صفحه 225 از 251 نخستنخست ... 125175215216217218219220221222223224225226227228229230231232233234235 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,241 تا 2,250 , از مجموع 2502

موضوع: گرفتن وقت اضطراری از سفارت

Junior Member

پیش فرض پاسخ : گرفتن وقت اضطراری از سفارت

نقل قول نوشته اصلی توسط especial نمایش پست ها
    سلام
    شما برای درخواست ویزای دانشجوی دکترا قطعا نباید اقدام کنین. اما پژوهشگر مهمان می تونین باشین.
    اما اگر فقط و فقط برای سه ماه می خواین، ممکنه بتونین با ویزای شنگن اقدام کنین. احتمالا برای همین بهتون گفته ان با دفتر ویزامتریک تماس بگیرین.
    من دیدم کسی رو که کارش عجله ای بوده و فرصت مطالعاتی اومده اینجا، با ویزای شنگن هم اومده. اما ازش تعهد گرفته بودن توی سفارت که تو آلمان درخواست تمدید ویزا نکنه. حتما با ویزامتریک تماس بگیرین. امکانش هست بتونین با شنگن بیاین و حتما حتما بهشون بگین که ایمیل زدین برای وقت اضطراری و بهتون اینو گفته ان.

خانم حاتمی هم چند ساعت پس از ایمیل من، پاسخ دادند. گفتند باید از طریق ویزامتریک اقدام کنم. با ویزامتریک هم تماس گرفتم. گفتند به کیس من باید ویزای تجاری بدن. با این اوصاف دوتا مشکل پیش میاد.
    اول این که استادم به من قول داده که پس از این سه ماه به من ادمیشن دکتری بده. اینطوری تمدید ویزا بسیار سخت میشه.
    مشکل دوم ویزای همراه همسرمه. گفتند باید همسرم با ویزای توریستی بیاد.
    شما می‌دونید ویزامتریک تو چه زمانی نوبت میده؟
    من اندوخته ریالی زیادی ندارم و نمی‌تونم تو این مدت پرینت حساب دندون‌گیری تهیه کنم.

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrabj نمایش پست ها
    خانم حاتمی هم چند ساعت پس از ایمیل من، پاسخ دادند. گفتند باید از طریق ویزامتریک اقدام کنم. با ویزامتریک هم تماس گرفتم. گفتند به کیس من باید ویزای تجاری بدن. با این اوصاف دوتا مشکل پیش میاد.
    اول این که استادم به من قول داده که پس از این سه ماه به من ادمیشن دکتری بده. اینطوری تمدید ویزا بسیار سخت میشه.
    مشکل دوم ویزای همراه همسرمه. گفتند باید همسرم با ویزای توریستی بیاد.
    شما می‌دونید ویزامتریک تو چه زمانی نوبت میده؟
    من اندوخته ریالی زیادی ندارم و نمی‌تونم تو این مدت پرینت حساب دندون‌گیری تهیه کنم.
    اونا نمی دونن که شما بعدش میخواین پذیرش دکتری بگیرین. باید از اول اینو توی نامه تون استادتون می نوشت تا بتونین وقت اضطراری دکتری ها رو بگیرین. ویزای تجاری شنگنه و اگه شما با شنگن برین، نمی تونین ویزاتونو تمدید کنین. من اینو همین الان بهتون میگم. بعد که دوره تون تموم شد، باید برگردین ایران و دوباره نوبت بگیرین.
    به نظرم به استادتون بگین که یه جوری نامه رو بنویسه که بتونین وقت اضطراری برای دوره ی دکتری بگیرین. البته نمی دونم چقدر احتمال داره که بهتون وقت بدن. چون در هر صورت، احتمالا استادتون نمی نویسه از همین الان بهش پوزیشن دکتری میدم، می نویسه اول یه سه ماهه ی آزمایشی بیاد مثلا و بعدش یه امتحان بده، اگه خوب بود، میشه دانشجوی دکتری. و این یه کمی ممکنه سخت کنه کارتونو. اما به هر حال، به نظرم تنها راه شما همینه اگه می خواین بتونین اونجا تبدیل کنین ویزاتونو.
    اگر ویزای طولانی مدت درخواست بدین، همسرتون باید درخواست ویزای همراه کنن. در غیر این صورت هم می تونن درخواست توریستی بدن.
    من در جریان ویزامتریک نیستم ولی توی همین تاپیک ها خوندم همین روزا که حدود دو هفته ای وقت میدن.
    شما حداقل چیزی که می برین باید نامه ی قراردادتون که مبلغ حقوق توش نوشته شده باشه.
    ولی من توصیه ام اینه که بگین استادتون یه نامه ی بهتر بهتون بدن که بتونین باهاش درخواست وقت اضطراری برای ویزای دانشجویی کنین.
    از من بپرسید . من از اینکه بتونم به کسی کمک کنم خیلی خوشحال میشم .

Junior Member

من برای هر دو مورد وقت فوری گرفتم و حتی موردی بوده که وقت فوریم رو عقبتر هم آوردم. همه چیز بستگی به قرار داد و تاریخ شروع داره. این نیست که کلا برای تحصیل و کار منتفی باشه. بنده 25 همین ماه قبل درخواست دادم و همون روز بهم برای 2 ام این ماه وقت دادن و رفتم برای مصاحبه. تجربه هرکس متفاوت هست. قبل ازین برای یک اسکول و یک کار 3 ماهه هم وقت فوری کمتر از 7 روز گرفتم.
    ویرایش توسط Fnsn : July 12th, 2019 در ساعت 04:07 PM

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ashegh نمایش پست ها
    سلام.
    نمیدونم اینجا باید مطلبم رو بگم یا جای دیگه.مدیر محترم به صلاحدید خودشون انتقال بدن
    من در دسامبر 2017 وقت پیوست به خانواده گرفتم ولی اشتباها لینک کنسل وقت رو زده بودم و خودم هم خبر نداشتم.
    تا اینکه در آوریل 2018 دوباره ایمیلهامو چک کردم و فهمیدم چه اشتباه بزرگی کردم.همون وقت دوباره وقت اینترنتی گرفتم.
    چند روز قبل در بخش پرسشهای متداول سفارت دیدم که اگه اشتباها وقت رو کنسل کرده باشی و زمان زیادی نگذشته باشه یه ایمیل بفرستی اونا وقت رو دوباره اختصاص میدن
    مم با اینکه امیدی نداشتم ایمیل زدم و خاطر نشان کردم که یکسال و نیمه از همسرم دورم و فرزند کوچک دارم و به علت بیماری دیگه نمیتوانم به تنهایی ازش نگهداری کنم و لطفا وقت قبلیمو برگردونین.
    4 روز بعد در کمال ناباوری ایمیل زدند و برای دو روز بعد وقت مصاحبه دادند.
    مصاحبه عالی بود و برخورد بسیار خوب و مطمئنم زود هم ویزا میدن.نقص مدرک هم خودم میدونستم دارم ولی ایرادی نگرفتند.
    سلام دوست عزیز
    من مطالب رو داشتم مطالعه میکردم مورد شما تا حد بسیاری شبیه منه. منم پارسال برای پیوست به بلوکارت وقت گرفتم همین روزا نوبت مصاحبه ام میشد ولی رفتم چک کردم دیدم اشتباهی ثبت نام کردم و برای اقامت بیش از 90 روز برای سایر موارد زدم. انگار دنیا رو سرم خراب شد. حدود یکساله از همسرم دورم دیگه نمیتونم 7 - 8 ماه دیگه انتطار تحمل کنم. منم یه دختر 6 ساله دارم که وابسته به پدرشه شدید. در ضمن سال قبل هم نوبت مصاحبه ام شده بود ولی چون قرارداد همسرم نیومده بود سفارت کلا پرونده تشکیل نداد و من دوباره وقت گرفتم و از قضا اشتباه. خلاصه دیدم شما گفتین به سفارت نامه زدین و از شرایطتون گفتین. امکانش هست متن نامه رو برای منم بفرستین تا منم اقدام کنم یه تیری توو تاریکی. از این بلاتکلیفی واقعا خسته شدم.
    خیلی لطف میکنین.
    سپاسگزارم.

Junior Member Alienma آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mech Eng

سلام دوستان.

من الان دانشجو هستم و برای یک دوره ی کارآموزی 2 ماهه (ممکنه 1 ماه یا بیشتر هم اکستند بشه) که از سپتامبر شروع میشه از یک موسسه تحقیقاتی تو یکی از دانشگاه های آلمان آفر گرفتم که scholarship هم داره و اون هم تاییدش تو DAAD portal اومد. یک نامه برای سفارت هم برام فرستادن تو همون DAAD portal. سوالم اینه که برای کیس من وقت اضطراری میدن یا باید از طریق شنگن اقدام کنم؟ اگر برای اینجور موارد شنگن میدن، با توجه به اینکه ممکنه مدت کارآموزی اکستند بشه و خب شنگن قابل تمدید نیست به نظرتون اگر ایمیل بزنم و توضیح بدم امکانش هست وقت اضطراری بدن؟ کسی مورد مشابهی رو دیده؟

تشکر فراوان

Junior Member

گویا سفارت روال کارش عوض شده و داره برای پیوست های بلوکارت وقت اضطراری میده. برای من این پیش ت
    نقل قول نوشته اصلی توسط roya_b نمایش پست ها
    سلام دوست عزیاومد و روز مصاحبه خودم از افیسر پرسیدم. گفتن ایمیل بزنم شماره پاس کسانی که میخوان پیوست باشن، قرارداد و نامه BA رو براشون بفرستم. دو هفته ای هم وقت دادن. و چون وقتشون جوری بود که من هنوز نرفته بودم نه کارت اقامت رو خواست و نه مدرک زبان. و اگه میخواستیم جوری ویزا رو میتونستن صادر کنن که با هم بریم. من بخاطر بچه کوچکم تاریخ شروع ویزای پیوست رو گفتیم 2 ماه دیرتر بزنن تا برم و خونه بگیرم بعد بیان.

من مطالب رو داشتم مطالعه میکردم مورد شما تا حد بسیاری شبیه منه. منم پارسال برای پیوست به بلوکارت وقت گرفتم همین روزا نوبت مصاحبه ام میشد ولی رفتم چک کردم دیدم اشتباهی ثبت نام کردم و برای اقامت بیش از 90 روز برای سایر موارد زدم. انگار دنیا رو سرم خراب شد. حدود یکساله از همسرم دورم دیگه نمیتونم 7 - 8 ماه دیگه انتطار تحمل کنم. منم یه دختر 6 ساله دارم که وابسته به پدرشه شدید. در ضمن سال قبل هم نوبت مصاحبه ام شده بود ولی چون قرارداد همسرم نیومده بود سفارت کلا پرونده تشکیل نداد و من دوباره وقت گرفتم و از قضا اشتباه. خلاصه دیدم شما گفتین به سفارت نامه زدین و از شرایطتون گفتین. امکانش هست متن نامه رو برای منم بفرستین تا منم اقدام کنم یه تیری توو تاریکی. از این بلاتکلیفی واقعا خسته شدم.
    خیلی لطف میکنین.
    سپاسگزارم.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    GB

سلام
    شرایط من هم مثل شماست فقط نمونه دعوتنامه باید چه جوری باشه فرمت خاصی داره که شرکت به سفارت بفرسته ؟؟؟ضمنا برای دریافت نامهBAخود شرکت باید اقدام کنه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط marou نمایش پست ها
    گویا سفارت روال کارش عوض شده و داره برای پیوست های بلوکارت وقت اضطراری میده. برای من این پیش ت
    باید قرارداد کاری داشته باشید به شرح زیر:
    زمان شروع قرارداد و مدتش
    حقوق نا خالص(کف حقوق بلو کارتو باید رعایت کنه)
    شرح فعالیت
    امضاء کارفرما و خودتون و ذکر اسامی و سمت
    شماره ثبت شرکت
    اطلاعات تماس با شرکت
    برای BA هم همون شرکت دوتا فرم به همراه رزومه شما و تصویر اول پاسپورت شما رو برای اداره کار شهرشون ارسال میکنه(به صورت ایمیل)(یکی از فرم ها مشخصات شماس که شرکت پر میکنه و شما باید امضا کنید و براشون پس بفرستید.) بعد اداره کار تو اون شهر اگه همه چی اکی باشه یه تأیید ضمنی میده(به صورت ایمیل) به شرکت(بعد 4 هفته اصلش رو برا شرکتتون میفرسته که باید از شرکت بخاین براتون ایمیل کنه تا زمان مصاحبه سفارت همراهتون BAباشه).بعد شرکت اون تأیید ضمنی رو به همراه قرارداد کاری و صفحه اول پاسپورت و شماره رجیستری که شما زمان ثبت درخواست وقت سفارت از طریق ایمیل دریافت کردید رو با ایمیل به سفارت میفرسته و برای شما درخواست وقت زودتر میکینه.سفارت هم قبول میکینه

سلام. در صورتی که فاند DAAD برای مقطع دکترا داشته باشیم، سفارت وقت اضطراری میده با توجه به اینکه ممکنه دانشگاه مقصد حاضر نباشه که برای دانشجو یک یا دو سال صبر کنه که ویزا اخذ بشه؟
    سوال دیگه: سفارت کشورهای دیگه ویزا نمیدن واسه DAAD؟ من به سفارت در این مورد ایمیل زدم ولی جواب ندادن بعد از یه هفته! کسی تجربه مشابه داره؟ ممنون

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    GB

نقل قول نوشته اصلی توسط Ghmerti نمایش پست ها
    سلام. همین الان از visainfo@tehe.auswaertiges-amt.de بعد از ۷ روز (کاری و غیرکاری) جواب گرفتم و برای ۵شنبه همین هفته بهم وقت دادن.
    سلام شما برای ویزای کاری اقدام کردین یاتحصیلی؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)