صفحه 19 از 291 نخستنخست ... 9101112131415161718192021222324252627282969119 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 181 تا 190 , از مجموع 2910

موضوع: مصاحبه از طریق تلفن، Skype و ...

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مصاحبه تلفنی

سلام
    از دوستانی که منو راهنمایی کردند متشکرم واقعا مفید بودند, من مصاحبه تلفنی را انجام دادم اما خیلی عجیب بود !
    اولش گفت 400 نفر اینجا apply کردن و فقط 25-30 نفر fund میگیرن. من هم باید با تو حرف بزنم و سطح speaking تو رو چک کنم و به admission committee , recommend کنم . هیچی در مورد پذیرش نمی دونم.
    استاده اصلا اجازه نمی داد زیاد حرف بزنم تا یه جمله می گفتم می گفت ok, ok ???
    یا من خیلی بد حرف می زدم یا اون وقت نداشت! فکرمی کنم اون بیشتر از من حرف زد!
    سوال ها :
    1) تو که هوافضایی هستی چرا برای AE Dep. اقدام نکردی؟ (مسائل ویزا رو گفتم)
    2) بعد از graduation می خوای چی کار کنی؟ بری صنعت یا دانشگاه؟
    3) آیا قبلا TA بودی؟ (تامی خواستم توضیح بدم حرفمو قطع می کرد )
    4) تا حالا research داشتی؟ ( اصلا نذاشت درباره اونها حرف بزنم)
    5) فرق بین دینامیک هواپیما و ماشین چیه؟
    6) دانشگاه های دیگه apply کردی؟
    7) با کسی از دانشکده ما ارتباط داشتی؟
    8 ) سوالی در مورد اینجا یا آب و هواش نداری؟ میدونی اینجا زمستان خیلی سرده؟ ( من گفتم نه سوال ندارم , قبلا در موردش تحقیق کردم)
    9) در دانشگاه شما به چه زبانی صحبت می کنند؟

در نهایت گفت من تو رو recommend میکنم. اما تصمیم با admission committee است.

برای کودکانی که شب هم آغوش نگاه معصومشان شده است سرآغاز طلوعی دگرباره باشیم<br /><br />http://egoft.com/index.php?topic=1494.0}<br /><br />Every step that I take in my life, God is with me<br />Thanks to God

Senior Member maryamf آواتار ها

گرچه شايد خيلي هم مموثر نباشه ولي من به نظرم مياد كه شما بايد يك دليل علمي براي سوال 1 مياوردين نه ويزا. من اينطور فكر مي كنم كه استادا خيلي اهميت مي دن كه شما جدا علاقمند باشين و سعي مي كنن به اين قضيه هر طور شده پي ببرن. ولي اين در صورتي تعيين كننده هست كه استادي كه با شما مصاحبه مي كنه قرار باشه استاد راهنماتون بشه..

Junior Member

حق با شماست ولی همانطور که قبلا گفتم این مصاحبه فقط برای چک کردن speaking من بود ( برای TA) و من هم اصلا علاقه ای به پروژه های این استاد نداشتم. مسئله دیگه اینه که رشته هوافضاو مکانیک خیلی به هم نزدیک هستند. اتفاقا دلیل سوال 5 هم این بود که بهش بگم فیلد مورد علاقه من بین هوافضا و مکانیک مشترکه و حتی در هوافضا مشکلتر هم هست.
    برای کودکانی که شب هم آغوش نگاه معصومشان شده است سرآغاز طلوعی دگرباره باشیم<br /><br />http://egoft.com/index.php?topic=1494.0}<br /><br />Every step that I take in my life, God is with me<br />Thanks to God

با سلام به همگی‌، امیدوارم که سوالام به این تاپیک مرتبط باشه.
    من برای فوق لیسانس از یه دانشگاه امریکأیی پذیرش دارم بدون فاند و‌ برای فاند باید ۱ استاد پیدا کنم. اون دانشگاه ۱ استاد ایرانی‌ داره که به زمینه تحقیقش علاقه دارم. بهش ۲ بار ایمیل زدم ولی‌ جواب نداده الان ۱ هفته بیشتره. حالا می‌خوام بهش زنگ بزنم و وضعیتمو بگم شاید بهم فاند بده. اصلا این کار درستی‌ هست؟ اگه آره به نظرتون چه ساعتی‌ بهتره؟ چی بگم آخه این که ایمیلم جواب نمیده!
    با تشکر از همگی
    Better to light a candle than to curse the darkness<br />همه چيز نيكوست و من ز نيكوييها سرشارم!

Junior Member

به نظر من زنگ نزنید. اگر میتونید استادهای دیگرو (ایرانی و غیر ایرانی) امتحان کنید بعدا اگر تمام راهها بسته بود زنگ بزنید. مطمئن باشید اگر اون استاد شما را میخواست حتما به ایمیل شما جواب میداد

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط hooman_teh
    با سلام به همگی‌، امیدوارم که سوالام به این تاپیک مرتبط باشه.
    من برای فوق لیسانس از یه دانشگاه امریکأیی پذیرش دارم بدون فاند و‌ برای فاند باید ۱ استاد پیدا کنم. اون دانشگاه ۱ استاد ایرانی‌ داره که به زمینه تحقیقش علاقه دارم. بهش ۲ بار ایمیل زدم ولی‌ جواب نداده الان ۱ هفته بیشتره. حالا می‌خوام بهش زنگ بزنم و وضعیتمو بگم شاید بهم فاند بده. اصلا این کار درستی‌ هست؟ اگه آره به نظرتون چه ساعتی‌ بهتره؟ چی بگم آخه این که ایمیلم جواب نمیده!
    با تشکر از همگی
    به نظر من هم تلفن زدن اين طوري زياد صورت جالبي نداره. استادهاي ديگه رو امتحان كنيد.

Senior Member emperial آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط hooman_teh
    من برای فوق لیسانس از یه دانشگاه امریکأیی پذیرش دارم بدون فاند و‌ برای فاند باید ۱ استاد پیدا کنم. اون دانشگاه ۱ استاد ایرانی‌ داره که به زمینه تحقیقش علاقه دارم. بهش ۲ بار ایمیل زدم ولی‌ جواب نداده الان ۱ هفته بیشتره. حالا می‌خوام بهش زنگ بزنم و وضعیتمو بگم شاید بهم فاند بده. اصلا این کار درستی‌ هست؟ اگه آره به نظرتون چه ساعتی‌ بهتره؟
    شما در سطح استاد نیستید که بخواهید بدون هماهنگی باهاش تلفنی صحبت کنید ولی اگر از استاد راهنما یا یکی از استاد هاتون بخواید که بهش زنگ بزنه (البته نه تنها باید بتونه انگلیسی صحبت کنه بلکه باید خیلی با سیاست حرف بزنه) تاثیرش خیلی زیاده./

سلام
    یک ساعت پیش من هم یه مصاحبه با یه استاد از دانشگاه ایالتی پنسیلوانیا داشتم.
    اولش سلام علیک کرد و سوال اولش این بود که دقیقا چه ماهی مدرکت رو گرفتی و تو این مدت یک سال از فارغ التحصیلیت چه کار میکنه.
    بعدش گفت که کجاها اپلای کردی و اگه بت پذیرش بدون فاند بدیم چه کار میکنی. آیا میای یا نه منم گفتم نه و ...
    گفت که چرا فقط برای دانشگاههای آمریکایی فقط اپلای کردی و با خنده گفت که ریس جمهورت که میگه ما می خواهیم آمریکا رو hit بکنیم پس چرا میخاهی بیایی اینجا. من هم با خنده گفتم که من کاری به سیاست ندارم ولی همه میدونن که بهترین دانشگاهها توی آمریکاست.
    بعدش سوال کرد که شما یه دانشگاه خیلی خوب دارین به نام شریف تو چرا اونجا نرفتی؟؟؟؟ منم گفتم که امیرکبیر و شریف خیلی با هم فرقی نمی کنن خیابان آزادی رو بگیری صاف بری آخرش می رسه به شریف و ........
    در کل 21 دقیقه حرف زدیم طرف اصالتا ونزوئلایی بود و با لهجه خیلی خوبی حرف می زد در آخرش هم گفت که من فقط هدف از زنگ زدنم ارزیابی قدرت مکالمت بوده و گفت speaking خوبی داری (خواهش میکنم تشویق نکنید)؟
    بعدش گفت که سوالی نداری
    منم گفتم که آیا برای فارغ التحصیلی باید حتما مقاله ژورنال نوشت اون هم یه جوابی داد.

همین و دیگر هیچ
    منتظر

Best Wishes

Junior Member

با سلام
    راستیاتش من یک ایمیلی مبنی بر انجام مصاحبه داشتم که توی این ایمیل گفته که از بعضی از درسهای لیسانس سوال میپرسند حتی اسم درسها را هم نام برده و گفته که برای مصاحبه نگاهی به نت ها تون بیاندازید تا یاداوری بشه.
    حالا من میخوام بدونم که تا چه حدی از این درسها را میپرسند چون زیاد وقت ندارم اگه کسی میدونه راهنمایی کنه که من یه نگاهی رو این درسها بندازم یا بیشتر در مواردی که تو Cv ام گفتم آماده بشم؟
    با تشکر
    رفتن همواره برای رسیدن نیست&nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp;<br />&nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; ولی<br />&nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp;&nbsp; برای رسیدن همواره باید رفت !!!

ApplyAbroad Superstar Countdown آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical-Georgia Inst. of Technology

Most of the times questions are very broad, but more in detail if you are about to be asked some on your research and thesis; None of those who called me asked somethings in detail unless they were related directly to my research area

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)