صفحه 16 از 291 نخستنخست ... 6789101112131415161718192021222324252666116 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 151 تا 160 , از مجموع 2910

موضوع: مصاحبه از طریق تلفن، Skype و ...

Senior Member maryamf آواتار ها

پیش فرض پاسخ : کنفرانس از طریق Skype و یا تلفن: لطفا راهنمایی کنید.

گاهی هم مشکل از تلفن هست. خطوطی که خیلی قطع و وصل می شن اصلا باهاشون نمیشه از skype استفاده کرد.

Senior Member

پیش فرض مصاحبه تلفنی

یک تجربه :
    چند روز پیش با یکی از استادای دانشگاههای کانادا مصاحبه داشتم. طرف گفته بود 7 pm زنگ می زنه 8:30 pm زنگ زد (چی به من گذشت تو این مدت بماند).
    در مورد تز و مقاله ها تک تک پرسید. بیشتر برای تست زبان و چک کردن اینکه آیا اون چیزایی که تو آزمایشگاهشون نیاز دارن بلدین یا نه زنگ می زنن. از من در مورد معادلات دیفرانسیل و برنامه نویسی C پرسید. فقط در این حد که اگه ازت بخوایم میتونی منم دلیل اوردم و گفتم آره. در مورد ادامه تحصیل همپرسید. بعد هم گفت می خواد با دو تا از استادام تلفنی صحبت کنه و نتیجه رو اعلام می کنه. گفت اگه ما تو رو بخوایم باید بیای کارتو به عنوان RA شروع کنی بعد واسه دانشگاه Apply کنی. از همه دوستانی که مطالبی رو در این بخش گذاشتن خیلی ممنونم چون فقط یه هفته داشتم تمرین می کردم.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مصاحبه تلفنی

مصاحبه من حدود 40 دقیقه طول کشید.
    برای من با 3-2 ساعت تاخیر زنگ زد که فکر کردم حتما پشیمون شده! گفت که قراره بهم فلوشیپ بده! شرع کرد به سوال کردن:
    موضوع تز، مقاله (من علیرغم پذیرفته شده بودن مقالم تو یک ژورنال معتبر اروپایی برای چاپ طمع کردم و فرستادم به یکی از اون خفن ها که بعد از 2 سال و کلی کامنت متاسفانه ریجکت شد و دیگه نتونستم چاپش کنم) پرسید همچین مقاله ای با این کیفیت چرا چاپ نشده و ...؟ و منم توضیح دادم و اینکه چون Patent بوده استادم مخالف چاپش بوده! :P
    دانشگاه خواجه نصیر چه جور دانشگاهی است و رنکش چنده؟ ( گفتم TOP 5 تو ایران )
    در مورد لیسانسم پرسید.
    سابقه کار و ریز جزئیات آن (من رزومه کاریم به مراتب خفن تر از رزومه تحصیلیم است و دقیقا تو فیلد خودم کار کردم)
    و زمانی که مطمئن شدم نظرش مثبته و خودمونی شدیم یک سوتی دادم که نزدیک بود فاندم بپره. گفتم بیشتر کارهام بتنی بوده در حالیکه استاده رو سازه های فولادی کار می کرد! برای همین کمی ناراحت شد و ... و گفت در این صورت نمی تونم بهت فلوشیپ بدم و تنها می تونم بهت RA بدم.

پیش فرض پاسخ : کنفرانس از طریق Skype و یا تلفن: لطفا راهنمایی کنید.

من با skype با adsl صحبت کردم بمراتب بهتر از تلفن عادی هست و کیفیت صدا عالیه. فقط نیاز داره پول تو حسابش بریزی تا بتونی هرکاری خواستی بکنی. من خودم چند بار را حساب skype ام برای خودم و دوستام(که تو ایران هستم فعلا) sms فرستادم!!! با skype به هرکجای دنیا حتی ایران هم می تونید زنگ بزنید.
    If you fail to plan,you plan to fail

سلام

یکی از استادای امریکایی میل زده که یک زمانی رو مشخص کن که تلفن بزنم.
    چه ساعتی برای آنها برای زنگ زدن مناسبه؟ صبح، بعداز ظهر، عصر؟

با توجه به اینکه الان فصل امتاحناته، من ترجیح میدم این زمان رو تا جایی که میشه بندازم عقب، به نظرتون با توجه به اینکه 5شنبه میل زده، من حداکثر چه روزی رو مشخص کنم که دیر نباشه؟

ApplyAbroad Superstar Countdown آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical-Georgia Inst. of Technology

همچین چیز مهمی رو میخوای واسه یه امتحان هدر بدی؟؟

بهش بگو 6 عصر یو بزنه
    بستگی به ایالتش داره- مثلا در جورجیا- 6 عصر شما میشه حدودا 10:30 صبح اینجا - زمان خوبیه همین

Dark Knight
    Behrang آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UNR, Mining Engineering & MBA

نقل قول نوشته اصلی توسط last1370
    سلام

یکی از استادای امریکایی میل زده که یک زمانی رو مشخص کن که تلفن بزنم.
    چه ساعتی برای آنها برای زنگ زدن مناسبه؟ صبح، بعداز ظهر، عصر؟

با توجه به اینکه الان فصل امتاحناته، من ترجیح میدم این زمان رو تا جایی که میشه بندازم عقب، به نظرتون با توجه به اینکه 5شنبه میل زده، من حداکثر چه روزی رو مشخص کنم که دیر نباشه؟
    اول بنظر من شما یه ایمیل بزن بگو که شما یه تایمی مشخص کنید من بهتون زنگ بزنم و اختلاف ساعتت هم بپرس .البته اگه ایالت بگی کاره سختی نیست.
    من هم همین کار و کردم و استادم گفت من تو افیسم شاید بیشتر 10دقیقه وقت مصاحبه ندارم ولی بد از اینکه من این ایمیل بهش زدم اون شماره تلفن خونش داد و حسابی باهم حرف زدیم پس این فرصت از دست نده .
    What Goes Around...Comes Around

Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی الکترونیک - اصفهان

تو این مصاحبه های تلفنی استاد چقد وارد جزییات میشه ؟ مثلا تحقیقی در مورد ساخت یه سخت افزار انجام دادی که بر پایه FPGA با زبان C نوشته شده(ساخت و ... از خودت) ، آیا وارد برنامه نویسی میشه یا درحد یه الگوریتم میپرسه؟؟
    شب سردی است و من افسرده - راه دوری است و پایی خسته

Senior Member maryamf آواتار ها

It is possible that they ask which algorithm you used.. More detailed is not so common but in my case the professor asked many detailed questions like if I know about the forcefields and parameters used in a special field of computational biology, etc

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط iBT
    تو این مصاحبه های تلفنی استاد چقد وارد جزییات میشه ؟ مثلا تحقیقی در مورد ساخت یه سخت افزار انجام دادی که بر پایه FPGA با زبان C نوشته شده(ساخت و ... از خودت) ، آیا وارد برنامه نویسی میشه یا درحد یه الگوریتم میپرسه؟؟
    As Maryam said, generally the conversation is about main points but you should be prepared for exceptional situations and this can completely change your life. SO, try to make yourself ready in all aspects

Take Care

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)