صفحه 272 از 291 نخستنخست ... 172222262263264265266267268269270271272273274275276277278279280281282 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,711 تا 2,720 , از مجموع 2910

موضوع: مصاحبه از طریق تلفن، Skype و ...

پیش فرض پاسخ : مصاحبه از طریق تلفن، Skype و ...

سلام دوستان عزیز
    با عرض خسته نباشد،
    بنده واسه دو تا پوزیشن دکترا در انگلستان اپلای کردم. در دانشکده های مدیریت گرایش تحقیق در عملیات، پوزیشن ها مدتی هست که بسته شده و امروز هر دو دانشگاه ایمیل زدن که دعوت شدم واسه مصاحبه. یکی دانشگاه گرنویچ و دیگری شفیلد. و هر دو 15 دقیقه زمانبندی کردن واسه مصاحبه. در انگلستان واسه پوزیشن های دکترا در مصاحبه چه می پرسند؟ عموما سئوالات در چه حوزه ایی هستش. باتشکر

ApplyAbroad Superstar

سلام دوست عزیز

تبریک برای پیشرفت کار تا این مرحله

پیشنهاد میکنم دانشگاه گرینیچ را برای اینکه مورد تایید وزارت علوم ایران هست بررسی بفرمایید.

برای مصاحبه ها در فوروم مربوطه اطلاعات خیلی خوبی دوستان گذاشته اند که همگی برای شما قابل استفاده هستند.

منهم برای یکی از دوستان چند خطی برای مصاحبه پست دکتری نوشته بودم که ممکن است برای شما در این مقطع کاربرد داشته باشد.

لینک مربوط اینجاست

http://www.applyabroad.org/forum/sho...=1#post2596206

پایدار و موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط dadydady نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز
    با عرض خسته نباشد،
    بنده واسه دو تا پوزیشن دکترا در انگلستان اپلای کردم. در دانشکده های مدیریت گرایش تحقیق در عملیات، پوزیشن ها مدتی هست که بسته شده و امروز هر دو دانشگاه ایمیل زدن که دعوت شدم واسه مصاحبه. یکی دانشگاه گرنویچ و دیگری شفیلد. و هر دو 15 دقیقه زمانبندی کردن واسه مصاحبه. در انگلستان واسه پوزیشن های دکترا در مصاحبه چه می پرسند؟ عموما سئوالات در چه حوزه ایی هستش. باتشکر

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

سلام به همه دوستان. میخواستم تجربه خودم از دو تا مصاحبه پست داک رو تعریف کنم که بقیه دوستان هم استفاده کنن. تجربه اول با دانشگاهی از انگلیس و دومی دانشگاه نروژ. من قبل مصاحبه همه مطالب این فرم رو خونده بودم و بسیار بهم کمک کرد و یه لیستی از سوالهایی که دوستان گفته بودند رو آماده کرده بودم
    تجربه اول: از قبل ازم خواسته بودند که یه پرزنتیشن ده دقیقه ای آماده کنم من هم از پاورپوینت دفاعم استفاده کردم. مصاحبه سر ساعت شروع شد و یه استاد آقا و خانم بودند. اول ارائه دادم و بعدش حدود بیست دقیقه سوالهای تخصصی پرسیدند و تنها سوال غیر تخصصی این بود که اگه این موقعیت رو بهت پیشنهاد بدیم چقدر طول میکشه تا بیای.
    تجربه دوم: اینجا هم یه آقا و خانم بودند و از رزومه و مقالاتم پرسیدند و کلا سوالهاشون غیر تخصصی بود. مثلا ویژگی مثبت و منفی شخصیتت چیه؟ در آینده دوست داری به کجا برسی؟چرا اینجا رو انتخاب کردی؟با زندگی تو نروژ که شاید متفاوت با کشورت باشه مشکلی نداری؟و سوالات شبیه به این که بقیه دوستان هم بهش اشاره کرده بودند.
    جو هر دو مصاحبه هم بسیار دوستانه بود. امیدوارم مطالبم به درد بقیه دوستان بخوره

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    هنر

سلام. من ۲۵ جولای برای یه پوزیشن توی دانشگاه سالزبرگ اتریش مصاحبه داشتم. همین سوالات معمول که بچه ها اشاره کرده اند رو پرسیدند. اولش چون یکهو و بدون مقدمه گفت خودتو معرفی کن گند زدم چون استرس داشتم. اما اواخرش بهتر تونستم خودمو نشون بدم. سوپروایزر بود و یه دانشجوی دکتراش که اون بیشتر سوال میپرسید. زبانشون هم خیلی بهتر از من نبود!!! راجع اینکه قبلا به خارج سفری داشته ای پرسید. منم گفتم نه. گفتم زبان آلمانی اصلا بلد نیستم. گفت به سرتیفیکیت ش نیازی نیست اما اگر بلد بودی پوینت مثبته...
    بعد گفت پورتفولیو ت ایمپرسیو هست و تو جزو ده نفر اولی. اما نمیدونم کلا چندتا متقاضی درخواست داده بودند... ضمنا چندروز قبل از اینکه من اسکایپ کنم اونها پوزیشن رو مجددا بازکرده بودن و درواقع ددلاین رو اکستندد کرده بودن. پرسیدم علتش چی بوده گفت چون چندنفر درخواست کرده بودن که اکستند کنید...
    گفته بود سوالی داشتی با این دانشجوم درارتباط باش. من چندروز بعد از اسکایپ(چون گفت سرشون شلوغه ۵روز صبر کردم) ضمن تشکر چندتا فایل از مقاله و پروپوزال قبلی هام فرستادم که شانسم بیشتر بشه و بفهمه رایتینگ م خوبه. اما دریغ از جواب... جرات نکردم دوباره ایمیل بدم یا توی اسکایپ تکست بدم...
    الان ۱۷ روز از اسکایپ گذشته اما خبری ندادن که ریجکتم یانه. تازه راند دوم هم قراره داشته باشن. سپتامبر یا نوامبر هم باید پروژه شروع بشه و اماده کردن مدارک برای سفارت هم قاعدتا طول میکشه...

چرا خبرنمیدن اینها.... الان چیکار کنم بنظرتون... مردیم از استرس😣

نقل قول نوشته اصلی توسط azamnemati نمایش پست ها
    سلام. من ۲۵ جولای برای یه پوزیشن توی دانشگاه سالزبرگ اتریش مصاحبه داشتم. همین سوالات معمول که بچه ها اشاره کرده اند رو پرسیدند. اولش چون یکهو و بدون مقدمه گفت خودتو معرفی کن گند زدم چون استرس داشتم. اما اواخرش بهتر تونستم خودمو نشون بدم. سوپروایزر بود و یه دانشجوی دکتراش که اون بیشتر سوال میپرسید. زبانشون هم خیلی بهتر از من نبود!!! راجع اینکه قبلا به خارج سفری داشته ای پرسید. منم گفتم نه. گفتم زبان آلمانی اصلا بلد نیستم. گفت به سرتیفیکیت ش نیازی نیست اما اگر بلد بودی پوینت مثبته...
    بعد گفت پورتفولیو ت ایمپرسیو هست و تو جزو ده نفر اولی. اما نمیدونم کلا چندتا متقاضی درخواست داده بودند... ضمنا چندروز قبل از اینکه من اسکایپ کنم اونها پوزیشن رو مجددا بازکرده بودن و درواقع ددلاین رو اکستندد کرده بودن. پرسیدم علتش چی بوده گفت چون چندنفر درخواست کرده بودن که اکستند کنید...
    گفته بود سوالی داشتی با این دانشجوم درارتباط باش. من چندروز بعد از اسکایپ(چون گفت سرشون شلوغه ۵روز صبر کردم) ضمن تشکر چندتا فایل از مقاله و پروپوزال قبلی هام فرستادم که شانسم بیشتر بشه و بفهمه رایتینگ م خوبه. اما دریغ از جواب... جرات نکردم دوباره ایمیل بدم یا توی اسکایپ تکست بدم...
    الان ۱۷ روز از اسکایپ گذشته اما خبری ندادن که ریجکتم یانه. تازه راند دوم هم قراره داشته باشن. سپتامبر یا نوامبر هم باید پروژه شروع بشه و اماده کردن مدارک برای سفارت هم قاعدتا طول میکشه...

چرا خبرنمیدن اینها.... الان چیکار کنم بنظرتون... مردیم از استرس������
    اگر 17 روز گذشته می تونید یه فالو اپ داشته باشید و بپرسین که outcome اپلیکیشن کی معلوم میشه. اونوقت یا بتون تایم میگن یا نتیجه.
    در ضمن برای پوزیشن های اینطوری خیلی وقتا استاد دیگه فقط به کسی که پذیرش میده ایمیل میده و تک تک به تمام متقاضیان ایمیل عدم
    موفقیت نمیده.

موفق باشید.

Junior Member

سلام دوستان امیدوارم حالتون خوب باشه.
    من دیروز با یک استادی تو سوئد اسکایپ داشتیم. ایشون آخر اسکایپ به من گفتند که آفر رو احتمال بسیار زیاد به من میدند. من گفتم که من مدرک زبان ندارم. گفتند که مدرک زبان نیاز نیست و شما زبانت مورد تایید بنده هست. سوالی که الان برام پیش اومده اینه که الان برای ویزا به مشکل نمی خورم؟ بدون مدرک زبان ردم نمی کنند؟ من چند تا مقاله درست و حسابی دارم و دانشگاهامم خوب بوده و معدل الف هم ارشد هم کارشناسی. ممنون میشم راهنمایی کنید.

Junior Member

سلام دوستان
    من اخر هفته ی دیگه برای دانشگاه لوون بلژیک مصاحبه دارم. کسی از دوستان تجربه ی مصاحبه با اون دانشگاه را داشته؟ رشته فنی مهندسی هستم و استاد هم مشخص نکرده که مصاحبه علمی است یا نه؟ نمی دونم از نظر علمی و دروس لیسانس و ارشد آماده باشم؟ در ضمن دوستان کسی می دونه چند نفر وارد short list میشند؟ الان استاد از چند نفر قراره مصاحبه بگیره ؟
    سپاس که راهنمایی می کنید.

نقل قول نوشته اصلی توسط agm72 نمایش پست ها
    سلام دوستان امیدوارم حالتون خوب باشه.
    من دیروز با یک استادی تو سوئد اسکایپ داشتیم. ایشون آخر اسکایپ به من گفتند که آفر رو احتمال بسیار زیاد به من میدند. من گفتم که من مدرک زبان ندارم. گفتند که مدرک زبان نیاز نیست و شما زبانت مورد تایید بنده هست. سوالی که الان برام پیش اومده اینه که الان برای ویزا به مشکل نمی خورم؟ بدون مدرک زبان ردم نمی کنند؟ من چند تا مقاله درست و حسابی دارم و دانشگاهامم خوب بوده و معدل الف هم ارشد هم کارشناسی. ممنون میشم راهنمایی کنید.
    امیدوارم همون طور که استاد مربوطه گفتن پذیرش رو دریافت کنید.
    آزمون زبان هیچ ارتباطی به ویزا نداره. نگران نباشین.

موفق باشید.

Junior Member

با سلام از دوستان محترم
    آیا کسی فایل و پرزنتی دارد از سوالات و پاسخ هایی که به آنها باید داد به زبان انگلیسی

ApplyAbroad Superstar

سلام دوست عزیز

دوستان پستهای خیلی خوبی در مورد محتوای مصاحبه و امادگیهای پیش از ان در انجمن گذاشته اند که خیلی عالی هستند. یکی دو نکته هم که ممکن است کمک کنند از پستهای گذشته خودم اینجا مجدد میگذارم

۱- your background
    - رشته تخصیلی کارشناسی و ارشد و توضیح آنها –کمی درباره عنوان درسها و محتوای درسهای مهم توضیح دهید- معدل ها و دلایل انتخاب این رشته.

۲- -your competencies

-بسته به رشته و پوزیشن توان کار مستقل و منفرد

-توان کار تیمی /قدرت تعامل با دیگران و اقناع شدن و اقناع کردن/ بسته به رشته امکان سفر کردن/

-توان مدیریت زمان و رسیدن به اهداف

-توان کار با نرم افزارهای مربوط به رشته/ دستگاههای لابراتوار/ خلاصه ملزومات سخت افزاری مرتبط به کار

-دوره های اموزش مرتبط که رفته اید. با ذکر نام مدرک

۳- your scientific production/activity

اینجا به نظر من قسمت واقعا علمی مصاحبه باید باشد. متقاضی اینجا باید نشان دهد موضوع مورد نظر برای پروژه دکتری را خیلی خوب فهمیده و با اهداف آن کاملا اشناست. به طور خرد شده ایا فرد:

-زمان موجود را کافی میداند؟

-موسسه/دانشگاه را به خوبی میشناسد با مسیر تحقیقات آنها اشناست و نقاط قوت و ضعف را میداند. یعنی شما دقیقا میدانید دارید به کجا با چه تمایلات و جبهه بندی علمی وارد میشوید

-اساتید مهم و مربوط به شغل را میشناسید. کارهایشان را خوانده اید. به آن کارها نقد یا نظر دارید.
    بعد هم

-با دلیل و رجوع به کارهای قبلیتان نشان دهید از عهده شغل بر می آیید. مقالاتتان را اینجا باز کنید اگر کمکی میکنند.

این چیزها که نوشتم در واقع کلیات هستند. شما باید با توجه به رشته و موضوع خیلی با دقت و گزینشی عمل بفرمایید.

HTH

نقل قول نوشته اصلی توسط ma3ou22 نمایش پست ها
    با سلام از دوستان محترم
    آیا کسی فایل و پرزنتی دارد از سوالات و پاسخ هایی که به آنها باید داد به زبان انگلیسی

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)