صفحه 231 از 251 نخستنخست ... 131181221222223224225226227228229230231232233234235236237238239240241 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,301 تا 2,310 , از مجموع 2502

موضوع: گرفتن وقت اضطراری از سفارت

پیش فرض پاسخ : گرفتن وقت اضطراری از سفارت

سلام دوستان
    چون خیلی از تجریه های بقیه دوستان استفاده کردم، وظیفه خودم میدونم که تجربیات خودم رو برای ویزا اعلام کنم شاید برای کسی مفید باشه.

من برای دکتری پذیرش فول فاند دارم و برای وقت اضطراری درتاریخ 24 آپریل 2019 به آدرس visainfo@teheran.diplo.de ایمیل زدم و برای خودم و همسرم (ایشون برای پیوست من اقدام کرده بودن) درخواست وقت اضطراری کردم. در ایمیل ذکر کردم که دکتری فول فاند هستم و نامه پذیرش (تو نامه پذیرش از استادم خواستم که میزان فاند دریافتی و همپنین تاریخ شروع پروژه رو ذکر کنه، ولی چیزی از اینکه خانمم هم میخواد با من بیاد ذکر نشده بود تو این نامه) رو به همراه تصویر صفحه اول پاسپورت خودم و همسرم رو به ایمیل ضمیمه کردم. در تاریخ 5/6/2019 (11 روز بعد) ایمیل اومد که برای تاریخ 8/06/2019 برای هردوی ما وقت مصاحبه در نظر گرفته شده.

به نظرم با توجه به تجربیات دوستام، اگر دکتری فول فاند هستید نگران نباشید، وقت اضطراری برای مصاحبه دریافت خواهید کرد.

نقل قول نوشته اصلی توسط amib_b_ نمایش پست ها
    با تشکر از اطلاعاتی که این چند وقته در این تاپیک به اشتراک گزاشتید.
    متاسفانه موارد مربوط به گرفتن وفت اضطراری کاری در این تاپیک بسیار پراکنده و بعضا گیج کننده هست.
    ممنون می شم لطف کنید کل مراحلی که از سمت شما و از سمت کارفرما از ابتدا تا دریافت وفت اضطراری سفارت و دریافت ویزا انجام شده رو در یک پست بفرمایید تا هم من استفاده کنم هم دوستان دیگه.
    با سلام.حتما...
    اول اینکه از شرکت براتون قرارداد کاری فرستاده باشند که شامل اطلاعات کامل شرکت باشه.مثل اسم کامل شرکت، شماره ثبت شرکت، اطلاعات تماس و ....که باید شما و رییس شرکت و مدیر منابع انسانی امضا کرده باشید.
    دوم از شرکت بخاید که زمانی که براتون قرارداد رو میفرسته همزمان پیش تأیید وزارت کار آلمان توی شهر خودشونو بگیره.(معمولا تو هر شهری یک اداره مربوط به کار هست به اسم
    Bundesagentur für arbeit
    .شرکت باید دوتا فایل رو پر کنه و یکیشو شما امضا کنید و یکیشو شرکت.(زیر دوتا فایل رو گذاشتم:

dok_ba015716.pdf (666.5 کیلوبایت, 14 views)
    dok_ba012997.pdf (1.01 مگابایت, 7 views)
    مکاتبه ای هم که با اون اداره میکنه ایمیلی هست.شرکت شما مدارک تحصیلی، رزومه، و قراردادتون به همراه کپی صفحه اصلی(اول) پاسپورتتون رو برای اداره کار ارسال میکنه و اونا هم تأیید میکنن.پروسه تأیید حدود یک ماه طول میکشه ولی قبلش به شرکت ایمیل میزنن که شما میتونی در آلمان کار کنی.
    زمانی که شما قرارداد و پیش تأیید وزارت کار آلمانو داشته باشید.(ایمیل پیش تأیید هم کافیه) و خودتون یا شرکت با سفارت مکاتبه کنید و قرارداد کاری، پیش تأیید و صفحه اول پاسپورتتون رو تو ایمیل بفرستید و شماره رفرنس ثبت نام وقت سفارت هم تو ایمیل بیارید بهتون وقت زودتر میدن.(آدرس برا مکاتبه visainfo@tehe.auswaertiges-amt.de هستش و عنوان ایمیل رو Besondertermin بزنید.) اگر شرکتتون این کارو بکنه خیلی بهتره.
    زمانی که ایمیل رو زدید دقیفا بعد 7 روز (کاری و غیر کاری) به شما حدودا برا 2 هفته تا 20 روز بعدش وقت میدن.ازتون میخان که اگر همراه دارید شماره رفرنس ثبت نام وقت سفارت اون هم براشون بفرستید تا با هم بهتون وقت بدن.
    حتما یاتون باشه مدارکتون کامل باشه و طبق لیست مرتب چیده باشید.حتما یک هفته قبل از وقت سفارتتون مدارک شناسایی و تحصیلی که ترجمه کردینو تو بخش تأیید مدارک سفارت تأیید کنید.
    بازم سوال بود در خدمتم.

سلام دوست عزیز

من در پیام خصوصی هم این سوال رو پرسیدم خدمتتون که احتمالا ندیدین. مدارک لازم برای اپلای ویزای بلوکارت شامل مدارک ترجمه شده ی دبیرستان و پیش دانشگاهی هم میشه یافقط مدارک دانشگاهی کافیه؟ ترجمه ی ریزنمرات هم لازمه؟

شناسنامه هم توی سایت نوشته درصورتیکه اسم عوض شده باشه باید جز مدارک ارایه بدیم... از شما خواستن ترجمه ی شناسنامه رو؟

نقل قول نوشته اصلی توسط AbbasNazari نمایش پست ها
    با سلام.حتما...
    اول اینکه از شرکت براتون قرارداد کاری فرستاده باشند که شامل اطلاعات کامل شرکت باشه.مثل اسم کامل شرکت، شماره ثبت شرکت، اطلاعات تماس و ....که باید شما و رییس شرکت و مدیر منابع انسانی امضا کرده باشید.
    دوم از شرکت بخاید که زمانی که براتون قرارداد رو میفرسته همزمان پیش تأیید وزارت کار آلمان توی شهر خودشونو بگیره.(معمولا تو هر شهری یک اداره مربوط به کار هست به اسم
    Bundesagentur für arbeit
    .شرکت باید دوتا فایل رو پر کنه و یکیشو شما امضا کنید و یکیشو شرکت.(زیر دوتا فایل رو گذاشتم:

مکاتبه ای هم که با اون اداره میکنه ایمیلی هست.شرکت شما مدارک تحصیلی، رزومه، و قراردادتون به همراه کپی صفحه اصلی(اول) پاسپورتتون رو برای اداره کار ارسال میکنه و اونا هم تأیید میکنن.پروسه تأیید حدود یک ماه طول میکشه ولی قبلش به شرکت ایمیل میزنن که شما میتونی در آلمان کار کنی.
    زمانی که شما قرارداد و پیش تأیید وزارت کار آلمانو داشته باشید.(ایمیل پیش تأیید هم کافیه) و خودتون یا شرکت با سفارت مکاتبه کنید و قرارداد کاری، پیش تأیید و صفحه اول پاسپورتتون رو تو ایمیل بفرستید و شماره رفرنس ثبت نام وقت سفارت هم تو ایمیل بیارید بهتون وقت زودتر میدن.(آدرس برا مکاتبه visainfo@tehe.auswaertiges-amt.de هستش و عنوان ایمیل رو Besondertermin بزنید.) اگر شرکتتون این کارو بکنه خیلی بهتره.
    زمانی که ایمیل رو زدید دقیفا بعد 7 روز (کاری و غیر کاری) به شما حدودا برا 2 هفته تا 20 روز بعدش وقت میدن.ازتون میخان که اگر همراه دارید شماره رفرنس ثبت نام وقت سفارت اون هم براشون بفرستید تا با هم بهتون وقت بدن.
    حتما یاتون باشه مدارکتون کامل باشه و طبق لیست مرتب چیده باشید.حتما یک هفته قبل از وقت سفارتتون مدارک شناسایی و تحصیلی که ترجمه کردینو تو بخش تأیید مدارک سفارت تأیید کنید.
    بازم سوال بود در خدمتم.

نقل قول نوشته اصلی توسط Nscience نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز

من در پیام خصوصی هم این سوال رو پرسیدم خدمتتون که احتمالا ندیدین. مدارک لازم برای اپلای ویزای بلوکارت شامل مدارک ترجمه شده ی دبیرستان و پیش دانشگاهی هم میشه یافقط مدارک دانشگاهی کافیه؟ ترجمه ی ریزنمرات هم لازمه؟

شناسنامه هم توی سایت نوشته درصورتیکه اسم عوض شده باشه باید جز مدارک ارایه بدیم... از شما خواستن ترجمه ی شناسنامه رو؟

تمامی مدارکتون و ریز نمرات.آخرین مدرک تحصیلی حتما باید تأیید zab و سفارتو باید داشته باشه.
    شناسنامه خودتون همسرتون عقد نامه و شناسنامه فرزندان تأیید سفارتو بگیرید...
    شاهد کسانی بودم سر همین موارد ساده به دردسر افتادن.چون یه چیز سلیقه ای هست و یهو officer ازتون میخاد.تمامی موارد رو انجام بدید که 100% خیالتون راحت باشه و بی درد سر ویزا رو بگیرید.یه کم هزینه میکنید ولی نتیجش مهمه.من این راهو رفتم تجربه کردم.خیلی به نظم و کامل بودن مدارک حساس هستن.هرچی تو زمان مصاحبه سفارت، کسری مدرک نداشته باشید و مدارکتون کامل باشه و وقت officer رو کمتر بگیرید خیلی باهاتون راه میان و بهتون حال میدن(کل پروسه مصاحبه خودم و همسرم 5 دقیقه طول نکشید.مدارکم کامل بود اصلا سوال چالشی نپرسیدن و چند تا سوال ساده ازمون پرسیدن).چون 70% روند ویزاتون به نظر officer داره که رو پروندتون میده.نظرشو جلب کنید.

Junior Member

دوستان کسی تجربه گرفتن ویزا کاری غیر Blue Card رو داره؟ (Residence Permit)
    می خوام بدونم روند ویزا گرفتن و وفت گرفتنش از سفارت به چه صورت هست. آیا مدارکش فرقی با Blue Card می کنه و این که آیا سفارت وفت اضطراری می ده براش؟

Junior Member

با سلام.حتما...
    Bundesagentur für arbeit

بازم سوال بود در خدمتم.
    در مورد این بند از مدارک: "مدارک مربوط به سوابق کاری و فعالیت های شغلی در ایران"
    شما سابقه بیمه ترجمه کردید ارائه دادید به سفارت؟
    اگر کاری کردیم و بیمه نداشتیم نامه بگیریم کفایت می کنه؟
    رزومه باید با سابقه بیمه بخونه؟

در کل می شه بفرمایید دقیقا چه مدارکی رو و به چه زبانی به سفارت ارائه دادید.
    ویرایش توسط amib_b_ : August 24th, 2019 در ساعت 08:41 PM

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Science - AmirKabir University of Technology

دوستان کسی تجربه گرفتن ویزا کاری غیر Blue Card رو داره؟ (Residence Permit)
    می خوام بدونم روند ویزا گرفتن و وفت گرفتنش از سفارت به چه صورت هست. آیا مدارکش فرقی با Blue Card می کنه و این که آیا سفارت وفت اضطراری می ده براش؟
    اگر درخواست ویزای کار داشته باشید، چه بخواید بلوکارت بگیرید چه نه، فرقی نمیکنه.
    چون در هر صورت همه افراد اول یه ویزای چند ماهه ( مثلا برای خودم ۶ ماهه بود) میگیرن و بعد در آلمان درخواست اجازه اقامت و بلوکارت میکنید.
    پس روند کار در سفارت یکسان هست.
    بعدا که وارد آلمان شدید درخواست اقامت موقت میکنید و اگه واجد شرایط بلوکارت باشید، درخواست بلوکارت هم میدید .
    اینگونه درخواست ها در آلمان هم به Ausländerbehörde محل اقامتتون داده میشه که باید وقت قبلی رزرو کنید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط saeidnavaro نمایش پست ها
    اگر درخواست ویزای کار داشته باشید، چه بخواید بلوکارت بگیرید چه نه، فرقی نمیکنه.
    چون در هر صورت همه افراد اول یه ویزای چند ماهه ( مثلا برای خودم ۶ ماهه بود) میگیرن و بعد در آلمان درخواست اجازه اقامت و بلوکارت میکنید.
    پس روند کار در سفارت یکسان هست.
    بعدا که وارد آلمان شدید درخواست اقامت موقت میکنید و اگه واجد شرایط بلوکارت باشید، درخواست بلوکارت هم میدید .
    اینگونه درخواست ها در آلمان هم به Ausländerbehörde محل اقامتتون داده میشه که باید وقت قبلی رزرو کنید.
    ممنون از پاسختون
    ممنون می شم اگر اطلاعاتی در مورد این سوال من هم دارید به اشتراک بزارید

در مورد این بند از مدارک: "مدارک مربوط به سوابق کاری و فعالیت های شغلی در ایران"

من مدارکمو آلمانی ترجمه کردم و تجمیع سوابق بیمه هم ترجمه کردم به همراه نامه سابقه کار از شرکت هایی که بودم رو ارائه دادم.
    اگر بیمه نداشته باشید دارالترجمه برای ترجمه نامه سوابق شغلیتون ازتون روزنامه رسمی شرکت هایی که بهتون نامه سوابق کاری دادن رو میخاد.ولی اگر بیمه داشته باشید روزنامه رسمی رو نمیخاد.

مدارکی رو اراده کردم که برای ویزای بلو کارت تو سایت سفارت قید کرده.به همون ترتیب.

اگه ترجمه ی انگلیسی کرده باشیم اشکالی داره؟
    توی سایت سفارت نوشته انگلیسی یا آلمانی باشه.

من مدارکمو آلمانی ترجمه کردم و تجمیع سوابق بیمه هم ترجمه کردم به همراه نامه سابقه کار از شرکت هایی که بودم رو ارائه دادم.
    اگر بیمه نداشته باشید دارالترجمه برای ترجمه نامه سوابق شغلیتون ازتون روزنامه رسمی شرکت هایی که بهتون نامه سوابق کاری دادن رو میخاد.ولی اگر بیمه داشته باشید روزنامه رسمی رو نمیخاد.

مدارکی رو اراده کردم که برای ویزای بلو کارت تو سایت سفارت قید کرده.به همون ترتیب.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)