صفحه 20 از 291 نخستنخست ... 10111213141516171819202122232425262728293070120 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 191 تا 200 , از مجموع 2910

موضوع: مصاحبه از طریق تلفن، Skype و ...

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مصاحبه تلفنی

با سلام به دوستان
    خواستم در مورد مصاحبه تجربه ام را بگم که برخلاف اکثر موارد سوالهایی که از من پرسیدند در مورد درسهای تخصصی بود و حتی در بیشتر سوالهای که جواب میدادم از من در مورد جزئیات هم پرسیدند و در مورد سوالهای عادی و جزئیات پروژه ام هم نپرسیدند. حالا نمیدونم از خوش شانسی من بود یا نه؟ ولی بهرحال تونسم از پسش بربیام و موافقتشون را جلب کنم و خلاصه قبولم کردند.
    فقط خواستم بگم که بسته به شرایط هر دانشگاهی سیاست خاص خودش را داره.
    با آرزوی موفقیت برای همگی
    رفتن همواره برای رسیدن نیست&nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp;<br />&nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; ولی<br />&nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp;&nbsp; برای رسیدن همواره باید رفت !!!

سلام
    من براي يك پروژه تحقيقاتي يكي از لابراتورهاي يك دانشگاه فرانسوي كه براي مقطع دكترا تعريف شده apply كرده بودم و به دو نفر contact person مدارك cv و sop ام رو فرستاده بودم (به زبان انگليسي). حالا يكيشون ايميل زده و گفته كه ما مدارك تو رو ديديم و خلاصه اي از وضعيت من رو تو ايميلش زده كه مثلا كي فارغ التحصيل شدم و الان كجا كار مي كنم و گفته كه مي خواهند هر دو تاشون با من به صورت تلفني در مورد موضوع پروژه تحقيقاتي و انگيزه هاي من صحبت كنند و از من خواستند بگم كه آيا زمان خاصي رو ترجيح مي دم. اين ايميل رو هم به زبان فرانسه زدند و گفته كه ما ديديم كه تو cv ات زبان فرنسه ات خوبه! من چند تا راهنمايي مي خواستم:
    1- تا كي به اين ايميل جواب بدم؟
    2- با توجه به اينكه كار مي كنم ترجيح مي دم موقع مصاحبه خونه باشم تا سر كار. حالا چيكار كنم بهشون بگم زمان رو شما بگيد و من مرخصي مي گيرم (چون خودشون نوشتن كه الان هم تو داري فلان جا كار ميكني) - ترجيح مي دم 2-3 روز وقت داشته باشم كه در مورد اين افراد و پروژه و دانشگاه بيشتر تحقيق كنم. ميشه يه دليلي بيارم كه مثلا مي رم ماموريت كاري و از 2 شنبه available هستم.
    3- درسته كه زبان فرانسه بلدم و مدارك مورد قبولي هم دارم ولي حدود چندين سال پيش اونها رو گرفتم و فرانسه ام قابل مقايسه با انگليسي نيست و ترجيح مي دم باهاشون انگليسي مصاحبه كنم به خصوص كه در مورد مسائل تكنيكال و علمي فرانسه ام اصلا خوب نيست. اين رو بهشون بگم؟
    لطفا راهنماييم كنيد. منتظرم!

Senior Member emperial آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط tefan5
    سلام
    من براي يك پروژه تحقيقاتي يكي از لابراتورهاي يك دانشگاه فرانسوي كه براي مقطع دكترا تعريف شده apply كرده بودم و به دو نفر contact person مدارك cv و sop ام رو فرستاده بودم (به زبان انگليسي). حالا يكيشون ايميل زده و گفته كه ما مدارك تو رو ديديم و خلاصه اي از وضعيت من رو تو ايميلش زده كه مثلا كي فارغ التحصيل شدم و الان كجا كار مي كنم و گفته كه مي خواهند هر دو تاشون با من به صورت تلفني در مورد موضوع پروژه تحقيقاتي و انگيزه هاي من صحبت كنند و از من خواستند بگم كه آيا زمان خاصي رو ترجيح مي دم. اين ايميل رو هم به زبان فرانسه زدند و گفته كه ما ديديم كه تو cv ات زبان فرنسه ات خوبه! من چند تا راهنمايي مي خواستم:
    1- تا كي به اين ايميل جواب بدم؟
    2- با توجه به اينكه كار مي كنم ترجيح مي دم موقع مصاحبه خونه باشم تا سر كار. حالا چيكار كنم بهشون بگم زمان رو شما بگيد و من مرخصي مي گيرم (چون خودشون نوشتن كه الان هم تو داري فلان جا كار ميكني) - ترجيح مي دم 2-3 روز وقت داشته باشم كه در مورد اين افراد و پروژه و دانشگاه بيشتر تحقيق كنم. ميشه يه دليلي بيارم كه مثلا مي رم ماموريت كاري و از 2 شنبه available هستم.
    3- درسته كه زبان فرانسه بلدم و مدارك مورد قبولي هم دارم ولي حدود چندين سال پيش اونها رو گرفتم و فرانسه ام قابل مقايسه با انگليسي نيست و ترجيح مي دم باهاشون انگليسي مصاحبه كنم به خصوص كه در مورد مسائل تكنيكال و علمي فرانسه ام اصلا خوب نيست. اين رو بهشون بگم؟
    لطفا راهنماييم كنيد. منتظرم!
    جواب ایمیل رو سریع بده و برای هر موقعی که راحت تری هماهنگ کن. منم این تجربه رو داشتم. اونا میگفتن کی تماس بگیریم منم گفتم فلان روز که استاده گفت یکیمون اون روز نیست و فرداش رو ست کردیم. پس اگر ازت پرسیدند خیلی قاطع روز و ساعت رو بهشون بگو. اگر برای کمتر از یک هفته زمان میخوای بهانه هم نمیخواد بیاری.

در مورد زبان هم معمولاً خیلی آروم صحبت میکنند (تجربه های قبلی رو بخون) که متوجه بشی ولی روزی که تماس گرفتند میتونی بهشون بگی که من english راحت ترم.

سلام
    من به تازگي مصاحبه تلفني داشتم و به نظر خودم بد نبود كه نتايجش رو در زير ميارم:
    من تو ايميلي كه به استاد جواب دادم روز و ساعت رو تعيين كردم و گفتم موافقتشون رو اعلام كنند و استاد هم گفت براي اون روز نمي تونه و براي فرداش بگذاريم و من هم نوشتم مشكلي ندارم. تو ايميلم هم نوشتم كه ترجيح مي دم به انگليسي صحبت كنم تا فرانسه.
    بالاخره روز موعود رسيد و من كلي دلهره داشتم. با تاخيره نيم ساعته تماس گرفتند به خونه (حالا بماند كه تو اين مدت هزار نفر زنگ زدند و با من كار داشتند >) از همون اول فرانسه صحبت كرد و حال و احوال پرسي و من هم جواب دادم و گفتم ميشه انگليسي صحبت كنم و گفت نه ترجيح مي ديم فرانسه صحبت كنيد چون نهايتا اگر قرار باشه بياي اينجا دوره به زبان فرانسه خواهد بود!! هر جا سختت بود مي توني انگليسي بگي.
    در همين زمان فهميدم كه دو تا استاد كنار هم نشستن و با هم دارند سوال مي كنند و من هم تشخيص نمي دادم كه كي به كي هست!!
    سوالايي كه پرسيدند:
    چرا مي خواي رو اين موضوع كار كني؟
    c++ بلدي؟؟ چه زبانهاي برنامه نويسي ديگه بلدي؟
    چه جاهاي ديگه اپلاي كردي؟
    چرا بعد از فوق، رفتي سر كار و دكترا رو شروع نكردي؟
    بعد از اينكه درست تموم شد چيكار مي خواي بكني؟ تريجيح مي دي كار professional انجام بدي يا تحقيقاتي آكادميك؟
    آيا قبلا براي يكي از دانشگاههاي فرانسه اقدام كرده بودي؟ اسمت رو search كرديم دانشگاه فلان تو سال 2005 اقدام كرده بودي؟ (من هم گفتم نه بابا، گفت البته فاميليتون عين هم بود)
    وضعيت ويزا گرفتن چه جوريه تو كشور شما؟ گفتم نمي دونم بايد بپرسم تو براي دانشجويي فرق داره با توريست. گفت حتما بپرس كه بدوني.
    (فقط يه جا رو فكر مي كنم كه خراب كردم و سوال رو درست نفهميدم و جواب دادم بله. اون هم هي مي گفت بله؟ بله؟ من هم گفتم يه بار ديگه تكرار كنيد. دوباره نفهميدم و دوباره گفتم بله :-[)
    قرار شد يه سري مدارك و فرم پر كنم و بفرستم. من هم يه سري سوالاتم رو پرسيدم.
    اميدوارم مفيد بوده باشه

Junior Member Hwoarang آواتار ها

پیش فرض درخواست تماس تلفنی پیش از Apply، لطفا کمک کنید

از دوستان با تجربه خواهش می کنم کمک کنن. من حقیقتش گیج شدم. نمیدونم که جایی گاف دادم یا نه. اگه کمک کنید ممنون میشم. اینطوری عجیب تو برزخم.
    قضیه اینطوریه: من مثل اساتید دیگه یه ایمیل بهش زدم گفتم میخوام دانشجوت بشم . اونم اینطوری جواب داد:

Hossein, thanks for your interest. I would be interested in talking to
    you on the phone. I am looking for 1-2 students for the spring semester
    (2010) starting January. Have you already applied to our program for
    the spring semester?

منم در جوابش اینو نوشتم:
    Thank you so much for your quick reply. I am ready to talk to you on the
    phone whenever you schedule. Unfortunately, I have not applied for the
    spring semester (2010). I have planned to apply for the next fall semester
    (2010). I would be grateful if you help me to know what should I do for
    the next step.

تا الان دیگه جوابی ازش نگرفتم. من جایی گاف دادم؟ مثلا اشتباه گرامری یا جملات دور از ادبی؟!!!!
    دوستان خیلی خیلی ممنون میشم. من خودم حدس میزنم واسه اون جمله I am ready to talk to you on the
    phone whenever you schedule دیگه خبری نگرفته.
    راستی این استاد که الان اینطوری گفته خوبه یا بد؟ منظورم اینکه قبل از جواب من شرایط خوب بوده؟
    از کرده های خویش هیچ هراسان مباش و بی سرپرست شان مگذار! پشیمانی کار پسندیده ای نیست.
    فریدریش نیچه, غروب بتان.

Junior Member Hwoarang آواتار ها

Post پاسخ : مصاحبه تلفنی

دوستان کسی نیست کمک کنه؟ Countdown عزیز که شاه کلید هم هست نظری نداره؟ Countdown جان منم مثل شما مکانیک جامدات (طراحی کاربردی) خوندم. گفتم که بگم دیگه هم رشته ای هستیم، کمک کنی ثواب داره :d
    از کرده های خویش هیچ هراسان مباش و بی سرپرست شان مگذار! پشیمانی کار پسندیده ای نیست.
    فریدریش نیچه, غروب بتان.

Member Werner.Melzer آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics

سلام، من فکر مي کنم شما بايد مي گفتي:
    Thank you very much for your kind and quick reply to my email. I am ready to talk to you on the phone as soon as possible. I have not applied to your program for the next spring semester. Would you please tell me how I can do it? And is it possible to apply there for the next fall semester?

Yours sincerely,

Member Werner.Melzer آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics

سلام به همه دوستان خوبم،
    من امروز يه مصاحبه تلفني با يه گروهي تو دانشگاه Freiburg انجام دادم، يارو گفته هفته آينده جوابش رو ميده... خيلي دلواپسم... اگه ميشه بگين به نظرتون ، تصميم نهايي اونها مثبته يا منفي:
    بعد از کلي نامه نگاري الکترونيکي گروه به من گفت که يه مصاحبه اي باهات به صورت تلفني مي خواهيم ترتیب بديم... بالاخره پس از مشخص شدن زمان دقيق اون، من از اونها پرسيدم: چارچوب اين مصاحبه چيه؟ ولي اونها به من چيزي در اين مورد به من نگفتن!! از من اسم skype و شماره تلفن ام رو گرفتن... گفتن اگه کيفيت اس کايپ خوب نبود با landline بهت زنگ ميزنيم... من خودمو آماده مصاحبه از اسکايپ کرده بودم که یهو ديدم تلفن زنگ مي زنه!! ديدم بلي کد آلمان ه و اونهان که دارن زنگ مي زنن.... اول يه خانومه با لهجه بسيار زيبا ولي تند و نامفهوم!!(براي حداقل من که اولين مصاحبه ام رو تجربه مي کردم و خيلي آشفته شده بودم) شروع به حرف زدن کرد... من فقط فهميدم اسم من رو نام برد... سؤال اولش مطابق انتظار من بود... چرا اين جا انتخاب کردي؟...و چرا اين گروه خاص رو؟... بعد گفت تا حالا آلمان اومدي؟ (من هم گفتم no)... بعد نفر بعدي شروع کرد گفت کارهاي برنامه نويسي پايانامت رو بگو...(اين آقا هم خيلي خوب و سليس حرف مي زد)من هم يه چيز هايي گفتم... گفت چه شباهتي بين پايانامه فوق و پروژه اي که تو اينجا تعريف شده مي بيني؟(آخه ظاهراً بي ربطن!!) من هم با کلي مِن مِن گفتم :"هر دو از مدل هاي آماري استفاده مي کنن" بعد اون هم هر سؤالي که مي پرسيدن يه جوري به چيزهايي که خودم از قبل آماده کرده بودم وصل مي کردم!! سرتون رو درد نميارم... چهار نفر بودن که حسابي سؤال پيچم کردن... مدت مصاحبه هم دقيقاً00:28:49 شد...
    ولي در مورد جوابهام من تو بعضي از قسمتها خيلي روان و تند صحبت مي کردم (حدود65-70% مصاحبه)-تو سؤالهايي که از قبل حدس مي زدم بپرسن- ولي تو بعضي قسمتها بخاطر دست پاچه شدنم خيلي مِنمِن کردم... اخرش خانومه گفت هفته آينده نتيجه قطعي رو بهت مي گيم...حالا با اين وصف، به نظر شما، نظرشون مثبته يا منفي؟

با سلام.
    من ديروز مصاحبه داشتم و نتيجه و روندش را اينجا مي نويسم تا به درد بقيه هم بخوره.
    از اينجا شروع شد كه در يكي از اين آكاهاي سايت هايي كه اسكولارشيپ معرفي مي كنند لينك آزمايشگاهي را ديدم و بهشان ايميل زدم و آنها هم لينك Apply را برايم فرستادند.
    بعد از چند روز كه از پر كردن فرم مي گذشت، ايميل زدند و گفتند كه پروفسور از زمينه كاري و تجربيات شما خوشش اومده و مي خواهد با شما تلفني مصاحبه كنه و از من خواستند كه يك زمان را برايشان اعلام كنم. قرار ها گذاشته شد و من كلي خودم را براي مصاحبه آماده كردم. زمان براي آخر وقت شركت هماهنگ كردم كه كسي نباشد.
    خلاصه يكي دو ساعت از قرارمان گذشت و تلفني از آنها نداشتم!!. با كارت تلفنم به آزمايشگاه استاد زنگ زدم و با منشي حرف زدم. گفت استاد بيزي بود و نشد كه زنگ بزنيم. البته فكر كنم اصلا يادش نبود! .
    قرار دوم هم به همين صورت گذشت. كه اينبار زنگ زدم و باهاش دعوا كردم! و گفتم اگه براي استاد مهمه و مي خواد كه با من حرف بزنه لطفا يك زمان دقيق مشخص كن تا من به بقيه كارهايم هم برسم.
    البته اين را هم بگويم كه دو بار كنسل شدن تماس، برايم خيلي خوب بود چون هم سه بار تمرين كردم و هم اينكه استرسي ديگه نداشتم و هم از اينكه تونسته بودم با منشي راحت حرف بزنم و مشكلي در حرف زدن باهاش نداشتم اعتماد به نفس پيدا كردم.
    اما مصاحبه:
    1- دقيقا سر وقت تماس گرفتند! از اين دقيق بودن فهميدم كه دو بار قبلي، مشكلي از منشي بود كه يادش رفته يا ايميل چك نكرده بود يا ... .
    2- استاد سلام و عليك كرد و خيلي رسمي و جدي و خشك ! از من خواست كه خودمو معرفي كنم.
    از سنم شروع كردم و گفتم چيكاره هستم و چي خوندم و ... .
    بعدش شروع كردم به گفتن از تزم فوق ليسانس. البته پرسيدم كه تزم را بگم كه گفت بگو!.
    تقريبا 7 تا 10 دقيقه از تز و كار و همه چيزهايي كه از قبل تمرين كرده بودم را گفتم!!
    3- در مورد كارم و پروژه اي كه مشغولش هستم خيلي دقيق سوال پرسيد و بعد از هر جواب، سوال ديگري در موردش مطرح مي كرد. مثلا يه جا گفتم كه ما 20 تا برنامه نويس رو اين پروژه داريم و با دات نت كار مي كنيم! از من پرسيد كه چرا با دات نت و چرا مثلا در محيط لينوكس كار نمي كنيد. يعني اينكه سوالات دقيق پرسيد.
    4- پرسيد كه چرا مي خواي دكترا بخوني! هدفت چيه و در آينده مي خواهي چي كاره بشي! كه منم گفتم كار اجرايي خسته ام كرده و مي خواهم عميق تر بشم و يه خالي هم بستم كه مي خوام محقق يا استاد در يكي از دانشگاه تاپ دنيا باشم! عشق اول و آخر من بيزنس هست و دكترا را هم براي بيزنس مي خواهم! اما اين خالي بندي را در sop هم نوشته ام!
    5- در مورد Interest هاي من و اشتراك با كار خودشان پرسيد. نكته مهم اينجاست كه حتما سايت استاد را قبلش ببينيد و از پروژه هايشان خبر داشته باشيد. من سايتشان را دقيقا بررسي كرده بودم و وقتي از من در مورد اشتراك كارمان پرسيد گفتم كه در فلان پروژه ها مي توانم مفيد باشم.
    6- در مورد درسهايي كه به كارشان مربوط بود پرسيد، از قبل سيبلابس درس ها را آماده كرده بودم و بهشان گفتم (البته واقعا آن درسها را پاس كرده بودم اما هيچي يادم نبود). بعد از اينكه اونا را گفتم، دو تاسوال ريز پرسيد كه يكيشو بلد بودم و يكيشو بلد نبودم. گفتم يادم نمي آيد و بايد چند دقيقه اي مطالعه كنم تا يادم بيايد
    7- جيميلش را داد و خواست كه كاري برايش انجام بدم و بفرستم كه بتونيم با هم فاند از يه جايي كه اون گفت بگيريم....
    8- در مورد زماني كه دارم هم پرسيد. گفت Deadlinet كِي هست. منم بهش گفتم براي دو سه جاي ديگه هم apply كردم اما اولويتم با شماست!! گفتم كه آلمان نزديك هست و دوست دارم در موضوع كاري شما كار كنم.

اين بود كل مصاحبه من. اين را هم بگويم كه در دو دفعه قبلي خيلي زياد و اين دفعه هم به شدت استرس داشتم. يك فايل Onenote هم درست كرده بودم كه SOP و CV و كارهايي كه كردم و درسها و سيلابس آنها و كلان چيزهايي كه لازم داشتم را توش گذاشته باشم. اما به خاطر تمرين زياد و اينكه ديدم در مصاحبه خيلي راحت حرف زدم ديگه از اونها استفاده نكردم. پرينت CV و SOP هم همراهم بود كه موقع مصاحبه يكي دوبار خيلي گذرا نگاهشان كردم.

ضمنا براي اونايي كه مي خوان براي بار اول مصاحبه كنند توصيه مي كنم كه زياد حول نشيد و سعي كنيد خودتان باشيد. با اعتماد به نفس و تمرين رو سوالاتي كه پيش بيني مي كنيد مي تونيد حتما موفق بشيد و مصاحبه خوبي داشته باشيد.
    تا همين چند روز پيش، من توي اين سايت شديدا دنبال حرفهاي بقيه بودم و داشتم مطالب اين تاپيك را به صورت كامل مي خوندم و به توصيه ها گوش دادم. نذر كرده بودم كه اگه مطالب دوستان به دردم خورد، من هم تجربه ام را بنويسم كه الان در حال اداي اين نذر هستم!
    الان هم كه مصاحبه شدم احساس مي كنم كه كار خيلي سختي نبود و شايد يه شركت براي مشاوره در مصاحبه هاي تلفني بزنم.
    مصاحبه من دقيقا 30 دقيقه طول كشيد.

اين كدام دانشگاه بود ؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)