صفحه 5 از 14 نخستنخست 1234567891011121314 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 131

موضوع: سوالات درباره اقامت در مالزی - اقامت کاری - اقامت دائم و...

Senior Member ahmadlove آواتار ها

پیش فرض پاسخ : اقامت دائم مالزی

مالزی اقامت دائم نداره و البته اینکه مثل بعضی کشورها بشه با ازدواج با یه مالایی اقامت گرفت رو نمیدونم اما اقامت دائم به خاطر تحصیل یا کار یا ... نداره . اون هزینه ای هم که میگیرن برای 10 سال اقامت خیلی خیلی زیاده و تا جایی که یادمه اجازه کار ندارین البته مطمئن نیستم اینجاشو!
    انتخاب هدف. پیدا کردن راههای موجود. بررسی هرکدوم از راهها. انتخاب یک راه. و رسیدن به هدف.

Member anathema.pca آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

احمد جان اگه مطمئن نیستی چرا میگی؟
    از طریق ازدواج با یه مالایی میشه اقامت دائم گرفت.

اون پول رو هم به محض ورود بهت برمی گردونن. اجازه کار و فعالیت اقتصادی هم داری.
    داره میباره بارون و تو نیستی/ شده این خونه زندون و تو نیستی / چقدر حس بدیه، حس تنهایی / دارم میشکنم آسونو، تو نیستی

Junior Member

البته پول رو به طور کامل بر نمی گردونند، پس از یک سال نیمی از پول رو به شرط خرید ملک و یا سرمایه گذاری اجازه برداشت می دهند. اقامت دائمی در کار نیست، 10 ساله است و به شرط نداشتن مشکلی از سوی دولت مالزی دوباره تمدید خواهد شد.در طی این مدت شما هم مانند شهروندان مالزی اجازه هر نوع فعالیتی را خواهند داشت و کلی هم مزایا برای این افراد خواهد داشت.
    به دنبال هر آنچه که هستی اگر تلاش کنی کائنات نیز به کمک تو خواهند آمد.

Junior Member

منظور من اقامت دائم بود نه خانه دوم. جدید اومده. چند تا شرکتم تبلیغ کردن.

Member england آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    APU / IT

وقتی این اقامت رو میدن پاسپورت فرد ایرانی میمونه یا مالزیایی میشه؟

ApplyAbroad Champion
    maziyarsh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Master of Multimedia

کشور مالزی در مورد اقامت قوانین بسیار سختی دارد. در مورد اتباع غیر قانونی بدترین و شدیدترین برخورد رو میکنه. تا به الان خانه ی دوم هست که زیاد هم ساده و ارزان تمام نمیشه. معلوم هم نیست که بعد از 10 سال حتما اطمینانی برای تمدید باشه و دوباره بلایی که سر ایرانی ها در دوبی دراومد اینجا هم درنیاد.

اخبار و تبلیغ زیاد هست زیاد جدی نگیرید. معتبرترین خبری که هست خبر امکانی شدن گرفتن ویزای کار برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی هست که وزری علوم مالزی هفته ی پیش اعلام کرد. طبق این خبر میتونید بعد از تحصیل ویزای کار بگیرید و برای کار در مالزی اقامت داشته باشید.
    در مورد نحوه استفاده از فروم اینجا را حتما مطالعه کنید.
    پیش از استفاده از فروم حتما قوانین و مقررات را مطالعه بفرمائید.
    در صورت تمایل به همکاری در مدیریت فروم در این موضوع اعلام آمادگی نمایید.

نقل قول نوشته اصلی توسط maziyarsh نمایش پست ها
    کشور مالزی در مورد اقامت قوانین بسیار سختی دارد. در مورد اتباع غیر قانونی بدترین و شدیدترین برخورد رو میکنه. تا به الان خانه ی دوم هست که زیاد هم ساده و ارزان تمام نمیشه. معلوم هم نیست که بعد از 10 سال حتما اطمینانی برای تمدید باشه و دوباره بلایی که سر ایرانی ها در دوبی دراومد اینجا هم درنیاد.

اخبار و تبلیغ زیاد هست زیاد جدی نگیرید. معتبرترین خبری که هست خبر امکانی شدن گرفتن ویزای کار برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی هست که وزری علوم مالزی هفته ی پیش اعلام کرد. طبق این خبر میتونید بعد از تحصیل ویزای کار بگیرید و برای کار در مالزی اقامت داشته باشید.
    مازیار جان امکانش هست لینک خبر رو هم بذاری؟ چون من فقط این خبر زیر رو پیدا کردم که در واقع خیلی
    چیز خاصی نیست چون اصلا نمی گه بناست به فارغ التحصیلان تحصیلات تکمیلی اجازه کار بدن، میگه فقط به دانشجویان برتر همچین اقامتی داده میشه (اصولا این حرف رو هم در حاشیه اعطای بورس دولت مالزی گفته که از سال 99 تا حالا فقط به 560 نفر تعلق گرفته)... به نظر نمیاد منظور این باشه که بصورت انبوه و پرتعداد ویزای کار و اقامت بدن.

http://www.bia2malezi.com/1388-04-09...-16-06-33.html

ApplyAbroad Champion
    maziyarsh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Master of Multimedia

نقل قول نوشته اصلی توسط woody نمایش پست ها
    مازیار جان امکانش هست لینک خبر رو هم بذاری؟ چون من فقط این خبر زیر رو پیدا کردم که در واقع خیلی
    چیز خاصی نیست چون اصلا نمی گه بناست به فارغ التحصیلان تحصیلات تکمیلی اجازه کار بدن، میگه فقط به دانشجویان برتر همچین اقامتی داده میشه (اصولا این حرف رو هم در حاشیه اعطای بورس دولت مالزی گفته که از سال 99 تا حالا فقط به 560 نفر تعلق گرفته)... به نظر نمیاد منظور این باشه که بصورت انبوه و پرتعداد ویزای کار و اقامت بدن.

http://www.bia2malezi.com/1388-04-09...-16-06-33.html
    با سلام

ببخشید دیر شد جواب. من در یک تاپیک دیگه هم اشاره کردم که این خبر فقط در نشریات مالزی به چاپ رسید و متاسفانه بازتابی در وب سایت ها نداشت. البته در این دوره زمانی، ولی برای اولین بار که این خبر سال پیش منتشر شد همه جا گفتند. منتهی اون موقع گفته بود که امکانش فراهم میشه. ولی اینبار من در مجله ای خواندم که فراهم شد و بعد از بررسی مدارک و سوابق تحصیلی و کاری به شما ویزای کار تعلق میگیره.

اتفاقا من هم خودم به دنبال این موضوع هستم و حتما اگر اطلاعاتی پیدا کنم اینجا و در سایر تاپیک های مرتبط دیگه اطلاع میدم.
    در مورد نحوه استفاده از فروم اینجا را حتما مطالعه کنید.
    پیش از استفاده از فروم حتما قوانین و مقررات را مطالعه بفرمائید.
    در صورت تمایل به همکاری در مدیریت فروم در این موضوع اعلام آمادگی نمایید.

Member zohrefadaee آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University Putra Malaysia - UPM

پیش فرض پاسخ : سوالات درباره اقامت در مالزی

نقل قول نوشته اصلی توسط saeid6812 نمایش پست ها
    از ایران هم میشه واسه ویزای کار اقدام کرد؟از لحاظ زمانی چقدر طول میکشه که ویزای کار رو بگیری(در صورت جامع الشرایط بودن برای ویزا)

ویزای کار که شما کارمند یک شرکت باشید خیر. حتما باید اینجا باشید و لیست مدارک که توی سایت اداره مهاجرت نوشته آماده کنید و به اداره مهاجرت تحویل بدین. پروسه ۲ هفته تا یک ماه طول میکشه. مراحل کاری پروسه در سایت اداره مهاجرت به همراه فرم ها قرار داره.

موفق باشید.
    -----------------------

God Knows The Best

بخش مالزی به نظرم عجیب ترین بخش این مجموعه عالی هستش! از این لحاظ که دوستان گرامی در کمال نا آگاهی اظهار نظر می کنن و نظرات حاصل از تجربیات شخصیشون رو به عنوان واقعیت تحویل دوستانشون می دن. دوستان عزیز باور کنین ایرادی نداره که اگر نمی دونین چیزی رو به راحتی بگین نمی دونین تا این که اظهار نظر غلط کنین ...
    در پاسخ دوست عزیزی که پرسیده بودن آیا در مالزی اقامت دایم می شه یا نمی شه؟
    بله! امکانش هست، اتفاقا اقامت دایم هم هست و نه ده ساله و نیاز به تمدید ...هیچ ربطی هم به مالزی خانه دوم نداره. نیاز به اون مبالغی هم که عزیزان فرمودن نیست! اون برای خانه دوم هستش.
    فقط شرایط خاصی نیاز هست که اگر بنویسین شرایطتتون رو می تونم بگم شامل حالتوم می شه یا نمی شه؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)