صفحه 177 از 291 نخستنخست ... 77127167168169170171172173174175176177178179180181182183184185186187227277 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,761 تا 1,770 , از مجموع 2910

موضوع: مصاحبه از طریق تلفن، Skype و ...

پیش فرض پاسخ : مصاحبه از طریق تلفن، Skype و ...

خیلی ممنون دوست عزیز.
    من برای اینکه نشون بدم به این پوزیشن علاقه دارم به استاد گفتم برای من هر 2 مورد امکانپذیره و گذاشتم به عهده خودش. استاد تو یه بخش از ایمیل گفته:I would like to invite you to the second round in the selection process, which consists of a 4 h interview, immediately followed by a test in writing that needs to be handed in the day after. نمیدونم منظورش از امتحان رایتینگ چیه. یه سوال دیگه هم دارم. من اگه برای این پوزیشن انتخاب بشم آیا اطلاع دارین حداکثر تا کی بهم وقت میدن که برم اونجا؟ آخه هنوز دفاع نکردم.
    با تشکر

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Hosseinisina نمایش پست ها
    خیلی ممنون دوست عزیز.
    من برای اینکه نشون بدم به این پوزیشن علاقه دارم به استاد گفتم برای من هر 2 مورد امکانپذیره و گذاشتم به عهده خودش. استاد تو یه بخش از ایمیل گفته:I would like to invite you to the second round in the selection process, which consists of a 4 h interview, immediately followed by a test in writing that needs to be handed in the day after. نمیدونم منظورش از امتحان رایتینگ چیه. یه سوال دیگه هم دارم. من اگه برای این پوزیشن انتخاب بشم آیا اطلاع دارین حداکثر تا کی بهم وقت میدن که برم اونجا؟ آخه هنوز دفاع نکردم.
    با تشکر
    دوست عزیز
    حتما براتون رفتن و سفر امکان پذیر بوده که شما هر دو مورد رو قبول کردید!
    والا وقتی براتون امکان پذیر نباشه که نباید میگفتین و همون اول باید میگفتین که این امکان سفر رو ندارین
    به نظرم ربطی به ابراز علاقه تون نداشته. چون اون ور ابی ها راحت تر ازین حرفا هستن و قاعدتا وقتی بگید با اسکایپ راحت ترید یا نیستید اونا درک میکنن
    حالا اونش به خودتون بیشتر وابسته ست. من مشکلاتش رو عرض کردم که یکیش اینه شما برای کاری که هیچ اطمینانی ازش نیست باید بیفتید توی پروسه ویزا و سه تا نقطه واسه باقیش!
    آدم با آدم فرق داره. برای من به شخصه همچین رفتنی توی ذهنم هم نمیاد چون نه موقعیتش رو دارم نه ریسکشو میپذیرم و نه هزینه شو.
    البته من بازم میگم برای کسی که موقعیتشو داشته باشه رفتن بد نیست اصلا و اتفاقا ممکنه خوب هم باشه

در مورد صحبت ایشون
    مصاحبه 4 ساعته و امتحان رایتینگ روز بعدش!
    من واقعا تا حالا این جوریش رو نه دیدیم و نه شنیدم. البته من معیار نیستم و اطلاعاتم مطمئنا کامل نیست. پیشنهاد میکنم توی فروم مربوط به دانشگاهتون از بچه های ایرانی همون دانشگاه یه پرس و جو بکنید
    در مورد اینکه چقدر وقت میدن:
    من نمیدونم شما کی میخوایید دفاع کنید ولی واقعا بستگی داره
    به ددلاین ها، شروع ترم ها، وقتی که استاد بخواد شما رو داشته باشه و بخواد پوزیشنشو کامل کنه و ...
    ولی معمولا این زمان در اولین وقت ممکن خواهد بود. اینجوری نیست که مثلا 2 سال دیگه ش باشه
    منظورم اینه مگه اینکه استاد رو راضی کنید که رفتنتون رو پست پون کنه والا قاعدتا ایشون میخواد که زودتر شما شروع کنید حالا هر وقتی که باشه

Junior Member nano572 آواتار ها

سلام برای یک پوزیشن تو سوئد اپلای کردم و با استاد یک اسکایپ 1.5 ساعته داشتم، تو مصاحبه از خودم و کارامو دلایل علاقه ام به دکترا گرفتن پرسید و یک ارائه از مقاله ام هم انتهاش داشتم، اون روز بهم گفت که 3 نفر دیگم هستند غیر از من که قراره با اونا مصاحبه کنه، یه هفته بعد بهم ایمیل زد و گفت:
    I appreciated very much our Skype discussion and think you could be an excellent addition to our team. Of course, doing a PhD is a long-term investment from both sides and it is important to find a good match. Before the final decision, I would therefore like to invite you to visit us in .... to meet with me and the other lab members, and to see the labs and the city
    حالا من قراره هفته بعد برم سوئد. بهم گفت اگه بتونی یه پرزنت مثل تو اسکایپ داشته باشی که برای بقیه اعضا هم بدی خوبه و چیز دیگه ای نیاز نیست حاضر کنی. به نظرتون هدفش از این سفر چیه، چرا می خواد من برم سوئد؟ اگه سوالی داشت چرا بازم با اسکایپ نپرسید؟ ممنون می شم راهنمایی کنید، خیلی نگرانم.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط nano572 نمایش پست ها
    سلام برای یک پوزیشن تو سوئد اپلای کردم و با استاد یک اسکایپ 1.5 ساعته داشتم، تو مصاحبه از خودم و کارامو دلایل علاقه ام به دکترا گرفتن پرسید و یک ارائه از مقاله ام هم انتهاش داشتم، اون روز بهم گفت که 3 نفر دیگم هستند غیر از من که قراره با اونا مصاحبه کنه، یه هفته بعد بهم ایمیل زد و گفت:
    I appreciated very much our Skype discussion and think you could be an excellent addition to our team. Of course, doing a PhD is a long-term investment from both sides and it is important to find a good match. Before the final decision, I would therefore like to invite you to visit us in .... to meet with me and the other lab members, and to see the labs and the city
    حالا من قراره هفته بعد برم سوئد. بهم گفت اگه بتونی یه پرزنت مثل تو اسکایپ داشته باشی که برای بقیه اعضا هم بدی خوبه و چیز دیگه ای نیاز نیست حاضر کنی. به نظرتون هدفش از این سفر چیه، چرا می خواد من برم سوئد؟ اگه سوالی داشت چرا بازم با اسکایپ نپرسید؟ ممنون می شم راهنمایی کنید، خیلی نگرانم.
    دیگه 99% قبول شدی فقط میخواد مطمئن شه اشتیاق داری و میتونی بری اونجا و مشکلی نداری . نگران نباش.

Junior Member

یکی از دانشگاه های ایتالیا چند روز دیگه بهم نوبت مصاحبه اسکایپی دادن، در مورد مدت زمان مصاحبه و سوالاتش پرسیدم، گفتن فقط ده دقیقه و در مورد ریسرچ پروژه ای که برامون فرستادی سوال می پرسیم و وقت برای سوالات دیگه نداریم! الان به نظرتون چه جزئیاتی را امکان داره بپرسن؟ با توجه به زمان محدود، پاورپوینت آماده کنم؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مصاحبه تلفنی

سلام
    من به یه استادی تو یکی از دانشگاه های کانادا ایمیل زده بودم ولی جواب نداد. حالا یه استاد ایرانی ایمیل زده می گه من از دوستای نزدیکه اون استادم. میگه بیا اسکایپ کنیم همین یکشنبه 6 بعد از ظهر قرار گذاشتیم.
    الان پروفایلشو خوندم نوشته بود من دانشجوهایی رو میگیرم که خوب بشناسمشون. شاید قبلشم یه پروژه خیلی کوچیکم شده انجام بدیم. حالا به نظرتون من تو مصاحبه چی بگم؟ میشه چون ایرانیه فارسی صحبت کنیم یا نه؟ اینکه اون به من ایمیل زده خوبه یا فرقی نداره؟

Junior Member adelarch آواتار ها

پیش فرض پاسخ : مصاحبه تلفنی

نقل قول نوشته اصلی توسط hamid00p نمایش پست ها
    سلام
    من به یه استادی تو یکی از دانشگاه های کانادا ایمیل زده بودم ولی جواب نداد. حالا یه استاد ایرانی ایمیل زده می گه من از دوستای نزدیکه اون استادم. میگه بیا اسکایپ کنیم همین یکشنبه 6 بعد از ظهر قرار گذاشتیم.
    الان پروفایلشو خوندم نوشته بود من دانشجوهایی رو میگیرم که خوب بشناسمشون. شاید قبلشم یه پروژه خیلی کوچیکم شده انجام بدیم. حالا به نظرتون من تو مصاحبه چی بگم؟ میشه چون ایرانیه فارسی صحبت کنیم یا نه؟ اینکه اون به من ایمیل زده خوبه یا فرقی نداره؟
    اصولا یکی از اهداف مصاحبه تلفنی ، اسکایپ و ... سنجش توانایی صحبت کردن به زبان انگلیسی متقاضی است. خودشم گفته که می خواد شما رو بشناسه. ایشون از توانایی ها ، اهداف و برنامه های شما میپرسه و شما با خونسردی و متانت و ترجیحا به زبان انگلیسی روان جواب میدین. اگر خواستین به فارسی صحبت کنین(که البته توصیه نمیشه) اول اجازه بگیرین.
    اینکه ایشون به شما ایمیل زده قطعا خوبه و علامت اینه که یک قدم جلو هستین

دوستان من یه استاد واسه پسداک بهم ایمیل زده و قراره باهام مصاحبه داشته باشه قسمتی از متن ایمیل اینه
    However, I think I would need to know more about your capabilities as one of the position would require someone with surface chemistry expertise and immunoassay understanding. I am not clear if you would fit these requirements. Maybe we could schedule a Skype teleconference call in a few weeks to discuss further.
    به نظرتون ایمیل چقدر امیدوار کننده است و نکته دیگه این که من متاسفانه و با عرض شرمندگی پایه زبانم زیاد قوی نیست و از بابت این موضوع خیلی استرس دارم،چکار کنم که مصاحبه خوبی داشته باشم

Junior Member

دوستان اگه کسی تجربه مصاحبه با استاد آمریکائی را داره لطفآ بزاره! و بگه که چه فاکتورهائی براشون خیلی مهمه!

نقل قول نوشته اصلی توسط salman14 نمایش پست ها
    دوستان اگه کسی تجربه مصاحبه با استاد آمریکائی را داره لطفآ بزاره! و بگه که چه فاکتورهائی براشون خیلی مهمه!
    بستگی به استاد و دانشگاه داره، مورد با مورد فرق می کنه

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)