صفحه 1 از 291 123456789101151101 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 2910

موضوع: مصاحبه از طریق تلفن، Skype و ...

Hiva0005
    Guest

پیش فرض مصاحبه از طریق تلفن، Skype و ...

،سلام

من به یک پروفسور ایمیل زدم و به من پاسخ داد که از پروفایلم خصوصا CV من خیلی‌ خوشش اومده و گفت که با توجه به بگراند من و ...من می‌تونم حتا بدون گذروندن کرس هایی که واسه دانشجویان تازه وارد وجود داره مستقیم برم سر رسیرچ اصلی‌. بد گفت می‌خواد باهم صحبت کنه تا بتونه در میتینگ هایی که با سایر اعضای ادمیشین کمیتی دارند درمورد من حرف بزنه. می‌خواستم بپرسم توی این مکالمهٔ تلفنی اون چیا رو می‌خواد بدون و چی‌ ممکن بپرسه؟ من چه چیزایی رو باید بپرسم یا براش آماده باشم؟ کلا تو این مکالمه چه چیزایی و چگونه باید بگم
    از دوست که تجربی در این زمینه دارند خواهش می‌کنم راهنمای کنند

شهره

mohammadreza
    Guest

پیش فرض پاسخ : مصاحبه تلفنی

سلام

من خودم به شخصه اين تجربه رو ندارم ولي يكي از دوستان تجربه ي مشابه رو داشت.

توصيه هاي اون به اين شرح بود:

1- CV اي رو كه ميل كردي حتما كامل بخون و بهش مسلط باش، چون به احتمال خيلي زياد اول از سوابق تحقيقي، استاد ها، هم گروهي هات و ... سوال كنه.

2- زمينه هاي تحقيقاتي استادي كه براش ميل كردي رو از سايتش در بيار و بدون كه به چي بيشتر علاقه داره و تا حالا رو چي كار كرده و مخصوصا الان داره رو چي كار ميكنه.

3- چندين مقاله ي مرتبط با زمينه هاي تحقيقاتي استادت از اينترنت بگرد و پيدا كن و بعد بخون تا بتوني از حرف هاي استاد سر در بياري.

4- احتمالا ازت بپرسه كه چه ويژگي يه خاصي داري. (يعني چرا من بايد تو رو انتخاب كنم)، بهتره به اين سوال خيلي با دقت جواب بدي، چون هم بايد بتوني خودت رو خوب معرفي كني و هم اينكه تعريف از خود نباشه.

5- يه چيزه خيلي مهم اينكه تا ازت چيزي نپرسيده چيزي نگو. (قانون نيست ولي در حالت كلي خوب جواب داده)

يه چيز ديگه هم كه بايد آماده داشته باشي، نمرات قسمت هاي مختلف تافل و ريز نمرات و ... است.

ولي كلا ميگم خيلي سخت نگير، فكر كنم اگر به خودت مسط باشي خيلي بهتر بتوني نتيجه بگيري.

شاد باشي.

Junior Member

راستش محمدرضا خیلی عالی همه چیز رو گفت. من فقط خیلی با 3 موافق نیستم. اون اولا میخواد بدونه که تو وجود خارجی داری و همونی هستی که تو CV نوشتی. پس کاملا به اون مسلط باش. و بعد سطح زبانت رو میخواد بدونه. پس هول نشو. کلا آماده باش که در مورد تز و کارهای تحقیقاتی که انجام دادی حرف بزی. همهشه هم یادت باشه که حتی پای تلفن لبخند بزنی تا صدات لحن خوبی بگیره. تو 1 قدم با آرزوهات فاصله داری.

Junior Member

مي خواد سطح زبانتو بدونه
    دوما از تلفن ثابت استفاده كن و نه از موبايل (موبايل خوب خط نمي ده و استاده ممكن فكر كنه تو نمي توني خوب صحبت كني)

Junior Member

اگه تو رزومت کار تحقیقاتی داری حتما اونا را کامل در نظر داشته باش معمولا از فوت و فن کارهای تحقیقاتی می پرسند البته یه جواب خوب هم برا سوال زیر داشته باش
    برای چی می خوای دکترا بخونی و چرا تو این دانشگاه؟؟؟

Junior Member

کسی می دونه توی مصاحبه تلفنی که استادا ترتیب می دن چیا می پرسن؟ اگه کسی تجربه اش را داره لطفا توضیح بده؟ ضمنا ایا انگلیسی استادا از تو تلفن قابل فهم است یا خیلی خفنه؟

Junior Member

در همين فروم فايلي را ميتوانيد دانلود كنيد كه يك دانشجوي دكترا تجربيات خود را بازگو كرده ولي در هر صورت شما بايد اطلاعات كافي را داشته باشيد و بدانيد يكي از اهداف مصاحبه ي تلفني درك سطح زباني شما هم هست اينم از لينك فايل http://www.applyabroad.org/forum/index.php?topic=196.0
    موفق باشيد

Moreover I suggest to have a look at the recent papers of that professor and have a global view over the research strategy of the department.

Junior Member

اصلا از این نترس
    استاد فقط ازتون چندتا تا سوال می‌کنه
    ایرانیا کلا خیلی‌ اسپیکینگشان نسبت به اینترنشنال ها بهتره
    اگه استادت چینی‌ که نترس زبانت خیلی‌ از اون بهترم خواهد بود
    یارو هم اصلا قرار نیست خفن سوال کنه
    معمولان سوالای ریز درسی‌ هم نمیپرس
    خیلی‌ کم دیدم که طرف یه چیز علمی‌ ریز بپرسه
    مثلا ممکن بگه خوب کارای علمی‌ که قبلان کردی چی‌ بوده
    سوالات کلی‌
    و اصلا از این نترس

بدن که بری میبینی‌ که انگلیشت هیچ مشکلی‌ نداره و از خیلی‌ اینترنتینلی دیگه بهتره
    بست
    ک۱

Junior Member

متشکرم.
    از این میترسیدم که نکنه خیلی‌ ریز کاری و تخصصی بپرسن. چون قبلا سابقه داشته!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)