صفحه 279 از 291 نخستنخست ... 179229269270271272273274275276277278279280281282283284285286287288289 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,781 تا 2,790 , از مجموع 2910

موضوع: مصاحبه از طریق تلفن، Skype و ...

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مصاحبه تلفنی

سلام دوستان من امروز با یک استاد در کاناادا مصاحبه کردم و سولاتو هم تا جایی که میتونستم جواب دادم. آخرش گفت که من فعلن دانشجوی زیادی دارم و نمیتونم هندل کنم و تا اواخر فوریه نمیتونم جواب قطعی بدم. گفتم چند درصد احتمال داره که بشه گفت 50-50
    حالا به نظرتون امیدی هست یا روش نشده بگه نه و خواست بپیچونه؟
    ممنونم اگه کسی جواب بده

ApplyAbroad Superstar

پیش فرض پاسخ : مصاحبه تلفنی

سلام دوست عزیز

بابت پیشرفت تا این مرحله به شما تبریک میگویم امید که بقیه راه را هم چه با این استاد چه استاد دیگری با موفقت طی بفرمایید

من فکر میکن منظورشان همین است که گفته اند و احتمال پذیرش شدن زمانی بیشتر میشود که کیفیت متقاضی های دیگر هم سنجیده شود و آنها از شما پایین تر قرار بگیرند.

بنابراین نباید خیلی مایوس و نه خیلی امیدوار باشید. روشن است که استاد دلایل خوبی برای کار با شما دیده اند ولی از طرف دیگر هم به طور کامل و قوی تحت تاثیر قرار نگرفته اند که در جا تشخیص بدهند شما بسیار بالاتر از دانشجوهای دیگرشان هستید.

من پیشنهاد میکنم که در عین اینکه تا این یکماه خورده ای که تصمیم میگیرند صبر میفرمایید همزمان اساتید دیگر را دنبال بفرمایید و البته اگر لازم شد به دیگر اساتید هم بفرمایید که جریان کار شما با این استاد تا کجا پیشرفت کرده است.

HTH

نقل قول نوشته اصلی توسط Roohii نمایش پست ها
    سلام دوستان من امروز با یک استاد در کاناادا مصاحبه کردم و سولاتو هم تا جایی که میتونستم جواب دادم. آخرش گفت که من فعلن دانشجوی زیادی دارم و نمیتونم هندل کنم و تا اواخر فوریه نمیتونم جواب قطعی بدم. گفتم چند درصد احتمال داره که بشه گفت 50-50
    حالا به نظرتون امیدی هست یا روش نشده بگه نه و خواست بپیچونه؟
    ممنونم اگه کسی جواب بده

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مصاحبه از طریق تلفن، Skype و ...

دوستان من یه مصاحبه دارم با استاد ایرانی در آمریکا. از کسانیکه تجربه ش رو دارن ممنون میشم راهنماییم کنند. اول اینکه ممکنه استاد یکمم به فارسی صحبت کنه باهامون؟؟ ))
    و بعد اینکه بنظرتون تماس تلفنی بهتره از تماس تصویری؟ و اینکه منظور از تماس تلفنی یعنی خودش به شمارم زنگ میزنه یا تماس مجانی با اسکایپ منظورش هست؟

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط samvi نمایش پست ها
    دوستان من یه مصاحبه دارم با استاد ایرانی در آمریکا. از کسانیکه تجربه ش رو دارن ممنون میشم راهنماییم کنند. اول اینکه ممکنه استاد یکمم به فارسی صحبت کنه باهامون؟؟ ))
    و بعد اینکه بنظرتون تماس تلفنی بهتره از تماس تصویری؟ و اینکه منظور از تماس تلفنی یعنی خودش به شمارم زنگ میزنه یا تماس مجانی با اسکایپ منظورش هست؟
    سلام دوست عزیز

تبریک برای رسیدن به مرحله مصاحبه

در مورد فارسی در حد سلام و علیکم و احوال شما چه جوره غیر متداول نیست ولی بعد از ان قاعدتا به انگلیسی شیفت میشود.
    در مورد تلفن هم بلی ممکن است مستقیم به تلفن شما زنگ بزنند. اگر آی دی اسکایپ را سوال نکرده اند پس منظورشان تماس تلفنی هست.

امید که به خوبی همه چیز انجام شود.

موفق باشید

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط susighton نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز

تبریک برای رسیدن به مرحله مصاحبه

در مورد فارسی در حد سلام و علیکم و احوال شما چه جوره غیر متداول نیست ولی بعد از ان قاعدتا به انگلیسی شیفت میشود.
    در مورد تلفن هم بلی ممکن است مستقیم به تلفن شما زنگ بزنند. اگر آی دی اسکایپ را سوال نکرده اند پس منظورشان تماس تلفنی هست.

امید که به خوبی همه چیز انجام شود.

موفق باشید
    ممنون از راهنمایی تون. فقط اینکه من تماس اسکایپ برام مشکل هست چون جایی که هستم اسکایپ ب*ل*ا*ک شده. بنظرتون بگم بهشون این مسئله رو ؟ و اینکه بگم که تماس تلفنی رو ترجیح میدم ؟ یا ناپسنده این کار؟

ApplyAbroad Superstar

سلام مجدد دوست عزیز

امید که خوب باشید

چیز ناپسندی از دید من وجود ندارد. اینکه اسکایپ شما بسته است در اختیار شما نیست و از طرفی وقتی بسته است چاره ای هم نیست.

البته من الان با دوستانم اسکایپ میکنم و آنها از اینترنت موبایلشان استفاده میکنند و خیلی هم خوب انجام میشود. شما هم یک امتحانی بفرمایید. بالاخره استاد میخواهند شما را بررسی کنند و دیدن شما خیلی موثر است به خصوص اینکه یکی از وظایف مصاحبه کننده حصول اطمینان از این است که شخص خود دانشجو مصاحبه را انجام میدهد و اسکایپ از این جهت ارجحیت دارد.

پایدار باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط samvi نمایش پست ها
    ممنون از راهنمایی تون. فقط اینکه من تماس اسکایپ برام مشکل هست چون جایی که هستم اسکایپ ب*ل*ا*ک شده. بنظرتون بگم بهشون این مسئله رو ؟ و اینکه بگم که تماس تلفنی رو ترجیح میدم ؟ یا ناپسنده این کار؟

Keep Calm and APPLY ON

Junior Member

سلام
    من سه چهار روز دیگه با یک استاد تو کانادا قرار اسکایپ دارم، تو مکاتباتی که داشتم بیان کرده بودن که دانشگاه اکثر شهریه رو ویو میکنه میتونی هزینه زندگی رو بدی گفته بودم آره، برای ایمیل زدن که ریز نمرات و همینطور یک نمونه رایتینگ انگلیسی ترجیحا رایتینگ فنی برام بفرست و من براشون ریز نمرات ترجمه شده و همینطور یک پروپوزال قوی که قبلا نگارش کرده بودم فرستادم. بعد از چهار روز که فیدبکی نداشتم پیگیری کردم و و این رو بهم جواب دادن که همانطور که قبلا گفتم ایمیلهات رو میگیریم. صبور باش هر موقع بتونم بهت جواب میدم، میتونی تایید کنی که از پس هزینه های زندگی بر میای حدود سالی 10 هزار دلار کانادا و اینکه یه Skype call هفته دیگه داشته باشیم. من هم تایید کردم و گفتم بله میتونم هزینه زندگی رو بدم اگر شهریه رو دانشگاه ویو کنه مشکلی نخواهم داشت. و عذرخواهی کردم بابت ایمیل پیگیری و اینطوری جواب دادن که مشکلی نیست فقط خواستم بدونی که فراموشت نکردم و در ادامه روز و ساعت تماس رو اعلام کردند.
    حالا با توجه به اینکه گفتند skype call منظورشون همون interview هست یا نه چیزهای دیگه میخوان بپرسن. بعد چقدر امیدوار باشم پوزیشن رو بگیرم چون واقعا خیلی استرس دارم سر این قضیه. به نظرتون برای چه جیزهایی باید آماده باشم؟

ApplyAbroad Superstar

سلام دوست عزیز

تبریک برای این پیشرفت در کار... و چرا استرس؟ الان که وقت توجه و بهره مند شدن از فرصت است استرس جایگاهی نباید داشته باشد.

بلی این همان اینترویو هست ولی به نظرم در این مقطع فقط شناخت اولیه میخواهند به دست بیاورند و مراحل بعدی هم هست که در چهارچوب برنامه رسمی پذیرش دانشگاه است که جدی تر هم باشد.

برای محتوی مصاحبه اینجا دوستان پیامهای خیلی زیادی قبلا گذاشته اند که به کار شما می اید. به نظرم مستقیما از استاد سوال بفرمایید که در مصاحبه چه چیزهایی مد نظرشان است. مثلا میخواهند ارشد شما را بررسی کنند؟ اجاره دارید پاور پوینت داشته باشید....

اصلا استرس نداشته باشید. چون بعذ از مصاحبه مانند بی شمار دوستان که این تجربه را داشته اند متوجه میشوید که چقدر دوستانه هست و متوجه توانمندیهای خودتان هم میشوید و اصلا مایلید که مرتب مصاحبه بدهید )

نقل قول نوشته اصلی توسط comeonbaby نمایش پست ها
    سلام
    من سه چهار روز دیگه با یک استاد تو کانادا قرار اسکایپ دارم، تو مکاتباتی که داشتم بیان کرده بودن که دانشگاه اکثر شهریه رو ویو میکنه میتونی هزینه زندگی رو بدی گفته بودم آره، برای ایمیل زدن که ریز نمرات و همینطور یک نمونه رایتینگ انگلیسی ترجیحا رایتینگ فنی برام بفرست و من براشون ریز نمرات ترجمه شده و همینطور یک پروپوزال قوی که قبلا نگارش کرده بودم فرستادم. بعد از چهار روز که فیدبکی نداشتم پیگیری کردم و و این رو بهم جواب دادن که همانطور که قبلا گفتم ایمیلهات رو میگیریم. صبور باش هر موقع بتونم بهت جواب میدم، میتونی تایید کنی که از پس هزینه های زندگی بر میای حدود سالی 10 هزار دلار کانادا و اینکه یه Skype call هفته دیگه داشته باشیم. من هم تایید کردم و گفتم بله میتونم هزینه زندگی رو بدم اگر شهریه رو دانشگاه ویو کنه مشکلی نخواهم داشت. و عذرخواهی کردم بابت ایمیل پیگیری و اینطوری جواب دادن که مشکلی نیست فقط خواستم بدونی که فراموشت نکردم و در ادامه روز و ساعت تماس رو اعلام کردند.
    حالا با توجه به اینکه گفتند skype call منظورشون همون interview هست یا نه چیزهای دیگه میخوان بپرسن. بعد چقدر امیدوار باشم پوزیشن رو بگیرم چون واقعا خیلی استرس دارم سر این قضیه. به نظرتون برای چه جیزهایی باید آماده باشم؟

Keep Calm and APPLY ON

ApplyAbroad Superstar

سلام مجدد بر شما

این را هم لطفا نگاه بفرمایید شاید کمکی باشد

دوستان پستهای خیلی خوبی در مورد محتوای مصاحبه و امادگیهای پیش از ان در انجمن گذاشته اند که خیلی عالی هستند. یکی دو نکته هم که ممکن است کمک کنند از پستهای گذشته خودم اینجا مجدد میگذارم

۱- your background
    - رشته تخصیلی کارشناسی و ارشد و توضیح آنها –کمی درباره عنوان درسها و محتوای درسهای مهم توضیح دهید- معدل ها و دلایل انتخاب این رشته.

۲- -your competencies

-بسته به رشته و پوزیشن توان کار مستقل و منفرد

-توان کار تیمی /قدرت تعامل با دیگران و اقناع شدن و اقناع کردن/ بسته به رشته امکان سفر کردن/

-توان مدیریت زمان و رسیدن به اهداف

-توان کار با نرم افزارهای مربوط به رشته/ دستگاههای لابراتوار/ خلاصه ملزومات سخت افزاری مرتبط به کار

-دوره های اموزش مرتبط که رفته اید. با ذکر نام مدرک

۳- your scientific production/activity

اینجا به نظر من قسمت واقعا علمی مصاحبه باید باشد. متقاضی اینجا باید نشان دهد موضوع مورد نظر برای پروژه دکتری را خیلی خوب فهمیده و با اهداف آن کاملا اشناست. به طور خرد شده ایا فرد:

-زمان موجود را کافی میداند؟

-موسسه/دانشگاه را به خوبی میشناسد با مسیر تحقیقات آنها اشناست و نقاط قوت و ضعف را میداند. یعنی شما دقیقا میدانید دارید به کجا با چه تمایلات و جبهه بندی علمی وارد میشوید

-اساتید مهم و مربوط به شغل را میشناسید. کارهایشان را خوانده اید. به آن کارها نقد یا نظر دارید.
    بعد هم

-با دلیل و رجوع به کارهای قبلیتان نشان دهید از عهده شغل بر می آیید. مقالاتتان را اینجا باز کنید اگر کمکی میکنند.

این چیزها که نوشتم در واقع کلیات هستند. شما باید با توجه به رشته و موضوع خیلی با دقت و گزینشی عمل بفرمایید.

HTH

نقل قول نوشته اصلی توسط comeonbaby نمایش پست ها
    سلام

Keep Calm and APPLY ON

Junior Member

با سلام و احترام خدمت دوستان عزیز
    با توجه به اینکه در این گروه دوستان تجربیات خودشون رو در مورد مصاحبه با اساتید به اشتراک می گذارند، من هم خواستم تجربیات خودم رو اینجا ارائه بدم تا دوستان بتونند ازش استفاده کنند. من دیشب ساعت 30/8 با استادی از دانشگاه البرتا کانادا مصاحبه داشتم،‌ در کل تا حالا هیچ تجربه ای درباره صحبت کردن به انگلیسی با یک نیتیو رو نداشتم و این اولین مصاحبه و اولین تجربه من بود. کار با سلام و احوال پرسی شروع شد و سریع استاد محترم رفت سر اصل مطلب که در مورد پایان نامه ارشد خودت صحبت کن که چی کار کردی و آیا مقاله هم دادی یا نه که باید توضیح می دادم بعد گفت در حال حاضر چه کاری انجام میدی، مقاله های که داری چه روشی استفاده استفاده کردی و در مورد آخرین مقاله که در راستای کاری ایشون بود به طور کامل توضیح خواستن که شکر خدا به همه سوالاتش دونه دونه جواب دادم و هیچ سوال رو بدونه پاسخ نگذاشتم. بعد در مورد شرایط زندگی تو کانادا صحبت کرد و گفت که کی می تونی بیایی اینجا. و در مورد اینکه اصلا چرا می خوای اینجا دکتری بخونی و انگیزه شما چیه. اینجا باید بگم که این قسمت سوالش خیلی مهم بود که انگیزه شما از اومدن و ادامه تحصیل چیه. این نکته ای است که ما به اون کمتر توجه می کنیم و فقط دنبال افزایش مقاله و نمره زبان و رفتن و خوندن هستیم در صورتی که انگیزه و هدف برای اونها مهمتر از تعداد مقالات هستش که خوب من دلیل خیلی قانع کننده ای برای کار خودم داشتم که مورد توجه ایشون قرار گرفت و در نهایت در خصوص هزینه های زندگی با هم خیلی شفاف صحبت کردیم و من دقیقا ازش در مورد فاند و مقدارش پرسیدم که ایا می تونه برای یک خانواده سه نفره کفایت کنه یا نه که ایشون هم برام توضیح دادند که واضح و روشن بود.
    ببنید دوستان صحبت کردن با یک استاد می تونه خیلی راحت باشه و می تونه خیلی سخت هم باشه، ‌بستگی به نوع نگرش شما و صداقت شما به موضوع داره، اگر از شما صداقت ببینند حتما به شما کمک خواهند کرد و در غیر این صورت به راحتی از شما عبور خواهند کرد .با کسی تعارف ندارند. یکی از سوالاتی که ازمن پرسیده بود این بود که ایا می تونی تدریس کنی یا نه ؟ من هم گفتم که اصلا تجربه تدریس ندارم و کار ریسرچ رو بیشتر از تدریس دوست دارم، ‌ولی اگر لازم باشه تدریس هم می کنم ایشون هم قبول کردند که اگه لازم شد به شما یاد می دهیم تا بتونید توی تدریس هم موفق باشید.
    در اخر مصاحبه ازم خواست اپلای کنم و اسم ایشون رو به عنوان استاد راهنما هم بنویسم،‌ چون پروسه اپلای طولانی هست زودتر این کار و انجام بدم تا بتونم شهریور اونجا باشم.
    مصاحبه یک پروسه استرس زا هست و اگر کسی بگه که من اصلا استرس نداشتم و کاملا ریلکس بودم یه خورده باید تعجب کرد. ولی هرچی هست در حد همون 5 دقیقه اول هست و بقیه داستان می تونه یک تجربه بیاد ماندنی باشه. اگر بر اسپکینگ مسلط باشید و بتونید به صورت بداهه راحت صحبت کنید (‌نه اینکه یه سری جملات رو حفظ کنید و بگید که خیلی کار خطرناکی هست )‌مصاحبه می تونید یکی از بیاد ماندنی ترین پروسه پذیرش باشه.
    حال دوتا سوال دارم
    1- با توجه با موافقت استاد برای پذیرشة خود دانشگاه می تونه مانع از پذیرش دانشجو بشه؟
    2- در باره نمره زبان اگر مثلا به جای 7 نمره 5/6 رو ارائه بدیم استاد می تونه حمایت کنه یا خارج از اختیارت استاد هست و در دست کمیته پذیرش هست؟
    متشکرم از لطف همه شما دوستان

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)