صفحه 176 از 291 نخستنخست ... 76126166167168169170171172173174175176177178179180181182183184185186226276 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,751 تا 1,760 , از مجموع 2910

موضوع: مصاحبه از طریق تلفن، Skype و ...

Senior Member aminc آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    M.Sc. Mechanical Engineering

پیش فرض پاسخ : مصاحبه از طریق تلفن، Skype و ...

ممنون
    اون ایمیلو 2 ساعت بعدش فرستادم برای تشکر ولی بهش نگفتم
    الان 5 ساعن از مصاحبه گذشته
    بهنظرتون ایمیل بزنم بگم اونی که گفتی درسته و چجوری بگم؟
    در بین تمامی مردم تنها عقل است که به عدالت تقسیم شده زیرا همه فکر می‌کنند به اندازه کافی عاقلند. "دکارت"
    همه رو دوست داشته باشیم، به همدیگه کمک کنیم "مهربان"

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط aminc نمایش پست ها
    ممنون
    اون ایمیلو 2 ساعت بعدش فرستادم برای تشکر ولی بهش نگفتم
    الان 5 ساعن از مصاحبه گذشته
    بهنظرتون ایمیل بزنم بگم اونی که گفتی درسته و چجوری بگم؟
    خخخخ عیبی نداره دوست عزیز
    نگران نباشید خیلی
    ازین چیزا توی مصاحبه ها پیش میاد و استادها هم اگه فهمشون برسه باید درک کنن که شما زیر فشار بودید به هر حال
    اگه فکرتونو مشغول کرده میتونید ایمیلی بزنید و بگیدخیلی خیلی با احترام که استاد فلانی من توی این مدت موضوع مطرح شده در مصاحبه رو چک کردم و به این حالت درسته و میخواستم با این ایمیل حرفمو تصحیح کنم
    به همین راحتی
    البته بعضی از دوستان هم ممکنه پیشنهاد کنن که دیگه شما ایمیلی نزنید و پی ماجرا رو نگیرید که حساس نشن. اینم میتونه یه پیشنهاد باشه
    ولی من
    خودم شخصا اگه جای شما بودم این ایمیل رو در همین وضعیت فعلی شما باز میزدم (البته بازم میگم از دوستان دیگه هم نظر بگیرید شاید پیشنهاد من صحیح نباشه)
    و حسم اینه که وضعیت رو بهتر میکنه و حداقل خیال و روان خودم راحت تره

موفق باشید

رشته و دانشگاه

شانس من روز مصاحبه زد میکروفن لپتاب کار نکرد منم گفتم بیا تل بده بحرفیم اونم گفت باشه
    راستی به نظرتون اسکایب بهتره یا تل؟
    در بین تمامی مردم تنها عقل است که به عدالت تقسیم شده زیرا همه فکر می‌کنند به اندازه کافی عاقلند. "دکارت"

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط aminc نمایش پست ها
    شانس من روز مصاحبه زد میکروفن لپتاب کار نکرد منم گفتم بیا تل بده بحرفیم اونم گفت باشه
    راستی به نظرتون اسکایب بهتره یا تل؟
    دوست عزیز نمیشه گفت کدوم بهتره
    این به خودتون وابسته ست و نحوه استفاده ازین دو امکان
    مثلا شما با تلفن نمیتونید پاورپورنتی رو که اماده کردید برای استاد Share کنید و براش توضیحاتی ارائه بدید!
    و شاید با تلفن بشه راحت تر و کمی بی استرس تر حرف زد و شایدم نه!
    ازین موارد زیاده و من فقط مثال عرض کردم.
    ولی معمولا استادها دلشون میخواد قیافه طرف رو هم ببینن و نمیشه تاثیر این مورد رو انکار کرد.
    البته در مواردی هم مثل مورد شما ممکنه کار به تلفن بکشه

موفق باشید

رشته و دانشگاه

سلام دوستای گلم
    من از دست این لحجه های سنگین و غلیظ اساتید یکم دلخورم
    4 بار یه چیزیو گفتم بدبخت تکرار کرد
    منم فک میکردم حتما مییگه بیا دیگه گرفتمت
    میگم یعنی قبولم بیام میگه No NO
    من هی میگم کی بیام اون میگه No No
    اونم میگه با لحجه سنگینش یه چیزای
    خلاصه بعد از چهارمین بار فهمیدم بنده خدا میخاد بگه از بین مصاحبه شونده یکی انتحاب میشه.
    گفتم اهان کلی تشکرو خلاصه یه وضعیتی بود بیا و ببین
    راستی اینا پوئن منفی میشه؟ که نتونستم بفهمم چی میگه؟
    لحجه خیلی عجیبی داشت

سلام بالاخره منم مصاحبه اسکایپی داشتم و امدم تجربشو با شماها در میان بزارم- برای دکترای مهندسی مکانیک اپلای کردم
    من با یک استاد المانی الاصل که در استرالیا استاد هست(دز یکی از دانشگاه های g8) گفتگوی اسکایپ داشتم. قرار ما 8 سپتامبر بود ساعت 12 ظهر که من قبلش خودمو با خوندن پست های قبلی بچه ها اماده کرده بودم و منتظر ساعت 12 بودم که استاد زنگ بزنه. اقا ساعت 12.15 شد و زنگ نزد منم ایمیل زدم که "ما ساعت 12 قرار داشتیم و الان 12.15 شده و من تماسی دریافت نکردم" که جواب ایمیلم را هم نداد و من تا ساعت 1 انلاین بودم بازم خبری نشد.
    هیچی دیگه ناهار خوردم خوابیدم ساعت 4 چک کردم دیدم ایمیل زده که "باید یاداوریم میکردی من یادم رفته بوده فردا همین ساعت بیا" نتیجه اخلاقیش اینه که این استادا نیومدن شاید یادشون رفته فکرنکنید شما را دور زدن یا مثلا چیییییی شده که نیومده. خلاصه فرداش دوباره نشستیم پای اسکایپو با 2 دقیقه تاخیر زنگ زد (ویدیویی)
    تمام مدت مدارکم جلوش بود میگفت فلان مدرک رو هم فرستادی میگفتم اره و... کلا سوال درسی نپرسید.
    چیزهای مهمی که بحث شده بود رو لیست کردم
    1- مقالاتمو که نگاه میکردو ازشون سوال میپرسیدکلا کنفرانسیا رو انداخت کنار و فقط ژورنالی های ای اس ای را بررسی میکرد.(همه را پرینت گرفته بود!!!!!!!!!)
    2-مقالاتی که اسم اول نبودم رو ازم پرسید چکاره بودی وگفت چرا دوم چرا سوم و...(کلا گمونم اونایی که نفر اول نبودم حس خوبی نشون نمیداد.)
    3- به نمرات لیسانس زیر 15 گیر میداد و میگفت میدونم تو ایران معدل ارشد همه دانشجوها از لیسانسشون بهتره ولی لیسانس مهمه!!!!!
    4-گفتش در فوق لیسانس که نوشتی شاگرد اولی هستی در کدوم ترم ها شاگرد اول بودی گفتم همش و گفت خوبه.
    5- پرسید توی این 6 ماه بعد از فارغ التحصیلی جکار میکردی ؟
    نمره ایلتس خیلی واسش مهم بود و من چون 1 ماه پیش ایلتس دادم ذوق کرده بود که نمرت اگه ماله1 سال پیش بود بدرد نمیخورد!!!
    6- چرا میخوای بیای استرالیا؟ یکم واسش توضیح دادم گفتش که رزومت خوبه ولی بورس استرالیا دست دولت هست و تعداد متقاضیان زیاده و بورس ها کم و کلا
    اینجا بورس شدن سخته ولی اروپا و کانادا رفتن آسون تره و راحت تر میشه فاندی از استادی کسی گرفت تا بخوایید بورس دولتی بگیرید و گفتش واسه اینجا شانس داری و باید صبور باشی تا نتیجه بورس بیاد.
    گفت سوالی نداری؟ گفتم که نه و تشکر کردم
    کلا خوب بود دیگه انشالله شما هم در مصاحبه موفق باشی

Junior Member

سلام دوستان
    من بعد از میلی که به یکی از اساتید ایرانی یکی از دانشگاههای کانادا زدم ازم ریزنمراتم رو خواست. بعد از یک هفته الان برای چهار روز دیگه قراره مصاحبه با اسکایپ گذاشتن.
    به نظرتون باتوجه به اینکه من فقط رزومه ارسال کردم براشون و نه SOP و هنوز هم اپلای نکردم، در مورد چه چیزهایی قراره صحبت بشه؟نیازی هست از خود استاد بپرسم؟
    ممنون میشم نظر بدید

Member micropsy آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD Student, Clinical Psychology, NY

نقل قول نوشته اصلی توسط member8989 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من بعد از میلی که به یکی از اساتید ایرانی یکی از دانشگاههای کانادا زدم ازم ریزنمراتم رو خواست. بعد از یک هفته الان برای چهار روز دیگه قراره مصاحبه با اسکایپ گذاشتن.
    به نظرتون باتوجه به اینکه من فقط رزومه ارسال کردم براشون و نه SOP و هنوز هم اپلای نکردم، در مورد چه چیزهایی قراره صحبت بشه؟نیازی هست از خود استاد بپرسم؟
    ممنون میشم نظر بدید
    اینکه چه جیزی قراره پرسیده بشه فقط خدا و اون استاد میدونه.شما باید از دو جهت اماده باشید
    1-نسبت به هرآنچه در رزومتون ذکر شده کامل مطلع باشید، کارشناسی چی بوده و چی کردید،ارشد همینطور،مقالاتتون،پایان نامتون،سوابق کاریتون و علایقتون
    2-نسبت به جایی که اقدام کردید اگاه باشید،یهو پرسید چرا اینجا بتونید نشون بدید که الکی و شانسی اونجا رو انتخاب نکردید
    3-نسبت به خود استاده،تیم تحقیقاتیش در صورت وجود و مقالاتش آگاه باشید،یهو پرسید چرا من و چرا تیم من حداقل نگی چه میدونم والا همیجوری
    4-برای آیندتون برنامه ریزی کنید و سعی کنید ی جورایی نقش این استاد رو نشون بدید.نگید عاغا من همه چی رو دادم دست خدا و شما که اگر شما نباشی من شکست عشقی می خورم اینا ولی خوب بهش نشون بدید که اره تمایل خاصی برای کار کردن باهاش دارید

اینا مبنای کل مصاحبس حالا یهو دیدی از همه اینا ازت سوال پرسید یهو دیدی نرسیده گفت جک بگو آهنگ بزار شیر کنیم و ازین حرفا....

موفق باشید
    too much busy...

سلام
    با تشکر از همه دوستانی که تجربیات مفیدشون رو در اختیار بقیه میذارن.
    من برای یه پوزیشن دکترا از دانشگاه KTHسوئد که قبلا اپلای کرده بودم دعوت به مصاحبه شدم. چند تا سوال دارم. استاد بهم گفته برای مصاحبه یا باید بیای دانشکده یا با هم اسکایپ کنیم. با توجه به اینکه من هنوز دانشجو هستم می خواستم بدونم آیا مصاحبه حضوری امکانپذیر هست؟ آیا کسی تجربه مشابهی داشته؟ و اینکه گفته میخاد یه امتحان writing هم ازم بگیره. با توجه به چیزایی که من تو این فروم خوندم یه کم عجیبه؟ باید چیکار کنم؟
    ممنون

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Hosseinisina نمایش پست ها
    سلام
    با تشکر از همه دوستانی که تجربیات مفیدشون رو در اختیار بقیه میذارن.
    من برای یه پوزیشن دکترا از دانشگاه KTHسوئد که قبلا اپلای کرده بودم دعوت به مصاحبه شدم. چند تا سوال دارم. استاد بهم گفته برای مصاحبه یا باید بیای دانشکده یا با هم اسکایپ کنیم. با توجه به اینکه من هنوز دانشجو هستم می خواستم بدونم آیا مصاحبه حضوری امکانپذیر هست؟ آیا کسی تجربه مشابهی داشته؟ و اینکه گفته میخاد یه امتحان writing هم ازم بگیره. با توجه به چیزایی که من تو این فروم خوندم یه کم عجیبه؟ باید چیکار کنم؟
    ممنون
    دوست عزیز
    اول که تبریک میگم
    دوم برای اینکه پرسیدین امکانش هست باید بگم بله امکانش هست! شما میتونید یه سفر برید اونجا شده با یه تور برید اونجا میتونید برید!
    اینجاش مشکلی نداره و شما با اینکه دانشجو هم هستین باز میتونید خروج از کشور داشته باشین مثل خیلی از دوستان که مثلا برای کنفرانسی چیزی میرن و میان
    اما کلا شما مشکلی با هزینه ش ندارید؟
    هزینه ش رو اونا میدن یا شما؟
    بعد مگه چقدر از اکی شدنش مطمئنید که بخوایید حضوری تشریف ببرید؟
    نمیدونم به خودتون وابسته ست البته
    ولی من جای شما بودم حتما اپشن اسکایپ رو انتخاب میکردم و مصاحیه م رو انجام میدادم.
    در مورد اینکه میخوان از شما امتحان رایتینگ بگیرن من تا حالا نشنیدم استادی از دانشجوی دکترا همچین ازمونی شخصا بگیره!!
    معمولا توانایی شما در رایتینگ بسته به مدرک زبانتون، مقاله هایی که نوشتید و چاپ کردید، و ریکامندیشن استادهاتون بررسی و چک میشه
    و اینجوری نیست که شما بری اونجا و استاد بشینه پیشت و بگه حالا بنویس!
    خلاصه کنم:
    اگه مشکلی با سفر نداری و هزینه و ویزا گرفتن و وقتش براتون مهم نیست که هیچی، اگه هست (که فکر میکنم قاعدتا باید باشه) اپشن مصاحبه اسکایپ رو پی بگیرید.
    این نکته رو هم بگم که شاید مصاحبه حضوری شانس شما رو بالاتر ببره و من بودند از دوستانی که حضوری رفتن ولی میدونم که هزینه شون و اماده سازی ویزاشون رو خود دانشگاه تقبل میکرد.

نظر باقی دوستان رو هم بگیرید،

موفق باشید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)