صفحه 11 از 14 نخستنخست ... 234567891011121314 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 101 تا 110 , از مجموع 131

موضوع: سوالات درباره اقامت در مالزی - اقامت کاری - اقامت دائم و...

Junior Member

پیش فرض پاسخ : سوالات درباره اقامت در مالزی - اقامت کاری - اقامت دائم و...

سلام دوستان
    من تازه عضو شدم.
    میخواستم ببینم من اگه از یه شرکت بازی سازی یا یک شرکت فیلم سازی یا جلو ه های ویژه کامپیوتری job offer داشته باشم چجوری میتونم برم مالزی؟
    من 25 سالم هست

ApplyAbroad Champion
    maziyarsh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Master of Multimedia

نقل قول نوشته اصلی توسط CG_Master نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من تازه عضو شدم.
    میخواستم ببینم من اگه از یه شرکت بازی سازی یا یک شرکت فیلم سازی یا جلو ه های ویژه کامپیوتری job offer داشته باشم چجوری میتونم برم مالزی؟
    من 25 سالم هست
    با سلام

در همه جای دنیا اون شرکتی که برای شما آفر میفرسته در جریان هست که شما نیاز به ویزای کاری دارید تا بتونید در اون کشور اقامت بکنید. اینجا معمولا قرار دادها یکساله و ویزا هم به همین ترتیب هر سال تمدید میشه. شما آفر رو که اکسپت کنید و قرارداد امضا کنید با یکسری مدارک از طرف اونها تشریف میبرید سفارت حالا اگر ایران هستید تهران وگرنه خود مهاجرت و اقامت مالزی. اگر مکان دولتی باشه خودش این بخش رو داره و شما فق مدارک رو تحویل میدید.

اول ویزای شما تایید میشه و بعد در پاسپورت درج میشه. بعد میتونید تشریف بیارید و کارتون رو شروع کنید. سال بعد هم اگر قرارداد تمدید شد شما یک ماه دو ماه قبل تشریف میبرید و همین کار رو تکرار میکنید و ویزاتون رو تمدید میکنید.
    یک نکته مهم: حتما شرکت مورد نظر بدونه که نیاز به ویزا دارید و کسی اسپانسر نیست و خودش باید متولی ویزای شما بشه. شما آفر میتونید بگیرید و اقامت و رسیدن به مالزی به گردن خودتون باشه مثل بعضی از شرکت ها در خیلی از کشورها. معمولا شرکت ها متوسط و بزرگ اقدام به گرفتن نیرو از خارج از کشور میکنن و بقیه در همین داخل مالزی و سنگاپور و اندونزی دنبال نیرو متخصص هستند.
    موفق باشید.
    در مورد نحوه استفاده از فروم اینجا را حتما مطالعه کنید.
    پیش از استفاده از فروم حتما قوانین و مقررات را مطالعه بفرمائید.
    در صورت تمایل به همکاری در مدیریت فروم در این موضوع اعلام آمادگی نمایید.

سلام برا ویزای کاری در مالزی باید ترجمه مدارک تحصیلی و کاری رو داشته باشیم بعلاوه اینکه اگه مرد زن داشته باشه باید ترجمه عقدنامه و مدارک همسرش هم باشه
    ویرایش توسط ellisa : July 13th, 2014 در ساعت 05:02 PM

نقل قول نوشته اصلی توسط ellisa نمایش پست ها
    میشه جواب بدید برام مهمه،
    سلام، بله، حتما باید ترجمه رسمی همشون رو داشته باشین (تمام مدارک هویتی، تحثیلی و کاری خودتون و همسرتون)

Junior Member

سلام دوستان میخواستم ببینم میشه به عنوان مدل در مالزی مشغول به کار شد؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط CG_Master نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من تازه عضو شدم.
    من 25 سالم هست
    دوست عزیز اگر offer گرفتید یا میخواهید بگیری از کجا هست که بیشتر بشه راهنمایی کرد.

Junior Member

ذوستانی دارم که این کار رو میکنند، اما نمیدونم همه ی هزینه هاشون جبران میشه یا ویزاشونو چه میکنند، کلا مدلینگ در مالزی مخصوصا بین ایرانیها دارای هیجان زیاد و عمدتا کاذب هست

Junior Member

سلام دوستان.

بنده درسم تموم شده و در چند رشته تخصصی که یکیش مربوط به درسمه و بقیه به صورت تجربی به دست اومده کار میکنم . نمونه کارام تو اینترنت هست اپلی کردم برا شرکت کد مسترز مالزی ، حالا اوکی شده.
    حقوقم 7500 در ماهه.

حالا چندتا سوال دارم از اساتید :
    -بااین حققوق میشه زندگی کرد اونجا ؟ در چه سطحی؟(شرکت تو کوالالامپوره)
    -من الان که میخوام میام چون بلیط هواپیما و اینا گرونه دارم کل لوازممو میفروشم 2 تومن هم پس انداز دارم رو هم یه 4 تومنی میشه بسه برا اینکه یه ماه اونجا دووم بیارم تا حقوقمو بگیرم؟
    - اصلا الان من پاشم بیام اونجا حداقل چقدر باید همرام باشه که بتونم یه ماه زندگی کنم؟
    -مورد مهم تر که ذهنمو مشغول کرده اینکه میتونم با این حقوق اونجا پس انداز کنم یانه؟
    (خواهشا نگید بستگی به خودت داره . میدونم بستگی به خودم داره نه اونجا همه دنیا همینجوریه،شما زندگی متوسط رو در نظر بگیرید)
    -مشکل خدمت هم ندارم گفتن ویزای کار رو هم خودشون اوکی میکنن.
    -زبانم بد نیست در این حده سریال و اینا میبینم به زیرنویسم نگاه نکنم میفهمم چی میگن مگر مورد خاصی پیش بیاد بحثه تخصصی باشه که نفهمم . واسه زبان به مشکل بر نمیخورم؟(تو کار خودم ، منظور زبان تخصصی کار خودم ، در سطح خوبی بلدم)

سوال اضافه :

-من گوشی خیلی خوبی ندارم و لپتام رو هم دارم میفروشم.اگه اونجا لپتاپ بگیرم یا گوشی بگیرم وقتی بیام ایران مشکلی نداره ؟چون شنیدم که 2برابر قیمشتو گمرک میگره ازت در غیر اینصورت اجازه ورود نمیده! چون برا فروش که نیست تعداد بالا هم نیست یدونه ست برا مصرف شخصی!

Junior Member

هیچکس نیست جواب بده یعنی؟!؟!؟!؟

مگه میشه؟

Junior Member mazish آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    IAU-CTB

نقل قول نوشته اصلی توسط m2d نمایش پست ها
    سلام دوستان.

بنده درسم تموم شده و در چند رشته تخصصی که یکیش مربوط به درسمه و بقیه به صورت تجربی به دست اومده کار میکنم . نمونه کارام تو اینترنت هست اپلی کردم برا شرکت کد مسترز مالزی ، حالا اوکی شده.
    حقوقم 7500 در ماهه.

حالا چندتا سوال دارم از اساتید :
    -بااین حققوق میشه زندگی کرد اونجا ؟ در چه سطحی؟(شرکت تو کوالالامپوره)
    -من الان که میخوام میام چون بلیط هواپیما و اینا گرونه دارم کل لوازممو میفروشم 2 تومن هم پس انداز دارم رو هم یه 4 تومنی میشه بسه برا اینکه یه ماه اونجا دووم بیارم تا حقوقمو بگیرم؟
    - اصلا الان من پاشم بیام اونجا حداقل چقدر باید همرام باشه که بتونم یه ماه زندگی کنم؟
    -مورد مهم تر که ذهنمو مشغول کرده اینکه میتونم با این حقوق اونجا پس انداز کنم یانه؟
    (خواهشا نگید بستگی به خودت داره . میدونم بستگی به خودم داره نه اونجا همه دنیا همینجوریه،شما زندگی متوسط رو در نظر بگیرید)
    -مشکل خدمت هم ندارم گفتن ویزای کار رو هم خودشون اوکی میکنن.
    -زبانم بد نیست در این حده سریال و اینا میبینم به زیرنویسم نگاه نکنم میفهمم چی میگن مگر مورد خاصی پیش بیاد بحثه تخصصی باشه که نفهمم . واسه زبان به مشکل بر نمیخورم؟(تو کار خودم ، منظور زبان تخصصی کار خودم ، در سطح خوبی بلدم)

سوال اضافه :

-من گوشی خیلی خوبی ندارم و لپتام رو هم دارم میفروشم.اگه اونجا لپتاپ بگیرم یا گوشی بگیرم وقتی بیام ایران مشکلی نداره ؟چون شنیدم که 2برابر قیمشتو گمرک میگره ازت در غیر اینصورت اجازه ورود نمیده! چون برا فروش که نیست تعداد بالا هم نیست یدونه ست برا مصرف شخصی!
    دوست عزیز تمام مواردی که گفتین قابل حله بجز پولی که دارین میارین و میخواین یک ماه اول رو باهاش سر کنین. به نظرم خیلی بحرانیه. اینو بگم که در کل اگه جا بیفتین میتونین با ماهی 3 تا 4 هزار رینگیت هزینه یه زندگی خوب و بی دردسر داشته باشین ولی برای ماههای اول قضیه یه مقدار متفاوته و این طبیعیه.
    توی مالزی اغلب مردم موقع صحبت کردن به گرامر فکر نمیکنن و خیلی جاها میبینین که فقط از زمانهای گذشته ساده، حال ساده و آینده ساده استفاده میکنن. روی این حساب مشکل زبان ندارین به هیچ وجه!
    جواب اضافه:
    شما وقتی گوشیتون توی جیبتونه و لپتاپتون روی دوشتون، هیچ جای دنیا نمیگن بیا گمرک بده

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)