صفحه 10 از 14 نخستنخست 1234567891011121314 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 91 تا 100 , از مجموع 131

موضوع: سوالات درباره اقامت در مالزی - اقامت کاری - اقامت دائم و...

Junior Member

پیش فرض پاسخ : سوالات درباره اقامت در مالزی - اقامت کاری - اقامت دائم و...

سلام به همه، من کارشناسی نرم افزار از دانشگاه آزاد گرفتم، حدود 8 سال هم سابقه کار (با بیمه) در شرکت های خیلی بزرگ در تهران داشتم که حتی شامل کار با شرکت های خارجی هم بوده، مدارک فنی و ریکامندیشن هم زیاد دارم، برای ویزای دائم کانادا اقدام کردم ولی با توجه به این که 2 سال وقت دارم ایا میتونم مالزی کار پیدا کنم. آیا زفتن به عنوان توریست و در مصاحبه شرکت کردن باعث میشه که ویزای کاری گرفت یا بهتره از همینجا اقدام کرد. این که میگن مالزی کار نیست برا همه صدق میکنه یا چون ایرانی های مالزی خیلی با تخصص نیستن کاری هم پیدا نمیکنن و یا اینکه کلا خود بومی ها هم مشکل کاری دارند.
    بسیار ممنون میشم اگه کسی از دوستان کمکی کنه.

نقل قول نوشته اصلی توسط anastaz نمایش پست ها
    چطور میشه کار پیدا کرد از اینجا؟؟؟؟که بعد از اون طریق ،درخواست ویزا داد؟!؟!!من رشته ام عکاسی و همسرم هنر های دیجیتال خونده و به کار تدوین و کارهای گرافیکی در تلویزیون مسلط هست.
    برای رشته همسرتون موقعیت های کاری خوبی هست، حتی خود شرکت های ایرانی که مالزی شعبه دارند هم به این زمینه خیلی اعلام نیاز کردن، می تونین توی پیج work malaya توی فیس بوک عضو بشین و خودتون مشاهده کنین

Junior Member

پیش فرض پاسخ : اقامت دائم مالزی

نقل قول نوشته اصلی توسط mahyar m نمایش پست ها
    بخش مالزی به نظرم عجیب ترین بخش این مجموعه عالی هستش! از این لحاظ که دوستان گرامی در کمال نا آگاهی اظهار نظر می کنن و نظرات حاصل از تجربیات شخصیشون رو به عنوان واقعیت تحویل دوستانشون می دن. دوستان عزیز باور کنین ایرادی نداره که اگر نمی دونین چیزی رو به راحتی بگین نمی دونین تا این که اظهار نظر غلط کنین ...
    در پاسخ دوست عزیزی که پرسیده بودن آیا در مالزی اقامت دایم می شه یا نمی شه؟
    بله! امکانش هست، اتفاقا اقامت دایم هم هست و نه ده ساله و نیاز به تمدید ...هیچ ربطی هم به مالزی خانه دوم نداره. نیاز به اون مبالغی هم که عزیزان فرمودن نیست! اون برای خانه دوم هستش.
    فقط شرایط خاصی نیاز هست که اگر بنویسین شرایطتتون رو می تونم بگم شامل حالتوم می شه یا نمی شه؟

با سلام
    28 سالمه
    دیپلمه
    7 سال سابقه کار در ایران خودرو با تخصص جوشکاری
    زبان در حد متوسط
    ممنون میشم راهنمایی کنید
    موفق باشیذ

Junior Member

سلام دوستان
    آیا کسی اطلاع داره که با داشتن ویزای 10 ساله خانه دوم مالزی میشه ویزای توریستی کانادا را به راحتی گرفت یا نه؟

پیش فرض پاسخ : اقامت دائم مالزی

نقل قول نوشته اصلی توسط EBRAM150 نمایش پست ها
    با سلام
    28 سالمه
    دیپلمه
    7 سال سابقه کار در ایران خودرو با تخصص جوشکاری
    زبان در حد متوسط
    ممنون میشم راهنمایی کنید
    موفق باشیذ
    لیست مورد نیاز استرالیا و یا نیوزلند رو نگاه کردین و یا حتی کانادا؟؟؟ جوشکاری فکر می کنم موقعیت کاری خوبی داشته باشه!

Junior Member

با سلام ! از کسانی که تجربه زندگی در مالزی را دارند :
    ایا با social visa میشه راحت تر کار پیدا کرد ؟ آیا با این نوع ویزا میشه راحت به سنگاپور تردد کرد یعنی on arrival visa

Member motahhar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MBA

دوستان کسی میدونه شرایط ویزای کاری مالزی دقیقا چطوریه ؟
    اگر ویزای کار از طرف یک شرکت صادر بشه ٬‌ برای چه مدت صادر میشه ؟ شرایط صدور مجددش چی هست ؟
    آیا شرکتها امنیت شغلی خوبی دارند در کل ؟ به خصوص شرکتهای خارجی ؟ منظورم این هست که اگر خوب کار کنید شما را تمدید میکنند ؟ یا راحت تا چشمشون به یه نفر بهتر میفته شما را اخراج و فرد بهتر را میگیرند ؟
    با ویزای کاری راحت میشه به کشورهای دیگه سفر کرد ؟ یا همچنان شرایط یک ایرانی و ویزا ندادن ها و غیره بر قرار خواهد بود ؟

شاد باشید و موفق .

نقل قول نوشته اصلی توسط motahhar نمایش پست ها
    دوستان کسی میدونه شرایط ویزای کاری مالزی دقیقا چطوریه ؟
    اگر ویزای کار از طرف یک شرکت صادر بشه ٬‌ برای چه مدت صادر میشه ؟ شرایط صدور مجددش چی هست ؟
    آیا شرکتها امنیت شغلی خوبی دارند در کل ؟ به خصوص شرکتهای خارجی ؟ منظورم این هست که اگر خوب کار کنید شما را تمدید میکنند ؟ یا راحت تا چشمشون به یه نفر بهتر میفته شما را اخراج و فرد بهتر را میگیرند ؟
    با ویزای کاری راحت میشه به کشورهای دیگه سفر کرد ؟ یا همچنان شرایط یک ایرانی و ویزا ندادن ها و غیره بر قرار خواهد بود ؟

شاد باشید و موفق .
    در مورد 3 سوال اول چیزی نمی دونم متاسفانه! اگر در مورد سنگاپور اطلاعات بخواین شاید بیشتر بتونم کمکتون کنم.

در مورد سوال بعد! شما تا زمانی امنیت شغلی خواهید داشت که بتونین بهترین خدمات رو ارایه کنین! اگر منظورتون از امنیت شغلی این هست که به شما تضمین بدن که فقط و فقط با شما خواهند بود! مسلما خیر، چنین نوعی از امنیت، وجود خارجی نخواهد داشت (دلیلش هم اینه که ضوابط تعیین کننده هستن و نه روابط). هر شرکتی هم قطعا به دنبال بیشترین سود و بالاترین بهره وری هست (مخصوصا توی شرایط رقابت اقتصادی)، پس دلیلی نداره که اصرار به نگهداشتن کسی داشته باشه در حالی که بهتر اون هست. پس اگر کسی باشه که کارش واقعا بهتر از شما باشه، اون شخص استخدام خواهد شد (البته پس از اتمام قرارداد شما)، مگر این که شما هم به اندازه اون شخص خوب کار کنین.

برای مسافرت به کشور های دیگه (مخصوصا کشورهایی که نیاز به ویزا دارن) چیزی که مهم هست ملیت و کشور صادر کننده پاسپورت هست، پس شما هم چنان باید مشکلات گرفتن ویزا رو تحمل کنین. البته این روند برای شما ساده تر خواهد شد که میزان سادگیش هم بستگه به خیلی چیزا داره، از جمله اعتبار شرکتی که براش کار می کنین، مدت قرارداد کاریتون، میزان حقوقتون، و ... برای کشورهای دیگه شاید مهمترین مورد برای این که به شما ویزا بدن اینه که قاتع بشن که شما قصد اقامت توی کشورشون رو ندارین که داشتن کار با قرارداد بلند مدت و حقوق کافی می تونه تضمین خوبی براشون باشه (ولی مثلا اگر قرارداد 1 ساله دارین با یه حقوق پایین، چندان نمی تونه شما رو با بقیه متمایز کنه)

امیدوارم که جواب سوالتون رو داده باشم.

Member motahhar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MBA

نقل قول نوشته اصلی توسط mahyar m نمایش پست ها
    در مورد 3 سوال اول چیزی نمی دونم متاسفانه! اگر در مورد سنگاپور اطلاعات بخواین شاید بیشتر بتونم کمکتون کنم.

در مورد سوال بعد! شما تا زمانی امنیت شغلی خواهید داشت که بتونین بهترین خدمات رو ارایه کنین! اگر منظورتون از امنیت شغلی این هست که به شما تضمین بدن که فقط و فقط با شما خواهند بود! مسلما خیر، چنین نوعی از امنیت، وجود خارجی نخواهد داشت (دلیلش هم اینه که ضوابط تعیین کننده هستن و نه روابط). هر شرکتی هم قطعا به دنبال بیشترین سود و بالاترین بهره وری هست (مخصوصا توی شرایط رقابت اقتصادی)، پس دلیلی نداره که اصرار به نگهداشتن کسی داشته باشه در حالی که بهتر اون هست. پس اگر کسی باشه که کارش واقعا بهتر از شما باشه، اون شخص استخدام خواهد شد (البته پس از اتمام قرارداد شما)، مگر این که شما هم به اندازه اون شخص خوب کار کنین.

امیدوارم که جواب سوالتون رو داده باشم.
    ممنون از این که وقت گذاشتید و پاسخ دادید دوست عزیز به خصوص قسمت دوم پاسختون بسیاری از مطالب را برام روشن کرد .

در مورد قسمت اول. هم منظورم این که تعهدی بدهند نبود. بیشتر منظورم *فرهنگ* کاریه حاکم در مالزی و کارفرمایانش بود.
    مثل فرهنگ کاری کارمندان هندی ها و ویتنامی ها که معروف شدند که راحت کار را در ازاء یک موقعیت کمی بالاتر ول میکنند و متعهد به شرکت نیستند و ... همین حسی از عدم اطمنیان را در کارفرما ایجاد کرده در مورد این دو ملیت.
    ارسال مدارك : 2 جولاي 2011 (11 تير 90) / دريافت مدارك : 8 جولاي 2011 (17 تير 90)
    دريافت ايمل ريفرنس: 1 سپتامبر 2011 (10 شهريور 90) / دريافت فايل نامبر: 25 اكتبر 2011 (سوم مهر 90) / رشته : 6 امتیازی

Junior Member

سلام، می خواستم بدونم اگر بخوام وسایل رو از مالزی به ایران Cargo کنم کسی اطلاعاتی داره راجب به اون که در اختیاره من بزاره؟
    اعم از هزینه و طریقه ارسال و کدوم شرکت هواپیمایی؟
    ممنون از شما.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)