صفحه 103 از 291 نخستنخست ... 35393949596979899100101102103104105106107108109110111112113153203 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,021 تا 1,030 , از مجموع 2910

موضوع: مصاحبه از طریق تلفن، Skype و ...

پیش فرض پاسخ : مصاحبه تلفنی

نقل قول نوشته اصلی توسط Omid_Adljuy نمایش پست ها
    سلام دوستان
    کسی میدونه اگه بخایم خودمون برای مصاحبه به اساتید تلفنی زنگ بزنیم ، هزینه اش چقدر میشه !؟ (فرضا آلمان)
    این تعرفه هایی که شرکت مخابرات اعلام کرده ، آیا واقعا همین ها میشه !؟
    مثلا تعرفه تلفن ثابت تماس با آلمان را نوشته دقیقه ای 70 تومان.
    آیا واقعا همین قدر میشه !؟ یا بیشتر میشه !؟ هزینه رومینگ و . . . هم میفته !؟
    خیلی ممنون

دوست عزیز در کل پیشنهاد میکنم ازسامانه رومینگ استفاده نکنی...
    من خودم مدت زیادی اه که از بیستاک استفاده میکنم و ازش راضیم ... شرکتای دیگه ای هم هستن که تعرفه های پایین تری دارن و میتونید در ازای خرید اعتبار ازشون با خارج از کشور صحبت کنید( عموما این تعرفه ها بین 30-40 تومان در دقیقه برای امریکا و اروپا هستند) در هر صورت اگه از موبایل(همراه اول) استفاده میکنید بیستاک گزینه مناسبی اه، احتیاج به شارژهم نداره... تعرفه هاشو تو سایتش چک کنید چیزی در حدود دقیقه ای 50-60 تومانه... ضمنا وقتی قبضتون میاد یه قسمت داره خارج کشور اونجا میزنه هزینه تماستونو.

ApplyAbroad Hero OMID-313 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط arch_one نمایش پست ها
    دوست عزیز در کل پیشنهاد میکنم ازسامانه رومینگ استفاده نکنی...
    من خودم مدت زیادی اه که از بیستاک استفاده میکنم و ازش راضیم ... شرکتای دیگه ای هم هستن که تعرفه های پایین تری دارن و میتونید در ازای خرید اعتبار ازشون با خارج از کشور صحبت کنید( عموما این تعرفه ها بین 30-40 تومان در دقیقه برای امریکا و اروپا هستند) در هر صورت اگه از موبایل(همراه اول) استفاده میکنید بیستاک گزینه مناسبی اه، احتیاج به شارژهم نداره... تعرفه هاشو تو سایتش چک کنید چیزی در حدود دقیقه ای 50-60 تومانه... ضمنا وقتی قبضتون میاد یه قسمت داره خارج کشور اونجا میزنه هزینه تماستونو.
    خیلی ممنون دوست عزیز بابت راهنمایی
    البته منظور من موبایل نبود.
    اگه بخواهیم از تلفن ثابت استفاده بکنیم ، چی را پیشنهاد می کنید !؟
    خیلی ممنون
    .You can either have results or excuses; not both

نقل قول نوشته اصلی توسط Omid_Adljuy نمایش پست ها
    خیلی ممنون دوست عزیز بابت راهنمایی
    البته منظور من موبایل نبود.
    اگه بخواهیم از تلفن ثابت استفاده بکنیم ، چی را پیشنهاد می کنید !؟
    خیلی ممنون
    دوست عزیز این سامانه برای خطوط تلفن ثابت هم قابل استفاده است.
    من دیروز خودم چک کردم تعرفه نرمالش برای اروپا و امریکا دقیقه ای 65 تومانه که فرقی ام نداره با موبایل همراه اول بزنید یا خط تلفن ثابت.
    اما بهر صورت غیر از اینها قطعا شرکت های اینترنتی که در شهرتون هست هم یه سری خدمات وایرلس تلفن اینترنتی ارایه می دهند یه سوال از اونها هم بکنید و هزینه هاشو دربیارید دیگه انتخاب با خودتون.

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط MARITO نمایش پست ها
    سلام دست عزیز. میشه بگی اسن جواب های ایرانی دقیقا چیا هستند؟ ممنون
    دوست عزیز ببخشید که چند روز تاخیر دارم. بعضی از مواردی که برای خودم بود رو میگم:

1- مثلا در جواب این سوال که مقاله های کنفرانسیتو خودت ارائه کردی، من میخواستم بگم متایسفانه نه و دلیلش عدم امکان خروج از کشور بوده.
    ایشون جوابم رو به این صورت درآورد: من دو نوع مقاله داشتم که بعضیا رو خودم ارائه کردم بعضیا رو متاسفانه خودم ارائه نکردم. دلیل این مساله قواننین ایران هست که کسایی که سربازی نرغتن نمیتونن پاسپورت بگیرن در نتیجه دیگران ارائه کردن ولی الان مشکلی ندارم و پاسپورت دارم.

2- در جواب اینکه هفته خودتو چطوز میگذرونی؟ دقیقه به دقیقه شو با گذروندن در ضمینه درس مطرح نکنم و در مورد اینکه با دوستام تفریح میکنم و ... هم صحبت کنم

3- اینکه کار میکنم رو اینطور مطرح کنم که کار من همیشه در ارتباط با مطالعه هست و باید آپ تو دیت باشم و ... و پر از کارهای نو هست و فلان کار رو برای اولین بار من با تحقیقاتم وارد کشور کردم و ... (اگه تلویزیون رو روشن کنی هر شب تقریبا ده تا خبر دارن که جوانان برومند این سرزمین برای اولین بار در دنیا یا در خاور میانه یا در ایران فلان کار رو کردن )

4- من لیسانسم رو تهران نبودم و برای جواب به این سوال همچین جوابی رو آماده کردم: تعداد seat ها در دانشگاههای ایران محدوده و متاسفانه تعداد متقاضیهای این seat ها بسیار بالاست و به همین دلیل هر سال امتحان ورودی گرفته میشه و بر اساس mark دانش اموزها بعضی از دانش اموزهای top به دانشگاههای مختلف فرستاده میشن و من هم برای دانشگاه .... انتخاب شدم.

میبینین که اصلا اشاره نکردم که دانشگاه لیسانسم جز 5 تا دانشگاه اول نبوده. و اصلا هم دانشگاه لیسانسم رو با ارشدم مقایسه نکردم.

5- این نکته رو که در یه شهر دیگه بودم رو میتونم همراه با اینکه اون شهر زبان متفاوتی داشته، آب و هوای متفاوتی داشته، فرهنگش متفاوت بوده رو به عنوان نمونه ای که میتونم خودمو با شرایط جدید تطبیق بدم ذکر کنم و البته بگم که میدونم که این مثال قابل مقایسه با خارج از ایران بودن نیست ولی تجربه ای در همون جهته. و ز اون تجارب میتونم در سفر خارجیم استفاده کنم.
    و
    This has helped me to become a decisive person. So, I'm not really worried about being alone having to deal with different cross cultural experiences.

6- در مورد ازدواج میخواستم بگم من به زودی ازدواج میکنم تا نشون بدم تنها نمیخوام بیام. مدرس بهم گفت برای چی میخوای الان اونها رو دچار یه شرایط نا مشخص بکنی؟ بگو: اگر پذیرفته شدم بعدا در موردش با او صحبت میکنم. تبدیل به یه مساله نکنش

Senior Member

7- در مورد سوال برنامه م برای بعد دکترا چیه، گفتم

my plans for after PhD are still not a hundred percent

خوب خیلی از دوستان این مدلی پیشنهاد نمیکنن ولی من اینو جواب دادم و گفتم یه برنامه م اینه که برگردم یکی اینکه برم استرالیا چون اونجا فامیل زیاد دارم، آخری هم اینکه اگر تو کانادا بتونم مفید باشم خوشحال میشم to pay back my dues

بازخوردی که همون لحظه تو چهره دو تا استاد دیدم بازخورد خیلی خوبی بود.

به قول مدرس میگفت این نشون میده که تو آدم قدرشناسی هستی.

البته برای پروسه ویزا به هیچ عنوان پیشنهاد نمیشه

8- شناختم از کانادا: یه general knowledge دارم که از brochures و بعضی documentary programs هست. همینطور تعدادی از دوستهام اونجا هستن که با اونها در ارتباطم

9- در جواب how do you do نگم fine. thank you and you? در جوابش فقط بگو: how do you do، تشکر کردن مربوط به سوال how are you هست که احتمالا نمیپرسن

10- آخرشم که داره تموم میشه میپرسن سوالی داری: No thank you for the opportunity & the interview. have a good day

به نظرم این کش دادن ما در موقع خداحافظی مثل خداحافظی با مهمونه که از داخل خونه تا دو تا خیابون اونورتر 500 بار با مهمون خداحافظی میکنیم و تو این فاصله 3 ساعتم حرف میزنیم

11- اگر سوالی رو به خاطر ضعف بیسنینگ یا لهجه استاد یا اشکال صوتی متوجه نشدی نیاز به تکرار بود از این عبارات استفاده کن:

Sorry, hello, hello, hello, oh, I can hear you now

Sorry for the bad connection

I'm sorry there was a jumping in your voice there, could you repeat that please

I'm sorry, you're voice has an echo

Senior Member

12- در جواب سوالی که مفهومش رو متوجه نشدی ولی کلمات رو شنیدی

I'm sorry, I didn't quite catch that. would you mind repeating that

13- اگر قراره مقاله اونها رو بخونین و در موردش بحث کنین حتما اول بگین که مقاله خوبی بوده و این نکات ارزشمند رو داشته و بعد در حدی که عصیانیشون نکنین به ایرادات مقاله هم اشاره کنین

Junior Member

سلام
    من دو روز دیگه مصاحبه دارم و با سوپروایزر احتمالی و هماهنگ کننده کل برنامه های postgraduate دانشگاه هست. به من یه مقاله داده که اینو بخون و critical reflection روی این بکن و ارتباطش با پروپوزال خودت. من خیلی استرس دارم که یعنی چی میخواد بپرسه که کلا میخواد درباره یه مقاله ای که پارسال دانشجوش انجام داده صحبت کنم. و این موضوع با موضوع من شباهتی نداره تا حدود زیادی اینه که من ایراد خاصی هم نمیتونم ازش بگیرم. کسی قبلا تجربه ای مشابه داشته؟

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط shouka نمایش پست ها
    سلام
    من دو روز دیگه مصاحبه دارم و با سوپروایزر احتمالی و هماهنگ کننده کل برنامه های postgraduate دانشگاه هست. به من یه مقاله داده که اینو بخون و critical reflection روی این بکن و ارتباطش با پروپوزال خودت. من خیلی استرس دارم که یعنی چی میخواد بپرسه که کلا میخواد درباره یه مقاله ای که پارسال دانشجوش انجام داده صحبت کنم. و این موضوع با موضوع من شباهتی نداره تا حدود زیادی اینه که من ایراد خاصی هم نمیتونم ازش بگیرم. کسی قبلا تجربه ای مشابه داشته؟
    مقاله رو با چند تا از دوستات مرور کن، قطعا هر مقاله ای نقطه ضعفهایی داره و نکات قوتی داره، مثلا در طراحی آزمایش همه پارامترها با دقت بالا در نظر گرفته نشده باشن. اگر از فکرهای کمکی استفاده کنی خیلی مفیده.

ضمنا اگر بتونی با استادها هم صحبت کنی خیلی خوبه، چون استادا اینقدر جلسه دفاع رفتن و مقاله داوری کردن، دیگه به صورت ذاتی به هر مقاله میرسن از دید انتقادی بهش نگاه میکنن.

در هر صورت همونطور که بالا نوشتم (بند 13)حتما شروع بحث رو با نکات ارزشمند مقاله شروع کن و انتقاداتت رو طوری مطرح نکن که ناراحت بشن مخصوصا که غیر از استادت یه نفر دیگه هم اونجا هست و مسلما استاد دوست نداره کارش از اساس زیر سوال بره

من همچین موردی تو مصاحبه م بود و به نظر خودم نکته قوت مصاحبه شد، با اینکه فکر میکردم بیشترین مشکل رو تو این قسمت داشته باشم.

ضمنا مقاله رو پرینت شده کنار دستت بزار تا هر جا لازم شد عکسی یا ... رو نشون بدی بتونی سریع اینکار رو انجام بدی
    ویرایش توسط fadaei2 : May 27th, 2013 در ساعت 12:46 AM

Senior Member

در ادامه کامنت بالا باید بگم دانشجوهای دکترا هم معمولا تو زمینه ایراد گرفتن از مقالات میتونن کمک کنن

یه نکته دیگه هم اینکه بهتره بعد از اینکه محاسن مقاله رو گفتی، صاف نری سراغ انتقاد، بین این دو مرحله اگر سوالی هم به ذهنت رسیده بپرس، البته سوال پرسیدن باید با دقت باشه که نشون دهنده اطلاعات کم شما نباشه و سوال الکی نپرسی، حتی میتونی انتقادت رو با سوال مطرح کنی،

مثلا: یک سوالی که برام پیش اومد اینه که چرا از روش A به جای روش B استفاده نکردین؟ اینجوری هم انتقادت رو نشون میدی و هم مودبانه پرسیدی

در پایان ممکنه ازت بپرسه که اگه خودت جای نویسنده مقاله بودی چکار میکردی؟ یا الان اگر بخوای اینکار رو بکنی چکار میکنی؟ مثلا همون استفاده از روش A به جای روش B خوبه، در کل چند تا از این A و B ها دم دستت باشه خیلی میتونه تاثیر گذار باشه.

یه جاهایی هم اگر بعد از چند تا تبادل نظر بگین مساله ای رو نمیدونین هم اشکال نداره، اونها قطعا نمیخوان شما همه چیز رو بدونین، میخوان ببینن با سوالها چطور برخورد میکنین

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Image Processing, Aix-Marseille University

من امروز ساعت یک ظهر با سه تا از اساتید دانشگاه Aix-Marseille فرانسه با یاهو مسنجر مصاحبه کردم. حدود چهل دقیقه طول کشید. انگلیسی رو با لهجه خیلی بدی حرف می زدند و چون از میکروفن استفاده نمی کردند صداشون خیلی اکو داشت. من با تمرکز خیلی زیاد می فهمیدم که دارن چی میگن. طبق معمول اولش گفتند خودتو معرفی کن. بعد شروع کردند راجع به پایان نامه فوق لیسانسم ازم کلی سوال پرسیدند. اینکه با چه روشی کار کردی و روی چه معادلاتی کار کردی. با چه زبانی برنامه نوشتی و چرا این نرم افزارو انتخاب کردی و با چه زبان های دیگه ای بلدی برنامه بنویسی و ... . پرسیدند چه چیز باعث شد که برای این پوزیشن اقدام کنی و بعد از فارغ التحصیلی چه کارهایی انجام دادی؟ بعد گفتند که اگه سوالی داری بپرس. منم سه تا سوال ازشون کردم که خب کلی توضیح دادند راجبش. آخرشم ازم پرسید نمیخوای راجع به روند انتخابمون چیزی بدونی که من هم گفتم خوشحال میشم اگه توضیح بدید. گفتند که بعد از مصاحبه با بقیه افراد انتخاب شده، نتیجه رو دو هفته بعد به کمیته دانشکده اعلام می کنیم و اونها باید تصمیم نهایی رو بگیرن.
    از دوستانی که تجربیاتشون رو تو این تاپیک در اختیار بقیه گذاشتند خیلی ممنونم. من که خیلی استفاده کردم. ایشالا هممون موفق بشیم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)