صفحه 173 از 291 نخستنخست ... 73123163164165166167168169170171172173174175176177178179180181182183223273 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,721 تا 1,730 , از مجموع 2910

موضوع: مصاحبه از طریق تلفن، Skype و ...

ApplyAbroad Hero chemistrymaste آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Biophysical and Bioanalytical Chemistry

پیش فرض پاسخ : مصاحبه از طریق تلفن، Skype و ...

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmadnajafian نمایش پست ها
    دوستان یکی از اساتید به من ایمیل زده گفته رزومت خوبه.بیا اسکایپ.منم سطح اسپیکینگم در حد متوسطه. نحوه ی صحبت کردن و فلوئنت صحبت کردن خیلی مهمه؟؟!
    سلام عرض میکنم خدمت دوست عزیز،
    در ادامه صحبتهای علی آقا، میخوام تجربه خودمو بگم:
    مهم ترین موضوعی که اساتید تو مصاحبه میخوان بهش پی ببرن، اینه که مصاحبه شونده چقدر درباره فیلد اونها اطلاعات داره، و چقدر زمینه کاری استاد و دانشجو به هم نزدیکه. شما ممکنه خیلی خوب صحبت کنین، ولی استاد دریابد که برای کار ایشون شما مناسب نیستین، اول از همه، برین همه پراجکت ها و هر اطلاعاتی که تو هوم پیج استاد و هوم پیج گروه میشه پیدا کرد، استخراج کنین! و به دقت مطالعه کنین. بعد ازون، همه اطلاعات خودتون درباره رشته تصیلی و فیلد کاریتون رو مرتب کنین، چند بار به انگلیسی تمرین کنین، گایه وقتا اساتید میپرسن مثلا این مدلی که کار کردی ضعفش چی بود؟ چرا رفتی سراغ مدل دیگه؟ ازونجایی که اونا با دلیل میرن سراغ یه پروژه ای! انتظار دارن شما هم با دلیل قانع کننده درباره کار فوقتون یا هر کار دیگه ای که کردین براشون توضیح ارائه بدین. شما اگه اطلاعات لازم رو ارائه بدین، دیگه واقعا فلوئنت بودن زیاد اهیمت نداره... نه که اصلا مهم نباشه ها... استاد میدونه که شما تو یه کشور غیر انگلیسی زبان هستین، هرچی خوندینم داره یادتون میره! میدونن که وقتی تو محیط قرارا بگیرین حسابی راه میفتین، اما روز ضعف علمی نمیشه سرپوشی گذاشت. پس اول زمینه کاری استاد رو حسابی مطالعه کنین، بعد خودتون، بعد دنبال اشتراکات باشین و همه اینا رو به انگلیسی چندین بار تمرین کنین.
    موفق باشین.
    ایشالا با خبرای خوب برگردین...

"We believe in "Possibility

به هر چیزی که فکر کنید از ته دلتون، بهش میرسید!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Transportation Systems (Technichal University of MUnich

سلام دوستان
    امروز یه مصاحبه اسکاپیی با دانشگاه DTU دانمارک داشتم خواستم تجربه را با دوستان درمیان بزارم.
    مصاحبه قرار بود ساعت 14:00 به وقت اینجا برگزار بشه علرغم اینکه قبلا ایمیل تایید فرستاده بودم تا 5 دقیقه قبل هیچ خبری بهم نداده بودن لذا بهشون ایمل زدم و در مورد تغییرات احتمالی پرسیدم بلافاصله ج داد تا 5 دیگه زنگ میزنیم ایدی اسکایپ خواستن ازم. توضیح اینکه قبلا که با سوید مصاحبه کرده بودم همجی از قبل معلوم بود اینا یه مقدار منظم نبودن. خلاصه 14:07 زنگ زدن سه نفر بودن یه خانم (مدیر)با دو نفر اقا نشسته بودن در مورد کار دانشگاهی قبل مستر پرسیدن که توضیح دادم یه مقدار سوال ریزی ازش پرسیدن (قبلان که مصاحبه داده بودم در مورد کار قبلیم اصلا نپرسیدن برعکس همش در مورد کار جدید که میخواد انجام بشه پرسیدن)واسه همین یه مقدار بر خلاف انتظارم بود در ادامه پرسیدن چرا اینجا رو انتخاب کردی و کشورهای دیگه رو نه. یه سری در مورد کارم پرسیدن و یکی دو تا هم سوال شخصی....
    دوستان توجه کنن کار قبلیتون حتما به صورت خلاصه اماده داشته باشین که بتونین بدون تپق توضیح بدین ....
    گفتن برای مرحله بعدی 2 نفر تا به حال انتخاب کردیم در اخر گفت که اگه بخوایم تماس بگیریم به کدام شماره زنگ بزنیم که گفتم موبایل...
    حالا منتظر بمونیم چی میشه....

Junior Member

دوستان قرار اسکایپ و چجوری مطرح کنم؟ چون استاد فقط گفته برو وب سایتمو بخون زودتر با هم اسکایپ کنیم، روز و ساعت مشخصی نگفته.
    ممنون از پاسختون.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط nzm_azadeh نمایش پست ها
    دوستان قرار اسکایپ و چجوری مطرح کنم؟ چون استاد فقط گفته برو وب سایتمو بخون زودتر با هم اسکایپ کنیم، روز و ساعت مشخصی نگفته.
    ممنون از پاسختون.

میتونید شما روزی رو که میتونید بگید و ساعتشو استاد معلو کنه مثلا اینجوری:

Many thanks for taking the time to consider my application.
    I will be available on following Thursday and Friday (20&21-Aug-15).
    Please kindly let me know your convenient time.

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط nzm_azadeh نمایش پست ها
    ممنون از پاسختون.
    دوست عزیز،
    در ادامه صحبت علی آقا، حواستون باشه که مو به موی پروژه های در حال کار استاد مربوطه که قراره باهاش اسکایپی صحبت کنین رو مطالعه کنین و به فیلد کاریش مسلط بشین. به پروژه های خودتون (مخصوص تز فوقتون) هم مسلط باشین. ازتون ضعفهای تزتون رو خواهد پرسید و نقاط قوتشو. وجه اشتراک پروژه های انجام شده خودتون با پروژه های در حال کار و پروژ های آینده توی وب سایت استاد رو هم دربیارین. دو تا از پروژه های رو هم خوب بخونین که پیش استاد بگین ازین و ازین پروژه هاتون خوشم میاد مخصوصا! موفق باشید

سلام
    من الان برای بورسیه دکتری با یک دانشگاه انگلیس مصاحبه داشتم.برای اینکه اینترنت اذیت نکنه 10 مگابایت گرفتم ولی هر کاری که کردم نتونستم ویدیو بدم و سه تا استاد هم خیلی اصرار داشتن که تصویرت رو یک جوری ببینیم
    ضمناً لطف کردند و یک ساعت زودتر تماس گرفتند و کلی سوالات تخصصی پرسیدند. اصلا شخصی نپرسیدند.
    حالا به نظر شما بهشون ایمیل بزنم و بگم که اگه می خواید دوباره سعی کنم؟؟؟

Member
    رشته و دانشگاه
    BIOMEDICAL ENGINEERING

نقل قول نوشته اصلی توسط chemistrymaste نمایش پست ها
    میدونن که وقتی تو محیط قرارا بگیرین حسابی راه میفتین
    ایشالا با خبرای خوب برگردین...
    این راه افتادن در محیط یکی از مواردی هست که به شدت به میزان آشنایی قبلی شما با زبان خارجی و همچنین محطیی که بعدا درش قرار می گیرد داره.
    Nothing is impossible

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط Sh_khakpour نمایش پست ها
    سلام
    من الان برای بورسیه دکتری با یک دانشگاه انگلیس مصاحبه داشتم.برای اینکه اینترنت اذیت نکنه 10 مگابایت گرفتم ولی هر کاری که کردم نتونستم ویدیو بدم و سه تا استاد هم خیلی اصرار داشتن که تصویرت رو یک جوری ببینیم
    ضمناً لطف کردند و یک ساعت زودتر تماس گرفتند و کلی سوالات تخصصی پرسیدند. اصلا شخصی نپرسیدند.
    دوست عزیز،
    اگه واقعا اینقدر اصرار داشتن که شما رو نگران کرده، پس حتما پیام بدین. اما بعید میدونم که سه تا استاد دوباره بخوان هماهنگی کنن و بیان اسکایپ که فقط شما رو ببینن. ولی پیام دادن برای قرار دوباره حداقل شما رو از نگرانی درمیاره. پس پیام بدین بهتره به نظرم.
    موفق باشید.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Sh_khakpour نمایش پست ها
    سلام

شما مگه رزومه تون عکس نداشته؟
    به نظر من ایمیل بزنید و ازشون به خاطر وقتی که گذاشتن تشکر کنید و بگید که کیفیت اینترنت out of control شما بوده و به خاطرش عذر خواهی میکنید اگه کیفیت مصاحبه خوب نشده و امیدوارید در مراحل بعدی اگه لازم بود بتونید با کیفیت بهتر اینترنت مصاحبه رو ادامه بدید

فکر کنم همین کافی باشه

موفق باشید

ممنون از راهنمایتون
    رزومه ام عکس داشت و بهشون گفتم ولی هدفشون این بود که ببینند واقعا خودم هستم که دارم حرف میزنم با یک کس دیگه

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)