صفحه 286 از 291 نخستنخست ... 186236276277278279280281282283284285286287288289290291 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,851 تا 2,860 , از مجموع 2910

موضوع: مصاحبه از طریق تلفن، Skype و ...

ApplyAbroad Superstar

پیش فرض پاسخ : مصاحبه از طریق تلفن، Skype و ...

نقل قول نوشته اصلی توسط minaamin نمایش پست ها
    بسیار ممنونم از لطف شما

مطمین هستید که گفتن اینکه تازه شروع کرده ام مشکلی پیش نمیاره؟
    سلام مجدد خواهش میکنم دوست عزیز

از دید من این موضوع تاثیر منفی بر تصمیم دانشگاه دوم ندارد. ولی این حسن را دارد که آنها میدانند شما تا آن حد خوب هستید که از دانشگاه دیگری پذیرش و بورس گرفته اید.

امید که همه چیز به بهترین شکل انجام شود.

خیلی خبر خوبی برای امروز بود. در این مدت دیده ام که خیلی تلاش کرده اید و خوشبختانه این زحمات دارند به بار مینشینند.

پایدار باشید

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

ApplyAbroad Guru

دوستان عزیز من به یک راهنمایی فوری و مهم نیاز دارم ممنون میشم کسانی که در این مورد اطلاعاتی دارند به من توضیح بدهند.
    من در کشور چک پوزیشن دکتری پیدا کردم و حدود دو هفته هست شروع کردم اینجا و حقوق ماهانه دارم. خودم خیلی تمایل نداشتم بیام ولی چون مساله کرونا هست و احتمال دادم با این وضعیت شاید اصلا پوزیشنی گیر نیاد خب اومدم. در این حین از دانشگاه دلفت دعوت به مصاحبه شدم که خب قابل مقایسه با اینجایی که هستم نیست. از من خواستن این هفته یه پرزنتیشن 20 دقیقه ای آماده کنم.
    نکته دیگه اینکه در مورد اینکه الان کجام چی بگم بهشون؟
    من واقعا موندم الان ویزای تایپ D شنگن دارم و احیانا اگر پذیرش هلند بگیرم اصلا میتونم اقدام کنم برا اونجا؟ به اینها چی بگم که قرارداد امضا کردم؟ کسی تجربه مشابهی داره ممنون میشم کمک کنه

دوست عزیز

(بنا به درخواست خودتون)
    من نظر خودمو میدم شما نظر باقی دوستان رو هم بگیرید.

1. در مورد اینکه شما میتونید اقدام کنید و بیاید هلند یا نه: بعید میدونم مشکلی وجود داشته باشه از نظر بحث ویزایی، اگه هم باشه اون مشکل رو منشی های همون دپارتمانی که تو هلند میخوایید برید پیگیری میکنن. کلا مراحل صدور ویزا و تبدیل ویزا و هرچیزی که مربطو به ویزا باشه رو خود منشی یا منشی های همون دپارتمان و گروهتون توی هلند پیگیری میکنن و مرحله به مرحله کارتون جلو میره.
    من فکر نمیکنم مشکلی وجود داشته باشه ولی من تخصصی در این زمینه ندارم و ممکنه مواردی باشه که من ازش بیخبر باشم (مثلا فرض کنیم که فاند اون پوزیشن چک از همون جایی بیاد که پوزیشن هلند داره فاند میشه، مثلا یه فاند اروپایی خاص که فقط یه بار به یه فرد تعلق بگیره و .....). در هر حال برای شمایی که الان پوزیشن چک رو داری این مورد نباید کانسرنی باشه. چون یا انجام میشه و یا نمیشه و در صورت نشدن اتفاقی برای شما نمیفته

2. در مورد قراردادی که امضا کردید خب باید دید دیتیلش چیه. به صورت خیلی خیلی جنرال قراردادها میتونن تا یک ماه (یا چند ماه بسته به دیتیل قرارداد) اول از طرف هر دو چه شما و چه اون استاد یا دانشگاه فسخ بشه.
    3. من نمیدونم توی چک ماجرا چجوریه ولی مثلا توی دلفت و هلند حتی تا سال اول شما ممکنه به هر دلیلی همکاریتون با اون پروژه و استاد قطع بشه. در حقیقت در انتهای سال اول شما یه میتینگ دارید که باید بررسی بشه که ایا شما قادر به ادامه انجام اون پروژه هستید یا نه.
    4. صورت حرفه ای اینه که هر کدوم از طرفین قرارداد چه شما و چه استاد پایان همکاری رو چند ماه قبل تر (مثلا یک ماه) به طرف مقابل بگه که اون طرف مقابل هم زمان کافی داشته باشه که با شرایط به صورت حرفه ای کنار بیاد. یا ایشون کسی دیگه رو پیدا کنن و یا مثلا شما پوزیشنی پیدا کنید و ...

5. در مورد اینکه چی بگید به اون اساتید هلند..... واقعا نمیشه نظر خاصی داد. چون خیلی شخصیه و گفتن و نگفتن خیلی چیزا ممکنه هم کار درستی باشه و هم اشتباه. ولی شاید اگه من شخصا میبودم میگفتم که دانشجوی هستم توی چک ولی ترجیحم اینه که بیام هلند چون هم دوستان بیشتری اونجا دارم، هم پروژه شما رو بیشتر دوست دارم و هم اینکه رنک دانشگاه دلفت بالاتره و خب همه چی برای من ایده ال تر میشه. نکته بعدم اینکه من پروژه چک رو هنوز رسما شروع نکردم و فقط دو هفته گدشته و استادهای چک میتونن به راحتی منو جایگزین کنن و مشکلی پیش نمیاد.و حرف هایی ازین دست......البته اینا همه نظر شخصی منه و شما باید چیزی که خودتون فکر میکنید درسته انجام بدید چون من از وضعیت شما اطلاعاتم از خودتون کمتره!

6. ممکنه استاد هلند نهیاتا ازتون بخواد که پوزیشن چک رو انصراف بدید....باید به اینم فک رکنید و اماده ریسکش باشید.

به جز این موارد نمیشه چیز بیشتری گفت.
    در هر حال میتونم یه نکته رو با اطمینان بالاتری بگم و تونم اینه که:

قاعدتا هم شما هم اون استادها چه چک و چه هلند باید به این موضوعات حرفه ای نگاه کنید و درک حرفه ای داشته باشید. اصول و اخلاق سرجاشه ولی دنیای حرفه ای کاری هم باید درک بشه.
    بنابراین اگه شما واقعا میخوایید برید هلند هر دو طرف بایداین موضوع رو درک کنند.

نکته اخر هم اینکه زندگی دکترا یه زندگی 5 ساله ست....یه عمره...حالا چون رنک هلند بهتره شاید تنها دلیل نشه که شما بیایید هلند. ببینید کدوم استاد و کدوم تیم و کدوم فضا بهتون ارامش بیشتری میده و اینده ی بهتری رو براتون میسازه
    چه هلند چه چک، ارامش روحی و ذهنی شما مهم ترین چیزیه که باید فالو کنید

موفق باشید

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط susighton نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز

اولا من احساس میکنم شما خود را تحت فشار میبینید و میخواهم بگویم اصلا نباید اینطور باشد و برعکس باید بسیار شاد و بانشاط باشید. آنچه پیش روی شما هست همه فرصت است و این عالیست. برای بقیه مسیر لبختد بزنید و جلو بروید

نکته اصلی اینکه در حال حاضر فقط یک مصاحبه پیش روی شماست بنابراین فقط به آن فکر کنید و بس. در این لحظه لازم نیست جلوتر بروید.

نکته دیگه اینکه در مورد اینکه الان کجام چی بگم بهشون؟

فقط حقیقت! بفرمایید که تازه شروع کرده اید و این شرایط شمااینهاست و اگر به شما آفر بدهند نهایت تلاشتان را میکنید که به هلند بروید.

من جزییات ویزا را نمیدانم ولی اینرا میدانم که هر ساله تعدادی دانشجوی دکتری به خصوص در سال اول و دوم درسشان جا عوض میکنند و تغییر مسیر میدهند و این اصلا غیر طبیعی نیست.

امید که بهترینها در مسیرتان قرار بگیرد و در این مصاحبه هم موفق باشید
    سلام

من مصابه کردم 1 ساعت. بیشتر از اینکه اون سوال بپرسه من پرسیدم!! یعنی خودش میگفت بپرس! کلا زمینه کاریم نسبتا دور هست نمیدونم چرا میخواست مصاحبه کنه
    بهش گفتم الان تو پوزیشنم تنها حرفی که زد این بود که پس عتدت کردی به اینجا!
    در نهایت گفت هفته بعد جواب ندادم به من فالو آپ بزن!! نمیدونم یعنی چی

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط ali728 نمایش پست ها
    دوست عزیز

(بنا به درخواست خودتون)
    من نظر خودمو میدم شما نظر باقی دوستان رو هم بگیرید.

1. در مورد اینکه شما میتونید اقدام کنید و بیاید هلند یا نه: بعید میدونم مشکلی وجود داشته باشه از نظر بحث ویزایی، اگه هم باشه اون مشکل رو منشی های همون دپارتمانی که تو هلند میخوایید برید پیگیری میکنن. کلا مراحل صدور ویزا و تبدیل ویزا و هرچیزی که مربطو به ویزا باشه رو خود منشی یا منشی های همون دپارتمان و گروهتون توی هلند پیگیری میکنن و مرحله به مرحله کارتون جلو میره.
    من فکر نمیکنم مشکلی وجود داشته باشه ولی من تخصصی در این زمینه ندارم و ممکنه مواردی باشه که من ازش بیخبر باشم (مثلا فرض کنیم که فاند اون پوزیشن چک از همون جایی بیاد که پوزیشن هلند داره فاند میشه، مثلا یه فاند اروپایی خاص که فقط یه بار به یه فرد تعلق بگیره و .....). در هر حال برای شمایی که الان پوزیشن چک رو داری این مورد نباید کانسرنی باشه. چون یا انجام میشه و یا نمیشه و در صورت نشدن اتفاقی برای شما نمیفته

2. در مورد قراردادی که امضا کردید خب باید دید دیتیلش چیه. به صورت خیلی خیلی جنرال قراردادها میتونن تا یک ماه (یا چند ماه بسته به دیتیل قرارداد) اول از طرف هر دو چه شما و چه اون استاد یا دانشگاه فسخ بشه.
    3. من نمیدونم توی چک ماجرا چجوریه ولی مثلا توی دلفت و هلند حتی تا سال اول شما ممکنه به هر دلیلی همکاریتون با اون پروژه و استاد قطع بشه. در حقیقت در انتهای سال اول شما یه میتینگ دارید که باید بررسی بشه که ایا شما قادر به ادامه انجام اون پروژه هستید یا نه.
    4. صورت حرفه ای اینه که هر کدوم از طرفین قرارداد چه شما و چه استاد پایان همکاری رو چند ماه قبل تر (مثلا یک ماه) به طرف مقابل بگه که اون طرف مقابل هم زمان کافی داشته باشه که با شرایط به صورت حرفه ای کنار بیاد. یا ایشون کسی دیگه رو پیدا کنن و یا مثلا شما پوزیشنی پیدا کنید و ...

5. در مورد اینکه چی بگید به اون اساتید هلند..... واقعا نمیشه نظر خاصی داد. چون خیلی شخصیه و گفتن و نگفتن خیلی چیزا ممکنه هم کار درستی باشه و هم اشتباه. ولی شاید اگه من شخصا میبودم میگفتم که دانشجوی هستم توی چک ولی ترجیحم اینه که بیام هلند چون هم دوستان بیشتری اونجا دارم، هم پروژه شما رو بیشتر دوست دارم و هم اینکه رنک دانشگاه دلفت بالاتره و خب همه چی برای من ایده ال تر میشه. نکته بعدم اینکه من پروژه چک رو هنوز رسما شروع نکردم و فقط دو هفته گدشته و استادهای چک میتونن به راحتی منو جایگزین کنن و مشکلی پیش نمیاد.و حرف هایی ازین دست......البته اینا همه نظر شخصی منه و شما باید چیزی که خودتون فکر میکنید درسته انجام بدید چون من از وضعیت شما اطلاعاتم از خودتون کمتره!

6. ممکنه استاد هلند نهیاتا ازتون بخواد که پوزیشن چک رو انصراف بدید....باید به اینم فک رکنید و اماده ریسکش باشید.

به جز این موارد نمیشه چیز بیشتری گفت.
    در هر حال میتونم یه نکته رو با اطمینان بالاتری بگم و تونم اینه که:

قاعدتا هم شما هم اون استادها چه چک و چه هلند باید به این موضوعات حرفه ای نگاه کنید و درک حرفه ای داشته باشید. اصول و اخلاق سرجاشه ولی دنیای حرفه ای کاری هم باید درک بشه.
    بنابراین اگه شما واقعا میخوایید برید هلند هر دو طرف بایداین موضوع رو درک کنند.

نکته اخر هم اینکه زندگی دکترا یه زندگی 5 ساله ست....یه عمره...حالا چون رنک هلند بهتره شاید تنها دلیل نشه که شما بیایید هلند. ببینید کدوم استاد و کدوم تیم و کدوم فضا بهتون ارامش بیشتری میده و اینده ی بهتری رو براتون میسازه
    چه هلند چه چک، ارامش روحی و ذهنی شما مهم ترین چیزیه که باید فالو کنید

موفق باشید

علی آقا ممنون میشم اگر گروه تلگرام مقیمان هلند و یا گروه تلگرامی مربوط به دانشجویان دلفت دارین به من هم لطف کنین

ApplyAbroad Superstar

سلام دوست عزیز

خوب شکر خدا این گام مهمی بود که برداشته شد. از چیزی که شما نوشته اید خیلی نمیشود مسیر کار را بیش بینی کرد بنابراین باید منتظر بود. نتیجه آخر تا حد خیلی زیادی به کیفیت بقیه دانشجوهایی که استاد مصاحبه مبکنند برمیگردد.

در هر صورت امید هر چه آنچه که مستلزم پیشرفت و کیفیت تحصیل شماست اتفاق بیافتد و نتیجه عالی و مثبت باشد.

پایدار باشید

سلام

من مصابه کردم 1 ساعت. بیشتر از اینکه اون سوال بپرسه من پرسیدم!! یعنی خودش میگفت بپرس! کلا زمینه کاریم نسبتا دور هست نمیدونم چرا میخواست مصاحبه کنه
    بهش گفتم الان تو پوزیشنم تنها حرفی که زد این بود که پس عتدت کردی به اینجا!
    در نهایت گفت هفته بعد جواب ندادم به من فالو آپ بزن!! نمیدونم یعنی چی

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

ApplyAbroad Guru

علی آقا ممنون میشم اگر گروه تلگرام مقیمان هلند و یا گروه تلگرامی مربوط به دانشجویان دلفت دارین به من هم لطف کنین

خواهش میکنم
    میدونم توی فیس بوو.ک گروهی به نام Iranian students Society of TU Delft ---ISSTUD که میتونید سرچ کنید و پیداش کنید
    در مورد باقی گروه ها خیلی اطلاعی ندارم

موفق باشید

Junior Member

سلام به همگی.

من در جواب اولیه یکی از ایمیل هام ، استاد علاوه به تعریف از cvام من رو ارجاع داد به Director of Graduate Studies و recruitment officer دانشگاه تا اگه سوالی داشتم از اونا هم بپرسم... بعد از نیم ساعت Director of Graduate Studies بهم ایمیل داد که اگر خواستی باهات zoom میکنم و مشکلی نیست... و از اونجایی که توی این فروم کامنت ها رو خوندم خیلی سریع گفتم که آره چه زمانی خوبه که صحبت کنیم... که اینطوری موتورمم رااه بیافته!!

حالا من از اونجایی که اولین تجربه تماسم خواهد بود نمیدونم که اصلا از Director of Graduate Studies چه سوالی باید بپرسم؟ راجع به دانشگاه و امکاناتش یا چه چیزی؟

ممنون میشم اگر سوال هایی که خودتون پرسیدن رو اینجا به اشتراک بذارین.

ApplyAbroad Superstar

سلام دوست عزیز

به شما برای پیشرفت کار تبریک میگویم

در واقع شما حرف خاصی با ایشان نباید داشته باشید مگر اطلاعات خاصی بخواهید. استنباط من این است که استادی که شما را ارجاع داده اند استاد جا افتاده ای باشند برای همین مدیر تحصیلات تکمیلی ایمیل ایشان را دنبال کرده است.

چیزهایی که ممکن است بتوانید بپرسید و بخواهید. خوب از اول: نپرداختن هزینه اپلیکیشن اگر دانشگاه چنین هزینه ای دارد. مراحل ارسال و بررسی اپلیکیشن و زمانهای بررسی و اعلام نتایج. مهمتر از همه نحوه تقاضا برای بورسها و مراحل و شرایط آنها. نمیدانم چه کشوری هستند ولی شاید کمکهایی که برای ویزا میتوانند بکنند. البته تقریبا همه اینها روی وبسایت دانشگاه باید جایی باشد ولی حالا که قرار است موتور را بیافتد من فکر میکنم اینها استارت خوبی باشد.

امید که پایدار باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط Zazazzz نمایش پست ها
    سلام به همگی.

من در جواب اولیه یکی از ایمیل هام ، استاد علاوه به تعریف از cvام من رو ارجاع داد به Director of Graduate Studies و recruitment officer دانشگاه تا اگه سوالی داشتم از اونا هم بپرسم... بعد از نیم ساعت Director of Graduate Studies بهم ایمیل داد که اگر خواستی باهات zoom میکنم و مشکلی نیست... و از اونجایی که توی این فروم کامنت ها رو خوندم خیلی سریع گفتم که آره چه زمانی خوبه که صحبت کنیم... که اینطوری موتورمم رااه بیافته!!

حالا من از اونجایی که اولین تجربه تماسم خواهد بود نمیدونم که اصلا از Director of Graduate Studies چه سوالی باید بپرسم؟ راجع به دانشگاه و امکاناتش یا چه چیزی؟

ممنون میشم اگر سوال هایی که خودتون پرسیدن رو اینجا به اشتراک بذارین.

Keep Calm and APPLY ON

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    زیست شناسی

سلام به همگی به ویژه دوستان متقاضی رشته های آموزش و علوم تربیتی
    من چند دقیقه پیش مصاحبه داشتم.
    ........................................
    توضیحات اولیه:

- دانشگاه: خصوصی آمریکا، رنک حدودا 500
    - تعداد ایمیل با استاد: حدوداد 2 تا
    - وضعیت اپلای: هنوز اونجا اپلای نکردم
    - وضعیت ددلاین: ددلاین اصلی گذشته

توضیحات:
    بعد از ارسال ایمیل معرفی و رزومه، استاد گفت بعد از تعطیلات یاداوری کن ی میتینگ بریم تا راجع به برنامه و علائقت بیشتر صحبت کنیم. از نحوه ی مکالمش و اینکه ددلاین اصلی گذشته حس کردم بیشتر قصدش همون معرفی برنامه است و به اینصورت نیست که خیلی نظرشو جلب کرده باشم ولی چون تجربشو نداشتم استقبال کردم تا حداقل ی چیزی یاد بگیرم و اگه جای دیگه شانسی داشتم استرسم کم بشه. الان فهمیدم حتی رزوممو هم درست نخونده بود.

.................................................. ..

کیفیت تصویر و صدا با اینترنت مخابرات: خیلی خوب
    پلتفرم: زوم
    مدت مکالمه: 30 دقیقه
    شروع مکالمه: در مورد دیوونه بازی هایی که توی مجلس آمریکا در آوردن گفت و اشاره کرد شاید شما به این اوضاع عادت داشته باشید اما ما نه! (البته از روی بدجنسی نگفت)، منم جواب دادم اونطوری که شما فکر می کنید نیست و اینجا هم وضعیت اونقدر که خراب به نظر می رسه نیست. شروع کرد به زدن حرف های اجتماعی و اینکه امیدواره ترامپ دیونه زودتر بره. منم فقط لبخند زدم.

شروع مباجث اصلی تر : سوال پرتکرار چرا می خوای پی اچ دی بخونی رو پرسید. منم بیشتر برای سوال های علمی و سوال در مورد مقالاتم آماده بودم و به نظرم این سوال رو خیلی ناشایسته جواب دادم و از همینجا نتونستم خودمو خوب معرفی کنم که چرا می خوام دکتری بخونم.
    در مورد اهداف کاریم پرسید و منم با اشاره به اینکه چرا دارم تغییر رشته می دم، اهدافم رو گفتم.
    در مورد علائقم پرسید که دوباره من با توضیحات جدیدی، اینو ربط دادم به علت تغییر رشتم و گفتم پس به فلان چیز ها علاقه دارم. اشکال دوم اینجا بود: من منتظر بودم اینجا بحث رو علمی تر کنه و از مقالاتم که در این رابطه هست بپرسه و توی موضوع ریز بشه اما اینکارو نکرد و در آخر فهمیدم برداشت این بوده و اهداف جئی خوبی ندارم و اهدافم خیلی کلیه.

اینها سوالات اصلیش بودن و بعد شروع کرد به توضیح دادن اینکه با توجه به اینکه اهدافت کلین برای اینکه بیشتر آشنا بشم با این زمینه، بهتره اول توی مسترشون شرکت کنم، یکم از مسترشون تعرفی کرد و یکی از دانشجوهاش رو بهم معرفی کرد که بهش ایمیل بزنم. در مورد خفن بودن خودش و گروهش گفت که انتظارشو داشتم چون توی وبسایت rate my professor همچین چیز هایی رو خونده بودم.

بعد من سوالاتم رو پرسیدم اما با توجه به حرفایی که رد و بدل شد، کوتاهش کردم ولی چون مستر رو پیشنهاد داد بحث فاند رو پیش کشیدم چون اینجور رشته ها، معمولا مسترشون فاند نداره که گفت داره و ممکنه توی بخض های دیگه بچه ها مشغول بشن. و گفت البته ما برای بچه های دکترامونم مشکل داشتیم و بعضعی ها رو نتونستیم فول تایم کنیم چون گرنتی که از دانشگاه میاد کم بوده.

از اونجایی می گم رزومو خوب نخونده بود که اصلا نمی دونست من مقاله ی منتشر شده ی انگلیسی دارم و علاوه بر اون ،توی موضوع جزئی در مورد یکی از رسانه های اجتماعی هم کار کرده بودم و وقتی گفتم با حالت تعجبی تبریک گفت.

طرز برخورد: کاملا محترمانه، با لبخند و مهربان
    سطح زبان: خودش که native بود اما کاملا قابل فهم بود. حدود 90 درصد حرف هاشو فهمیدم. (سطحمم زیاد بالا نیست. اسپیکینگم : 7 و لیستنینک: 6.5 )

نکته ی دیگه ای به ذهنم نمی رسه.

فقط با توجه به خوندن نظرات باقی دوستان و و تجربه ی امشبم، روی معرفی خودتون خیلی تمرکز کنید چون ادامه ی سوالات انگار خیلی وابسته به اون هست. و انگار اکثر اساتید صحبت های کلی رو به پرسیدن سوالات عمیق علمی ترجیح می دن.

موفق باشیدEnable GingerCannot connect to Ginger Check your internet connection
    or reload the browserDisable in this text fieldEditEdit in GingerEdit in Ginger×

سلام دوستان
    من به یک مصاحبه دعوت شدم و استاد این ایمیل رو به من فرستادند
    Thank you for your email. I would like to have a short interview with you on Wed. Feb. 10. The interview will be a 20 min presentation about your masters work, and then, we can have another 20 min for discussions.
    مصاحبه در بستر سامانه مجازی دانشگاه هست(ساسکچوان کانادا) برای مقطع دکترا ریسرچ.
    من کار ها استاد و همکارش در همون زمینه رو خوندم
    بنظر میرسه مصاحبه ۴۰ دقیقه هست که بیست دقیقه اول رو گفته در مورد مستر و قسمت دوم رو صحبت آزاده.
    سوالی که دارم اینه که میخاد از ارشد چی بپرسه. سوال درسی؟ مقاله (پایاننامه)؟ و دیسکاشن چی هست؟ استرس گرفتم. فقط من مدرک زبانم رو نگرفتم اما باریسک زیاد میتونم قبل از ددلاین بگیرم اما اگر یک ماه وقت اضافه داشتم بهتر میشد.
    دوستان عزیز ممنون از راهنمایی پذیرای هر نوع پیشنهادی هستم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)