صفحه 289 از 291 نخستنخست ... 189239279280281282283284285286287288289290291 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,881 تا 2,890 , از مجموع 2910

موضوع: مصاحبه از طریق تلفن، Skype و ...

پیش فرض پاسخ : مصاحبه از طریق تلفن، Skype و ...

سلام دوستان. من دو هفته پیش یه مصاحبه با امریکا داشتم اما هنوز خبری ندادن. میخواستم بدونم صلاح میدونید که تا جمعه صبر کنم و بعد ایمیل بدم بهشون و درباره ی نتیجه بپرسم؟ به نظرتون امکان داره ریجکت کرده باشن اما ایمیلی بهم ندادن؟ ممنون میشم از راهنماییتون

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط arezoos نمایش پست ها
    سلام دوستان. من دو هفته پیش یه مصاحبه با امریکا داشتم اما هنوز خبری ندادن. میخواستم بدونم صلاح میدونید که تا جمعه صبر کنم و بعد ایمیل بدم بهشون و درباره ی نتیجه بپرسم؟ به نظرتون امکان داره ریجکت کرده باشن اما ایمیلی بهم ندادن؟ ممنون میشم از راهنماییتون
    سلام دوست عزیز

تا جمعه صبر کنم و بعد ایمیل بدم بهشون و درباره ی نتیجه بپرسم؟

از دید من خیلی دیر نکرده اند با اینحال با این فاصله ایرادی ندارد که پیگیری بفرمایید.

به نظرتون امکان داره ریجکت کرده باشن اما ایمیلی بهم ندادن؟

احتمال این حالت زیاد نیست ولی غیر ممکن هم نیست من موارد متعددی را دیده ام که این حالت اتفاق افتاده است.

امید که پاسخ مثبت باشد

پایدار باشید

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

Junior Member

سلام به همگی. من امروز مصاحبه تصویری داشتم و چون اینجا تجربه بقیه رو می خوندم و واقعا برام جالب بود، دوست دارم تجربه خودم رو هم بنویسم شاید برای کسی مفید باشه:
    اول بگم که این اولین تجربه مصاحبه من به انگلیسی و با یک گروه چهار نفره (یک استاد تمام و یک دانشیار از دانشگاه و دو مهندس رده بالا از یک شرکت) بود، خوب استرسم هم زیاد بود و اینکه چهار نفر از دو محیط متفاوت بودند هم یکم نگرانیم رو بیشتر کرده بود. من برای یک پروژه مشترک بین صنعت و دانشگاه در بریتانیا اقدام کرده بودم که بعد از حدود یک ماه، ایمیل دادن که شورت لیست هستی و فلان تاریخ بیا برای مصاحبه؛ راستش کاملا مشخص بود که سعی دارند جو رو دوستانه کنند و بجز استاد تمام بقیه دائم لبخند می زدند و خیلی هم گرم باهام صحبت می کردند. خلاصه، سوالات عمومی رو پرسیدن که من خیلی راحت از تجربیاتم و توانایی هام گفتم و گفتند تو خیلی رزومت با پروژه ما هماهنگ. بعد استاد تمام یه سوال تخصصی پرسید از یه آزمایش، که جواب دادم و گفت کاملا درسته و بعد هم یه تعداد سوال دیگه پرسیدند که خوب جواب دادم، بعد ازم خواست تا روند دو تا آزمایش رو براش توضیح بدم که برام توضیحشون خیلی ساده بود اما به فارسی، به انگلیسی نمی تونستم درست روند رو مرحله مرحله بگم، هر چند تا جایی که می شد توضیح دادم و عذرخواهی کردم و گفتم توضیح این ها به انگلیسی کمی برام سخته. در نهایت بهم گفتند که امروز با چند نفر دیگه هم مصاحبه دارند و خبرشو بهم میدن و پرسیدند اگر قبول بشی از کی می تونی کارتو شروع کنی.
    در کل از مصاحبه نترسید و تجربیات بقیه رو هم در این زمینه بخونید که میتونه جالب باشه. واقعا خیلی هم مصاحبه به یه زبان دیگه چیز عجیب غریبی نیست. موفق باشید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    زیست شناسی

با سلام و وقت بخیر
    تجربه ی مکاتبه با استاد:

دانشگاه : آمریکا- رنک حدود 150
    رشته: گروه زیست گیاهی
    تحقیقات استاد: بین رشته ای/ آموزش زیست

-----------------
    روزمه من :
    سابقه کار مرتبط: 5 سال
    مقاله ی مرتبط کنفرانسی یا علمی پژوهشی: حدود 5 تا که بیشتر کنفرانسی هستن
    فعالیت ها: فعایلت های مرتبط با آموزش دارم.

----------------
    بیشتر از یک ماه بعد از ارسال ایمیل به استاد و ارسال ریمایندر، ایشون عذر خواهی کردند و جواب منو دادن. و در همون ایمیل برای مصاحبه روز دادن.
    حدود یک هفته به ددلاین باقی مونده بود.
    دانشگاه ریز نمرات رسمی می خواست که نداشتم ، نمره ی زبانمم نمی خورد.
    مشکلاتم رو با استاد / مدیر گروه و graduate office مطرح کردم و نهایتا استاد گفت که به خاطر شرایط کرونا با نمره زبانت کنار میاییم و فلان آزمون رو هم قبول می کنیم، برو توی سایت دانشگاه ببین. و بیا مصاحبمون رو انجام بدیم.
    پروسه ی دریافت ریز نمرات رسمی رو شروع کردم و ددلاین هم تموم شده، ظاهرا براشون جا افتاده بود که ریز نمرات دیر تر از ددلاین به دستشون میرسه.
    ----------------
    محتوای مصاحبه:
    بعد از سلام و احوال پرسی، مستقیم ازم رسید که چه علائقی تحقیقاتی دارم و من بعد از کمی گفتن در مورد سابقم که مخلوطی از زیست و آموزش بود، گفتم به فلان موارد علاقه دارم. هر چند در کنارش به فلان چیز هم علاقه مندم.
    ایشون گفتن خب ما فلان فاند رو داریم که فکر می کنم برای تو مناسب باشه. (فاند به کد نویسی با پایتون مرتبط هست! و ظاهرا یک نوع internship هست و باید توی واحدام، هر ترم 1 واحد هم اینو بگزرونم). بعد هم چند تا سوال کلی در مورد اینکه واقعا میای اینجا و ابراز علاقه به دانشجوهاشون و اینکه من خیلی درکشون می کنم و... رو گفتن.
    صحبت ما حدود 25 دقیقه طول کشید.
    بعد از اون پیگیری کار های منو شخصا شروع کردن (به دلیل همون ریز نمرات رسمی ) و از کار های تحقیقاتی و فاندی که گفته بودن هم مطالبی رو برام فرستادن. که توی ایمیلشون، برخلاف موقع مصاحبه که من فکر می کردم فاند برای شخص خودشون هست، فهمیدم فاند برای دانشکده بود و ایشون منو واجد صلاحیت اون می دیدن. در نتیجه الان نمی دونم که اگه اون فاند نشه، آیا خودشون فاند دارن یا نه.
    یک جلسه ی هم منو توی گروه دانشجو هاشون دعوت کردن و یک جلسه ی مصاحبه داشتیم که من بیشتر ساکت بودم، هر چد بهشون گفته بودم که ممکنه زود برم چون کار دارم و ایشون مشکلی نداشتن.
    -------------------------
    مشکلات:
    استاد به شدت تند حرف میزد، خدا رو شکر مصاحبه رو تونستم به خوبی پیش ببرم ولی تا مصاحبه تموم شد مردم و زنده شدم.
    توی جلسه ی گروهش، عملا هیچی متوجه نشدم چون حتی یک دانشجوی اینترنشنال هم نبود و همه توی آزمایشگاه بودن و ماسک زده بودن.
    سطح اسپیکینگ آیتلسم 7 هست. و واقعا با توجه به دوستانی که تازه رفتن آمریکا و از اینکه متوجه حرفا نمیشن، گریه می کنن و اوضاع خیلی سخت می گذره، و این تجربه متوجه شدم خیلی باید روی زبانم کار کنم چون ظاهرا حتی برای شروع هم خوب نیست.

من در کمال نا امیدی این ایمیل و جواب رو از استاد دریافت کردم.
    لطفا ناامید نشید و به تلاشتون ادامه بدید.

در حال حاضر یک استاد با شرایط نسبتا مشابه هم باهام در تماس هست و بعد از مدت طولانی جواب نگرفتن، ناگهان این دو استاد بهم جواب دادن و ظاهرا به قبول کردن من علاقه مندن.

امیدوارم مواردی که نوشتم مفید باشه.

دوستان، من با یک استادی در مکاتبه بودم، چنین نامه ای دریافت کردم. حالا، چگونه خودم رو برای Meeting آماده کنم؟ ممنونم.

Please select a time to have a meeting on Skype. We will mainly review your CV and your skills.. In addition, send me your Skype ID and Credentials. attach your publications and CV as well.
    As a Mazani, I invite you to Enjoy & Get familiar with our vegetation, Hyrcanian forest, 1, 2, 3, 4, 5
    Others: a, b, c

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط Plus_Energy نمایش پست ها
    دوستان، من با یک استادی در مکاتبه بودم، چنین نامه ای دریافت کردم. حالا، چگونه خودم رو برای Meeting آماده کنم؟ ممنونم.

Please select a time to have a meeting on Skype. We will mainly review your CV and your skills.. In addition, send me your Skype ID and Credentials. attach your publications and CV as well.
    دوست من زیاد به خودتون استرس ندید این میتینگ ها معمولاً خیلی کلی است و استاد می خواد شما رو بشناسه و از زبان خودتون باهاتون بیشتر آشنا بشه، نقاط ضعف و قدرت تون رو شناسایی کنه و ببینه که آیا اهداف آینده شما با آنچه که پروگرم و گروه ایشون ارائه میده در یک راستا هست یا خیر. آنچه که استاد از شما خواسته رو به ایشون ارسال کنید و بعد هم پیشنهاد می کنم تجریبات مصاحبه سایر دوستان رو توی همین فورم بخونید. موفق باشید
    ای کسانی که ایمان آورده اید، آیا پیش از ارسال پیام، صندوق پیام خود را خالی کرده اید؟!

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط Plus_Energy نمایش پست ها

سلام دوست عزیز

اولا به شما تبریک میگویم که موفق شده اید تا این مرخله کار را جلو ببرید. . یکی دو نکته هم که ممکن است کمک کنند از پستهای گذشته خودم اینجا مجدد میگذارم و در مورد این است که خودتان را برای چه دست سوالهایی اماده بفرمایید

۱- your background
    - رشته تخصیلی کارشناسی و ارشد و توضیح آنها –کمی درباره عنوان درسها و محتوای درسهای مهم توضیح دهید- معدل ها و دلایل انتخاب این رشته.

۲- -your competencies

-بسته به رشته و پوزیشن توان کار مستقل و منفرد

-توان کار تیمی /قدرت تعامل با دیگران و اقناع شدن و اقناع کردن/ بسته به رشته امکان سفر کردن/

-توان مدیریت زمان و رسیدن به اهداف

-من رشته شما را نمیدانم ولی اگر مرتبط است توان کار با نرم افزارهای مربوط به رشته/ دستگاههای لابراتوار/ خلاصه ملزومات سخت افزاری مرتبط به کار

-دوره های اموزش مرتبط که رفته اید. با ذکر نام مدرک
    - پیشتهاد میکنم - با اینکه استاد نوشته اند که جلسه برای CV شما هست- حتما آمادگی داشته باشید فکرهایتان را برای دکتری و اینکه چه پروژه ای را مد نظر دارید آماده کنید. گدشته استاد را و مقاله هایشان را و کارهایی را که الان دارند انجام میدهند را بررسی بفرمایید و تا حد ممکن با ایشان آشنا باشید و پروٰژه خودتان را در فضای استاد تعریف بفرمایید.

امید که موفق باشید

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

Junior Member

چندین نوع مصاحبه وجود داره که ممکنه باهاش مواجه بشید
    در بعضی مواقع قبل از اینکه دعوت به مصاحبه بشید، بسته به رشته و پوزیشنی که اپلای کردید ممکنه براتون صورت مسئله ای بفرستن و بخوان که کد بزنید.
    این کد زدن گاهی آفلاینه شما ممکنه چند روز وقت داشته باشید واسش
    گاهی هم آنلاین معمولا نیم تا یک ساعت وقت دارید برای انجامش

پس دقت کنید که اگر ادعایی توی #سی_وی میکنید، ادعای کذبی نباشه

من چندین بار به مصاحبه دعوت شدم که به ترتیب سعی میکنم تجربیات خودم رو براتون به اشتراک بگذارم
    خب اولین مصاحبه فنلاند یک شرکت تحقیقاتی
    من چون اینجا دکتری می‌خوندم هم زمینه های مرتبط با دکتری رو اپلای میکردم هم ارشد
    این پوزیشن مربوط به دکتری ام بود

اولین مصاحبه به زبان انگلیسی خیلی استرس زا بود
    پوزیشن خیلی فیت نبود با رزومه ام
    و خودم هم از روند مصاحبه راضی نبودم
    یک سری سوالات مشخص هست که عموما سوالات مصاحبه حول همونها می‌چرخه
    من با گوگل کردن تقریبا تمام سوالات رو داشتم و همونها رو تمرین می‌کردم واسه تمام مصاحبه ها
    ولی خب خیلی مهمه که جوابها رو همیشه ربط بدید به پوزیشنی که واسش دعوت به مصاحبه شدید

توی این مصاحبه اولین سوالی که پرسیدن این بود که خودت رو معرفی کن، چه می‌کنی و ...
    چرا اینجا و این شرکت؟
    نقاط قوتت چیه
    نقاط ضعفت چیه
    و ...
    فیدبک مثبتی از مصاحبه کننده ها نمیگرفتم
    چون دنبال کسی بودن که حرفه ای باشه توی اون زمینه کاری

ولی برای اولین مصاحبه تجربه خوبی بود واسم
    و هیچ وقت هم پیگیری نکردم که جوابشون چیه

طول مصاحبه حدود نیم ساعت

Junior Member

خب اولین مصاحبه که تموم شد بسیار ناراحت بودم از اینکه اون طور که میخواستم همه چی جلو نرفت
    همون روز از بلژیک دانشگاه خنت دعوت به مصاحبه شدم
    برای هر پوزیشنی که دعوت میشید حتما سایت استاد، دانشجوها، گروه، مقالات و ... رو نگاه کنید و آمادگی کامل داشته باشید
    خب این کاملا به زمینه ارشدم میخورد
    مرور کاملی روی تز ارشدم داشتم
    درس های مرتبطی که پاس کردم رو سر فصل هاشون رو نگاه کردم
    ۲۵ صفحه سوالات مصاحبه رو مرور کردم
    درباره هر کلید واژه ای که توی آگهی بود مطالعه کردم
    کلیدواژه های توی سایت استاد رو بررسی کردم و ...
    روز مصاحبه رسید
    علاوه بر خود استاد دانشجو پست داکش هم بود
    لازم به ذکر بگم که ممکنه اصلا به شما نگن چند نفر قراره توی مصاحبه باشن پس آمادگی داشته باشید با تعداد زیادی آدم همکلام بشید

استاد ژاپنی بود، خیلی سریع صحبت می‌کرد و کمی با لهجه اش مشکل داشتم
    اما کم کم گوشم عادت کرد و اوکی شد روال
    سوالات
    خودت رو معرفی کن
    ارشد چه کردی
    توی مقاله چه روشی انجام دادی
    این ممبرشیپ توی سی وی نوشتی یعنی چی
    نقاط قوت
    نقاط ضعف
    چرا بلژیک
    کی میتونی بیای
    سوالی داری یا نه
    سوالات دقیقا یادم نمیاد ولی بگم که از حیطه اون ۲۵ صفحه سوالی که میگم خارج نیستن
    همه چی خوب پیش رفت
    کاملا مثبت بود مصاحبه
    استاد گفته بود پوزیشن تا یک ماه دیگه باز هست و بعد از اون خبرت میکنیم
    منم گفتم مشکلی نیست

طول کل روند مصاحبه نیم الی یک ساعت

پس یه نکته اینکه لزوما بعد از اتمام ددلاین مصاحبه ها شروع نمیشه و اگر استاد از رزومه ای خوشش بیاد مصاحبه رو شروع می‌کنه
    سعی کنید جز اولین نفراتی باشید که اپلای میکنن

برای این پوزیشن 100 نفر اپلای کرده بودن، 25 نفر دعوت به مصاحبه و دو نفر دیگه که کاملا فیت بودن انتخاب شدن

Junior Member

مصاحبه سوم آلمان
    پوزیشن آلمان مرتبط با دکتری بود تقریبا ولی در یک زمینه کاملا جدید
    بهم گفته شد که یک پرزنتیشن از کارهام آماده کنم که مرتبط با پوزیشن هست
    ۱۰ دقیقه وقت ارایه دارم
    و بعد از اون یک تمرین بهم میدن آنلاین باید انجام بدم
    خب روز مصاحبه شد حدود ۶ نفر حضور داشتن توی جلسه
    خود استاد و تمام دانشجوهای ارشد و دکتری اش
    پرزنت کردم خودم رو و بعد از اون از تمام جملات پرزنتیشن و سی وی ام خط به خط سوال کردن
    تا جایی که استاد می‌گفت بچه ها سوالی ندارید
    بچه ها با خنده میگفتن نه دیگه
    بعد از اون یک تمرین یا در واقع یک سوال مرتبط با پوزیشن به من دادن
    بهم گفتن ده دقیقه درباره اش فکر کن دوباره باهات تماس میگیریم
    سوال کاملا جدید بود و هیچ دیدی نداشتم نسبت بهش
    خلاصه تیکه آخر رو خراب کردم
    قرار شد یک هفته بعد بهم خبر بده، که بعد از پیگیری مشخص شد به دلیل فیت نبودن کسی رو نگرفتن

طول کل روند مصاحبه حدودا دو ساعت

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)