نقل قول نوشته اصلی توسط mehrdad1976
نتیجه همون لحظه اعلام نمی شه. چون مشابه همین فرآیند با چندین نفر دیگه عیناً تکرار می شه و در نهایت از روی مستندات ارایه شده و نتیجه مصاحبه کاندیداهای نهایی انتخاب می شن. به من هم گفتن که اگه نتیجه مثبت باشه ظرف چند روز آینده با ایمیل بهم خبر می دن و بعد از یکی دو هفته هم نامه رسمی admission به دستم می رسه. ولی اگه نتیجه منفی باشه دیگه میفته تو فرآیند اطلاع رسانیه کلی دانشکده که ممکنه چند هفته طول بکشه که بگن reject شدی!

علاوه بر کارکرد مصاحبه برای ارزیابی سطح زبان (و لهجه) اینطور به نظرم رسید که استاد قصد ارزیابی صحت ادعاهای منو داره. یعنی سوالاتی که مطرح می شن اگر چه کلیشه ای هستند ولی اینها برای باز کردن سر صحبته تا من رو وادار به صحبت کنه. شاید میزان انطباق آنچه که همراه مدارک ارایه کردم و آنچه که به زبان می آورم رو می سنجه (این کاری است که معمولاً در جلسات مصاحبه تخصصی برای استخدام انجام میشه). و اینکه واقعاً من چقدر در مورد چیزایی که نسبت به اونها ابراز علاقه می کنم دید دارم. آیا واقعاً توی باغ هستم یا اینکه یه SOP از یه جا کپی کردم و یا یکی برام نوشته و اصلاً در واقع هیچ هدف و برنامه خاصی در ذهن ندارم.
سلام،

اینطور که پیداست خود مصاحبه نقش مهمی در فرآیند پذیرش بازی میکنه. همین اندازه که شما در صحبت رو باز کردید کلی جای تشکر داره. امیدوارم همونطور که یکی از دانشجوهای کارنگی ملون نحوه ارزیابی توصیه نامه رو توسط دانشگاه توضیح داده بود، یکی بتونه بیاد دقیقا بگه مصاحبه ای که انجام میشه چطور ایرادهایی داره (میتونه داشته باشه)و بهتره با چه اصولی در این مصاحبه ها طرف رو ضربه فنی کرد.

با امید شنیدن خبر پذیرش شما