صفحه 104 از 291 نخستنخست ... 454949596979899100101102103104105106107108109110111112113114154204 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,031 تا 1,040 , از مجموع 2910

موضوع: مصاحبه از طریق تلفن، Skype و ...

پیش فرض پاسخ : مصاحبه تلفنی

من همین الام مصاحبه ام با سوئد تمام شد. تمام سوالاتی رو که اینجا بچه ها مطرح کرده بودند رو پرسیدند. سوال جدیدی نبود که منم بنویسم. کمتر از یک ساعت شد. سوالات علمی رو هم هرکدوم که پرسیدند و من بلد نبودم راحت گفتم نمی دونم. چیزی به خاطرم نمیاد. کلا خیلی مهربون بودند و هیچ مشکلی مطلقا هیچ مشکلی در فهمیدن حرف هاشون نداشتم. با اینکه یک هفته از شدت استرس خابم نمی برد. پیشنهاد می کنم زندگی رو برای خودتون سیاه نکنین و همه سوالات این تاپیک رو خوب تمرین کنید. از بابت فهمیدن حرفهاشونم هم نگرانی نداشته باشید. اینقدر آروم حرف می زنند که مشکلی پیش نمیاد. فقط دانش علمی تون رو بالا ببرید. چون واقعا براشون مهمه!
    از بقیه هم ممنونم که تجربیاتشون رو در اختیار ما میگذارن.

سلام دوستان
    من دو هفته دیگه واسه دکترای سوئد مصاحبه دارم. معدل کارشناسیم پایینه میخواستم ببینم اگه پرسیدن چرا، به نظر شما بهترین جواب چیه؟ یکی از دلایل اصلیش این بوده که من با یک استاد (مربی!!) یک سوم واحدها رو پاس کردم و اوونم رنج نمراتش کلا پایین بود و خیلی بد نمره میداد. اگه اینو بگم یک جورایی کلاس دانشگاه کارشناسیمو پایین اوردم که مثلا ۴۰ واحد فقط با یک استاد ارائه میدن!! خودم موندم تو جواب :-(

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط Ehsan1366 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من دو هفته دیگه واسه دکترای سوئد مصاحبه دارم. معدل کارشناسیم پایینه میخواستم ببینم اگه پرسیدن چرا، به نظر شما بهترین جواب چیه؟ یکی از دلایل اصلیش این بوده که من با یک استاد (مربی!!) یک سوم واحدها رو پاس کردم و اوونم رنج نمراتش کلا پایین بود و خیلی بد نمره میداد. اگه اینو بگم یک جورایی کلاس دانشگاه کارشناسیمو پایین اوردم که مثلا ۴۰ واحد فقط با یک استاد ارائه میدن!! خودم موندم تو جواب :-(
    دوست گرامی من معمولا میگم به رشته کارشناسی خودم زیاد علاقه نداشتم و به همین دلیل در ارشد تغییر رشته دادم و حسابی خوندم و تحقیق کردم چون حدود 29 تا مقاله و کتاب دارم همه قبول کردن !

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Ehsan1366 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    به نظرم اینو نگو که 40 واحد با یه استاد بوده، یه نفر که نمیتونه به عنوان استاد به 40 واحد مسلط بشه و بنابراین نتیجه گیری منطقیش اینه که دانشجوهاش هم سطحشون مشخصه.

من یه جوابی آماده کرده بودم الان دقیقا یادم نیست، تا فردا پس فردا میزارم براتون، به همین سخت نمره دادن اشاره کرده بودم

نقل قول نوشته اصلی توسط Saaaaam نمایش پست ها
    دوست گرامی من معمولا میگم به رشته کارشناسی خودم زیاد علاقه نداشتم و به همین دلیل در ارشد تغییر رشته دادم و حسابی خوندم و تحقیق کردم چون حدود 29 تا مقاله و کتاب دارم همه قبول کردن !
    آخه من کارشناسی و ارشدم دقیقا یک چیزه دی:

نقل قول نوشته اصلی توسط fadaei2 نمایش پست ها
    به نظرم اینو نگو که 40 واحد با یه استاد بوده، یه نفر که نمیتونه به عنوان استاد به 40 واحد مسلط بشه و بنابراین نتیجه گیری منطقیش اینه که دانشجوهاش هم سطحشون مشخصه.

من یه جوابی آماده کرده بودم الان دقیقا یادم نیست، تا فردا پس فردا میزارم براتون، به همین سخت نمره دادن اشاره کرده بودم
    مرسی منم خودم همین نظرو دارم که با گفتنش خومو ضایع کردم منتظر جوابتون هستم

پیش فرض پاسخ : کنفرانس از طریق Skype و یا تلفن: لطفا راهنمایی کنید.

سلام دوستان
    کسی هست که تا الان تجربه اینو داشته باشه که بخواد از طریق اسکایپ یا تلفن پاور پوینت کارش رو ارائه بده؟ اینکه چطور بخوام شروع کنم و یا اینکه در آخر چطور تمومش کنم؟ منظورم اینه که برای شروع چی باید بگم؟

سلام دوستان
    کسی هست که تا الان تجربه اینو داشته باشه که بخواد از طریق اسکایپ یا تلفن پاور پوینت کارش رو ارائه بده؟ اینکه چطور بخوام شروع کنم و یا اینکه در آخر چطور تمومش کنم؟ منظورم اینه که برای شروع چی باید بگم؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط fereshteh65 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    معمولا موقع شروع توضیح میدید هدف شما از انجام اون ریسرچ چی بوده و سعی داشتید به چه سوالی پاسخ بدید.

Junior Member

سلام دوستان

من دیروز عصر وقت مصاحبه با دانشگاه مونیخ برای مستر E---Space داشتم. لیسانسم هوافضا شریف هست. قبلش تمام صفحه های این تاپیک و خوندم و یه لیست 4 صفحه ای آماده کردم و تمام سوالاتی که ممکنه بپرسن رو تمرین کردم. بعدم از یکی از دوستام خواستم باهام تلفنی صحبت کنه و همین باعث شد موقع مصاحبه از لحاظ انگلیسی صحبت کردن خیلی آماده بودم. ضمن این که یه دوستی تو همین تاپیک یه سری اصطلاحات انگلیسی برای وقتی که صدا قطع میشه و می خواین بگین دوباره تکرار کنن نوشته بودن که اونا هم خیلی مفید بود. البته تا ثانیه ی آخری که به اسکایپم زنگ زدن خیلی استرس داشتم اما به محض این که دیدمشون و مصاحبه شروع شد همه ی اون استرس رفت و من خیلی راحت صحبت کردم. دو تا استاد آقا بودن و یه خانوم. اونی که حرف می زد خیلی خندون بود و یه سلام علیک گرمی کرد و شروع کرد به سوال پرسیدن، 5 تا سوال پرسید:

1. چرا این رشته و این دانشگاه و انتخاب کردی؟
    2. می دونی که مونیخ شهر گرونیه با هزینه های زندگی این جا مشکلی نداری؟
    3. می دونی که رشته ی ما از ترم دوم به سه تا گرایش تقسیم میشه، با این گرایشا آشنایی داری؟
    4. قابلیت های برنامه نویسی ت چطوره؟ که من خیلی رو این مانور دادم و هرچی از متلب بلد بودم و گفتم وپروژه هایی که انجام دادم با متلب و توضیح دادم.

رو سوال پنجم سورپریزم کرد رسما!!!
    5. گفت تو Essay تو خیلی قوی نوشته بودی و تنها کسی هستی که فول مارک رو از Essay گرفتی و ریکامی که استادت نوشته بود مارو تحت تاثیر قرار داد، از اون طرف هم رزومه ی خیلی قوی ای داری خیلی راحت می تونستی بدون مصاحبه پذیرش مستقیم بگیری (این دانشگاه این طوری که اگه نمره ی خوبی کسب کنی بدون مصاحبه قبولی و اگه نمره ی متعادلی بگی باید یه مصاحبه هم بدی)، اما این نمره های ریاضی و فیزیک لیسانست تو حول حوش میانگین به پایینه و ما همه ش برامون سوال بود که این چرا این جوریه؟
    من در جواب این سوال با خنده گفتم که حالا نمره ی معادلات دیفرانسیلم خوب بود که!!! بعدم گفتم راستش نمره گرفتن از دپارتمان ریاضی ما خیلی کار سختیه اما اونا مال ترمای اول بوده و من بعدش خیلی پیشرفت کردم و تو پروژه هایی که کار کردم هیچ مشکلی نداشتم و قابلیت درک صورت مساله م خیلی خوبه و بعد هم چهار تا درس ارشد گرفتم که تو اونا نمره های بالایی کسب کردم و اونا به ریاضیات قوی احتیاج داشتن.
    بعد اون گفت آره می دونم و همین واسه ی ما تعجب آور بود. بعد گفت پس تو میگی اولش یکم ضعیف بودی و الان خیلی پیشرفت کردی؟ منم تایید کردم.
    بعد اون واسه این که فضا عوض شه با خنده گفتش که " ولی در کل این ریاضیات چیز بدرد نخوریه " و منم خندیدم.

بعد از اون یکی استاده پرسید تو سوالی نداری؟ اون گفت چرا، بعد اومد خودش و دوباره معرفی کرد و گفت من از Essay ات خیلی خوشم اومد برام یکم توضیح بده. منم توضیح دادم که این یه پروژه ایه که ما نه ماهه روش کار می کنیم و صورت مساله ای که پیدا کردیم اینه و خلاصه 5 دقیقه حرف زدم. بعد آخرش خندید گفت فهمیدم چقدر در این باره بلدی و اینا. بعد اون یکی گفت: فلانی سر اپلیکیشن تو کلی چیز یاد گرفته ) بعد سه تایی زدن زیر خنده و منم خندیدم.
    بعد پرسید سوالی نداری منم این دو تا سوال و پرسیدم:
    صورت تز های ارشد و چطوری تعریف می کنین؟ بسته به نیاز صنعت یا خواسته ی دانشجو؟ یه سوال دیگه هم پرسیدم که امکان رفت و آمد دانشجوها به صنعت هست در حین تحصیل؟
    بعد گفتش که خیلی صحبت خوبی بود و روز خوبی داشته باشی و تا یکی دو روز آینده از پورتالت ببین که قبول شدی یا رد شدی، منم گفتم برای منم خیلی صحبت خوبی بود و ممنون و اینا بعد من موقع خدافظی دست تکون دادم اونا هم سه تایی با خنده دست تکون دادن. بعد یهو نیم ساعت بعد میل زد که ما تصمیم گرفتیم قبولت کنیم و مبارک باشه و اینا.

من واقعا باید از تمام بچه های این فروم تشکر کنم. اینکه مصاحبه خوب پیش رفت و خیلی مدیون این فضای باز اطلاعات رسانی و فرهنگ بالای مشارکت در موفقیت بچه های این فروم هستم. امیدوارم ماها بتونیم این فرهنگ رو در آینده در کل ایران گسترش بدیم و مثل کشورای دیگه پیشرفت کنیم.
    مجموعه سوالاتی که از این فروم جمع آوری کردم رو در قالب فایل عکس اتچ کردم.
    Qs_Page_1.jpg Qs_Page_2.jpg Qs_Page_3.jpg Qs_Page_4.jpg
    امیدوارم هرجا هستین موفق باشین و خوشحال و مفید.

ApplyAbroad Hero OMID-313 آواتار ها

سلام
    دوستانی که با اسکایپ مصاحبه می کنند ، از فی****ر شکن استفاده می کنند !!؟
    من که نمیتونم از خونه وصل بشم !! ولی از دانشگاه وصل میشه.
    .You can either have results or excuses; not both

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)