صفحه 12 از 14 نخستنخست ... 234567891011121314 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 111 تا 120 , از مجموع 131

موضوع: سوالات درباره اقامت در مالزی - اقامت کاری - اقامت دائم و...

Junior Member

پیش فرض پاسخ : سوالات درباره اقامت در مالزی - اقامت کاری - اقامت دائم و...

دوست عزیز تمام مواردی که گفتین قابل حله بجز پولی که دارین میارین و میخواین یک ماه اول رو باهاش سر کنین. به نظرم خیلی بحرانیه. اینو بگم که در کل اگه جا بیفتین میتونین با ماهی 3 تا 4 هزار رینگیت هزینه یه زندگی خوب و بی دردسر داشته باشین ولی برای ماههای اول قضیه یه مقدار متفاوته و این طبیعیه.
    توی مالزی اغلب مردم موقع صحبت کردن به گرامر فکر نمیکنن و خیلی جاها میبینین که فقط از زمانهای گذشته ساده، حال ساده و آینده ساده استفاده میکنن. روی این حساب مشکل زبان ندارین به هیچ وجه!
    جواب اضافه:
    شما وقتی گوشیتون توی جیبتونه و لپتاپتون روی دوشتون، هیچ جای دنیا نمیگن بیا گمرک بده

خب الان حداقل پولی که من بتونم یه ماه اول رو باهاش بگذرونم به طور متوسط چه مقداره؟

تنها نیاز مبرمم اینترنته ، هیچ وسیله برقی مث پی سی و لپتاپ و اینا ندارم فقط یه گوشی .نت رو هم برا همون میخوام .

این 7500 رینگیت در ماه چه زندگی ای برا من اونجا میسازه . من خودم اینجا کار دارم خداروشکر زاضی هم هستم منتها دنبال پیشرفتم(چه از لحاظ علمی چه از لحاظ مالی بالاخره اینجا ایرانه ، هرچی هم که کار کنی آخرش هیچی نداری) . چه حدود میتونم پس انداز کنم ؟

این دو سوال خیلی حیایته رو تصمیم من برای رفتن به مالزی

Junior Member mazish آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    IAU-CTB

نقل قول نوشته اصلی توسط m2d نمایش پست ها
    خب الان حداقل پولی که من بتونم یه ماه اول رو باهاش بگذرونم به طور متوسط چه مقداره؟

تنها نیاز مبرمم اینترنته ، هیچ وسیله برقی مث پی سی و لپتاپ و اینا ندارم فقط یه گوشی .نت رو هم برا همون میخوام .

این 7500 رینگیت در ماه چه زندگی ای برا من اونجا میسازه . من خودم اینجا کار دارم خداروشکر زاضی هم هستم منتها دنبال پیشرفتم(چه از لحاظ علمی چه از لحاظ مالی بالاخره اینجا ایرانه ، هرچی هم که کار کنی آخرش هیچی نداری) . چه حدود میتونم پس انداز کنم ؟

این دو سوال خیلی حیایته رو تصمیم من برای رفتن به مالزی
    این سوالا دیگه جواب مشخصی ندارن خداییش. فقط تنها چیزی که میتونم بگم که حقوقی که میگیرین واسه زندگی توی مالزی تقریباً خوبه. شما بخواین یه خونه ی نسبتاً خوب بگیرین و خوب هم خرج کنین تقریباً با 4000تا در ماه اوکی هستین. اما روزهای اول واقعاً قضیه فرق میکنه و نمیشه زیاد پیش بینی کرد. مخصوصا که به نظر میاد آشنای خاصی توی مالزی ندارین که بتونین روی کمکش حساب کنین. برای اجاره ی یه خونه که ماهی 1500رینگیت بخواین بدین در لحظه ی ورود باید 3.5 برابرش رو پرداخت کنین. (2.5 برابر اجاره به عنوان ودیعه و اجاره ی ماه اول). تا بخواین راه و چاه رفت و آمد و مسیرها رو یاد بگیرین نیاز دارین همه جا با تاکسی برین که کلاً دربستیه و شاید روزای اول بین 50 تا 100 رینگیت هزینه تاکسیتون بشه فقط. کلا اینکه چقدر باید هزینه کنین و چقدر میتونین پس انداز کنین رو فقط کسی میتونه دقیق بهتون بگه که هم شناخت کافی از مالزی داشته باشه هم از شخص شما. من فقط اونچه که به عنوان تجربه اولین روزهای ورودم به مالزی بود و خرجی که الان دارم رو میتونم بگم. پیشنهاد میکنم یه سر به پیجهای مربوط به ایرانی های مالزی توی فیبسبوک بزنین (کم هم نیست) حداقلش اینه که میتونین از اینجا خونه یا اتاقتون رو برای اجاره درنظر بگیرین و هماهنگی هاش رو انجام بدین. ضمن اینکه یه سری صرافی هستند که کارت خوان متصل به شتاب دارند و میتونین روی این هم حساب کنین که بخواین یکی براتون توی ایران کارت به کارت کنه و برین صرافی کارت بکشید در ازاش رینگیت بگیرین.

Junior Member

این سوالا دیگه جواب مشخصی ندارن خداییش. فقط تنها چیزی که میتونم بگم که حقوقی که میگیرین واسه زندگی توی مالزی تقریباً خوبه. شما بخواین یه خونه ی نسبتاً خوب بگیرین و خوب هم خرج کنین تقریباً با 4000تا در ماه اوکی هستین. اما روزهای اول واقعاً قضیه فرق میکنه و نمیشه زیاد پیش بینی کرد. مخصوصا که به نظر میاد آشنای خاصی توی مالزی ندارین که بتونین روی کمکش حساب کنین. برای اجاره ی یه خونه که ماهی 1500رینگیت بخواین بدین در لحظه ی ورود باید 3.5 برابرش رو پرداخت کنین. (2.5 برابر اجاره به عنوان ودیعه و اجاره ی ماه اول). تا بخواین راه و چاه رفت و آمد و مسیرها رو یاد بگیرین نیاز دارین همه جا با تاکسی برین که کلاً دربستیه و شاید روزای اول بین 50 تا 100 رینگیت هزینه تاکسیتون بشه فقط. کلا اینکه چقدر باید هزینه کنین و چقدر میتونین پس انداز کنین رو فقط کسی میتونه دقیق بهتون بگه که هم شناخت کافی از مالزی داشته باشه هم از شخص شما. من فقط اونچه که به عنوان تجربه اولین روزهای ورودم به مالزی بود و خرجی که الان دارم رو میتونم بگم. پیشنهاد میکنم یه سر به پیجهای مربوط به ایرانی های مالزی توی فیبسبوک بزنین (کم هم نیست) حداقلش اینه که میتونین از اینجا خونه یا اتاقتون رو برای اجاره درنظر بگیرین و هماهنگی هاش رو انجام بدین. ضمن اینکه یه سری صرافی هستند که کارت خوان متصل به شتاب دارند و میتونین روی این هم حساب کنین که بخواین یکی براتون توی ایران کارت به کارت کنه و برین صرافی کارت بکشید در ازاش رینگیت بگیرین.
    بازم من جواب سوالمو نگرفتم متاسفانه.

شما که اونجا هستید . الان بخواید یه نفر که میاد اونجا برای اولین بار ، حالا یه آشنای کوچولویی هم تو مالزی داره چقدر باید همراش باشه گه بتونه یه ماه رو بگذرونه.
    دارم میگم بگذرونه ینی هرجور بود توقع خاصی هم نیس.بدون تفریح و زیندگی خوب و اینا.فقط بگذرونه در حد متوسط.

ممنون میشم جواب بدید

Junior Member

متاسفانه پیج هایی که فرموده بودید یا من پیدا نکردم یا اینکه تماما پر از تبلیغات بیخود بود

بازم من جواب سوالمو نگرفتم متاسفانه.

شما که اونجا هستید . الان بخواید یه نفر که میاد اونجا برای اولین بار ، حالا یه آشنای کوچولویی هم تو مالزی داره چقدر باید همراش باشه گه بتونه یه ماه رو بگذرونه.
    دارم میگم بگذرونه ینی هرجور بود توقع خاصی هم نیس.بدون تفریح و زیندگی خوب و اینا.فقط بگذرونه در حد متوسط.

ممنون میشم جواب بدید
    اگر که در بدو ورود قصد دارین اتلق اجاره کنین و اگر که کرایه رو مثلا حدود 1000 رینگیت فرض کنیم، باید حدود 3000 تا 4000 تا رینگیت همراهتون باشه احتمالا که به اصطلاح سهمتون از کل دیپوزیت رو هم پرداخت کنین فقط و فقط برای هزینه محل زندگیتون + حدود 1500 رینگیت همراهتون باشه برای مخارج جاریتون، مثل حمل و نقل و غذا و ...پس مجموعا حدود 6000 تا حداقل نیاز دارین احتمالا. اگر هم که مسافرخونه بخواین تشریف ببرین، شاید هزینه محل زندگیتون کمی کمتر بشه، ولی خب طبیعتا به هزینه جاریتون اضافه می کنه و باز هم یکی می شه. البته من سنگاپور زندگی می کنم، این رو بر اساس مشاهداتم و چیزهایی که از دوستانم توی کی ال شنیدم عرض کردم، اصراری روی صحتشون ندارم، ولی تصور می کنم باید نزدیک باشه به واقعیت. موفق باشین.

Junior Member

شلام دوستان. كسي در مورد زندگي تو جوهور تجربه داره؟ ممنون ميشم از لحاظ امنيت و رفاهي بهم توضيح بدين

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط molseghi نمایش پست ها
    شلام دوستان. كسي در مورد زندگي تو جوهور تجربه داره؟ ممنون ميشم از لحاظ امنيت و رفاهي بهم توضيح بدين
    فکر کنم جواب سوال شما را در تاپیک "زندگی در مالزی" دادم من بیش از یک ساله مالزی زندگی می کنم . و از جولای پارسال تا امروز در جوهور کار می کنم . ریفر کن به همون تاپیک .
    نگفتی برای چه منظوری جوهور میای؟ درس بخونی یا کار؟
    به هر حال اگه سوالی داری بپرس .
    در باره امنیت اینجا تا حالا مشکلی برام پیش نیومده. رانندگی در اینجا با اعصاب راحت. چون مردم اینجا نرمش بیشتری نشون میدن. حالا گاهی هم چند تا استثنا پیدا میشه که نمیشه جمع بست.
    همونطور که گفتم پلیس جوهور فاسده. این قضاوت شخصی ام نیست و از روی غرض نیست این حرفم رو فقط نصیحت تلقی کن. دست شون بهونه نده که هیچ شرمی ندارن به تو پیشنهاد رشوه بدن. گواهی نامه ات رو ترجمه کن و ایجا تبدیل کن که بعدا مشکل نخوری.
    از نطام سیاسی و ساختار های اجتماعی اینجا همه متوجه تبعیض قومی و نابرابری میشن و این در نگرش عموم مردم اینجا اثر گداشته . ریشه اش رو هم در فرهنگ و تاریخ مالایی ها یافتم. ... که حرف زیاده ...
    به هد حال اگه دانشجویی خوش باش نگران هیچ چی نباش
    اگه واسه کار و زندگی و اقامت طولانی میای اینجا حرف زیاده

ایجا از خیلی جهات یه سر و گردن از ایران بهتره به جز آب و هوا و غدا و برخی میوه ها. ولی اینجا ایدال نیست .

پیشرفته بودن لزوما به این معنی نیست که حتما تصمیم درستی گرفته باشی . مصلحت شما ممکنه خلاف تصور شما باشه. مثل مالزی که صنعت پیشرفت کرده اما انسانها زیاد پیشرفن نکردن .

برای اطلاعات بیشتر برو HDI را بخون و مالزی را مقایسه کن با هرجای دیگه.

سلام
    از دوستان کسی اطلاع داره چطوری میشه از پلیس مالزی نامه گرفت.من ۲سال برای مستر مالزی بودمالان جای دیگه پذیرش دارم.از طریق وب سایت اغدام کردم ۳هفته شده جواب ندا دن. ممنون میشم کمک کنید

سلام دوستان.

بنده درسم تموم شده و در چند رشته تخصصی که یکیش مربوط به درسمه و بقیه به صورت تجربی به دست اومده کار میکنم . نمونه کارام تو اینترنت هست اپلی کردم برا شرکت کد مسترز مالزی ، حالا اوکی شده.
    حقوقم 7500 در ماهه.

حالا چندتا سوال دارم از اساتید :
    -بااین حققوق میشه زندگی کرد اونجا ؟ در چه سطحی؟(شرکت تو کوالالامپوره) حقوقتون خیلی خوب هست.
    -من الان که میخوام میام چون بلیط هواپیما و اینا گرونه دارم کل لوازممو میفروشم 2 تومن هم پس انداز دارم رو هم یه 4 تومنی میشه بسه برا اینکه یه ماه اونجا دووم بیارم تا حقوقمو بگیرم؟بله دوام میارید ولی باید حساب شده خرج کنید. شما باید دنبال یک اتاق با وسایل بگردید که نزدیک شرکت باشه یا با قطار بشه راحت رفت. اتاق گرفتن اونجا رایج هست.
    - اصلا الان من پاشم بیام اونجا حداقل چقدر باید همرام باشه که بتونم یه ماه زندگی کنم؟ حداقل بستگی به محل زندگی داره. جاهایی هست که یک خونه 3 خابه اجارش 500 تومن هست. به نظر من حداقل همین 4-5 تومن چون یک وقت مشکلی پیش میاد
    -مورد مهم تر که ذهنمو مشغول کرده اینکه میتونم با این حقوق اونجا پس انداز کنم یانه؟ بله حتما میتونید. این حقوق خوبی هست.
    (خواهشا نگید بستگی به خودت داره . میدونم بستگی به خودم داره نه اونجا همه دنیا همینجوریه،شما زندگی متوسط رو در نظر بگیرید)
    -مشکل خدمت هم ندارم گفتن ویزای کار رو هم خودشون اوکی میکنن.
    -زبانم بد نیست در این حده سریال و اینا میبینم به زیرنویسم نگاه نکنم میفهمم چی میگن مگر مورد خاصی پیش بیاد بحثه تخصصی باشه که نفهمم . واسه زبان به مشکل بر نمیخورم؟(تو کار خودم ، منظور زبان تخصصی کار خودم ، در سطح خوبی بلدم)
    زبان احتمالا مشکلی نباشه. یکم تمرین نوشتن بکنید بد نیست

سوال اضافه :

-من گوشی خیلی خوبی ندارم و لپتام رو هم دارم میفروشم.اگه اونجا لپتاپ بگیرم یا گوشی بگیرم وقتی بیام ایران مشکلی نداره ؟چون شنیدم که 2برابر قیمشتو گمرک میگره ازت در غیر اینصورت اجازه ورود نمیده! چون برا فروش که نیست تعداد بالا هم نیست یدونه ست برا مصرف شخصین نه هیچ مالیاتی در کار نیست. به نظر من اگر لپ تاپ را مفت میخرند نفروشیدش بهتره. چون اونجا از اول کامپیوتر داشته باشید مفیده.
    سوالی داشتید همینجا بپرسد فقط به من یک پیغام بدید.

Junior Member

با عرض سلام خدمت تمام دوستانم
    من دارای مدرک کارشناسی الکترونیک علمی کاربردی از تهران و کاردانی الکترونیک از دانشگاه سراسری هستم.
    بنده 30 ساله ، متاهل و دارای یک فرزند 4 ساله پسر.
    هم اکنون 10 سال سابقه بیمه در یکی از شرکت های دولتی معتبر و 1 سال سابقه در یک شرکت خصوصی بزرگ و صاحب نام تمامی این سوابق کاری بتده مرتبط با رشته ام بوده است.
    لطفا بنده را راهنمایی بفرمایید که جهت اقدام برای مهاجرت از چه روشی بهتر می توانم اقدام کنم؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)