صفحه 191 از 251 نخستنخست ... 91141181182183184185186187188189190191192193194195196197198199200201241 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,901 تا 1,910 , از مجموع 2502

موضوع: گرفتن وقت اضطراری از سفارت

Senior Member

پیش فرض پاسخ : گرفتن وقت اضطراری از سفارت

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan_eee_000 نمایش پست ها
    خیلی ممنون. دوستان تو پست های قبلی گفتن که به همین ایمیل Visa-info@tehran.diplo-de درخواست رو میفرستیم. از اونجایی که حجم ایمیل های که به این آدرس فرستاده میشه بالاست احتمال داره این ایمیل درخواست وقت اضطراری رو هم مثل اکثر ایمیلهای دیگه نخونده فقط یک جواب auto reply براش بفرستن. برای همین آیا عنوان خاصی باید در ایمیل ذکر کنیم که بهش توجه کنن و بازش کنن؟
    عنوان ایمیل رو برای وقت اضطراری اگه میخوایید کوتاه بنویسید میتونید بنویسید notfalltermin

خیلی ممنون. دوستان تو پست های قبلی گفتن که به همین ایمیل Visa-info@tehran.diplo-de درخواست رو میفرستیم. از اونجایی که حجم ایمیل های که به این آدرس فرستاده میشه بالاست احتمال داره این ایمیل درخواست وقت اضطراری رو هم مثل اکثر ایمیلهای دیگه نخونده فقط یک جواب auto reply براش بفرستن. برای همین آیا عنوان خاصی باید در ایمیل ذکر کنیم که بهش توجه کنن و بازش کنن؟
    آره حق باشماست منم ایمیلی که فرستادم قاطی اون حجم زیاد گم شد بعد یک هفته تلفنی تماس گرفتم کلی التماس آفیسر کردم آدرس ایمیلمو دادم تا ازتوو اینباکسشون پیداش کرد بعد فورواردش کرد واسه کنسول چون اونه ک تصمیم میگیره شرایط شما به وقت اضطراری میخوره یا نه.و نهایتا چندروز بعدبهم وقت دادن.

من یه چیزی برام خیلی تعجب اوره اخه مگه اینا چقدر متقاضی ویزا دارن که اینجوری وقت میدن والا اگه تعدادشون میلیونی هم باشه که نیست اگه به هر نفر 15 دقیقه مصاحبه اختصاص بدن باز هم کمتر از یک ماه باید وقت طول بکشه

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen_fj نمایش پست ها
    من یه چیزی برام خیلی تعجب اوره اخه مگه اینا چقدر متقاضی ویزا دارن که اینجوری وقت میدن والا اگه تعدادشون میلیونی هم باشه که نیست اگه به هر نفر 15 دقیقه مصاحبه اختصاص بدن باز هم کمتر از یک ماه باید وقت طول بکشه
    متقاضی انواع ویزاها زیاد هست. از طرفی المان کشور پرطرفداری هست. در فصلهای خاصی از سال هم متفاضی چند برابر میشه. بعدش فقط بحث مصاحبه نیست باید بعد مصاحبه پرونده ها بررسی بشه. این هم زمان بره. تعداد کارمندان هم کم محیط سفارت هم جوابگوی این همه متقاضی نیست. تعداد با جه ها هم محدود. از طرفی این سیاست دولت المان هست که تعداد محدودی پذیرش بشه. بهر حال سفارت هم تابع سیاست های دولت برلین هست. تنها راهش اینه که ساختمان سفارت برای مصاحبه و صدور ویزا عوض بشه و بره جای بزرگ و مناسب با کارمندان بیشتر. مثل سفارت بریتانیا که الان داخل سفارت مصاحبه انجام نمیشه و کارهای کنسولی جای دیگه انجام میشه.

Senior Member bayazee آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen_fj نمایش پست ها
    اولا که متقاضی خیلی زیاده. همون ۱۵ دقیقه رو هم حساب کنید زیاد نمی شه. ۸ ساعت کار کنه سفارت هر ۱۵ دقیقه یک نفر می شه ۳۲ نفر برای هر باجه در روز. ۱۰ تا باجه باشه می شه ۳۲۰ نفر کل سفارت در روز. بماند که خیلی ها مدارکشون ناقص هست و حتی یک ساعت وقت می گیرن از آفیسر. حتی با این شرایط هم هفته ای می شه ۱۵۰۰ نفر و ماهی ۶ هزار نفر. در حالی که در زمان های پیک دانشجویی فقط چند هزار نفر دانشجو طی یکی دو ماه می خوان ویزا بگیرن. کلی پیوست و چند برابرش ویزای شینگن تجاری، کنفرانس، تفریح و ... با اعداد میلیونی شما خیلی فاصله داره. بعد همه این مدارک باید بررسی بشه دونه به دونه. با ادارات آلمان چک و استعلام شه و در مورد تک تکش با بند قانونی قبول یا رد بشه و کلی کار اداری دیگه.

قبلا هر هفته بین ۳۰-۵۰ تا وقت دانشجویی می دادن اگر اشتباه نکنم. یعنی چند صد تا در ماه نهایتا. فکر نمی کنم ظرفیت رو افزایش داده باشند.

از طرفی برخی از این محدودیت ها مخصوصا دانشجویی ربطی به ظرفیت و محدودیت فیزیکی سفارت نداره به نظر من. یک سیاست و تصمیم کلی از طرف اداره مهاجرت آلمان هست و ایران یک سهمیه ای داره. وقتی تحصیل در حد رایگانه یعنی داره بودجه تخصیص داده می شه. این سهمیه نباشه یهو یک حجم زیادی دانشجو فقط از ایران وارد می شه که خوب احتمالا نه کشش لازمه وجود داره نه شاید بحث های دیگه اجازه همچین چیزی رو بده. اون چیزی که مشخصه بر اساس سیاست فعلی آلمان زیاد علاقه ای به ورود بیش از حد مهاجر و دانشجو به کشورش رو نداره. احتمالا منطقی و درست هم هست.

Member
    رشته و دانشگاه
    Industrial Engineering / Tsinghua University

نقل قول نوشته اصلی توسط ali66h نمایش پست ها
    آره حق باشماست منم ایمیلی که فرستادم قاطی اون حجم زیاد گم شد بعد یک هفته تلفنی تماس گرفتم کلی التماس آفیسر کردم آدرس ایمیلمو دادم تا ازتوو اینباکسشون پیداش کرد بعد فورواردش کرد واسه کنسول چون اونه ک تصمیم میگیره شرایط شما به وقت اضطراری میخوره یا نه.و نهایتا چندروز بعدبهم وقت دادن.
    ممکنه بفرمایید با چه شماره ای تماس گرفتین؟
    من ایمیل برای وقت اضطراری با عنوان Emergency interview فرستادم ولی بعدش سفارت همون ایمیل اتو ریپلای همیشگی رو فرستاد و به نظر میاد که درخواستم رو بررسی نکنه. برای پیگیریش با شماره ای که تو سایت سفارت هست تماس میگیرم ولی یا مشغول هست یا جواب نمیدن. طبق گفته بچه ها تو همین فرومها که گفتن یک ایمیل رو چندبار نفرستیم از اینکه دوباره درخواستم رو بفرستم هم ترسیدم که کلا قبول نکنن.
    متشکر

Senior Member

ممکنه بفرمایید با چه شماره ای تماس گرفتین؟
    من ایمیل برای وقت اضطراری با عنوان Emergency interview فرستادم ولی بعدش سفارت همون ایمیل اتو ریپلای همیشگی رو فرستاد و به نظر میاد که درخواستم رو بررسی نکنه. برای پیگیریش با شماره ای که تو سایت سفارت هست تماس میگیرم ولی یا مشغول هست یا جواب نمیدن. طبق گفته بچه ها تو همین فرومها که گفتن یک ایمیل رو چندبار نفرستیم از اینکه دوباره درخواستم رو بفرستم هم ترسیدم که کلا قبول نکنن.
    متشکر
    اگه درخواستتون بجا باشه و شما شرایط دریافت وقت اضطراری رو داشته باشید مطمئن باشید جواب میدن ولی به احتمال زیاد دیر و با تاخیر فروان. دوستان میگن چون سرشون شلوغه وحجم ایمیل ها بالاست. برخی اوقات هم ممکنه با وجود ایمیل اتوماتیکی که براتون میاد وقتی بهشون زنگ میزنید میگن ایمیل دستشون نرسیده یا ایمیل رو گم کردند. بعدش ممکنه اون خانومه بگه همین الان دوباره ایمیل رو بفرست. پس شما اول سعی کنید با سفارت تماس بگیرید و مطمئن بشید که ایمیل دستشون رسیده یا نه. اگه گفت نرسیده بهشون بگید همین الان دوباره ایمیل میفرستم.

Member
    رشته و دانشگاه
    Industrial Engineering / Tsinghua University

نقل قول نوشته اصلی توسط payam01 نمایش پست ها
    اگه درخواستتون بجا باشه و شما شرایط دریافت وقت اضطراری رو داشته باشید مطمئن باشید جواب میدن ولی به احتمال زیاد دیر و با تاخیر فروان. دوستان میگن چون سرشون شلوغه وحجم ایمیل ها بالاست. برخی اوقات هم ممکنه با وجود ایمیل اتوماتیکی که براتون میاد وقتی بهشون زنگ میزنید میگن ایمیل دستشون نرسیده یا ایمیل رو گم کردند. بعدش ممکنه اون خانومه بگه همین الان دوباره ایمیل رو بفرست. پس شما اول سعی کنید با سفارت تماس بگیرید و مطمئن بشید که ایمیل دستشون رسیده یا نه. اگه گفت نرسیده بهشون بگید همین الان دوباره ایمیل میفرستم.
    ممنونم. امروز از سفارت خوشبختانه یک ایمیل اختصاصی دریافت کردم. جالب بود که دقیق درخواستمو بررسی کردن و متوجه شدن که من قبلا درخواست معمولی هم از طریق سایت سفارت دادم. گفتن شما قبلا از طریق سیستم درخواست وقت دادین، منتظر بمونید تا ایمیل دوم براتون بیاد!

Junior Member

سلام. من دیروز به سفارت ایمیلی برای درخواست وقت اضطراری دادم و چند ساعت بعد سفارت جواب داد و بهم تاریخ و ساعت مصاحبه داد.
    ایمیلی که در گرفتن وقت اضطراری دریافت می کنیم دیگه نیازی به تایید یا چیزی مشابه اون کانفرمی که در گرفتن وقت معمولی لازم هست، نداره؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط hgldvh نمایش پست ها
    سلام. من دیروز به سفارت ایمیلی برای درخواست وقت اضطراری دادم و چند ساعت بعد سفارت جواب داد و بهم تاریخ و ساعت مصاحبه داد.
    ایمیلی که در گرفتن وقت اضطراری دریافت می کنیم دیگه نیازی به تایید یا چیزی مشابه اون کانفرمی که در گرفتن وقت معمولی لازم هست، نداره؟
    تا جایی که من میدونم خیر، فقط باید پرینت ایمیل رو روز مصاحبه حتما با خودتون ببرید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)