه های ما هیچن ولی تعدادشون خیلی بیشتر از ماست. میدونم شرایط کشور المان خیلی بهتره برای خیلی از شماها. ولی با این سیاست بدی که سفارت در قبال دانشجوها داره پیشنهاد می کنم فقط تمرکزتون کشور المان نباشه و واسه بقیه کشورها هم اقدام کنید که آیندتون به خطر نیفته چون من خودم مثل شما کلی استرس و تجربه کردم و کلی سختی کشیدم و کلی پشت ویزا گرفتن موندم بازم تصمیم با خود شماست. موفق باشید.

ضمنا اون متن رو میتونید کامل تر از اینجا بخونید
    ویرایش توسط mohammad_aria : August 17th, 2017 در ساعت 12:38 PM

نقل قول نوشته اصلی توسط Pouya12 نمایش پست ها
    احساس می کنم اینا دارن تعداد دانشجویان ورودی رو فلترینگ میکنن با توجه به اتفاقاتی که این چند ماه شاهدش بودم. من از این موضوع اطمینان ندارم و فقط حدس بنده است...چون الان به شدت دانشجو گرفتن و البته خیلی تبعیض هست مثلا من الان تو دانشگاه میبینیم خیلی هندی و پاکستانی گرفتن شاید جمعا 200 تا دانشجوی هندی پاکستانی تو رشته برق باشه ولی واسه ایرانیا شاید جمعا 20 تا هم نشه در مجموع این سالهای اخیر و متاسفانه حق خیلی ها ضایع میشه. میبینم خیلی از این بچه های پاکستانی یا هندی در مقابل بچه های ما هیچن ولی تعدادشون خیلی بیشتر از ماست. میدونم شرایط کشور المان خیلی بهتره برای خیلی از شماها. ولی با این سیاست بدی که سفارت در قبال دانشجوها داره پیشنهاد می کنم فقط تمرکزتون کشور المان نباشه و واسه بقیه کشورها هم اقدام کنید که آیندتون به خطر نیفته چون من خودم مثل شما کلی استرس و تجربه کردم و کلی سختی کشیدم و کلی پشت ویزا گرفتن موندم بازم تصمیم با خود شماست. موفق باشید.
    علت تبعیض نیست. چون دانشگاه های آلمانی راه حل خاصی برای رتبه بندی دانشگاه های ما (ایران و همین کشورهای اطراف) ندارن مجبور میشن رو بیارن به رتبه بندی از روی معدل. رزومه اکثر دانشجوها هم معمولیه و اکثرا حاوی مقاله و کنفرانس و این چیزا نیست. پس تنها چیزی که باعث میشه فرد تو پذیرش جلو بیوفته همون معدله. علت این ضرری که متوجه ما هست اساتید ********ی هستند که با پرتاب نمره باعث شدن معدل های ما واقعی نباشه. نسبت دانشجوهای پاکستانی و هندی به ایرانی ها تو دانشگاه من 200 به 1 هست بدون تفاوت معنا داری در سواد. بعضا دانشجوی باسواد ایرانی میبینی. بعضا مصری یا هندی یا پاکستانی. ولی متوسط معدل اون ها به طرز قابل ملاحظه ای بهتر از ماست.

Member
    رشته و دانشگاه
    Microbiology - Shahid Beheshti University

سلام دوستان. يه سوال خيلى اورژانسى دارم. بنده يك ماه پيش ازدواج كردم و بناى ازدواجم رو بر مهاجرت تحصيلى به آلمان همراه با همسرم گذاشتم. در واقع به خاطر اينكه پذيرش داشتم اطمينان پيدا كرده بودم به رفتنم و نميدونستم اوضاع وقت سفارت تا اين حد فاجعه هست. پذيرش من براى مقطع ارشد هست. به نظرتون اگه ايميل بدم و توضيح بدم كه نرسيدن من به ترم زمستان ميتونه ازدواجم رو جدا تحت تاثير قرار بده و منو همسرم رو بلاتكليف كنه، ممكنه حاضر شن وقت اضطرارى به من بدن؟ خانواده همسر من روى ايم حرف من كه تا چند ماه آينده ميخوام برم آلمان حساب كردن و الان واقعا كل زندگي و برنامه هامون داره نابود ميشه سر اين وقت سفارت. اگه كسى ميدونه راهنمايى كنه. راستى با چه شماره اى ميشه تماس گرفت و وضعيت رو توضيح داد؟؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی صنایع( تحلیل سیستم ها)

نقل قول نوشته اصلی توسط Hoseinshz نمایش پست ها
    سلام دوستان. يه سوال خيلى اورژانسى دارم. بنده يك ماه پيش ازدواج كردم و بناى ازدواجم رو بر مهاجرت تحصيلى به آلمان همراه با همسرم گذاشتم. در واقع به خاطر اينكه پذيرش داشتم اطمينان پيدا كرده بودم به رفتنم و نميدونستم اوضاع وقت سفارت تا اين حد فاجعه هست. پذيرش من براى مقطع ارشد هست. به نظرتون اگه ايميل بدم و توضيح بدم كه نرسيدن من به ترم زمستان ميتونه ازدواجم رو جدا تحت تاثير قرار بده و منو همسرم رو بلاتكليف كنه، ممكنه حاضر شن وقت اضطرارى به من بدن؟ خانواده همسر من روى ايم حرف من كه تا چند ماه آينده ميخوام برم آلمان حساب كردن و الان واقعا كل زندگي و برنامه هامون داره نابود ميشه سر اين وقت سفارت. اگه كسى ميدونه راهنمايى كنه. راستى با چه شماره اى ميشه تماس گرفت و وضعيت رو توضيح داد؟؟
    شما که زیر حرفت نزدی!
    وقتی سفارت تایم برای مصاحبه نمیده مشکل از شما نیست!
    تقاضای دیفر کن، یه ترم و ترم بعد برو من این کارو کردم.

نکته دیگه اینه که نمیدونم چرا دوستان درک درستی از وقت اضطراری ندارند!!!! شما میخوای به سفارت بگی من خونواده خانومم منتظرمه لطفا یه وقت اضطراری بهم بدین؟!
    وقت اضطراری تعریف داره، یعنی شرایط خاص، مشکل حاد، مهم و ...
    خیلی ها امسال بخاطر وقت دهی سفارت اپلای رو از دست دادند.

به نظر من با خونواده همسرتون صحبت کن و براشون منطقی توضیح بده، پسر درس خوون، خارج برودیگه، چی میخوان؟
    زندگی موفق باید بر پایه اعتماد باشه!

Junior Member

دوستان برای سطح Bachelor و کسی که کالج میخواد بره هم امکانش هست وقت اضطراری بدن ؟ من ترم زمستون امسال رو بخاطر وقتای عجیب غریب اینا از دست دادم ؛ حالا بعد که تازگی وقت گرفتم احتمال داره به تابستون 2018 هم نرسم ، از طرفی بیشتر از این هم نمیشه صبر کنم سنم بالا داره میره و تا همین الانش هم باید گپم رو پر کنم. اواسط مرداد وقت گرفتم و انتظار دارم اواخر آذر یا اوایل دی وقت مصاحبم بشه.

واسه وقت اضطراری که فرمودین. من بورس از المان دارم و باید 1 دسامبر اونجا باشم حتما. نامه پذیرشم هنوز اماده نیست. میخواستم ببینم از الان نوبت بگیرم؟ یا صبر کنم پذیرشم اومد همون موقع واسه وقت اضطراری اقدام کنم؟ سپاس

Junior Member

پیش فرض وقت اضطراری (درخواست مجدد)

سلام. من 3 خرداد درخواست وقت دادم و با گذشت 3 ماه هنوز میل دوم رو نگرفتم، باید تا اواخر آبان ویزام برسه. درخواست وقت اضطراری دادم که قبول نشد
    شانسی دارم که دوباره درخواست وقت اضطراری بدم و قبول کنند؟ (برای مستر اقدام کردم، همین ماه یکی با ادمیشن برای لیسانس وقت اضطراری گرفت)

Member Pouya12 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

پیش فرض پاسخ : وقت اضطراری (درخواست مجدد)

نقل قول نوشته اصلی توسط Mahdee نمایش پست ها
    سلام. من 3 خرداد درخواست وقت دادم و با گذشت 3 ماه هنوز میل دوم رو نگرفتم، باید تا اواخر آبان ویزام برسه. درخواست وقت اضطراری دادم که قبول نشد
    شانسی دارم که دوباره درخواست وقت اضطراری بدم و قبول کنند؟ (برای مستر اقدام کردم، همین ماه یکی با ادمیشن برای لیسانس وقت اضطراری گرفت)
    من تو تابستون خودم و کشتم که بهم وقت اضطراری بدن برای فوق لیسانس بهم ندادن. ولی به هرحال شما میتونید بازم تلاش کنید شاید جواب داد.

سلام دوستان،
    برا مقطع دکترا وقت اضطراری میدن؟
    ( من ایمیل اولیه رو دارم ولی هنوز ایمیل تاییدیه دومی رو نفرستادن)
    چه جوری میشه وقت اضطراری گرفت؟
    ممنون.

Junior Member

سلام دوستان
    برای شرکت در کنفرانس وقت اضطراری میدند؟ 11 مهر روز کنفرانسه من ایمیل اولمم 22مرداد داده بودم، ایمیل دومم نیومده، با توجه به اینکه من 400 دلار هزینه برای شرکت در کنفرانس پرداخت کرده ام و اگر بهم ویزا ندن کنفرانس پول منو عودت نمیدن.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)