صفحه 185 از 291 نخستنخست ... 85135175176177178179180181182183184185186187188189190191192193194195235285 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,841 تا 1,850 , از مجموع 2910

موضوع: مصاحبه از طریق تلفن، Skype و ...

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مصاحبه از طریق تلفن، Skype و ...

نقل قول نوشته اصلی توسط chemistrymaste نمایش پست ها
    دوست عزیزم،
    برای اون ده دوازده تا استاد امریکا-کانادا باید بگم: مبارکه!
    کار درستیه یا اینکه چون جواب ایمیلمو ندادن کلا بیخیالشون بشم؟ ( بعضی از اساتیدو بیشتر از 4 5 بار بهشون ایمیل زدم ولی باز جواب ندادن)... : پاسخ: شما خودتونو بذارین جای استاد، دوست دارین یه دانشجو که شما اصلا نمیشناسینش! و پاسخ ایمیلش رو هم ندادین (اونم چهار پنج بار) وسط کنفرانس، وسط تدریس، وسط کار و... باهاتون تماس بگیره؟؟؟
    ضمنا، فرستادن بی وقفه ایمیلها به یه استاد اصلا توصیه نمیشه. تو بخش "جواب ندادن استادها" تو فروم بگردین تا دستتون بیاد که چیکار کنین.
    شاید رزومتون مناسب نیست و یا درست سازماندهیش نکردین که در هر دو صورت تو این فروم پاسخ سوالاتونو میتونین پیدا کنین.
    منم اگه بخوام یه باره به یه استادی که نمیشناسمش و ازش شناختی ندارم بدون هماهنگی زنگ بزنم و بگم استاد چرا جواب منو نمیدین قطعا مضطرب میشم!!
    موفق باشید دوست من!
    سلام و خیلی ممنون از جوابتون
    راستش رزومم از لحاظ ساختاری خوبه ( توی همین سایت رزوممو فرستادم و بیشتر بچه ها تایید کردن) و اینکه از لحاظ تجربه کاری و پژوهشیم بکگراندم خوبه ( 4 تا مقاله ISI با ایمپکتای 5-4-3-3 و 4 تا مقاله کنفرانس بین المللی معتبر و البته یه پتنت داخلی) منتها توی رزومم معدل و GPA خودمو ذکر نکردم چون پایین بود و نمیخواستم همون اول حس بدی به اساتید منتقل کنم و اینکه من توی دسامبر امتحان gre و تافل دارم و هنوز نمره زبان ندارم... اساتید دانشگاههای که رنکشون بالاتره و فیلد کاریشونم تقریبا مشابه کار خودمو بیشترشون جواب دادن و جالب اینه که اساتید دانشگاههای رنکای پایین تقریبا هیچ کدوم یا جواب ندادن یا اینکه گفتن فرایند اپلای دست ما نیست...
    بعضی از دوستام پیشنهاد داده بودن یه ایمیلی به یکی از اساتید بزنم بعد بلافاصله تلفن بزنم آفیسش و خیلی مودبانه بگم ایمیلمو چک کن... من منظورم این کار بود

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط masoud2409 نمایش پست ها
    راستش رزومم از لحاظ ساختاری خوبه ( توی همین سایت رزوممو فرستادم و بیشتر بچه ها تایید کردن) و اینکه از لحاظ تجربه کاری و پژوهشیم بکگراندم خوبه ( 4 تا مقاله ISI با ایمپکتای 5-4-3-3 و 4 تا مقاله کنفرانس بین المللی معتبر و البته یه پتنت داخلی) منتها توی رزومم معدل و GPA خودمو ذکر نکردم چون پایین بود و نمیخواستم همون اول حس بدی به اساتید منتقل کنم و اینکه من توی دسامبر امتحان gre و تافل دارم و هنوز نمره زبان ندارم... اساتید دانشگاههای که رنکشون بالاتره و فیلد کاریشونم تقریبا مشابه کار خودمو بیشترشون جواب دادن و جالب اینه که اساتید دانشگاههای رنکای پایین تقریبا هیچ کدوم یا جواب ندادن یا اینکه گفتن فرایند اپلای دست ما نیست...
    بعضی از دوستام پیشنهاد داده بودن یه ایمیلی به یکی از اساتید بزنم بعد بلافاصله تلفن بزنم آفیسش و خیلی مودبانه بگم ایمیلمو چک کن... من منظورم این کار بود

سلام دوست عزیز.
    به نظر من زنگ زدن کار خوب و عاقلانه ای نیست. من شده برای بار سوم برای یه استاد در دانشگاه میشیگان فرستادم دفعه سوم جواب داد.
    اینکه بدون شناخت زنگ بزنید و بگید من ایمیل زدم لطفا چک کنید یه خورده جالب نیست چون این اساتید خیلی زیاد از این ایمیل ها دریافت میکنن. من فکر میکنم تاثیر معکوس بذاره شاید البته به نظر من.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط masoud2409 نمایش پست ها

طبق تجربه من، چون من هم معدل لیسانسم خوب نیست، بهتره به اساتیدی که بهتون جواب میدن خیلی روراست باشید و بگید معدلتونو. honest بودن خیلی مهمه براشون.
    در مورد دانشگاه های رنک بالا، واقعا پروسه اپلیکیشن توسط کمیته انجام میشه چون تعداد دانشجوهایی که اونجا درخواست پذیرش میدن خیلی زیاده وا کثرا هم رزومه و بکگراند قوی دارن. و چون رنکشون بالاس معمولا فاندهای خوبی هم دارن و واقعا در بیشتر موارد دست اساتید نیست.
    منم چنین تجربه ای رو داشتم.

موفق باشید

Junior Member

سلام بر همه،

به نظرتون این کار درستیه موقع سال نو میلادی به استادی که باهاش در مکاتبه هستی برای کارای اپلای، بهش ایمیل بزنی و سال نو میلادی و تبریک بگی؟
    مثلا فکر بد نکنن یه وقت که دانشجو داره برای محکم شدن و تثبیت کار خودش الکی تبریک میگه؟

مرسی

سلام
    من میخواستم تجربه مصاحبه مو بذارم براتون. استاد یه پسر جوون فارغ التحصیل از دانشگاههای تاپ 10 بود. بنظر میومد که امریکایی باشه یا حداقل بزرگ شده امریکا چون هیچ لهجه ای نداشت. خدارو شکر برخلاف تصورم خیلی عالی تونستم حرف بزنم و تقریبا عین native ها سریع و راحت حرف میزدم. البته نمره اسپیکینگ من 20 هست ولی فکر میکنم چون استاد خودش خیلی تسلط داشت روی صحبت روی منم تاثیر گذاشته بود. سوالهایی که کرد همه روتین بودن و من یه فایلی رو توی چند صفحه قبل پیدا کرده بودم و قبل مصاحبه خوندم و همه سوالاها و جوابهای پیشنهادی و خوب رو توی 5 صفحه جمع کرده بود و الحق دست نویسنده اش درد نکنه. مصاحبه 30 دقیقه طول کشید. اخرشم بهم گفت ریز نمرات رو بفرست و توی مصاحبه گفت ادمیشن دست کمیته هست ولی من میتونم شانس پذیرشت رو زیاد کنم. اگه میشه واسم دعا کنین. این دانشگاه رو خیلی دوست دارم و یه سال هم پشت اپلای موندم. دعا کنین بتونم یه جای خوب برم. امیدوارم تجربه ام به درد بقیه بخوره اگه سوالی داشتین بپرسین حتما جواب میدم.

Junior Member bok آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط nmshafie نمایش پست ها
    سلام
    من میخواستم تجربه مصاحبه مو بذارم براتون. استاد یه پسر جوون فارغ التحصیل از دانشگاههای تاپ 10 بود. بنظر میومد که امریکایی باشه یا حداقل بزرگ شده امریکا چون هیچ لهجه ای نداشت. خدارو شکر برخلاف تصورم خیلی عالی تونستم حرف بزنم و تقریبا عین native ها سریع و راحت حرف میزدم. البته نمره اسپیکینگ من 20 هست ولی فکر میکنم چون استاد خودش خیلی تسلط داشت روی صحبت روی منم تاثیر گذاشته بود. سوالهایی که کرد همه روتین بودن و من یه فایلی رو توی چند صفحه قبل پیدا کرده بودم و قبل مصاحبه خوندم و همه سوالاها و جوابهای پیشنهادی و خوب رو توی 5 صفحه جمع کرده بود و الحق دست نویسنده اش درد نکنه. مصاحبه 30 دقیقه طول کشید. اخرشم بهم گفت ریز نمرات رو بفرست و توی مصاحبه گفت ادمیشن دست کمیته هست ولی من میتونم شانس پذیرشت رو زیاد کنم. اگه میشه واسم دعا کنین. این دانشگاه رو خیلی دوست دارم و یه سال هم پشت اپلای موندم. دعا کنین بتونم یه جای خوب برم. امیدوارم تجربه ام به درد بقیه بخوره اگه سوالی داشتین بپرسین حتما جواب میدم.
    لطفا ممکنه لینک فایل مورد نظر رو بزارید که بقیه استفاده کنند؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    microbiology-tehran medical university

سسلام به نظرتون این متن در جواب دعوت برا اسکایپ مناسبه؟ ممنون میشم جوواب بدین
    Dear Dr. xx
    Many thanks for taking the time to consider my application.
    I will be available on following time:
    December 9: 9 am
    December 10: 1:30 pm
    If these times are not proper for your plan, please let me know your convenient time.
    Thank you in advance
    Best regards,
    Javad

Senior Member Gela آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer science-State university of New York at Buffalo

If these times are not proper for your plan, please let me know your convenient time.

Replace it with this:

Please let me know if you prefer a different time and date.

بعلاوه، شما فقط 2 روز پشت سر هم با مدت زمان خیلی محدود پیشنهاد کردی. من جای شما بودم حداقل 3-4 روز لیست میکردم

برای دانلود نرم افزار شبیه ساز بخش Listening TOEFL iBT کلیک کنید.
    سوال خود را در انجمن ارسال کرده و لینک را به پروفایل من بفرستید.
    درباره ی وضعیت فاند و پذیرش مستر/دکترا سوال نپرسید چون من اطلاعی ندارم.

Junior Member

برای یک دانشگاه تو هلند برای دکتری درخواست داده بودم و منو برای مصاحبه اسکایپ دعوت کردن. چون از تجربه بچه های فروم استفاده کردم گفتم تجربه خودم رو با بقیه شریک بشم:
    مرحلهاول این بود که منشی گروه بهم ایمیل زد و زمان و ساعت روبهم گفت و پرسید که اگر مناسبه دکتر فلانی میخواد باهات مصاحبه کنه. قرار مصاحبه رو گذاشت برای روزجمعه ساعت 11 و نیم به وقت هلند. بعد چند روزکه جواب دادم که قرار و ساعت خوبه از منشی ایمیلی بهم نرسید و من به منشی ایمیل زدم که قرار سر جاش هست یا نه؟ اون هم گفت که اره و من روز جمعه سر ساعت منتظر تماس شدم.

برای اینکه تمرکز داشته باشم خونه رو خلوت کردم و از قبل دور و بر رو مرتب کردم که تو ویدئو دیده نشه. تصویر و صدا رو امتحان کردم و با 3 دقیقه تاخییر بهم تماس گرفت.

من سلام کردم و بعد احوال پرسی معمول ایشون خیلی جدی گفت که هدف از این مصاحبه چیه و گفت که درباره خودت توضیح بده و اینکه تا حالا چی کار کردی.

من هم از دوره لیسانس شروع کردم و تا حق التدریس در دانشگاه و این چیزا گفتم. بعد در مورد اینکه تو دانشگاه چی کار میکردم گفت و من هم توضیح دادم.در مورد کارای پزوهشی سوال کرد و من هم با توجه به اینکه از قبل مقاله های انگلیسی رو برای منشیفرستاده بودم درمورد اونا توضیح دادم و گفتم که تعدادی کار دیگه هم داشتم که به فارسی بوده. بعددرمورد انگیزم سوال کرد که چرا این موضوع و من هم توضیح دادم. بعدش 10 دقیقه ای درباره دوره و شرایط در دانشگاه توضیح داد و از من پرسید که شرایطم چهطوره. چون دوره ای که من براش درخواست داده بودم دوره پیش دکتری بود و دوره ی سال پارت تایم هست. گفت که باید هر دو هفته در کلاس ها و کارگاه ها شرکت کنم. من هم گفتم که من در هقته 4 روز در دانشگاه خواهم بودو خوشحال میشم که بتونم کار کنم. اون هم خوشش اومد گفت پس شاید بشه برام امکانات بیشتری فراهم کنه. بهش گفتم که من از چند جای دیگه پذیرش دارن و اینکه چرا برای من هلند از اونجاها بهتره. بعد ی سری رد و بدل شدن سوال های جزئی از من پرسیدسوال دیگه ای ندارم و من یادم اومد در مورد مدرک زبان ازش سوال کنم (البته از اول هم میخواستم اخر سر بهش بگم). من ارشد رو مالزی خوندم و سال 2011 آیلتس امتحان داده بودم. و البته الان دیگه اون نمره خیلی بیشتر از دو سال ازش گذشته بود. بهش اینا رو گفتم و اینکه خیلی دانشگاه ها همین که مدرک قبلی رو به زبان انگلیسی خوندم قبول میکنند و پرسید نمره آیلتسم چند بوده . وقتی گفتم 2011بوده 6و5 گفت که مشکلی نیست. و بعد مصاحبه تمام شد و گفت به به زودی بهم نتیجه رو خبر میدن. زمان مصاحبه 30دقیقه بود.

بعد مصاحبه حدس زدم که خوب پیش رفته و 3 روز بعد بهم خبر دادند که بهم پذیرش دادند.

نکته: در طول مصاحبه سعی کردم خوش برخورد باشم و کامل توضیح بدم چاخان و اغراق نداشته باشم و حتی چند جا گفتم که فلان مقاله من کیفیتش معمولی هست.
    مصاحبه رو کامل ضبط کردم و بعد دوباره گوش دادم. به خصوص قسمتی رو که گفت برات امکانات فراهم میکنم خواستم ببینم دقیق چی گفته.

بهتره اصلا استرس نداشته باشین و بیشتر میخوان با شما حرف بزنن طرز برخورد رو ببینن و زبان شما رو چک کنن.

ممنون از همه بچه هایی که اینجا تجربه هاشون رو نوشتن.

Junior Member

سلام دوستان یه سوال داشتم ممنون میشم از دوستانی که تجربه دارن راهنمایی کنند.
    من حدودا یه ماه پیش به یک استاد ایرانی تو امریکا ایمیل زدم و ایشون تازه جوا منو دادن و معذرت خواهی کردن برای دیر جواب دادن. از من خواسته یه تایم مشخص کنم برای اسکایپ، حالا بنظر دوستان ازش درخواست کنم فارسی حرف بزنیم خوبه؟یا بهتره همون انگلیسی جوابامو آماده کنم؟!!یه بار تافل دادم اسپیکینگ18 شدم!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)