صفحه 110 از 291 نخستنخست ... 1060100101102103104105106107108109110111112113114115116117118119120160210 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,091 تا 1,100 , از مجموع 2910

موضوع: مصاحبه از طریق تلفن، Skype و ...

Senior Member Harrison آواتار ها

پیش فرض پاسخ : مصاحبه تلفنی

دوستان بد ندیدم تجربه خودمو بگم..من مقاله زیاد داشتم 2تا ازونا به طور اتفاقی فهمیدم تو تکنیکال کامیتیش یه فول پروفسور ایرانی تو رشتم هست...
    خلاصه ایمیل زدم که شما داور 2تا از مقاله هام تو 2جای مختلف بودین..اگر تو تیمیتون پزیشن دارید بگید..ترم اول هم بورس نداشتین من اوکم!!!
    دیدم جواب داد اگه اوضات خوب باشه بهت فاندم میدم..بهم زنگ بزن...
    اون دانشگاه تو ایالت نورس کارولینا بود و کلا 2تا فول پروفسور داشت یکیش همین استاد بود..فامیلیشم تبریزی بود!!!
    خلاصه من زنگ زدمو با چیزایی که از این تاپیک 2سال پیش خونده بودم میدونستم قراره چیکار کنم...شروع کردم انگلیسی صحبت کردن...دیدم خود استاد شروع کرد فارسی حرف زدن!!! حالا جالبه فارسی رو با لهجه غلیظ ترکی حرف زدن! من اصلا انتظار نداشتم استاد از نورس کارولینا اونجوری حرف بزنه یه جورایی خندم گرفت :ِ صحبتای جالبی میزد...گفت میدونم ایرنی ها بچه های با استعدادی هستن...چرا همه روزمه ها انقدر خوبه..چرا اکثرا مقاله دارند...گفت میدونم اونجا سیستم نمره دهی استادا بده...خوب نمره نمیدند...و گفت وربال اکثر ایرانی ها پایینه!!!
    بعد گفت شما مقالت حتما خوب بوده که جزو مقالات برتر شده..تو اومدی اینجا هم باهم یه مقاله دیگه میدیم...نمره gre و معدلمو پرسید..'گفت gre پایینه..
    به جای اینکه دوباره زبان امتحان بدی دوباره gre بده...اون موقع می گفت من 1100 میخوام ازت...کلا هم گفت ما 10 تا مستر می خواهیم به 2تاشون فاند میدیم همون اول..اونهایی که gre بالا دارند..اگر بیای اینجا و نمراتت بره بالا ترم بعد بهت فاند میدم..
    استاده معلوم بود حسابی خرش تو گروه میره...گفت من میرم به خاطر شما تو گروه و به قول خودش ارگیو میکنم و ادمیتتو میگیرم!!!!
    خیلی حیف شد..دانشگاه و شهر خوبی بود..اما مشکلاتی پیش اومد اونجا نرم

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط aza221 نمایش پست ها
    سلام
    می خوام از یک تجربه براتون بگم مصاحبه حضوری . برای تعطیلات امدم زوریخ . رفتم پیش یک استاد تا در مورد پذیرش دکترا باهاش صحبت کنم. سر زده رفتم اتاقش . خودمو معرفی کردم و گفتم می خوام باهتون حرف بزنم در مورد پذیرش . گفت الان وقت ندارم برو ساعت 2 بیا. تا اون لحظه خیلی خوب بود. بعد یک دفعه استرس گرفتم تا ساعت 2 بشه. راس ساعت رفتم پیشش . البته روز قبل رزومه ام را براش فرستاده بودم. روزمه ام را دید و اولش گفت متاسفانه ما هفته پیش دانشجو گرفتیم و الان موقعیت خالی نداریم. خیلی سریع حرف می زد و با اینکه المانی بود خیلی انگلیسی اش عالی بود. ده دقیقه ایی با هم حرف زدیم. تمام مدت فقط به لباش نگاه می کردم. گفت باید رایتینگ قوی داشته باشی. اسپیکینگ مهم نیست . و در مورده کارش حرف زد. بعد از اون تشکر کردم و امدم. تمام بدنم خیس عرق بود. به نظرم تلفنی بهتره. ولی دیگه ترسم ریخت .
    دوست عزیز به نظرم مهمترین مساله همینه. اعتماد به نفس با تجربه به دست میاد و شما الان اون تجربه رو به دست آوردی. هر چند قطعا تلفنی و اسکایپی خیلی راحتتره

دوستان گرامی سلام.
    من چهارشنبه هفته دیگه با اسکایپ مصاحبه دارم. استاد لطف کردن و سوالاتش رو از قبل بهم دادن تا استرس نداشته باشن. حالا یکی از سوالات رو نمی فهمم. نظرتون چیه؟
    What other commitments do you have?
    منظورش پژوهشه، فعالیت شخصیه، کاره، تجربه اس، تعهده...

ApplyAbroad Hero OMID-313 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi1366 نمایش پست ها
    دوستان گرامی سلام.
    من چهارشنبه هفته دیگه با اسکایپ مصاحبه دارم. استاد لطف کردن و سوالاتش رو از قبل بهم دادن تا استرس نداشته باشن. حالا یکی از سوالات رو نمی فهمم. نظرتون چیه؟

سلام دوست عزیز
    فکر کنم منظورشون اینه که "به چه سازمان ، ارگان ، گروه یا جای دیگه ای تعهد دارید !؟"
    موفق باشید
    .You can either have results or excuses; not both

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi1366 نمایش پست ها
    دوستان گرامی سلام.

به نظرم میتونه هر نوع تعهدی باشه، حالا کاری، یا کارهای داوطلبانه، داشتن همسر و فرزند و ...

اینها رو یه نگاه بنداز:

http://jobsearch.about.com/od/partti...activities.htm

http://www.thestudentroom.co.uk/show....php?t=1821867

فکر نکنم مطرح کردن تعهد چیز خوبی باشه مخصوصا اینکه خللی در تحصیل ایجاد کنه، یه جوابی براش تهیه کن که خیلی باهاش درگیر نباشی. من یه نگاه که کردم این سوال بیشتر به درد سوالهای اینترویو شغلهای پارت تایم میخوره، که تعهدات دیگه ت چیه!

پیش فرض برخورد یک مدل خاص استاد در مصاحبه صدایی اسکایپ (صمیمیت بیش از حد)

من یک بار پارسال با یک استادی که مصاحبه کردم دیدم بجای حرف مساله اصلی بیشتر در حاشیه سیر میکنه بیخیالش شدم درحالیکه آفر خوبی بود! هنوزم بعد 1 سال هر بار میام اسکایپ میاد کلی حرف میزنه!
    امشبم برام چنین اتفاقی افتاد 1 استادی که من 5 ماه منتظر درست شدن فاندش بودم گفت بیا سر پروژه بحرفیم اومدم و باید یک فرمی پر میکردم اومد کمکم کنه و حرف زدیم تا تلفن من زنگ زد و من معذرت خواستم و به کسی که پشت خط بود گفتم تماس میگیریم
    دیگه استاده زد به صحرای کربلا و کلا اومد حرفهایی زد که چقدر تون صدات قشنکه و راجع به فارسی و غیره! و حس کردم حرفهایش عادی نیست! حالا نذاشتم زیاد صمیمی بشه و گفتم کار دارم ولی گیر داد که بازم بحرفیم فردا، گفتم راجع به پروژت و نه این حواشی!اما اصلا چنین برخوردی درسته ؟ در مکاتبات این 5ماهه اصلا از حریمش خارج نشده بود ولی امروز حس خوبی به این صمیمیتش نداشتم!
    یا من زیادی حساسم؟
    راستش دختر بسته ای نیستم اما از این حرفهای این استاده ترسیدم! اصلا عادیه این برخورد؟
    آیا مغرضانه است؟ در حدی که منی که این همه عاشق پروژه این استاده بودم بجای شادی که فاندش اکی شده و همیشه در این 5 ماه میگفت هرکاری میکنه من را به عنوان دانشجوش بگیره شک میکنم؟
    اونوریها عهم مثل اینوری ها بله؟

Banned

پیش فرض پاسخ : برخورد یک مدل خاص استاد در مصاحبه صدایی اسکایپ (صمیمیت بیش از حد)

نقل قول نوشته اصلی توسط sara1234567 نمایش پست ها
    من یک بار پارسال با یک استادی که مصاحبه کردم دیدم بجای حرف مساله اصلی بیشتر در حاشیه سیر میکنه بیخیالش شدم درحالیکه آفر خوبی بود! هنوزم بعد 1 سال هر بار میام اسکایپ میاد کلی حرف میزنه!
    امشبم برام چنین اتفاقی افتاد 1 استادی که من 5 ماه منتظر درست شدن فاندش بودم گفت بیا سر پروژه بحرفیم اومدم و باید یک فرمی پر میکردم اومد کمکم کنه و حرف زدیم تا تلفن من زنگ زد و من معذرت خواستم و به کسی که پشت خط بود گفتم تماس میگیریم
    دیگه استاده زد به صحرای کربلا و کلا اومد حرفهایی زد که چقدر تون صدات قشنکه و راجع به فارسی و غیره! و حس کردم حرفهایش عادی نیست! حالا نذاشتم زیاد صمیمی بشه و گفتم کار دارم ولی گیر داد که بازم بحرفیم فردا، گفتم راجع به پروژت و نه این حواشی!اما اصلا چنین برخوردی درسته ؟ در مکاتبات این 5ماهه اصلا از حریمش خارج نشده بود ولی امروز حس خوبی به این صمیمیتش نداشتم!
    یا من زیادی حساسم؟
    راستش دختر بسته ای نیستم اما از این حرفهای این استاده ترسیدم! اصلا عادیه این برخورد؟
    آیا مغرضانه است؟ در حدی که منی که این همه عاشق پروژه این استاده بودم بجای شادی که فاندش اکی شده و همیشه در این 5 ماه میگفت هرکاری میکنه من را به عنوان دانشجوش بگیره شک میکنم؟
    اونوریها عهم مثل اینوری ها بله؟
    آدم مریض همه جا پیدا میشه دوست عزیز. شما که اینقدر صبر کردید به نظرم یک یا دو تا مصاحبه دیگه هم انجام بدین ولی حتما این مصاحبه ها را به صورت فایل تصویری ذخیره کنین. بعد این دو تا مصاحبه کاملا مشخص میشه که هدفش چیه. فقط اگه دیدید که زد به صحرای کربلا، خودتون را کنترل کنین و منطقی باشید تا بتونین از این فایل ها علیهش استفاده کنین. مثلا فیلمی که فقط تصویر خودش هست و البته صدای استاد و خود شما را واسه رئیس دانشگاه بفرستید تا ادب بشه (حتما در مصاحبه ها بحث را به سمت درس و اینکه دوست دارید دانشجوش بشین بکشونید تا در فایل مشخص باشه که شما قصدتون فقط اپلای بوده). اصلا ارزش نداره که زیر نظر چنین استادی آدم کار بکنه حتی اگه استاد دانشگاه ام ای تی باشه.

پیش فرض پاسخ : برخورد یک مدل خاص استاد در مصاحبه صدایی اسکایپ (صمیمیت بیش از حد)

یعنی توصیه میکنید باهاش مصاحبه را ادامه بدهم؟ بچه های آزمایشگاه مشترک اون و یکی دیگه از استادا،چند تا دختر عادی ایرانی ساده و بی حجاب و پسرایرانی و خارجی دارد!حتی دیروز دیدم همکار مستقیم منم دختری محجبه خارجی است حالا اون دختره هم اینجوری حرف میزنه یا نه! همینجوری خواست یک چیزی بگه نمیدونم! بگم مصاحبه اصلا تصویری نبود فقط صدا بود! اگر واقعا مغرضانه بوده احساس بدبختی میکنم که این استاده هم بله! یک درصد امیدش هست که اگه مغرضانه بود تصویری مصاحبه میکرد! اما کلا هرچی فکر میکنم حرفاش بودار بود! حالا به فرض من مطمین نشوم و بروم اونجا؛ اون اصلا میتونه اذیتی داشته باشه؟ اگه بود اون 5تا دختری که بااون و همکارش کار میکردند تابحال عوض کرده بودن؟ حتی میترسم از اون دخترها بپرسم و به گوشش برسه که این مشکل اخلاقی داره یا نه؟
    به نظر نمی اومد در این مکاتباتش باید یک بار سوتی میداد اما امروز 1 مدلی بود!

نقل قول نوشته اصلی توسط rezaafshari نمایش پست ها
    آدم مریض همه جا پیدا میشه دوست عزیز. شما که اینقدر صبر کردید به نظرم یک یا دو تا مصاحبه دیگه هم انجام بدین ولی حتما این مصاحبه ها را به صورت فایل تصویری ذخیره کنین. بعد این دو تا مصاحبه کاملا مشخص میشه که هدفش چیه. فقط اگه دیدید که زد به صحرای کربلا، خودتون را کنترل کنین و منطقی باشید تا بتونین از این فایل ها علیهش استفاده کنین. مثلا فیلمی که فقط تصویر خودش هست و البته صدای استاد و خود شما را واسه رئیس دانشگاه بفرستید تا ادب بشه (حتما در مصاحبه ها بحث را به سمت درس و اینکه دوست دارید دانشجوش بشین بکشونید تا در فایل مشخص باشه که شما قصدتون فقط اپلای بوده). اصلا ارزش نداره که زیر نظر چنین استادی آدم کار بکنه حتی اگه استاد دانشگاه ام ای تی باشه.

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط sara1234567 نمایش پست ها
    یعنی توصیه میکنید باهاش مصاحبه را ادامه بدهم؟ بچه های آزمایشگاه مشترک اون و یکی دیگه از استادا،چند تا دختر عادی ایرانی ساده و بی حجاب و پسرایرانی و خارجی دارد!حتی دیروز دیدم همکار مستقیم منم دختری محجبه خارجی است حالا اون دختره هم اینجوری حرف میزنه یا نه! همینجوری خواست یک چیزی بگه نمیدونم! بگم مصاحبه اصلا تصویری نبود فقط صدا بود! اگر واقعا مغرضانه بوده احساس بدبختی میکنم که این استاده هم بله! یک درصد امیدش هست که اگه مغرضانه بود تصویری مصاحبه میکرد! اما کلا هرچی فکر میکنم حرفاش بودار بود! حالا به فرض من مطمین نشوم و بروم اونجا؛ اون اصلا میتونه اذیتی داشته باشه؟ اگه بود اون 5تا دختری که بااون و همکارش کار میکردند تابحال عوض کرده بودن؟ حتی میترسم از اون دخترها بپرسم و به گوشش برسه که این مشکل اخلاقی داره یا نه؟
    به نظر نمی اومد در این مکاتباتش باید یک بار سوتی میداد اما امروز 1 مدلی بود!
    حالا شاید این دفعه مشکلاتی واسش پیش اومده بوده و یا مشروبات الکلی استفاده کرده، الله اعلم
    به نظرم بد نیست که از دو تا از دانشجوهای ایرانی که در اون آزمایشگاه کار میکنن درباره خصوصیات اخلاقیش سوالی بکنی. اگه گفتن مشکلی نداره و در این مصاحبه های پیش رو هم شرایط را عادی دیدید، واسه این دانشگاه اپلای کنین. اما اگه دیدید مشکل داره بهتره اپلای نکنین. درسته که نمیتونه اذیت کنه ولی دیگه شما تو اون آزمایشگاه راحت نخواهی بود و این روی عملکرد شما میتونه تاثیر منفی بذاره.

با سلام خدمت دوستان
    من واسه دکترا در دانشگاه لون دعوت به مصاحبه شدم. در رشته مدیریت عملیات. اول اینکه گفته که شما دعوت به مصاحبه شدید با اسکایپ. آیا می تونم بهش ایمیل بزنم بگم با تلفن چون من الان در یکی از مناظق دور افتاده استان یزد هستم واسه پروژه کاری تا شش ماه اینجا هستم و دسترسی به اسکایپ ندارم. چطور میتونم قانعش کنم واسه مصاحبه با تلفن. و اینکه در مصاحبه دانشگاههای بلژیک چه سئوالاتی عمدتا پرسیده میشود.
    باتشکر فراوان

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)