صفحه 166 از 291 نخستنخست ... 66116156157158159160161162163164165166167168169170171172173174175176216266 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,651 تا 1,660 , از مجموع 2910

موضوع: مصاحبه از طریق تلفن، Skype و ...

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : مصاحبه از طریق تلفن، Skype و ...

نقل قول نوشته اصلی توسط pourahmad_ifst نمایش پست ها
    سلام.
    یه سوال ذهنمو درگیر کرده ، در ایران باید یه کنکور دکتری بدی و رتبه بیاری ، بعد از اینکه کلی از درس های کارشناسی رو خوندی و رتبه آوردی میری به سمت مصاحبه ، در مصاحبه باز علاوه بر سوالات متفرقه ، از دروس کارشناسی هم سوال میپرسن!! در ایران خیلی گیر میدن به دروس دوره کارشناسی...

خارج هم همینجوریه؟ علاوه بر فرستادن رزومه ، یه امتحانی ، کنکوری ، چیزی میگیرن!؟
    برای پذیرش دکتری اگر منظورتان هست مصاحبه از طریق اسکایپ و ... نقش همین مصاحبه حضوری را در ایران دارد که به دلیل بعد مسافت انجام آن به شکل آنلاین انجام میشه. البته بیشتر هدف مشاهده وضعیت دانشجو به لحاظ کلیات تحصیل و آمادگیها و انگیزه های لازم و سطح کلی دانش و معلومات شخص و نیز روحیات و ویژگیهای فردی است اما سوالات مرتبط با تحقیقات قبلی و مقالات و حتی پایه ای نیز ممکن است انجام پذیرد. شاید منظور شما تاکید بر روی دورس پایه کارشناسی در مصاحبه های ایران است که اصولا چنین کاری به این شکل مرسوم نیست و بیشتر حول و حوش موضوع تحقیق ارشد شما و آینده کار در زمینه های مورد علاقه است.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط sttr6 نمایش پست ها
    تجربهمن از مصاحبه با اساتید شاید یه کم با بقیه دوستان متفاوت باشه.
    من با استادی مصاحبه داشتم کهخیلی سوال های معمولی ای پرسید. ارم خواست پایان نامم را براش توضیح بدم چون گفتیه بخشی از کارم براش واضح نیست، بعدم این سوال کلیشه ای که چرا دکترا ! یه مقدارهم در مورد مهارت کد زنی پرسیدن که چه کارایی انجام دادم و یه مقدار جزییات مواردیکه در CV بودرا پرسید.
    از اونطرف با استادی چند بارمصاحبه داشتم. دفه اول از ریز تا درشت پروژم راپرسید (با اینکه زمینه کاریش تاحدودی تفاوت داشت) ، بعد ازم سوال متلب پرسید (در حدی که ببینه واقعا بلدم یا نه!)، بعد حتی خودش قید کرد که درسای ریاضی زیادی پاس کردی و نمره هاتم خوبه ولی سوالریاضی بپرسم اشکال نداره؟! و سوالی که ازم پرسید تفاوت دیورژانس و گرادیان بود:دی توی اون شرایط من انتظارش را واقعا نداشتم!
    خلاصه که هر مدل سوال علمی کهبه کارش ربط داشت پرسید. دفه دوم ازم سوالات غیر علمی پرسید مثلا اینکه اگه کسیباهات کار کنه و یه خاطر اون دو هفته کارت عقب بیفته چیکار میکنی؟ تا حالا پروژهگروهی داشتی؟ در مقابل اشتباه بقیه واکنشت چیه؟ اگه بقیه از تو انتقاد کنن چیکارمیکنی؟ از چی توی کار ریسرچ بدت میاد( و اصرار داشت که بالاخره یه چیزی باید باشهکه خوشت نیاد:دی) و خلاصه از اینا.
    بعدم بهم گفت اگه دوست داریبرای اینکه قوت خودتو نشون بدی یه تستی هست من از همه دانشجوهام میگیرم البته دوبار توی اسکایپ و یه بارم توی ایمیل تاکید کرد که فقط یه آپشنه و می تونی امتحانوندی اگه وقت نداری ولی تصمیم گیری واسه من راحتتر میشه. منم قبول کردم و گفتم حالاامتحان چی و ایشون صرفا گفتن ریاضی!
    روز امتحان هم یه برگه امتحانیبا 5 تا سوال فرستادن که توش از جبر خطی، روش های عددی، معادلات دیفرانسیل معمولیو پاره ای، و حساب دیفرانسیل (کمتر) سوال بود!! گفتن دو ساعت وقت داری وچهارتاشو حداقل جواب بده و اگه نتونستی همشو بنویسی نگران نباش چون کسی تا حالانتونسته. باید بگم سوالا سطح بالایی نداشت ولی از همه جای ریاضی بود و خب من وقتنداشتم آماده بشم اما در مجموع امتحان معقولی بود و حداقل 60 درصدشو کامل بدونآمادگی قبلی جواب دادم. تمام مدت هم وبکم روشن بود که تقلب نکنم :دی (لازم به ذکره که بگم هم نمره جی از ای بالایی دارم و هم معدلم خوبه ولی استاد این مدلی هم پبدا میشه)
    شما چه رشته ای بودید و برای چه دانشکده و گرایشی اقدام کردید؟
    عموما به جز رشته های خاص نظیر علوم پایه این سبک سوالات کمی سخت گیرانه است. البته در این رشته ها نیز عموما GRE سابجکت هم نشان دهنده وضعیت علمی فرد به طور کلی هست.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط gbahrein نمایش پست ها
    شما چه رشته ای بودید و برای چه دانشکده و گرایشی اقدام کردید؟
    عموما به جز رشته های خاص نظیر علوم پایه این سبک سوالات کمی سخت گیرانه است. البته در این رشته ها نیز عموما GRE سابجکت هم نشان دهنده وضعیت علمی فرد به طور کلی هست.
    بله خودم هم می دونم مرسوم نیست و همونطور که گفتم تجربه اسکایپ کاملا معمولی را هم داشتم ولی اگه کسی یه کم آماده باشه ضرر نکرده
    دانشکده عمران

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط tameazadi نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من دانشجوی دکتری هوافضا دانشگاه امیرکبیر هستم،دنبال پذیرش و فاند برای خارج از کشور هستم دیگه نمیخوام ایران ادامه بدم،جدیدا یکی از مقاله هام برای کنفرانسی در ایتالیا پذیرفته شده و دعوتنامه هم اومده،آیا اگه برم این موضوع کمکی به گرفتن پذیرش میکنه؟یعنی اونجا میشه راحت استادی گیر آورد که اینکارو بکنه؟ خلاصه اینکه با توجه به هزینه بالای سفر آیا ارزششو داره یا نه؟ ممنون میشم راهنماییم کنید .
    بخشی از سوالتان که مربوط به این تاپیک میشه را میتونید اینطوری مطرح کنید که آیا ملاقات و مصاحبه حضوری با اساتید میتونه در پذیرش موثر باشه یا نه؟ جوابش اینه که قطعا ولی به صرف اینکه شما برای کنفرانسی برید و اونجا فی البداهه با استادی صحبت کنید ارزش این میزان هزینه و درنهایت نتیجه احتمالی را نداره. اگر بتوانید از قبل با برخی اساتید مرتبط با زمینه خودتان ارتباط برقرار کنید(حاضرین در کنفرانس یا دانشگاه شهر مقصد و شهرهای اطراف) و برای این کار با آنها هماهنگ کنید می تواند نتیجه موثرتری را داشته باشد. توصیه کلی من اینستکه اگر کنفرانس معتبری است و حضور شما نیز ارزشمند است با این تمهیدات اقدام کنید. در غیر این صورت و به شکل هماهنگ نشده موفقیت احتمالی به صورت رندومی و غیر قابل پیش بینی است که با این هزینه ها ممکن است برای شما به صرفه نیز نباشد.
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط gbahrein نمایش پست ها
    بخشی از سوالتان که مربوط به این تاپیک میشه را میتونید اینطوری مطرح کنید که آیا ملاقات و مصاحبه حضوری با اساتید میتونه در پذیرش موثر باشه یا نه؟ جوابش اینه که قطعا ولی به صرف اینکه شما برای کنفرانسی برید و اونجا فی البداهه با استادی صحبت کنید ارزش این میزان هزینه و درنهایت نتیجه احتمالی را نداره. اگر بتوانید از قبل با برخی اساتید مرتبط با زمینه خودتان ارتباط برقرار کنید(حاضرین در کنفرانس یا دانشگاه شهر مقصد و شهرهای اطراف) و برای این کار با آنها هماهنگ کنید می تواند نتیجه موثرتری را داشته باشد. توصیه کلی من اینستکه اگر کنفرانس معتبری است و حضور شما نیز ارزشمند است با این تمهیدات اقدام کنید. در غیر این صورت و به شکل هماهنگ نشده موفقیت احتمالی به صورت رندومی و غیر قابل پیش بینی است که با این هزینه ها ممکن است برای شما به صرفه نیز نباشد.
    راستش من تصمیم دارم تو اون مدتی که اونجا هستم به چندین دانشگاه سر بزنم و با توجه به اینکه ویزای تعلق گرفته شینگن هستش میتونم حتی دانشگاه های کشورهای اطراف هم سر بزنم، به نظر شما این موضوع خوب هست؟ یعنی با توجه به این مسائل ارزش رفتن داره؟ من میتونم اساتید هم رشته با خودمو پیدا میکنم و ازشون وقت ملاقات حضوری بخوام،البته اگر جواب بدن، نمیدونم....

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط tameazadi نمایش پست ها
    راستش من تصمیم دارم تو اون مدتی که اونجا هستم به چندین دانشگاه سر بزنم و با توجه به اینکه ویزای تعلق گرفته شینگن هستش میتونم حتی دانشگاه های کشورهای اطراف هم سر بزنم، به نظر شما این موضوع خوب هست؟ یعنی با توجه به این مسائل ارزش رفتن داره؟ من میتونم اساتید هم رشته با خودمو پیدا میکنم و ازشون وقت ملاقات حضوری بخوام،البته اگر جواب بدن، نمیدونم....
    قطعا موثر هست. ولی بهتر هست با هماهنگی قبلی و با ارسال پیش زمینه ای به اساتید باشه. البته لزوما نتیجه حتما مثبت برای همه کیسهاتون ممکنه نباشه و قطعا اینطور هم نمیشه. ولی در کل شرایط مصاحبه حضوری به ویژه اگر زبان و رزومه مناسبی دارید میتونه برای استادهایی که پوزیشن دارند به نتیجه (مثبت، منفی) و به استادهایی که فعلا پوزیشن ندارند ولی در آینده نزدیک این احتمال هست یک فیدبک دوطرفه مناسب بده و شما هم در برخورد حضوری خیلی از تصمیاتی که گرفتنش بعدها از دور مشکل خواهد بود را در این مسیر به دست خواهید آورد. من توصیه میکنم این مسیر را به شروط گفته شده در پست قبلی و اخیر امتحان کنید
    موفق باشید
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

سلام دوستان، من از دانشگاهی نامه پذیرشم اومده، بعد اینکه نامه اومده استاد میخواد با من مصاحبه کنه، میخواستم ببینم اینطوری هم پیش آمده قبلا که پذیرش بیاد و بعد از مصاحبه پذیرش لغو بشه در بدترین حالت؟

Member mhmd123 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering-Power

نقل قول نوشته اصلی توسط erfanpakdaman نمایش پست ها
    سلام دوستان، من از دانشگاهی نامه پذیرشم اومده، بعد اینکه نامه اومده استاد میخواد با من مصاحبه کنه، میخواستم ببینم اینطوری هم پیش آمده قبلا که پذیرش بیاد و بعد از مصاحبه پذیرش لغو بشه در بدترین حالت؟
    اگر هنوز فاندتون مشخص نشده احتمالا برای فاند RA یا حالا هر فاند دیگه ای با شما مصاحبه میکنه تا بدونه آیا واجد شرایط ایشون برای فاند هستین یا نه. اگر هم که فاند از قبل اوکی شده احتملا در مورد نحوه کار و کلا انتظاراتش از دانشجو و شاید پیشنهاد برای شروع کار تحقیقاتی در این 2-3 ماه پیش رو تا قبل از شروع ترم جدید میخواد توضیحاتی بده.
    نگران نباشید جنس داده شده پس گرفته نمیشود
    موفق باشید.
    آدم‌ها به هر چه می‌رسند از سر دلیری‌شان است نه هوش‌شان یا تمناهایشان. ترسوها بینوایان جهان‌اند.

نقل قول نوشته اصلی توسط mhmd123 نمایش پست ها
    اگر هنوز فاندتون مشخص نشده احتمالا برای فاند RA یا حالا هر فاند دیگه ای با شما مصاحبه میکنه تا بدونه آیا واجد شرایط ایشون برای فاند هستین یا نه. اگر هم که فاند از قبل اوکی شده احتملا در مورد نحوه کار و کلا انتظاراتش از دانشجو و شاید پیشنهاد برای شروع کار تحقیقاتی در این 2-3 ماه پیش رو تا قبل از شروع ترم جدید میخواد توضیحاتی بده.
    نگران نباشید جنس داده شده پس گرفته نمیشود
    موفق باشید.

ممنون از پاسختون. فاند هم معلوم شده، البته من با استادم از طریق ایمیل در ارتباط بودم، بعد اومدن پذیرش و فاند میخواد اسکایپ کنه. برای همین نگران بودم که چطور بعدپذیرش میخواد صحبت کنه!

سلام دوستان خوبید من دو بار مصاحبه با ۲ استاد داشتم و خیلی راضی‌ بودن و در آخر هم گفتن مقاله برات می‌فرستیم بخون .مقاله رو فرستادن و خیلی تشکر کردن از مصاحبه خوب اما هنوز جواب قطعی رو ندادن .امروزم به استادم تماس گرفتن . به نظر شما این به معنی‌ جواب مثبت هست ؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)