صفحه 157 از 291 نخستنخست ... 57107147148149150151152153154155156157158159160161162163164165166167207257 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,561 تا 1,570 , از مجموع 2910

موضوع: مصاحبه از طریق تلفن، Skype و ...

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : مصاحبه از طریق تلفن، Skype و ...

سلام دوستان عزیز
    ببخشید یه سوال داشتم شاید خنده دار به نظر برسه و بی اهمیت.
    من دو سه روز دیگه یه مصاحبه با Skype با یکی از دانشگاه های هلند دارم. از استرس در حال ترکیدنم کلا
    سوالم اینه: آیا زدن کراوات مهمه؟ تاثیری داره؟
    چون من الان خودم کراوات آماده کردم که موقع مصاحبه بزنم. ولی یکی دیگه از دوستان میگه که لازم نیست و آدم باید Cool باشه
    من توی خونه شخصی خودمون هستم. منظورم اینه تو خونه کراوات بزنم ضایع نیست؟!
    خودم فکر میکنم رسمی باشم بهتره...

ممنون میشم کسی راهنمایی کنه
    خیلی ممنونم

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ali728 نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز
    من دو سه روز دیگه یه مصاحبه با Skype با یکی از دانشگاه های هلند دارم. از استرس در حال ترکیدنم کلا
    چون من الان خودم کراوات آماده کردم که موقع مصاحبه بزنم. ولی یکی دیگه از دوستان میگه که لازم نیست و آدم باید Cool باشه

خیلی ممنونم
    دوست عزیز٬سعی کن ریلکس و مسلط به رزومت باشی! اصلا کروات و حواشی دیگه واسشون مهم نیست. ایشالا میری از نزدیک میبینی و متوجه منظورم میشی.
    موفق باشی

نقل قول نوشته اصلی توسط ali728 نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز

خیلی ممنونم
    دوست عزيز من الان ٥ ساله هلندم و اينها را خوب مي شناسم. سعي كن تا مي توني تو مصاحبت ريلكس باشي و به عبارت بهتر خودت باشي. فكر كن داري با يه دوست عادي صحبت مي كني. لازم نيست خيلي رسمي بر خورد كنى و كراوات اينا بزني. اينا بيشتر علاقه مندن بدون كه مي تونن باهات راحت كار كنن يا نه. اينجا اصلا سلسله مراتب بازيا كه تو ايران هست، نيست و همه همدگر رو به اسم كوچك صدا مي كنن. پس در مجموع رىلكس ، دوستانه و با اعتماد به نفس صحبت كن و اصلا سعي نكن خودت رو خجالتي نشون بدي. با آرزوي موفقيت

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    EE, FUM

با توجه به این که پست های این تاپیک واسه مصاحبه خیلی به من کمک کرد، خواستم ادای دین کنم و نتیجه مصاحبه 40 دقیقه ایمو با یه استاد در آمریکا اینجا بنویسم:

استاد ابتدا از من خواست تا تلفنی صحبت کنیم، منم گفتم در مورد کیفیت خطوط تلفن مطمئن نیستم و اگر ممکنه Skype کنیم. اونم سریع قبول کرد بنده خدا و بنده رو در جا add کرد، منم در کسری از ثانیه درخواست دوستیشو پذیرفتم

قرار ساعت 10 شب به وقت ایران بود که ایشون ساعت 10:01 تماس گرفت. خیلی گرم و صمیمانه صحبت رو شروع کرد و گفت من resume تو خوندم و میخوام در مورد تحقیقاتت در دوران ارشد، مقاله ژورنالت، هدفت از PhD و آرزوهات بیشتر بدونم. بعدش شروع کرد به سوال پرسیدن در مورد مقاله و گفت که مقالتو الان دارم و میتونی از رو همون توضیح بدی. منم که نسبتا مسلط بودم سوالاشو یکی یکی جواب دادم و اونم همش میگفت I see, I see. تقریبا 20 دقیقه درباره مقاله صحبت کردیم و بعدش پرسید که مقاله های کنفرانست رو خودت ارائه دادی، منم صادقانه گفتم نه به خاطر یه سری مسائل ... هنوز میخواستم توضیح بدم که خودش گفت به خاطر هزینه ها و مسائل مالی و منم گفتم آره دیگه...

در ادامه استاد در مورد درس های ارشدم پرسید و میخواست در مورد سیلابس اونا بدونه و منم اسم چند تا از درس های مرتبط رو آوردم و توضیح دادم که گفت Very good.
    اینجا سوال کرد که دوست داری در دوره دکتری چه کارایی انجام بدی، که در جواب گفتم خیلی به کارای Lab علاقه دارم، کارای Theoretical هم که خوراک ماست تو ایران.
    اینجا تماس قطع شد که بعد از 2 دقیقه مجددا تماس گرفت و ادامه داد که کارای من بیشتر تئوری هستش ولی فرصت این هستش که با Equipment هم کار کنی.

در این مرحله گفت سوالی داری از من؟ که منم چند سوال از قبل آماده کرده بودم که اولیش در مورد موضوع پروژه ها تو گروهش بود و دومیش در مورد Financial Aid اونم خیلی با حوصله جواب داد و گفت معمولا RA دارم و TA رو میتونی از Department بگیری، و اضافه کرد که در طی دوران تحصیلت You would not be left alone که من خیلی کیفور شدم فکر کنم به خاطر اینکه بحث شیرین فاند رو مطرح کردم، چند تا سوال دیگه براش پیش اومد:

سوال بعدیش در مورد دانشگاه هایی که اپلای کردم بود و منم با صداقت اسم همشونو بردم و تاکید کردم به خاطر رنک دانشگاه شما و زمینه کاریمون که خیلی به هم نزدیکه، اینجا انتخاب اول من هستش.
    سوال بعدی این بود که موضوع تز مستر رو خودت انتخاب کردی یا استاد راهنمات. که منم کلی از استاد راهنمام تعریف کردم و گفتم کلی ایده جدید به دانشجوهاش ارائه میده و منم از این قاعده مستثنی نبودم.
    سپس پرسید که اگر بهت Admission بدیم چقدر احتمال داره که بیای، منم دوباره سعی کردم علاقه خودمو نشون بدم و بگم چقدر جدی هستم در مورد دانشگاهشون.
    بعدش پرسید که فکر میکنی چند سال PhD ایت طول بکشه، منم گفتم اینجا که تقریبا 4 ساله و فکر کنم همون حدودا باشه، که ایشون گفت به دانشجو بستگی داره که چقدر تند یا کند پیش بره ولی معمولا همون 4 تا 5 سال طول میکشه.

آخرای مصاحبه گفت اگر خواستی میتونم با چند تا از دانشجوهام لینکت کنم و منم گفتم خیلی عالیه
    آخرش گفت من فقط با دانشجوهایی که به کارشون علاقه دارم مصاحبه میکنم و طی چند هفته آینده منتظر جواب من باش به طور غیر رسمی و بعدش هم به طور رسمی از طرف دانشگاه. اینجا بود که برای بار سوم گفت سوال دیگه ای نداری و منم گفتم نه و به خاطر وقتی که گذاشته بود ازش حسابی تشکر کردم.

چند تا نکته آموزنده:

1. اگر بتونید یکی دو روز قبل مصاحبه با یه فرد native صحبت کنید خیلی خوبه، من این کارو کردم و خیلی استرسم کم شد.
    2. نمره Speaking تافل من 22 بود. پس اونایی که مثل من زیاد قوی نیستن اصلا نگران نباشن. خوشبختانه حتی یه مورد هم پیش نیومد که استاد متوجه نشه من چی میگم. منم فقط یکی دو مورد بود که ازش خواستم تکرار کنه.
    3. حتما رزومه، SOP، مقاله هاتون و هر چی فکر میکنید لازمه در دسترس داشته باشید. در مورد من که مقاله خیلی مهم بود.
    4. سایت استاد رو حتما مطالعه کنید، در مورد پروژه هاش, دانشجوهاش و ... اطلاعات داشته باشین. مثلا من یه جا گفتم شما تعداد دانشجوهای International تون زیاده که این خیلی عالیه. اسم چند تاشونو بردم که خیلی خوشش اومد و خندید. شاید این قضیه زیاد مهم نباشه ولی خود به خود نشان دهنده علاقه شماست.
    5. سعی کنید خیلی ریلکس باشید و در کمال احترام و با اعتماد به نفس صحبت کنید.

با آرزوی موفقیت برای همه دوستان

ApplyAbroad Veteran

خب! یکی از استادهای دانشگاه امریکا که من تو sop ازش اسم برده بودم از طریق ایمیل با من تماس گرفت و گفت بهتره 30 دقیقه با هم صحبت کنیم. قبلش هم هیچ ارتباطی با هم نداشتیم. خیلی بازه های وسیعی رو پیشنهاد کرده بود که من جمعه صبح به وقت خودمون رو انتخاب کردم.
    تا زمان مصاحبه رسید تو اسکایپ سلام کرد و پرسید مشکلی نداری تماس تصویری باشه؟ منم گفتم نه. من آماده ام.
    اولش یه کم راجع به اختلاف زمانی حرف زد و گفت این یه مصاحبه رسمی نیست. فقط گفتم یه چتی با هم داشته باشیم و get along کنیم. منم گفتم اگه سوال خاصی هست بپرسید تا من جواب بدم.
    1. راجع به پایان نامه ام خیلی کلی پرسید و این که آیا مدل سازی هم داشتم؟
    2. ریسرچ اینترستام رو پرسید و بعدش گفت ریسرچ اینترستات بین من و یه استاد مطرح اونجا در رفت و آمده. و برام توضیح داد که دانشگاه ما برنامه منعطفی داره و از اول مجبور نیستی advisorت رو انتخاب کنی. میای یه سال تحقیق، واحد میگذرونی و با بقیه صحبت میکنی و خودت زمینه مورد علاقه ات و استادت رو انتخاب میکنی که این برای من خیلی خیلی مهم بود.
    3. پرسید چه درسایی رو دوست داشتی؟
    دیگه از این جا به بعد همین جوری حرف زدیم و بیشتر جنبه گپ داشت. یه کم راجع به خفن بودن یکی از استادهای اونجا حرف زد و گفت فلانی گرایش شدیدی نسبت به دانشگاه شما داره.
    در آخر گفت سوالی نداری؟ منم گفتم سوال اصلیم رو پاسخ دادید ولی اگه چندتا دانشجو به من معرفی کنید خیلی خوبه. بعد گفت آره. من هرچی بگم از دید یه استاده. آخرش ولی گفت به نظر من با ایرانی ها صحبت کنی بهتره چون ممکنه هم بیشتر تمایل داشته باشن کمکت کنن و درکت میکنن.
    آخرشم که داشت خداحافظی میکرد پرسید تا حالا این شهر اومدی؟

در مجموع خییییلییییی آدم نایسی بود و سوال علمی خاصی هم نپرسید. من بیشتر استرس داشتم درس بپرسه من همش میگفتم 30 دقیقه راجع به چی حرف بزنیم ولی وقتی تموم شد دیدم 25 دقیقه صحیت کردیم.

اینم بگم که اینترنت خیلی عالی بود و خدا رو شکر کوچکترین مشکلی در صدا و تصویر پیش نیومد.
    ویرایش توسط haley : February 16th, 2015 در ساعت 12:03 PM

سلام من الان مصاحبه داشتم دیشب از استرس خوابم نبرد. ۱ ساعت طول کشید. چیزایی که پرسید و جوابای من (من کلا آدم خودشیرینی هستم امیدوارم رو این استاد هم جواب بده):
    ۱. چرا این دانشگاه؟
    چون با علاقه های من جور بود و استادای ماهری مثل شما داره و ...
    ۲. چرا دکتری؟ با لحجه اسپانیایی که نفهمیدم مجبور شد دوباره بگه
    چون من عاشق تحقیق هستم و ...
    ۳. بعدش میخوای چیکاره بشی؟
    من چون تحقیق و تدریس رو دوست دارم واسم معلمی مناسبه و ...
    ۴. این یه سال بعد از فارغ التحصیلی رو چیکار میکردی؟ چرا واسه دکتری اقدام نکردی؟ (این تو لیست سوالای از قبل آماده کرده بودم نبود کلی من من کردم)
    گفتم زبان میخوندم و ریسرچ اسیستنت بودم.
    ۵. ریسرچ اسیستنت که بودی چیکار کردی؟
    یه مشت فک زدم راجع به پروژه ها بعد گفتم پروژه خودم هم این بود...
    ۶. بعد تیرباران سوالای تخصصی که من ۸۰ درصد نمیدونستم!! من از پیش زمینه دیگه ای بودم
    ۶. چیزی از مقاله هام رو خوندی؟
    یه مشت فک دیگه زدم و همش ایده میدادم که آره این الگوریتمت خیلی خفنه تو این زمینه میشه استفاده کرد و اینا...
    یه ایده که دادم گفت کجای کاری از ۱۹۶۰ دارن روش کار میکنن و یه درس تو این زمینه داره تدریس میشه. ضایع شدم اینجا :دی
    یه تیکه هم یه سوتی دادم یه الگوریتم مال یه مقاله دیگه رو تو یه مقاله دیگه گفتم که خودم فهمیدم جمعش کردم
    ۸. سوالی نداری؟
    غلط املایی تو یه مقاله چاپ نشده ازش رو گفتم که کلی تشکر کرد
    بعد پرسیدم میخوام زودتر ریسرچ رو شروع کنم درسای ارشد رو چجوری میتونم ترنسفر کنم؟
    گفت من از روز اول پروژه میدم و آره میتونی بعضی درسات رو ترنسفر کنی ولی پیش زمینه نداری باید درس بگیری حرف مفت نزن (البته جمله آخر معلوم بود تو دلش گفته)
    پرسیدم کی خبرم میکنی؟ گفت تا یکی دو هفته دیگه.
    و خدافظی

Senior Member

سلام دوستان
    من دعوت شدم به مصاحبه واسه دوشنبه هفته بعد و خیلی استرس دارم به خاطر اینکه ازم تلفن خواستن که بزنگن و من همه اش احساس میکنم که ممکنه که قطع بشه و گفتن که یه تلفن بکاپ هم بهمون بده که اگه قطع شد با هم صحبت کنیم و ساعتش هم 7 صبحه
    خواستم ببینم بچه هایی که با تلفن مصاحبه داشتن کانکشن چه طوری بود؟ خیلی بده؟ بعد این استاده اصلا هیچ حرفی از اسکایپ نزده...نمیشه بگم بیاد روی اسکایپ؟ ....خیلی ممنون میشم راهنماییم کنین.

نقل قول نوشته اصلی توسط SayeRoshan نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من دعوت شدم به مصاحبه واسه دوشنبه هفته بعد و خیلی استرس دارم به خاطر اینکه ازم تلفن خواستن که بزنگن و من همه اش احساس میکنم که ممکنه که قطع بشه و گفتن که یه تلفن بکاپ هم بهمون بده که اگه قطع شد با هم صحبت کنیم و ساعتش هم 7 صبحه
    خواستم ببینم بچه هایی که با تلفن مصاحبه داشتن کانکشن چه طوری بود؟ خیلی بده؟ بعد این استاده اصلا هیچ حرفی از اسکایپ نزده...نمیشه بگم بیاد روی اسکایپ؟ ....خیلی ممنون میشم راهنماییم کنین.
    هیچ مشکلی نداره اگه فکر میکنی بهتره ازشون بخای با سکایپ حرف بزنید. سکایپ به نظر منم بهتره.

Member pegah84ir آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE - AUT

یه سوال داشتم
    به نظرتون در مورد دانشگاههای امریکا چند درصد امکان داره تقاضای مصاحبه کنند؟
    به رنک بستگی داره؟؟
    من 10 تا دانشگاه اپلای کردم که اکثرا همگی رنک های بالای (بدتر از) حدود 150 هستن ولی ظاهرا هیچ خبری نیست
    مثلا اون دوستمون تو پست های قبلی نوشته که خود استاد تو مصاحبه گفته دانشجوها بعد از یکسال advisor تعیین می کنند پس چرا استاد درخواست اسکایپ داده؟

ApplyAbroad Veteran

اولا که به نظر من هنوز خیلی زوده. نگران نباشید.
    بعد هم یه دانشگاه دیگه هم بود که فاند سال اول رو خود دپارتمان میده و مستقل از استاده. اونحا بدون هیچ مصاحبه ای پذیرش دادن. من نمیدونم برای چی این یکی دانشگاه مصاحبه کرد. شاید فکر کرده بالقوه میتونم دانشجوش باشم. چون این طور که من فهمیدم راجع به من با یکی از استادهای اونجا صحبتی شده بود و بیشتر حس کردم نظر اون استاد تاثیرگذار بوده. شاید هم از طرف گروه منو ارزیابی کرده. واقعا نمیدونم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)