صفحه 275 از 291 نخستنخست ... 175225265266267268269270271272273274275276277278279280281282283284285 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,741 تا 2,750 , از مجموع 2910

موضوع: مصاحبه از طریق تلفن، Skype و ...

ApplyAbroad Superstar

پیش فرض پاسخ : مصاحبه از طریق تلفن، Skype و ...

سلام دوست عزیز

این مطلب شما واقعا نشان میدهد که پیگیری به شکل درست میتواند خیلی درها را بار کند. بابت این پشتکار و انتخاب مسیر صحیح به شما تبریک میگویم که موفق شده اید شور و علاقه درس خواندن را به استاد نشان بدهید و ایشان را همراه کنید. واقعیت این است که استادها دانشجوی خوب را وقتی تشخیص بدهند خیلی همراهی میکنند.

در مورد نتیجه واقعا شما در شرایط خوبی هستید ولی خودتان را همزمان برای همه چیز هم به لحاظ روحی اماده کنید. دانشگاه خوب ورودش با رقابت شدید همراه است . مرحل مختلف پذیرش دارد و افراد مختلف با نگاههای مختلف با قدرتهای مختلف دخیلند. بنابراین نتیجه ممکن است مطلوب یا مثل سال گذشته بشود. پشتکار داشته باشید تا به اینجا حمایت فرد مهمی را گرفته اید ولی آمادگی هر نتیجه ای را هم داشته باشید. هر چند من فکر میکنم این استاد با شما چه برای لوزان چه جای دیگر که ممکن است بشناسند همراهی خواهند کرد.

در مورد فاصله پوزیشن هم فکر میکنم اصلا نگران نباشد معمولا این پوزیشنها خیلی وسیع تعریف میشوند و انعطاف زیادی دارند. استا دبا شما همراه هستند این عالی است.

خیلی مایلم که کارهایتان با موفقیت انجام شود و خبرهای خیلی خوب اینجا به اشتراک بگذارید.

پایدار باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط moondiby نمایش پست ها
    سلام به همگی.

پارسال یه آگهی واسه دانشگاه لوزان سوییس زده بودن که تو رشته های مختلف تو حطیه life science دانشجو دکتری میگیرن. هر کی میخاد باید اول یه استاد پیدا کنه که قبول کنه سوپروایزرش بشه بعد اپلای کنه. منم همین کارو کردم یه استاد پیدا کردم و باهاش حرف زدم و بعد اپلای کردم تنها مشکل استاده این بود که کاری که پیشنهاد دادی مداخله ای هستش و نیاز داره زبان فرانسه و المانی بلد باشی ، منم چند تا راهکار بهش پیشنهاد دادم و خلاصه اپلای کردم. سه ماه بعد از طرف دانشگاه ایمیل اومد که ریجکت شدم. از استاد پرسیدم علتش رو گفت نمی دونم. 6 ماه پیش من مجدد به همون استاد ایمیل زدم و بهش گفتم ببین من نتونستم بی خیال کار کردن با تو بشم. بیا با هم کار کنیم. بعد دو ماه جواب نداد و بعد از دو بار پیگیری من جواب داد که دارم به پیشنهادت فکر می کنم و اینکه چطوری باید انجامش بدیم و نیاز دارم بیشتر بدونم از کاری که میخای بکنی و شرایط مالی رو بررسی کنم. و اینکه چطوری انجامش بدیم که نیاز کمتری به زبان فرانسه داشته باشه. ضمنا خواستم بهت بگم دانشگاه همون آگهی پارسالی رو مجدد باز کرده ها. میتونی اونجا هم اپلای کنی. منم زودی جواب دادم اره قبول دارم. نظرتون چیه من یه پیش پروپوزال بنویسم که جفتمونم بیشتر روشن بشیم. بعد رفتم آگهی رو دیدم . توی آگهی فیلد کاری استاد متفاوت از فیلد کاری من شده بود. تو ایمیلم ازش در این مورد پرسیدم که جواب نداد. خلاصه من شروع کردم به پروپوزال نوشتن و دو هفته پیش موضوع رو براش فرستادم یه موضوعی که دیگه کار مداخله ای نیست و کلا نیازی ندارم فرانسه و اینا بلد باشم و با انگلیسی میره جلو. بهم جواب دادم خیلی خوبه پروپوزال رو برام بفرست تا نهاییش کنیم. ضمنا برو واسه اون اگهی که زده بودن هم اپلای کن و اسم من رو به عنوان سوپروایزر بیار در مورد شباهت نداشتن فیلد تحقیقاتی هم نگران نباش مشکلی پیش نمیاد بنویس با من در مورد پروپوزال حرف زدی. منم فرستادم. هفته پیش ایمیل زد که پروپوزال خوبه فقط یه سری نکات هست که باید حرف بزنیم و بگم بهت. تایم های خالی رو بگو تا قرار فیکس کنیم. حالا یه ماه و نیم دیگه قراره حرف بزنیم. نمی دونم چی قراره گفته بشه.
    از طرف دیگه در مورد اون آگهی موندم اونجا خیلی گسترده اپلیکنت می گیره ولی فقط سه نفر انتخاب میی کنن. احتمال اینکه من جزو اون سه نفر باشم خیلی کمه. الان نمی دونم اگه دانشگاه بازم مثل پارسال ریجکت کنه چی میشه؟ می تونم مستقیم دانشجوی استاد بشم؟ اگه دانشگاه اوکی بده یه مصاحبه حضوری هم داره. اگه بشه من یه ماه فرصت دارم برم سوییس واسه مصاحبه ، که بعیده یه ماه زمان کافی باشه واسه ویزا و اینطور چیزا میگم.
    نظرتون چیه؟
    ببخشید زیاد نوشتم .

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

Senior Member Sha7ab آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط moondiby نمایش پست ها
    سلام به همگی.

پارسال یه آگهی واسه دانشگاه لوزان سوییس زده بودن که تو رشته های مختلف تو حطیه life science دانشجو دکتری میگیرن. هر کی میخاد باید اول یه استاد پیدا کنه که قبول کنه سوپروایزرش بشه بعد اپلای کنه. منم همین کارو کردم یه استاد پیدا کردم و باهاش حرف زدم و بعد اپلای کردم تنها مشکل استاده این بود که کاری که پیشنهاد دادی مداخله ای هستش و نیاز داره زبان فرانسه و المانی بلد باشی ، منم چند تا راهکار بهش پیشنهاد دادم و خلاصه اپلای کردم. سه ماه بعد از طرف دانشگاه ایمیل اومد که ریجکت شدم. از استاد پرسیدم علتش رو گفت نمی دونم. 6 ماه پیش من مجدد به همون استاد ایمیل زدم و بهش گفتم ببین من نتونستم بی خیال کار کردن با تو بشم. بیا با هم کار کنیم. بعد دو ماه جواب نداد و بعد از دو بار پیگیری من جواب داد که دارم به پیشنهادت فکر می کنم و اینکه چطوری باید انجامش بدیم و نیاز دارم بیشتر بدونم از کاری که میخای بکنی و شرایط مالی رو بررسی کنم. و اینکه چطوری انجامش بدیم که نیاز کمتری به زبان فرانسه داشته باشه. ضمنا خواستم بهت بگم دانشگاه همون آگهی پارسالی رو مجدد باز کرده ها. میتونی اونجا هم اپلای کنی. منم زودی جواب دادم اره قبول دارم. نظرتون چیه من یه پیش پروپوزال بنویسم که جفتمونم بیشتر روشن بشیم. بعد رفتم آگهی رو دیدم . توی آگهی فیلد کاری استاد متفاوت از فیلد کاری من شده بود. تو ایمیلم ازش در این مورد پرسیدم که جواب نداد. خلاصه من شروع کردم به پروپوزال نوشتن و دو هفته پیش موضوع رو براش فرستادم یه موضوعی که دیگه کار مداخله ای نیست و کلا نیازی ندارم فرانسه و اینا بلد باشم و با انگلیسی میره جلو. بهم جواب دادم خیلی خوبه پروپوزال رو برام بفرست تا نهاییش کنیم. ضمنا برو واسه اون اگهی که زده بودن هم اپلای کن و اسم من رو به عنوان سوپروایزر بیار در مورد شباهت نداشتن فیلد تحقیقاتی هم نگران نباش مشکلی پیش نمیاد بنویس با من در مورد پروپوزال حرف زدی. منم فرستادم. هفته پیش ایمیل زد که پروپوزال خوبه فقط یه سری نکات هست که باید حرف بزنیم و بگم بهت. تایم های خالی رو بگو تا قرار فیکس کنیم. حالا یه ماه و نیم دیگه قراره حرف بزنیم. نمی دونم چی قراره گفته بشه.
    از طرف دیگه در مورد اون آگهی موندم اونجا خیلی گسترده اپلیکنت می گیره ولی فقط سه نفر انتخاب میی کنن. احتمال اینکه من جزو اون سه نفر باشم خیلی کمه. الان نمی دونم اگه دانشگاه بازم مثل پارسال ریجکت کنه چی میشه؟ می تونم مستقیم دانشجوی استاد بشم؟ اگه دانشگاه اوکی بده یه مصاحبه حضوری هم داره. اگه بشه من یه ماه فرصت دارم برم سوییس واسه مصاحبه ، که بعیده یه ماه زمان کافی باشه واسه ویزا و اینطور چیزا میگم.
    نظرتون چیه؟
    ببخشید زیاد نوشتم .
    سعی میکنم جواب سوال هاتون رو بدم. اگه دانشگاه شما رو قبول نکنه، استاد میتونه شما برداره، به شرطی که فاند داشته باشه. این رو بهتره از استاده بپرسید. من حدسم اینه که استاد به خاطر اون پوزیشن هایی که توی دانشگاه باز شده مجدد به شما اوکی داده.
    من فکر نمیکنم ویزای سوییس خیلی طول بکشه اومدنش، ولی خیلی به ندرت پیش میاد کسی حضوری بره برای مصاحبه. هر وقت به اون مرحله رسیدین، به نظرم با کمیته داوری صحبت کنین که از طریق اسکایپ با شما صحبت کنن.
    ضمنا زیاد خودتون رو نگران نکنید. خودتون رو محدود به یک پوزیشن هم نکنید. سعی کنید انتخاب هاتون رو بیشتر کنید. به قول یکی از دوستان توی یک فروم خارجی try not to get attached to a PhD position
    :Portgas D. Ace
    We have to live a life of no regrets

سلام من دوروز پیش با یک استاد دانشگاه کانادا مصاحبه اسکایپ داشتم و خیلی روتین از خودم پرسید و چرا دکتری میخوای بخونی و از تحقیقاتت بگو و آخرشم گفت سوالی داری بپرس که من از یک کارش پرسیدم و امکانات آزمایشگاهش ولی از فاند چیزی نپرسیدم. ولی الان نمیدونم کی قراره جواب بهم بده و اصلا فاند داره یا نه؟ همون روز چند ساعت بعد میل دادم و تشکر کردم و گفتم منتظر تصمیم شما هستم اونم جواب داد که : I'll keep you updated
    حالا بنظرتون تا کی باید صبر کنم؟ و اینکه لازمه راجع به فاند چیزی بپرسم ازش؟

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehrnooshrf نمایش پست ها
    سلام من دوروز پیش با یک استاد دانشگاه کانادا مصاحبه اسکایپ داشتم و خیلی روتین از خودم پرسید و چرا دکتری میخوای بخونی و از تحقیقاتت بگو و آخرشم گفت سوالی داری بپرس که من از یک کارش پرسیدم و امکانات آزمایشگاهش ولی از فاند چیزی نپرسیدم. ولی الان نمیدونم کی قراره جواب بهم بده و اصلا فاند داره یا نه؟ همون روز چند ساعت بعد میل دادم و تشکر کردم و گفتم منتظر تصمیم شما هستم اونم جواب داد که : I'll keep you updated
    حالا بنظرتون تا کی باید صبر کنم؟ و اینکه لازمه راجع به فاند چیزی بپرسم ازش؟
    سلام دوست عزیز

اخر مصاحبه بهترین فرصت برای سوالات شما از جمله سوال از فاند بوده است که شما به هر دلیل حیا کرده اید.

الان هم فکر میکنم که سوال از فاند اصلا ایرادی نداشته باشد چون مساله ایست که همه دانشجوها برای آن دغدغه دارند و طبیعی است بخواهند در مورد آن بدانند. ازدید من هر چه زودتر سوالاتتان را بپرسید بهتر است تا خیالتان آسوده و تکلیفتان با این استاد روشن باشد.

موفق باشید
    ویرایش توسط susighton : October 17th, 2019 در ساعت 07:08 AM

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

Junior Member

با سلام خدمت دوستان
    بنده برای پوزیشنهای دکتری تو ایتالیا که 60 نفر تقاضا داده بوده اند و از این بین 10 نفر میخواستند که 8نفر با اسکالرشیپ و دونفر بدون اسکالرشیپ .بعد از دو سری اسکایپ از شانس بد ما نفر دهم شدیم که اسکالرشیپ نصیب ما نشد. حال یه سوال دارم اینکه اینرو بپذیرم یا نه ؟ امیدی هست بریم اونجا یه کمک مالی نصیب ما بشه ؟ به ریسک قبول کردنش می ارزه؟ البته میتونم هزینه یک سالو تامین کنم ولی 2 سال بعدی رو قفل می کنم . با تشکر از راهنمایتون

ApplyAbroad Superstar

سلام دوست عزیز

اولا تبریک برای موفقیتی که کسب کردید میگویم. با اینکه به نتیجه تمام مطلوب نرسیدید با اینحال نشان میدهد که توانمند هستید و امید که در بقیه مراحل تا شروع درس موفق باشید

در مورد سوال شما من فکر میکنم مستقیم از کسانی که در دانشگاه با آنها صحبت/مصاحبه کردید یا ارتباط گرفته اید خیلی روشن و و اضح سوال بفرمایید. شرایطتان را بفرمایید و درخواست اطلاعات کنید. بعضی دانشگاهها از دانشجوهای دکتری برای تدریس استفاده میکنند. بعضی از اساتید هم بودجه دارند و دستیار میخواهند که میتوانند برای کار انها پرداخت کنند. گاهی میتوانند بعضی از هزینه ها را ویو کنند.

دانشگاههای ایتالیا مثل هر جای دیگر دنیا شرایط مختلف دارند و طبیعتا کسی نمیتواند شرایط همه را بداند بنابراین پیشنهاد میکنم مستقیم از دانشگاه سوال بفرمایید.

امید که در بقیه مسیر هم موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط polan نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان
    بنده برای پوزیشنهای دکتری تو ایتالیا که 60 نفر تقاضا داده بوده اند و از این بین 10 نفر میخواستند که 8نفر با اسکالرشیپ و دونفر بدون اسکالرشیپ .بعد از دو سری اسکایپ از شانس بد ما نفر دهم شدیم که اسکالرشیپ نصیب ما نشد. حال یه سوال دارم اینکه اینرو بپذیرم یا نه ؟ امیدی هست بریم اونجا یه کمک مالی نصیب ما بشه ؟ به ریسک قبول کردنش می ارزه؟ البته میتونم هزینه یک سالو تامین کنم ولی 2 سال بعدی رو قفل می کنم . با تشکر از راهنمایتون

Keep Calm and APPLY ON

Junior Member

با تشکر از پاسختون
    حالا این مساله فاندو چگونه با اساتید درمیون بزارم؟
    آیا دانشجوهای دکتری اون دانشگاه میتونن اطلاعات بدند؟
    برای من تنها هزینه زندگی مهمه. دانشگاه به هیچ عنوان شهریه ای نداره. به عبارتی یه نون شبی بدند که شب گرسنه سر روی بالش نذاریم.

ApplyAbroad Superstar

خواهش میکنم دوست عزیز کار مهمی نبود

مساله مالی دکتری هیچ کم از اصل کار ندارد و از دید من دانشجو به هیچ وجه نباید تا وقتی مطمین ار فراهم بودن شرایط نیست وارد دکتری شود. این را به تجربه مشاهده شاید بیش از ده بیست مورد دکتری ناتمام مانده یا به مشقت افتاده میگویم.

دکتری جدی و درست حسابی به خودی خود مشکل است پر از چالش است کمتر دانشجویی است که بتواند علاوه بر بار کار اصلی مشکل مالی را هم به دوش بکشد. بنابراین از شنیده ها و نقل قولها فقط برای یک جهت گیری کلی سوال کنید و تا تعهد جدی از استاد یا دانشگاه یا نهادی نداشته باشید ورود نفرمایید چون حتی اگر از مساله ویزا هم بگذریم همانطور که گفتم باید زیر پای شما خیلی محکم باشد.

احتمالی هم هست که از نفرات دیگر که بورس گرفته اند پذیرش از جای دیگر بگیرند و بروند و فضا برای شما باز شود. بنابراین پیشنهاد میکنم با دانشگاه حفظ تماس کنید و سعی کنید از خودشان کمک بگیرید.

امیدوارم هر چه زودتر خبرهای خوب بگیرید

با تشکر از پاسختون
    حالا این مساله فاندو چگونه با اساتید درمیون بزارم؟
    آیا دانشجوهای دکتری اون دانشگاه میتونن اطلاعات بدند؟
    برای من تنها هزینه زندگی مهمه. دانشگاه به هیچ عنوان شهریه ای نداره. به عبارتی یه نون شبی بدند که شب گرسنه سر روی بالش نذاریم.

Keep Calm and APPLY ON

ApplyAbroad Superstar

یک نکته دیگر اینکه میفرمایید هزینه یکسال را میتوانید تامین بفرمایید خیلی خوب است. حتما در مکاتبات که میفرمایید به آن اشاره کنید بفرمایید بخشی از هزینه ها را دارید و با اگر دانشگاه همراهی کند - مثلا چند ساعتی برایتان تدریس بگذارند - از عهده هزینه ها برخواهید امد .

این زاویه مالی که الان در اختیارتان هست را حتما بفرمایید. تاکید هم بفرمایید که امادگی کار دستیاری استاد یا کار در لب یا تدریس را دارید. شما بالاخره جزو نفرات برتر گروه بوده اید که امتیاز بزرگی است.

با سلام خدمت دوستان

Keep Calm and APPLY ON

Junior Member

سلام دوستان من چندماه پیش با استاد خانمی از کانادا برای رشته مدیریت مکاتبه داشتم که گفت خیلی زمینه تحقیقاتیت به من نمیخوره ولی اگه بخوای اواخر اکتبر می تونیم اسکایپ داشته باشیم (اسکایپ هام را معمولا اون تاریخ می گذارم) سوالات بپرسی منم استقبال کردم و گفتم همون تاریخا ایمیل میدم برای هماهنگی های اسکایپ. ولی خوب الان هم استرس امتحان چندروز بعد تافلم دارم و هم اینکه یک هفته س بیمارم به نظرتون به استاد ایمیل بزنم و چی بگم بابت تاخیر و واقعیتش هم چون تجربه اسکایپ و اپلای نداشتم تا حالا آمادگی ندارم نمی دونم باید چیکار کنم لطفا من را راهنمایی کنید. ممنون

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)