صفحه 18 از 291 نخستنخست ... 891011121314151617181920212223242526272868118 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 171 تا 180 , از مجموع 2910

موضوع: مصاحبه از طریق تلفن، Skype و ...

پیش فرض پاسخ : کنفرانس از طریق Skype و یا تلفن: لطفا راهنمایی کنید.

من سهولت و کیفیت صدای اسکایپ رو با هیچ چی عوض نمی کنم...
    If you fail to plan,you plan to fail

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط alikharej
    از این کارت تلفن های tel4tel بگیر یه دل سیر 2-3 ساعت بمخشو بزن همش 5 هزارتومن
    تازه یک کارت داره 10 تومن یه هفته نامحدود حرف بزن
    کیفیت زنگ زدن مستقیم و زنگ زدن با کارت تلفن بین المللی چقدر فرق داره؟ اگر هزینه مهم نباشه کدوم بهتره؟

Senior Member maryamf آواتار ها

I guess straight one is better. For here, with telphone cards some times the sound is fine and clear and some times it is really noisy and with delay. Also, straight call is not as expensive as some years ago.

maryamnafari
    Guest

پیش فرض پاسخ : مصاحبه تلفنی

سلام،
    اول مرسی از اینکه تجربیاتتونو در اختیار ما می زارین.
    من فردا یک مصاحبه دارم. مشکلم اینه که به نظرم یه ذره با مصاحبه های شما فرق کنه!! :-[
    داستان از این قراره که من به یک استادی در دانشگاه EPFL سوئیس که یک Position خالی داشت میل زدم. اما کلاً اون موضوعی که استاده کار کرده و اون position خالی خیلی به من ربطی نداره و تا حالا تو اون زمینه کار نکردم و چون پایه مدیریتی داشت من اظهار علاقه کردم و CV و ریز نمراتم را فرستادم.
    استاده جواب داد که اون Position اخیراً پر شده ولی تا دو سه هفته آینده ممکنه باز هم position خالی داشته باشه و گفت بهتره تلفنی صحبت کنیم تا ببینیم موضوع کاری من با موضوعات کاری تو و علایقت چه اشتراک هایی دارند.
    کاری که من کردم این بود که یکی از مقالاتشو خوندم و همچنین search کردم و تنها یک :'( مقاله پیدا کردم که از ترکیبی از دوتا موضوع استفاده کرده بود.
    1. به نظر شما مصاحبه کلاً چه جوری خواهد بود.
    2. به نظر شما من باید در مورد مقاله ای که خوندم صحبت کنم یا مقاله های اون؟
    3. اصلاً استاده منو سره کار نگذاشته؟؟؟ آخه position خالی که نداره، موضوعمونم ظاهراً خیلی به هم با ربط نیست (البته من یک چیزی بگم: من معدلم خیلی بالاست، دو تا مقاله تو کنفرانس IEEE دارم،دانشگاهمم امیرکبیره(البته اگر بشناسن!!!) )
    خیلی خیلی ممنون می شم اگر راهنماییم کنین!!!

ApplyAbroad Superstar Countdown آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical-Georgia Inst. of Technology

hi
    1- should not be a bad experience
    2-Both- but upon the interview, you will find the clues where you narrowing down your knowledge
    3- No

Have self-confidence as if you will be his/her student

ApplyAbroad Champion
    Pink Floyd آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    این حساب کاربری غیر فعال می باشد.

درود
    این مطلب بنظر من مطلب خوبی هستش:
    منبع: http://harmony.blogfa.com/post-795.aspx
    مصاحبه دکترا در اروپا

برای چند پروژه در اروپا اپلای کرده ام که تا به حال در دو مورد پس از بررسی اولیه سوابق درخواست دهنده ها (applicant) برای تصمیم گیری نهایی در مصاحبه تلفونی شرکت داده شده ام. قبل از مصاحبه اول، چون تجربه ای در این زمینه نداشتم از دوستان در مورد مطالب احتمالی که درباره آنها صحبت خواهد شد پرس و جو کردم که غالب دوستان اظهار بی اطلاعی کردند. برای همین تصمیم گرفتم در این پست درباره محتوای چنین مصاحبه هایی بنویسم.

1- اولین نگرانی این است که آیا لهجه مصاحبه کننده ها مانع از درک حرف های آنها می شود یا خیر. من با چهار نفر صحبت کردم که انگلیسی زبان دوم آنها بود. آنها در مصاحبه خیلی شمرده و با متانت صحبت می کنند و کلمات را به تفکیک ادا می کنند. می شود گفت در حدود %85 سرعت Listening در iBT. برای همین در این مورد اصلا مشکلی نیست. نمره Listening من در iBT 23 شده بود و مشکلی نداشتم.

2- بعد در مورد Speaking. اگر در این زمینه تخصص زیادی ندارید، لازم است قبل از انجام مصاحبه در مورد مطالبی که در ادامه می نویسم، حداقل دوبار تمرین کنید. چون مطالبی که پرسیده می شود نه اینکه کاملا شاخه به شاخه باشند ولی خیلی به هم پیوسته نیستند و در وسط مصاحبه انقدر وقت نیست که هم عمیقا فکر کنید و هم نتیجه افکارتان را به زبان آورید. من قبلا روی Speaking تمرین کرده بودم و نمره iBT 26 را گرفته بود و با اینکه در زمان مصاحبه اول نمی دانستم درباره چه مطالبی از من سوال خواهد شد، مشکلی نداشتم. فکر می کنم اگر از قبل تمرین کرده باشید با مهارت iBT Speaking 20 هم از پس آن بر بیایید.

3- در زمان مصاحبه وقتی شما صحبت می کنید، مصاحبه کننده که می تواند استاد پروژه، راهنمای پروژه یا منشی مربوطه باشد، کاملا سکوت می کنند و حرف شما را قطع نمی کنند، مگر اینکه مثلا سوال را خوب متوجه نشده باشید و جواب شما نامربوط باشد یا اینکه توضیحات کافی را در مورد سوال داده باشید و در حال گفتن مطالب اضافی باشید. پس اگر بعد از یکی دو دقیقه صحبت پیوسته هیچ صدایی را نشنیدید به معنی قطع شدن مکالمه نیست!

4- کلمات کلیدی مطالبی را که می خواهید بگویید به صورت مشخص و مرتب روی کاغذ بنویسید، به طوری که در وسط مصاحبه لازم نباشد دنبال آنها بگردید.

مصاحبه اول من با سه نفر به صورت کنفرانس تلفونی انجام شد. استادی از دانشگاه Delft هلند به عنوان استاد راهنما، استادی از موسسه تحقیقاتی M2i به عنوان راهبر پروژه و منشی آن موسسه در بخش CV. در این مورد، پس از قطعی شدن مصاحبه تلفنی، پروپوزال پروژه را که برای آنها محرمانه تلقی میشد برایم ای-میل کرده بودند که باید آن را با دقت می خواندم. مدت مصاحبه حدود 40 دقیقه بود و موارد زیر مطرح شد:

1- پروژه کارشناسی و کارشناسی ارشد خود را توضیح دهید.

2- پروژه کارشناسی ارشد خود را با جزئیات توضیح دهید.

3- فلان فرایند را که در پروژه کارشناسی ارشد خود از آن استفاده کردید برای ما توضیح دهید.

4- از پروژه کارشناسی خود چه چیزی را یاد گرفتید؟

5- با توجه به پروپوزال پروژه ای که برای آن اپلای کردید، فکر می کنید در حین فرایند چه اتفاقی می افتد؟

6- آیا در زمینه این پروژه که برای آن اپلای کرده اید، سوابقی هم دارید؟

7- با توجه به اینکه من برای سه مورد از پروژه های موسسه M2i اپلای کرده بودم، این سوال را از من پرسیدند. از بین پروژه هایی که برای آنها اپلای کردید، کدام را ترجیح می دهید؟ (جواب من یک پروژه دیگر بود) با توجه به اینکه ترجیح اولیه دیگری داشته اید، چرا برای این پروژه اپلای کردید؟

8- آیا برای موسسات دیگری هم اپلای کرده اید؟

9- اگر هم از اینجا و هم از جای دیگر پذیرش بگیرید، کجا را ترجیح می دهید؟ چرا؟

10- آیا از نظر دولت مشکلی برای خروج ندارید؟

11- آیا سربازی رفته اید؟

12- اگر پذیرش بگیرید، آیا تنها به هلند می آیید یا با یک همراه؟

13- اگر پذیرش بگیرید، چه زمانی می توانید کار خود را شروع کنید؟

14- اگر قبل از اعلام نتایج توسط ما از جای دیگری پذیرش گرفتید، لطفا به ما اطلاع بدهید.

15- اگر سوالی دارید می توانید از ما بپرسید.

مصاحبه دوم با یک استاد پروژه در NTNU بود که مدت آن حدود 15 دقیقه بود و موارد زیر مطرح شد:

1. Could you please mention the experimental techniques you used during the MSc thesis work?

2. Do you prefer experimental or theoretical work?

3. Why did you apply for a position at NTNU? Since Norway is very different from Iran both culturally and with respect to the climate.

4. Do you have relatives, friends in Norway?

5. If you are offered the position and accept it, when can you start?

نظر شخصی من این است که اگر برای مصاحبه ای انتخاب شدید، در مرحله اول باید ذهنیتی را که درباره مصاحبه های احتمالی که در ایران داشته اید پاک کنید. مصاحبه کننده ها شما را زیر دست خود قلمداد نمی کنند، بلکه خیلی مودبانه و شاید بتوان گفت مانند یک مشتری با شما برخورد می کنند. برای مثال سوال 5 مصاحبه دوم را ببینید. در ایران موقع مصاحبه دکترا تلویحا پرسیده می شود که "اگر ما لطف کنیم و شما را قبول کنیم، آنگاه شما ..." ولی در اینجا پرسیده شده است که "اگر پروژه به شما پیشنهاد شود و قبول کنید ...". کلا این نکته را که مربوط به مسائل فرهنگی می شود در نظر داشته باشید.
    این حساب کاربری غیر فعال می باشد.

Junior Member

سلام
    دوستان اکثرا در مورد مصاحبه برای RA صحبت کرده اند اما حرفی از TA نزدن.
    اگر از یک دانشگاه آمریکا برای TA بخواهند مصاحبه کنند معمولا چه سوال هایی می پرسند. من پنجشنبه مصاحبه دارم و استادی که قراره باهاش حرف بزنم بنگلادشی است و بهم گفته فقط می خوام Verbal Communication چک کنم. به نظر شما لهجه بنگلادشی ها چطوره؟
    متشکرم
    برای کودکانی که شب هم آغوش نگاه معصومشان شده است سرآغاز طلوعی دگرباره باشیم<br /><br />http://egoft.com/index.php?topic=1494.0}<br /><br />Every step that I take in my life, God is with me<br />Thanks to God

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط saman63
    سلام
    اگر از یک دانشگاه آمریکا برای TA بخواهند مصاحبه کنند معمولا چه سوال هایی می پرسند. من پنجشنبه مصاحبه دارم و استادی که قراره باهاش حرف بزنم بنگلادشی است و بهم گفته فقط می خوام Verbal Communication چک کنم. به نظر شما لهجه بنگلادشی ها چطوره؟
    متشکرم
    احتمالا" مشابه RA هست شایدم یکم سوالای تخصصی داشته باشه ... برای بقیه چیزا هم آماده باشید مثه تسلط کامل رو رزومه-تون و تز و احیانا" مقاله هایی که دارید ... بیشتر همون کلیات برای تست زبان و تسلط رو مطالب پرسیده میشه و وارد جزئیات نمیشن ... ولی خب چون مصاحبه خیلی سرنوشت سازی میتونه باشه رو یکسری جزئیات تخصصی رشتتون هم تسلط پیدا کنین ... بهتره همه چیزو مکتوب کنید و بعد اونقدر تمرین کنید که بتونید براحتی و بدون نگاه کردن به نوشته ها از پسش بربیاید ... روزی چند ساعت تمرین کنید که زبونتون روون بشه ... اصلا" هم نگران نباشید و حول نشید ... زود تموم میشه ... موفق باشید ...

ApplyAbroad Superstar Countdown آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical-Georgia Inst. of Technology

نقل قول نوشته اصلی توسط saman63
    سلام
    متشکرم
    One of my co-workers in lab is from Bang. They speak usually not that fluently but easy to understand; I had such experience also when talking to some Indians and some from Serylanka who spoke somehow in the same accent

Senior Member emperial آواتار ها

I had phone interview with an admission committee and I think all of them were native

Here it is:

Prof: we want to get to know you better by this conversation and it's also an opportunity for you to ask your questions. do you have any question from us?
    Me: yes I have some Qs but I prefer first you ask your question and then I will ask mines
    Prof: ok, whats your goal of continuing your education in our dept.?
    Me: I want to strengthen my Cv and make my self better Phd candidate for top US schools (with some other reasons).
    another Prof: what area of research are you interested in?
    Me: most of my research experiences are in CMP but actually I am kinda undecided. I mainly depend it on the Univ. I will go
    Prof: which area of CMP?
    Me: my final pro. was about the device fabrication and it is better to say that I am interested in Solid State
    Prof: what are your plans after you graduated of our school?
    Me: I am deeply intended to continue to Phd and postdoc
    Prof: what are your teaching experiences?
    Me: I talked about my TAing and other exp.
    Prof: well, they are very good information though we need time to decide on your case. do you have any Qs?
    Me: I asked four Qs about their program
    Me: and I got prepared to talk more about my thesis and thought that you may ask more Qs
    another Prof: Ok, what was your contribution in that pro.?
    Me: talked around 5 mins or more about my projects.
    Prof: well, very good info. we will be in contact by email during the next days

(add some explanations to each of my responses)

and finally goodby

the whole conversation lasted about 30 mins

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)