صفحه 179 از 291 نخستنخست ... 79129169170171172173174175176177178179180181182183184185186187188189229279 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,781 تا 1,790 , از مجموع 2910

موضوع: مصاحبه از طریق تلفن، Skype و ...

ApplyAbroad Hero chemistrymaste آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Biophysical and Bioanalytical Chemistry

پیش فرض پاسخ : مصاحبه از طریق تلفن، Skype و ...

نقل قول نوشته اصلی توسط shiny654 نمایش پست ها
    با سلام به دوستان
    من برای یکی از استادهای اریزونا ایمیل درخواست زدم و اون هم منو به یکی دیگه که تازه استاد شده معرفی کرد. اون هم از من خواسته که براش مقالاتم رو بفرستم و با skype صحبت کنیم. میشه منو راهنمایی کنید؟

با سپاس
    سلام به دوست عزیزم،
    درباره:
    تحقیقاتتون که در گذشته انجام داده اید،
    خود مقالاتی که براشون فرستادید (مقالاتو معمولا میخوان که بدونن دقیقا رو چه موضوعی کار کردید و چکار کردید)
    برنامه آینده تون چیه
    سوالاتی رو خواهند پرسید.
    در واقع میشه گفت که اولش میگن خب به ما از خودت بگو، چیکارا کردی، و شما میگین مثلا من لیسانسم اینطوری بود، این کارو انجام دادم، یا مثلا پروژه خاصی در کار نبوده (اگه به پروژه های درس تمرین پژوهش حتی اشاره کنین شروع خوبی میشه)، فوقم اینطوری... رو این موضوعات کار کردم... نتیجه اش این بود....
    بعد میپرسن چرا میخوای بیای تیم ما؟ و شما باید دلیل خوبی بیارین. مثلا میتونین بگین تیم شما رو این موضوع کار میکنه. منم ازینکار خوشم اومده یا مثلا فلان موضوع در راستای تخصص من و پروژه های انجام شده منه.
    ضمنا، مو به موی هوم پیج استاد، علایق و موضوعات کار شده رو (با نگاهی به مقالات ایشون و برداشتن نکات مهم) مطالعه بفرمایید.
    در نهایت هم ممکنه بپرسن میخوای بری تو صنعت؟ یا کار دانشگاهی؟
    و تشکر میکنید و تموم میشه!
    موفق باشید.
    ویرایش توسط chemistrymaste : September 25th, 2015 در ساعت 10:17 AM

"We believe in "Possibility

به هر چیزی که فکر کنید از ته دلتون، بهش میرسید!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی عمران

نقل قول نوشته اصلی توسط chemistrymaste نمایش پست ها
    سلام به دوست عزیزم،
    درباره:
    تحقیقاتتون که در گذشته انجام داده اید،
    خود مقالاتی که براشون فرستادید (مقالاتو معمولا میخوان که بدونن دقیقا رو چه موضوعی کار کردید و چکار کردید)
    برنامه آینده تون چیه
    سوالاتی رو خواهند پرسید.
    در واقع میشه گفت که اولش میگن خب به ما از خودت بگو، چیکارا کردی، و شما میگین مثلا من لیسانسم اینطوری بود، این کارو انجام دادم، یا مثلا پروژه خاصی در کار نبوده (اگه به پروژه های درس تمرین پژوهش حتی اشاره کنین شروع خوبی میشه)، فوقم اینطوری... رو این موضوعات کار کردم... نتیجه اش این بود....
    بعد میپرسن چرا میخوای بیای تیم ما؟ و شما باید دلیل خوبی بیارین. مثلا میتونین بگین تیم شما رو این موضوع کار میکنه. منم ازینکار خوشم اومده یا مثلا فلان موضوع در راستای تخصص من و پروژه های انجام شده منه.
    ضمنا، مو به موی هوم پیج استاد، علایق و موضوعات کار شده رو (با نگاهی به مقالات ایشون و برداشتن نکات مهم) مطالعه بفرمایید.
    در نهایت هم ممکنه بپرسن میخوای بری تو صنعت؟ یا کار دانشگاهی؟
    و تشکر میکنید و تموم میشه!
    موفق باشید.
    ممنون از پاسخگویی

خب اگه پرسید میخوای بری تو صنعت یا دانشگاه چی بگم؟
    یا اگه پرسید:
    قصد برگشت به وطن را داری؟

با تشکر

رشته و دانشگاه

ممنون از پاسخگویی

خب اگه پرسید میخوای بری تو صنعت یا دانشگاه چی بگم؟
    یا اگه پرسید:
    قصد برگشت به وطن را داری؟

با تشکر
    سلام دوست عزیزم،
    حقیقتش سوال اولو ازم پرسیدن! بهشون گفتم خودم دوست دارم تو سیستم آکادمیک کار کنم بنا به این دلایل و یه شش هفت تا دلیل آوردم.
    و حرف دلمو زدم و واقعیت رو گفتم. اونا هم خوششون اومد و میخوام بگم که گاهی واقعا مهم نیست که شما چه جوابی میدین. اونا فقط دوست دارن بدونن شما چه تصوری از آینده خودتون دارین و یا خودتونو چی میبینین و اینکه چقدر قاطع هستین و چقدر دلیل دارین برای انتخاب اون هدف یا ادامه دادنش.
    من جای شما باشم، کاری که واقعا دوست دارم انجام بدم رو میگم. و ضمنا میگم که آینده با قطعیت قابل پیش بینی نیست و شاید نظرم عوض بشه به این دلایل....
    ولی اگه حرف دلتونو بزنین و صادق باشین، به نظرم بهترین کارو انجام دادین. دو فردای دیگه همین اساتید ممکنه به شما کمک کنن که برین صنعت، یا برین کار آکادمیک...
    پس صداقت بهترین و آسون ترین راهه!!!
    ضمنا، یه مسئله ای هم هست: گاهی بستگی داره شما کجا اپلای میکنین یا مصاحبه دارین، گاهی وقتا اون دپارتمان خودش کلا وصله به بخش صنعت یه کشور و هر سال چند تا نیرو میفرسته برای کار و پروژه هاشو متناسب با نیازهای اون قسمت از صنعت انتخاب میکنه (من تو مصاحبه کشور فرانسه اینو دیدم)، شما در چنین موقعیتی حداقل نباید بگین من از صنعت متنفرم!!! و عاشق استاد دانشگاه شدنم!!! چون ممکنه ریجکت شین، به این علت که اونا بیشتر دانشجوهاشونو میفرستن برای کار تو کارخونه و آزمایشگاهها و خب شما خودتون اعلام میکنین که از چنین شرایطی خوشتون نمیاد!!!
    درباره سوال دومتون:
    اینو تو سفارت باهاش برخورد داشتم، نه تو مصاحبه ها. تو مصاحبه ها معمولا نمیپرسن. شک دارم بپرسن. ولی واقعا از پاسخ دادن به این قسمت عاجزم و اونو به دوستان دیگه میسپرم. چرا که هیچ تجربه ای در این زمینه ندارم.
    موفق باشید.
    ویرایش توسط chemistrymaste : September 25th, 2015 در ساعت 09:55 PM

دوستان من یه استاد واسه پسداک بهم ایمیل زده و قراره باهام مصاحبه داشته باشه قسمتی از متن ایمیل اینه
    However, I think I would need to know more about your capabilities as one of the position would require someone with surface chemistry expertise and immunoassay understanding. I am not clear if you would fit these requirements. Maybe we could schedule a Skype teleconference call in a few weeks to discuss further.
    به نظرتون ایمیل چقدر امیدوار کننده است و نکته دیگه این که من متاسفانه و با عرض شرمندگی پایه زبانم زیاد قوی نیست و از بابت این موضوع خیلی استرس دارم،چکار کنم که مصاحبه خوبی داشته باشم

نقل قول نوشته اصلی توسط nasrinmoradi نمایش پست ها
    دوستان من یه استاد واسه پسداک بهم ایمیل زده و قراره باهام مصاحبه داشته باشه قسمتی از متن ایمیل اینه
    However, I think I would need to know more about your capabilities as one of the position would require someone with surface chemistry expertise and immunoassay understanding. I am not clear if you would fit these requirements. Maybe we could schedule a Skype teleconference call in a few weeks to discuss further.
    به نظرتون ایمیل چقدر امیدوار کننده است و نکته دیگه این که من متاسفانه و با عرض شرمندگی پایه زبانم زیاد قوی نیست و از بابت این موضوع خیلی استرس دارم،چکار کنم که مصاحبه خوبی داشته باشم
    قرار باهاتون مصاحبه کنه و تصمیم بگیره. اینکه قرار مصاحبه میزاره یعنی اینکه شما نظر استاد رو جلب کردین و اون می خواد که مطمئن بشه. در مورد زبان نگران نباشید اگه اسپیکینگ در حد 19 20 تافل داشته باشید اوکی هست. فقط موقع حرف زدن اصلا استرس نگیرید و آروم و با متانت حرف بزنید.
    موفق باشید

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط nasrinmoradi نمایش پست ها
    سلام دوست عزیزم،
    اول: اینکه ایمیل چقدر امیدوار کننده هست رو من نظر نمیدم. میسپرم به اهل فن!
    ادامه: خب شما که قصدتون مهاجرت یا بلاخره رفتن به یه کشور دیگه است، پیشنهادم اینه که ازین به بعد هر روز یه وقتی رو به مطالعه زبان انگلیسی اختصاص بدین!
    درباره مصاحبه خوب داشتن: اول از همه (مخصوصا که خود استاد هم گفته که هدفش اینه که ببینه شما به درد این پروژه میخورین یا نه) به نظرم بهتره اول از همه برین هوم پیج استاد و کلا اون دپارتمانی که استاد توش هست (چون گاهی سه تا استاد با هم میان برای مصاحبه، مخصوصا که شما پست داک هستین و باید کار بلد باشین تا شما رو قبول کنن و وضعیتتون با یه دانشجوی دکترا فرق داره) و تمام سیر تا پیاز رو از research interests و research projects گرفته، تا مابقی قسمتها رو با دقت مطالعه بفرمایید و حتما یادداشت بردارین، چرا که همین یادداشتها تو روز مصاحبه به دردتون میخوره و نشون میده که شما به کار استاد و به خودش اهمیت میدین و احترا م میذارین که رفتین مطالعه کردین. مطالعه همین ها و مطالعه چندتا از مقالات مرتبط استاد با کاری که شما قراره به خاطرش برین اون دانشگاه خودش کلی لغت زبان مرتبط با فیلد شما رو در اختیارتون قرار میده، ضمنا مطالعه دقیق اونها و خلاصه کردنشون باعث میشه شما به محتوای کار خودتون و اونها اشراف داشته باشین و ضمنا همه اینها رو به انگلیسی برای خودتون خلاصه کنین و چندین بار هم مرور کنین. و اینکه: از اول فوق تا الانی که هستینو برای خودتون به انگلیسی بنویسین (چیکارا کردین، موضوع کارتون چی بوده، چه سالی؟ کجا؟ به چه نتایجی رسیدین؟ چرا این مدلو برای کارتون انتخاب کردین؟ ضعف مدل چی بوده؟ نقطه قوتش چی بوده؟) و چندین بار هم به خودتون تحویل بدین مطالبو و هر بار اصلاح کنین نقاط ضعف رو. خواهید دید که به مقدار زیادی نگرانیتون برطرف میشه و ضمنا با خیال آسوده تر میرین برای مصاحبه. ضمنا، سایر دوستان، تو همین قسمت از فروم، نکات بسیار خوبی نوشتن درباره مصاحبه، میتونین اونها رو مطالعه بفرمایین.
    موفق باشین دوست عزیزم.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی عمران

سلام دوستان

من در جواب استادی که از من مقاله خواسته بود و همچنین خواسته بود اگه امکان داره با اسکایپ صحبت کنیم این جوری نوشتم.
    اما دو روز جواب نداده؟؟؟؟ (با اینکه ایمیل رو هم باز کرده).

Dear Professor ,

Thank you very much for your email. I visited your page and I notice that my research interests are very close to yours.

Due to my high ambition, research and professional experiences, I am sure that if I ever am given the chance to work with you, I would make you never regret accepting me as one of your team members. I enclosed one of my best papers.

Would you please tell me what is your suggested time? As the time difference between here and your location is 10:30 hours, and my work condition, I can be on the appointment at 10:30 AM to 14:30 PM (according to your time) every day just after 27th of Sep. please. I truly appreciate your time and consideration.

Best Regards,

سلام دوستان

من در جواب استادی که از من مقاله خواسته بود و همچنین خواسته بود اگه امکان داره با اسکایپ صحبت کنیم این جوری نوشتم.

Dear Professor ,

Thank you very much for your email. I visited your page and I notice that my research interests are very close to yours.

Due to my high ambition, research and professional experiences, I am sure that if I ever am given the chance to work with you, I would make you never regret accepting me as one of your team members. I enclosed one of my best papers.

Would you please tell me what is your suggested time? As the time difference between here and your location is 10:30 hours, and my work condition, I can be on the appointment at 10:30 AM to 14:30 PM (according to your time) every day just after 27th of Sep. please. I truly appreciate your time and consideration.

Best Regards,
    به نظر من اون قسمت بررسی وب پیج و ... اضافیه چون قبلا که میل زدید حتما چک کرده بودین و الان نوشتنش فک نکنم کار درستی بوده.

سلام دوستان

Dear Professor ,

Best Regards,
    سلام دوست عزیز

نمیدونم الان که دارم این پاسخ رو میدم استادتون جوابتون رو داده یا نه اما به هر حال گفتنش خالی از لطف نیست.

به نظرم چندان جای نگرانی نداره و ایشون اگر تمایل نداشت از اول نمیگفت اسکایپ کنید. همچنین زمانی حتی در حد یک هفته هم غیر معقول نیست.
    چون به هر حال شما براش مقاله فرستادید و ایشون باید بخونتش اول (همونطور که شما برای مصاحبه آماده میشید اونم باید آماده بشه دیگه. ).

خود من هم از یه استاد جواب گرفته بودم و به خواست خودش تو ایمیل جوابم یه چیزایی رو براش توضیح دادم و sop هم فرستادم. بعد یه 4 روزی دیدم اصلا ایمیلمو باز نکرد. یه follow up زدم و گفتم به نظرم ایمیلم به دستتون نرسیده. بعد دو روز دیگه جواب داد که نگران نباش ایمیلت رسیده و حاصلش هم این شد که برای هفته دیگه قراره اسکایپ کنیم. (اول گفته بود طی 4-6 هفته یه لیست درست میکنه برا مصاحبه و اگه خواست بهم خبر میده. )

منظور اینکه آرامشتون رو حفظ کنید و بهش وقت بدید که حداقل مقالتون رو بخونه (بالاخره ایشون استاده، سرش شلوغه!) و از وقتی که دارین در جهت آمادگی هرچه بیشتر برای مصاحبه استفاده کنید.

امیدوارم موفق باشید

من بهش سریع جواب دادم من اماده هام واسه مصاحبه،منتهی هنوز بعد از 2 هفته خبری نشده ازش،بنظرتون بیخیال شده؟؟؟چه ایمیلی بهش بزنم که پیگیری کنم؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)