صفحه 236 از 251 نخستنخست ... 136186226227228229230231232233234235236237238239240241242243244245246 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,351 تا 2,360 , از مجموع 2502

موضوع: گرفتن وقت اضطراری از سفارت

Junior Member

پیش فرض پاسخ : گرفتن وقت اضطراری از سفارت

نقل قول نوشته اصلی توسط DanielDevMan نمایش پست ها
    خواهش میکنم. سابقه بیمه، تایید دادگستری و وزارت امورخارجه شده بود. ولی به نظر من براشون مهم نبود چونکه نه توی فایل پی دی اف سفارت گفته شده بود که باید تایید جایی بشه سوابق کاری، و نه اونجا حرفی در موردش زده شد. فقط گفته شده بود که باید به زبان آلمانی و یا انگلیسی باشه.
    بسیار سپاس

Junior Member

یکی دو تا از دوستان که برا بلوکارت اقدام کرده بودن در صفحات قبلی گفتن که دو هفته ای ویزاشون اومد. حالا باید دید برا بقیه هم اینطور میشه یا نه.
    (پاسخ به پیام های خصوصی ساعتی یکی بیشتر نمیشه داد!)

ببخشین منظورتون از بلوکارت چیه؟
    من برا دکترا یا پست داک قراره بهم پذیرش بدن فقط گفتن مشکل ما با زمان ویزای ایرانی هاست. و پرسیده چقدر به نظرت طول میکشه بیای اینجا. حالا خواستم بدونم روند درخواست ویزا از اول تا گرفتنش چقدر طول میکشه برای این پوزیشنها؟؟
    ممنون

Junior Member DanielDevMan آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Full Stack Developer

آلمان دو نوع ویزا داره برای کسانی که قرارداد کاری دارن و میخوان برای ویزای کاری اقدام کنن.
    یکی ویزای کار معمولی هست و یکی هم بلوکارت. تفاوتی که دارن این دو نوع ویزا اینه که اگه شما درخواست بلوکارت داشته باشین (در صورتی که شرایطش رو داشته باشین میتونین درخواستش رو بدین) و بهتون در نهایت بلوکارت بدن، بعد از گذشت 21 ماه از حضورتون توی آلمان میتونین درخواست اقامت دائم بدید (البته اگه مدرک زبان آلمانی B1 رو داشته باشین تا اون موقع و بدون B1 بعد از 3 سال). ولی اگه شما ویزای کار معمولی گرفته باشین، بعد از 5 سال از حضورتون توی آلمان میتونین درخواست اقامت دائم بدید.

شرایط بلوکارت هم اینه که :
    1- قرارداد کاری امضا شده داشته باشین با حداقل مبلغ مشخص شده توسط قانون برای بلو کارت (حداقل 53 هزار یورو (دقیق نیست عددم) و اگر هم توی دسته دکتر و مهندس و IT پروفشنال ... باشین حداقل 43 هزار یورو (بازم دقیق نیست!))
    2- حداقل مدرک لیسانس ترجمه و تایید شده توسط قوه قضاییه و وزارت امور خارجه و سفارت آلمان
    3- تاییدیه ZAB برای دانشگاه و رشتتون (اگر توی دیتابیس سایت آنابین هم رشتتون و هم دانشگاتون وجود دارن میتونین PDF بگیری ازشون به جای ZAB)

اگر شما قرارداد کاری داشته باشین برای دکتری بهتون وقت اضطراری میدن. اگر مدارکتون کامل باشه (پذیرش دانشگاه و قرارداد کاری و ... (توی پستهای قبل میتونین ببینید)) برای 7-14 روز بعد از ایمیل وقت اضطراری، بهتون وقت سفارت میدن. و اگه رشتتون چک امنیتی نخوره (که اگه بخوره حداقل فرآیند ویزا رو فک کنم 2 ماه بیشتر میکنه) و نقصی مدرک نخورین، احتمالا کمتر از یک ماه ویزاتون صادر میشه. البته به زمان شروع کارتون هم بستگی داره. اگه شروعش زودتر باشه، احتمال داره دو هفته ای ویزا صادر بشه بعد از وقت سفارت. البته اطلاعات من در مورد دکتری ها شاید خیلی دقیق نباشه. ولی همونطور که گفتم اگه 20 صفحه قبل رو بخونین میتونین از تجارب دوستانی که شرایطی مثل شما داشتن استفاده کنین.

موفق باشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط mnfk نمایش پست ها
    ببخشین منظورتون از بلوکارت چیه؟
    من برا دکترا یا پست داک قراره بهم پذیرش بدن فقط گفتن مشکل ما با زمان ویزای ایرانی هاست. و پرسیده چقدر به نظرت طول میکشه بیای اینجا. حالا خواستم بدونم روند درخواست ویزا از اول تا گرفتنش چقدر طول میکشه برای این پوزیشنها؟؟
    ممنون
    Find a way, or make one

Junior Member

خیلی ممنون از توضیحات خوبتون. لطف کردین. فقط من همیشه شنیده بودم آلمان خیلی بد اقامت میده و با بیش از 10 سال حضور در آلمان !! این 21 ماه یا حتی 3 ساله که خوبه از فنلاند هم کمتره !! بعد اقامت دایم که میدن فقط پاسپورت آلمانی میدن یا مث شهروندآلمانی میشه آدم؟؟ و چه مزایایی براش داره؟ وآیا واقعا اقامت را میدن یا اسمشه و تازه بعد از مثلا 3 سال با بهانه های مختلف نمیدن؟ شما اطلاع دارین؟ و برای کسی که پذیرش دکترا یا پست داک داره میشه موقع درخواست ویزا درخواست بول کارت داد؟
    2- رشته ای که این نیمه پذیرش را گرفتم مهندسی پزشکیه و اپلیکشن رشته های برق الکترونیک هم دارم که هنوز نتیجه ش نیومده. چک امنیتی یعنی مشکل نظامی اینا نداشته باشه یا به هسته ای ربط نداره!؟ از استاد پروژه میپرسن؟؟ خب استاده زود جواب بده چرا طول بکشه؟؟
    من یه پذیرشم از سوئد دارم ریسرچر، ولی دانشگاهش سطحش نبست به دانشگاه آلمان خیلی پایینتره. نمیدونم چیکار کنم الان !!! فقط حس کردم ویزای سوئد ریسک کمتری داره و حقوق در سوئد بالاتره.
    3- سوال دیگه اون حدود 43000 یورو که گفتین برا رشته های فنی، برای کسی مث من که پوزیشن دکترا یا پست داک بگیره درست در میاد یعنی بهم اینقدر در سال را میدن ؟ و قبل مالیات منظورتونه دیگه؟
    4- آمار و ارقام زمان ویزا را طبق شرایط الان گفتین و از ویزای بچه ها امسال اطلاع داشتین؟
    5- یه سوال دیگه چون الان برام مقایسه سوئد و آلمان مهمه، شنیدم برای سوئد خانواده برا دیدن میتونن بیان 3 ماه بمونند و اگه نیاز ضروری باشه میشه بیشتر هم تمدید بشه. آیا آلمان هم همینطوره؟؟ چون برای شرایط من ممکنه حضور مادرم برای یه مدت نیازم بشه. ( من میخام با همسرم و بچه م برم)
    بازم ممنون از شما و ببخشید باز سوال میکنم و طولانی شد. موفق باشین

آلمان دو نوع ویزا داره برای کسانی که قرارداد کاری دارن و میخوان برای ویزای کاری اقدام کنن.
    یکی ویزای کار معمولی هست و یکی هم بلوکارت. تفاوتی که دارن این دو نوع ویزا اینه که اگه شما درخواست بلوکارت داشته باشین (در صورتی که شرایطش رو داشته باشین میتونین درخواستش رو بدین) و بهتون در نهایت بلوکارت بدن، بعد از گذشت 21 ماه از حضورتون توی آلمان میتونین درخواست اقامت دائم بدید (البته اگه مدرک زبان آلمانی B1 رو داشته باشین تا اون موقع و بدون B1 بعد از 3 سال). ولی اگه شما ویزای کار معمولی گرفته باشین، بعد از 5 سال از حضورتون توی آلمان میتونین درخواست اقامت دائم بدید.

شرایط بلوکارت هم اینه که :
    1- قرارداد کاری امضا شده داشته باشین با حداقل مبلغ مشخص شده توسط قانون برای بلو کارت (حداقل 53 هزار یورو (دقیق نیست عددم) و اگر هم توی دسته دکتر و مهندس و IT پروفشنال ... باشین حداقل 43 هزار یورو (بازم دقیق نیست!))
    2- حداقل مدرک لیسانس ترجمه و تایید شده توسط قوه قضاییه و وزارت امور خارجه و سفارت آلمان
    3- تاییدیه ZAB برای دانشگاه و رشتتون (اگر توی دیتابیس سایت آنابین هم رشتتون و هم دانشگاتون وجود دارن میتونین PDF بگیری ازشون به جای ZAB)

اگر شما قرارداد کاری داشته باشین برای دکتری بهتون وقت اضطراری میدن. اگر مدارکتون کامل باشه (پذیرش دانشگاه و قرارداد کاری و ... (توی پستهای قبل میتونین ببینید)) برای 7-14 روز بعد از ایمیل وقت اضطراری، بهتون وقت سفارت میدن. و اگه رشتتون چک امنیتی نخوره (که اگه بخوره حداقل فرآیند ویزا رو فک کنم 2 ماه بیشتر میکنه) و نقصی مدرک نخورین، احتمالا کمتر از یک ماه ویزاتون صادر میشه. البته به زمان شروع کارتون هم بستگی داره. اگه شروعش زودتر باشه، احتمال داره دو هفته ای ویزا صادر بشه بعد از وقت سفارت. البته اطلاعات من در مورد دکتری ها شاید خیلی دقیق نباشه. ولی همونطور که گفتم اگه 20 صفحه قبل رو بخونین میتونین از تجارب دوستانی که شرایطی مثل شما داشتن استفاده کنین.

موفق باشید.

رشته و دانشگاه
    Full Stack Developer

1- در آلمان (و شاید بقیه کشورها هم همینطور باشه) اقامت دائم یک چیزه، و شهروند شدن (سیتیزنشیپ و گرفتن پاسپورت آلمانی) یک چیز دیگر.
    برای گرفتن پاسپورت آلمانی، شما باید حداقل 8 سال در آلمان زندگی کرده باشین (اگر سطح زبان آلمانی B1 و یا بالاتر رو داشته باشین این 8 سال میتونه به 7 سال کاهش پیدا کنه، و در بعضی موارد خاص (که دقیق نمیدونم چیه منظورشون از موارد خاص) حتی میتونه به 6 سال کاهش پیدا کنه. البته ظاهرا ایالت به ایالت هم فرق میکنه و شاید این عددا کمتر یا بیشتر بشن برای ایالت های مختلف آلمان) تا بتونین درخواست بدین برای پاس آلمانی. ولی ظاهرا آلمان با دوال سیتیزنشیپ (دو ملیتی بودن) مشکل داره و شما باید از اون ملیت اولتون دست بکشید برای گرفتن پاس آلمانی (البته از این طریق. فک کنم گرفتن پاس آلمانی از طریق اثبات رگ و ریشه آلمانی داشتن نمیخواد که این کارو بکنید) (البته طبق یه شرایط خاصی که توی رفرنس ها اشاره شده شاید بتونید معاف بشید از این قضیه دست کشیدن از ملیت سابق).
    برای گرفتن اقامت دائم هم که قبلا خدمتتون گفتم به چه صورت هست.

مزایای پاسپورت آلمانی هم خوب:
    1- حق رای داشتن
    2- حق جنبش آزاد
    3- حق اجتماع و انجمن زدن
    4- حق حفاظت شدن از سمت کنسولگری های آلمان
    5- دسترسی نامحدود برای یافتن شغل در آلمان
    6- سومین پاسپورت قدرتمند جهان با قابلیت "سفر بدون نیاز ویزا" به 188 کشور جهان (طبق گزارش Henley Passport Index 2018)
    ...
    رفرنسها:
    Forbs
    Germany-Visa

- اگر شرایط بلو کارت رو داشته باشین (که در پست قبلی گفتم) میتونید درخواست بلوکارت بدین (البته اگه دانشگاهتون گیر نده که باید حتما ویزای Researcher بگیرین و توی پاسپورتتون این بخوره (دقیق اطلاع ندارم در این صورت بشه بلو کارت بگیرین یا نه))

- در چک امنیتی موارد متعددی بررسی میشه که ممکنه اینکاری که شما هم گفتین انجام بدن و تا اونجایی که من از دوستانی که چک امنیتی خورده بودن شنیدم، معمولا 2-3 ماه طول میکشه فرآیندش

- خوب در سوئد هم فک کنم هوا سرد تره نسبت به آلمان و هم اینکه خوب آلمان قدرتمندترین اقتصاد اروپا رو داره و شرکت های موفق زیادی اونجا فعالیت دارن تو حوزه های مختلف و 7 شهر از آلمان جزو 30 تای اول لیست بهترین شهرهای جهان برای زندگی هستن (فاکتورهای زیادی مثل خدمات درمانی، آب و هوا، نرخ جرم و جنایت، نرخ بیکاری، زیبایی شهری، زیرساخت های حمل و نقل عمومی ... توی این بررسی درنظرگرفته شده تا کیفیت زندگی اندازه گیری بشه) که هیچ کشوری این رکورد رو نداره و سوئد فقط استوکهلم رو داره توی 30 تای اول با رنک 23. خوب به نظر من اگر بتونین آلمان رو به نتیجه برسونین بهتر هست. باز ولی باید ببینین که کدومش امکان گرفتن ویزارو بهتون میده با اطمینان بیشتری. رفرنس mercer

- فک میکنم اون عدد 43 هزار شامل محققان و دانشمندان هم میشه. رفرنس Blue-Card-Germany

- آمار و ارقام رو طبق پست هایی که اینجا خوندم و چیزایی که از بعضی دوستان شنیدم که تجربه داشتن گفتم. البته خودم هم تجربه گرفتن وقت اضطراری رو هم دارم برای خودم که توی پست های قبلیم بهش اشاره کردم.

- شما میتونید دعوتنامه بفرستید برای مادرتون که ویزای شنگن بگیرن و بیان پیش شما که اونو باید از طریق ویزامترک که نماینده سفارت آلمان هست در ایران برای ویزاهای شنگن انجام بدید. Visa-Metric

اطلاعات من از طریق خوندن مطالب موجود در این سایت و سایت های دیگه به دست اومده که سعی کردم اکثرش رو رفرنس بدم. بعضی از اطلاعاتم هم تجربه شخصی بوده مثل گرفتن وقت اضطراری و درخواست بلوکارت از سفارت آلمان و گرفتن ویزای شنگن آلمان (مصاحبه کاری) از ویزامتریک.

موفق باشید.

خیلی ممنون از توضیحات خوبتون. لطف کردین. فقط من همیشه شنیده بودم آلمان خیلی بد اقامت میده و با بیش از 10 سال حضور در آلمان !! این 21 ماه یا حتی 3 ساله که خوبه از فنلاند هم کمتره !! بعد اقامت دایم که میدن فقط پاسپورت آلمانی میدن یا مث شهروندآلمانی میشه آدم؟؟ و چه مزایایی براش داره؟ وآیا واقعا اقامت را میدن یا اسمشه و تازه بعد از مثلا 3 سال با بهانه های مختلف نمیدن؟ شما اطلاع دارین؟ و برای کسی که پذیرش دکترا یا پست داک داره میشه موقع درخواست ویزا درخواست بول کارت داد؟
    2- رشته ای که این نیمه پذیرش را گرفتم مهندسی پزشکیه و اپلیکشن رشته های برق الکترونیک هم دارم که هنوز نتیجه ش نیومده. چک امنیتی یعنی مشکل نظامی اینا نداشته باشه یا به هسته ای ربط نداره!؟ از استاد پروژه میپرسن؟؟ خب استاده زود جواب بده چرا طول بکشه؟؟
    من یه پذیرشم از سوئد دارم ریسرچر، ولی دانشگاهش سطحش نبست به دانشگاه آلمان خیلی پایینتره. نمیدونم چیکار کنم الان !!! فقط حس کردم ویزای سوئد ریسک کمتری داره و حقوق در سوئد بالاتره.
    3- سوال دیگه اون حدود 43000 یورو که گفتین برا رشته های فنی، برای کسی مث من که پوزیشن دکترا یا پست داک بگیره درست در میاد یعنی بهم اینقدر در سال را میدن ؟ و قبل مالیات منظورتونه دیگه؟
    4- آمار و ارقام زمان ویزا را طبق شرایط الان گفتین و از ویزای بچه ها امسال اطلاع داشتین؟
    5- یه سوال دیگه چون الان برام مقایسه سوئد و آلمان مهمه، شنیدم برای سوئد خانواده برا دیدن میتونن بیان 3 ماه بمونند و اگه نیاز ضروری باشه میشه بیشتر هم تمدید بشه. آیا آلمان هم همینطوره؟؟ چون برای شرایط من ممکنه حضور مادرم برای یه مدت نیازم بشه. ( من میخام با همسرم و بچه م برم)
    ویرایش توسط DanielDevMan : September 11th, 2019 در ساعت 03:23 PM
    Find a way, or make one

رشته و دانشگاه
    Full Stack Developer

این دوتا لینک مبالغ حقوق سالیانه حداقل برای بلوکارت (2019) رو بیان کردن: لینک-اول و لینک-دوم
    حالت معمول : 53600 EUR - قبل از کسر مالیات و غیره (gross annual)
    یا اگر شغل شما جزو MINT باشه: 41808 EUR - قبل از کسر مالیات و غیره (gross annual)
    MINT = mathematics/information technology/natural sciences/technology) or physician
    البته این موارد شغلی در لینک دوم بیشتر هست ...
    در لینک اول ویژگی ها و مزایای داشتن بلوکارت و شرایط لازم برای گرفتن بلوکارت هم ذکر شده. مزایاش بیشتر از اون موردی هست که من اشاره کردم.

1- امکان درخواست برای گرفتن اقامت دائم بعد از 33 ماه (اگر B1 داشته باشید 21 ماه)
    2- ویزای پیوست سریع تر (immediate family reunification) همسر وفرزندان زیر 18 سال. همسر امکان کار کردن رو دارد.
    3- امکان ورود به دیگر کشورهای حوزه شنگن برای مقاصد توریستی تا 90 روز
    4- امکان مهاجرت به کشورهای دیگر حوزه شنگن بعد از 18 ماه و درخواست بلوکارت اون کشور در فاصله کمتر از یک ماهه
    5- ماندن تا 12 ماه پیاپی خارج از حوزه اتحادیه اروپا بدون انقضای بلوکارت که شامل اعضای خانواده هم میشه
    رفرنس blue-karte-node

ویرایش توسط DanielDevMan : September 11th, 2019 در ساعت 04:39 PM
    Find a way, or make one

Junior Member

سلام. بسیار عالی. من برای مدارک مربوط به سوابق شغلی، نامه هام رو به زبان انگلیسی از شرکت هایی که توش کار کرده بودم گرفتم که هزینه ندم برای ترجمه. سابقه بیمه رو ولی ترجمه انگلیسی کردم و تحویل دادم توی مدارکم. بله، سوابق شغلی و بیمه رو تایید نمی‌کنن. اگر قبل اکتبر باشه مصاحبه، نیازی به ترجمه آلمانی نیست.
    سلام ببخشید یه سوال دیگه داشتم تو فرمی که باید پرکنیم برای خانواده در قسمتی که رفرنس خواسته باید چی بنویسیم؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ramooona نمایش پست ها
    سلام ببخشید یه سوال دیگه داشتم تو فرمی که باید پرکنیم برای خانواده در قسمتی که رفرنس خواسته باید چی بنویسیم؟
    و همینطور در قسمت بیمه..اخه من حقوق دارم که خودش بیمه شاملش میشه واسه خانواده هم بزنم بیمه دارن دیگه؟

رشته و دانشگاه
    Full Stack Developer

سلام. من برای خانومم که داشتم فرم رو پر میکردم، اون قسمت رفرنس رو نوشتم:
    My husband's employer: XYZ co

Find a way, or make one

رشته و دانشگاه
    Full Stack Developer

به نظر من منظورش از بیمه، اون بیمه ای هست که شما موقع گرفتن ویزا باید بگیری و ببری برا سفارت که باید به مدت زمان اعتبار اون ویزایی باشه که سفارت داره براتون صادر میکنه (که فک کنم 180 روز یا 90 روز). پس برای خودتون و خانواده بزنید که بیمه داریم (چون برای گرفتن ویزا باید بیمه بگیرید).

و همینطور در قسمت بیمه..اخه من حقوق دارم که خودش بیمه شاملش میشه واسه خانواده هم بزنم بیمه دارن دیگه؟
    Find a way, or make one

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)