صفحه 176 از 223 نخستنخست ... 76126166167168169170171172173174175176177178179180181182183184185186 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,751 تا 1,760 , از مجموع 2502

موضوع: گرفتن وقت اضطراری از سفارت

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی

پیش فرض پاسخ : گرفتن وقت اضطراری از سفارت

من یه چیزی برام خیلی تعجب اوره اخه مگه اینا چقدر متقاضی ویزا دارن که اینجوری وقت میدن والا اگه تعدادشون میلیونی هم باشه که نیست اگه به هر نفر 15 دقیقه مصاحبه اختصاص بدن باز هم کمتر از یک ماه باید وقت طول بکشه

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen_fj نمایش پست ها
    من یه چیزی برام خیلی تعجب اوره اخه مگه اینا چقدر متقاضی ویزا دارن که اینجوری وقت میدن والا اگه تعدادشون میلیونی هم باشه که نیست اگه به هر نفر 15 دقیقه مصاحبه اختصاص بدن باز هم کمتر از یک ماه باید وقت طول بکشه
    متقاضی انواع ویزاها زیاد هست. از طرفی المان کشور پرطرفداری هست. در فصلهای خاصی از سال هم متفاضی چند برابر میشه. بعدش فقط بحث مصاحبه نیست باید بعد مصاحبه پرونده ها بررسی بشه. این هم زمان بره. تعداد کارمندان هم کم محیط سفارت هم جوابگوی این همه متقاضی نیست. تعداد با جه ها هم محدود. از طرفی این سیاست دولت المان هست که تعداد محدودی پذیرش بشه. بهر حال سفارت هم تابع سیاست های دولت برلین هست. تنها راهش اینه که ساختمان سفارت برای مصاحبه و صدور ویزا عوض بشه و بره جای بزرگ و مناسب با کارمندان بیشتر. مثل سفارت بریتانیا که الان داخل سفارت مصاحبه انجام نمیشه و کارهای کنسولی جای دیگه انجام میشه.

Senior Member bayazee آواتار ها

اولا که متقاضی خیلی زیاده. همون ۱۵ دقیقه رو هم حساب کنید زیاد نمی شه. ۸ ساعت کار کنه سفارت هر ۱۵ دقیقه یک نفر می شه ۳۲ نفر برای هر باجه در روز. ۱۰ تا باجه باشه می شه ۳۲۰ نفر کل سفارت در روز. بماند که خیلی ها مدارکشون ناقص هست و حتی یک ساعت وقت می گیرن از آفیسر. حتی با این شرایط هم هفته ای می شه ۱۵۰۰ نفر و ماهی ۶ هزار نفر. در حالی که در زمان های پیک دانشجویی فقط چند هزار نفر دانشجو طی یکی دو ماه می خوان ویزا بگیرن. کلی پیوست و چند برابرش ویزای شینگن تجاری، کنفرانس، تفریح و ... با اعداد میلیونی شما خیلی فاصله داره. بعد همه این مدارک باید بررسی بشه دونه به دونه. با ادارات آلمان چک و استعلام شه و در مورد تک تکش با بند قانونی قبول یا رد بشه و کلی کار اداری دیگه.

قبلا هر هفته بین ۳۰-۵۰ تا وقت دانشجویی می دادن اگر اشتباه نکنم. یعنی چند صد تا در ماه نهایتا. فکر نمی کنم ظرفیت رو افزایش داده باشند.

از طرفی برخی از این محدودیت ها مخصوصا دانشجویی ربطی به ظرفیت و محدودیت فیزیکی سفارت نداره به نظر من. یک سیاست و تصمیم کلی از طرف اداره مهاجرت آلمان هست و ایران یک سهمیه ای داره. وقتی تحصیل در حد رایگانه یعنی داره بودجه تخصیص داده می شه. این سهمیه نباشه یهو یک حجم زیادی دانشجو فقط از ایران وارد می شه که خوب احتمالا نه کشش لازمه وجود داره نه شاید بحث های دیگه اجازه همچین چیزی رو بده. اون چیزی که مشخصه بر اساس سیاست فعلی آلمان زیاد علاقه ای به ورود بیش از حد مهاجر و دانشجو به کشورش رو نداره. احتمالا منطقی و درست هم هست.

Junior Member ahmadboy آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Agri

داداش دلشون که نسوخته واسه ماها...ما باید این همه دوندگی کنیم که آخر برسیم به مقصد یا نرسیم !
    انشاالله تعداد بیشتری کارمند بگیرن تا درخواست ها رو زودتر بررسی کنن.
    دنیا انقدر بما سخت مگیر

Junior Member

سلام. من دیروز به سفارت ایمیلی برای درخواست وقت اضطراری دادم و چند ساعت بعد سفارت جواب داد و بهم تاریخ و ساعت مصاحبه داد.
    ایمیلی که در گرفتن وقت اضطراری دریافت می کنیم دیگه نیازی به تایید یا چیزی مشابه اون کانفرمی که در گرفتن وقت معمولی لازم هست، نداره؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط hgldvh نمایش پست ها
    سلام. من دیروز به سفارت ایمیلی برای درخواست وقت اضطراری دادم و چند ساعت بعد سفارت جواب داد و بهم تاریخ و ساعت مصاحبه داد.
    ایمیلی که در گرفتن وقت اضطراری دریافت می کنیم دیگه نیازی به تایید یا چیزی مشابه اون کانفرمی که در گرفتن وقت معمولی لازم هست، نداره؟
    تا جایی که من میدونم خیر، فقط باید پرینت ایمیل رو روز مصاحبه حتما با خودتون ببرید.

Junior Member

سلام
    دوستان من چندتا سوال فوری دارم ممنون میشم اگر راهنمایی بفرمایید.
    این لینک دعوتنامه ای هست که برای من ارسال شده:

http://s8.picofile.com/file/8290481776/letter.png

ظاهرا برای مقطع دکتری حدودا ۴-۵ ماه طول میکشه تا ویزا بیاد، ۲ ماه هم طول میکشه تا سفارت وقت بده. با این اوصاف من باید تقاضای وقت اضطراری بکنم؟ باتوجه به اینکه از من خواسته شده تا قبل از پاییز اونجا باشم.

من به زبان آلمانی آشنایی ندارم ولی به نظر میاد زمان مشخصی در نامه تعیین نشده و استادم صرفا توی ایمیلش از من خواست قبل پاییز اونجا باشم. اگر نرسم میتونم دیفر کنم؟

من آیلتس ۶ دارم، آیا لازمه دوباره آزمون بدم برای سفارت؟ تو سایت دانشگاه زده آیلتس ۶.۵ میخواد، ولی استادم گفت زبانت خوبه نمیخواد آزمون بدی. ممکنه سفارت گیر بده؟

خیلی ممنون از راهنماییتون

Junior Member

سلام
    سفارت به من وقت اضطراری داده برای 5 روز دیگه!!! ولی توی این مدت من دانشنامه ارشدم رو نمیتونم تحویل بگیرم. به نظرتون اگر یه گواهی لاتین از دانشگاه بگیرم قبول میکنن؟ یا بگم تاریخ رو کنسل کنن؟

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط missordoni نمایش پست ها
    سلام
    سفارت به من وقت اضطراری داده برای 5 روز دیگه!!! ولی توی این مدت من دانشنامه ارشدم رو نمیتونم تحویل بگیرم. به نظرتون اگر یه گواهی لاتین از دانشگاه بگیرم قبول میکنن؟ یا بگم تاریخ رو کنسل کنن؟
    اگه برای اون کاری که میخوایید برید ددلاین خاصی ندارید و دانشنامتون هم الزامیه میتونید کنسل کنید بعدا دوباره وقت بگیرید. اما اگه ددلاین خاصی دارید و داننشنامه زیاد مهم نیست یاحتی اگه مهم هم باشه باز مجبورید ریسک کنید و در سر وقت اضطراریتون برید. چون ددلاین خاص دارید. البته یک راه دیگه هم هست که میتونید سر وقت اضطراری برید که دوحالت داره یا بخاطر نبود دانشنامه نقص مدرک میخورید یا ریجکت میشید. البته اگه تصمیم گرفتید سر وقتتون برید حتما برای افیسر توضیح بدید چرا دانشنامتون نیست و سعی کنید قانعش کنید.
    ویرایش توسط payam01 : April 6th, 2017 در ساعت 09:40 PM

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط payam01 نمایش پست ها
    اگه برای اون کاری که میخوایید برید ددلاین خاصی ندارید و دانشنامتون هم الزامیه میتونید کنسل کنید بعدا دوباره وقت بگیرید. اما اگه ددلاین خاصی دارید و داننشنامه زیاد مهم نیست یاحتی اگه مهم هم باشه باز مجبورید ریسک کنید و در سر وقت اضطراریتون برید. چون ددلاین خاص دارید. البته یک راه دیگه هم هست که میتونید سر وقت اضطراری برید که دوحالت داره یا بخاطر نبود دانشنامه نقص مدرک میخورید یا ریجکت میشید. البته اگه تصمیم گرفتید سر وقتتون برید حتما برای افیسر توضیح بدید چرا دانشنامتون نیست و سعی کنید قانعش کنید.
    مرسی از پاسختون
    ددلاین خاصی تو نامه ی پذیرش ذکر نشده. اگر سر مصاحبه نرم خیلی تاثیر بدی داره؟ گواهی رسمی لاتین به هیچ عنوان مورد قبول نیست؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)